Jaunākās grupas plastineogrāfijas nodarbības kopsavilkums "mežā piedzima eglīte". Plastilinogrāfijas meistarklase "Uzģērb Ziemassvētku eglīti"


Nodarbības kopsavilkums
modelēšana (plasticinogrāfija)
Tēma: "Pavasara ainava"

(Vecākā grupa)

Tēma:"Pavasara ainava" (izglītības joma "Mākslinieciskā - estētiskā attīstība" integrācijā ar izglītības jomu " Runas attīstība".

Mērķis: radīšanu pavasara ainava plastilinogrāfijas tehnikā.

Uzdevumi:

Izglītojoši: iemācīt izgatavot fonu no plastilīna uz plastmasas vai kartona pamatnes un kompozīcijas no plastilīna uz plakanas pamatnes, izmantojot atkritumu materiāls.

Attīstīt: attīstīt estētisku dabas pasaules uztveri; attīstīt kompozīcijas izjūtu, spēju harmoniski novietot attēlu uz pamatnes virsmas.

Izglītojoši: veicināt radošuma mīlestību, labestību, atsaucību, mērķtiecību; veidot pozitīvu emocionālu attieksmi, interesi un pašapziņu.

Priekšdarbi: lasot darbus par pavasari, iegaumējot dzejoļus, vērojot pavasara notikumus pastaigas laikā, aplūkojot ilustrācijas par pavasari un runājot par to saturu, sarunājoties ar bērniem par tēmu "Ainava" - viens no glezniecības veidiem; didaktiskās spēles.

Materiāli pedagogam: pavasara ainavas paraugs; kartons balts; plastilīns; skursteņi; ķirbju sēklas; salvetes; flaneļgrāfs; PI Čaikovska muzikālais ieraksts "Gadalaiki. Pavasaris".

Materiāli bērniem: balts kartons; plastilīns; skursteņi; ķirbju sēklas; salvetes;

Nodarbības gaita

Daļa no nodarbības:

Ievada daļa:

Pedagogs:- Puiši, šodien mūsu grupai atnāca vēstule no mākslinieka. Māksliniekam tika uzdots gleznot ainavu.

Taču māksliniekam ir problēma: viņam ir beigušās krāsas un zīmuļi, un viņš nezina, ko darīt.

Paskatieties uz tabulām, vai mums ir krāsas vai zīmuļi?

Un mēs to nedarām. Kā mēs varam palīdzēt māksliniekam?

Ak, puiši, es ļoti daudz zinu interesanta tehnika, ko sauc par plastilīnu (zīmējums ar plastilīnu).

Puiši, vai mums ir plastilīns?

Bērni:- Tur ir

Pedagogs:– Vai varam palīdzēt māksliniekam?

Bērni:- Jā, mēs varam

Pedagogs:- Lai uzzinātu, kura ainava māksliniekam jāzīmē, mums jāuzmin mīkla:

Sniega vētra pierima, vēji pierimuši,

Eglēm mirdz mazas skujas.

Un Ziemassvētku vecītis sēž kamanās,

Viņam pienācis laiks no mums atvadīties.

Lai viņu aizstātu, majestātiski

Ir viens skaistums.

Tu par viņu daudz zini,

Nosaukums ir skaistums...

Bērni: - Pavasaris

Pedagogs:- Protams, puiši, ir pavasaris.

Pastāsti man, kādas ir pavasara īpašības?

Bērni:- Viss atdzīvojas, sniegs nokūst, saule spīd, putni atlido, zāle sāk lauzties cauri un parādās pirmie ziedi.

Pedagogs:- Labi darīti puiši. Iesaku pieiet pie galdiņiem un palīdzēt māksliniekam izpildīt pasūtījumu.

Galvenā daļa:

Pedagogs:- Puiši, jūsu priekšā ir palags, novietojiet to horizontāli.

Pavasara ainavas veidošanu sākam no darba fona. Puiši, ar ko mēs gleznosim ainavu? Ar plastilīnu zīmēsim kā ar krītiņiem.

Mums jāpārklāj lapas augšdaļa ar zilu plastilīnu - debesis un apakšējā daļa divos slāņos: pirmais slānis ir brūns, bet otrais zaļais ir zeme

Pedagogs:- Paņemiet zilā plastilīna gabalu un novelciet taisnas līnijas no labās uz kreiso pusi. Un tā mēs krāsojam visu augšējā daļa.

Tad ņemam zaļā plastilīna gabalu un izmantojam taisnas līnijas no labās uz kreiso pusi.

Un tā mēs krāsojam visu apakšējo daļu. Uzmanīgi apskatiet paraugu.

Pēc tam ar pirkstu jāizlīdzina izveidojušies plastilīna kunkuļi, jāizlīdzina fons.

Bērni:- Izlīdziniet plastilīnu, līdz izveidojas vienmērīgs fons

Pedagogs:– Lai uzzinātu, kādi objekti atradīsies mūsu ainavā, mākslinieks jums ir sagatavojis mīklas. Vai esat gatavs uzminēt? Tātad 1 mīkla:

Baltā aita

Nesēdi uz plīts.

Un viņi peld no tālienes

Cumulus...

Bērni:- Gatavs

Pedagogs:- Labi, puiši, mēs izpildīsim mākoņus gliemeža formā

Ņemam plastilīna gabalu, uzliekam uz tāfeles un izrullējam garenu desu.

Uzmanīgi paskaties, kā es to darīšu.

Un tagad mēs griežam desu ar gliemezi. Kā šis.

Labi darīti zēni. Novietojiet mākoni debesīs un izlīdziniet to ar rādītājpirkstu un vidējo pirkstu. Šeit mums ir mākonis.

Vai esat gatavs uzminēt savu nākamo objektu?

Uzmanīgi klausieties mīklu:

Ne augsts, ne zems

Nav tālu, ne tuvu.

Debesīs peld balons

Karsts kā uguns

Bērni: - Jā gatavs

Šī ir saule

Pedagogs:- Protams, tā ir saule.

Ar kādu krāsu krāsosim sauli? (dzeltenā krāsā)

Ņemam plastilīna gabalu un ar apļveida kustībām izrullējam starp plaukstām.

Bumbiņas veidošana.

Tad uzklājam uz kartona un piespiežam ar pirkstiem, lai sanāk tāda kūka.

Puiši, kas pietrūkst mūsu saulei? (Lučikovs)

Saules malās rādītājpirksts mēs vedam mazus starus.

Un, lai mūsu saule būtu skaista, pie katra stara taisīsim iegriezumus ar kaudzi.

- Paskaties uzmanīgi.

Un tagad saule aicina mazliet paspēlēties. Vai vēlaties spēlēties ar sauli?

Psihovingrošana "Saulainais zaķis"

Saules stars ieskatījās tavās acīs. Aizveriet tos. Viņš skrēja tālāk pa seju. Viegli glāstiet to ar plaukstām: pa pieri, degunu, muti, vaigiem, zodu, maigi glāstiet, lai nenobiedētu, kaklu, vēderu, rokas, kājas, viņš iekāpa apkaklī - glāstīja viņu tur. Viņš nav palaidnīgs cilvēks, viņš tevi mīl un samīļo, un tu glāsti un sadraudzējies ar viņu. Paņem plaukstā, noglāsti, atlaid mežā.

Man jums ir šāda mīkla:

Garš un zaļš

Tas tiks nopļauts

Aitas, kazas un govis

Viņa vienmēr ir gatava.

Bērni: - Zāle

Pedagogs:-Mūsu ainavai trūkst jaunas zaļas zāles.

Kādā krāsā mums vajadzīgs plastilīns zāles tēlam? (zaļā krāsā)

Tieši tā puiši. Paņem zaļā plastilīna gabaliņu un nospied 4 zirņa lieluma gabaliņus. Izrullējiet mazas desiņas. Tā būs nezāle

Priekšplānā (tuvāk mums) novietojam 2 zāles stiebrus. Un pārējie ir fonā (tuvāk horizontam). Tagad iesmērējam katru desu īkšķis uz augšu.

Priekšplānā zāle ir augsta, un tālumā tā ir maza. Zīmējiet zāles stiebrus kaudzē. Rūpīgi apskatiet paraugu.

Pedagogs: - Nu, kāds pavasaris bez pirmās pavasara ziedi.

Un, lai uzminētu, kādus ziedus mēs uzzīmēsim, mums palīdzēs mīkla:

Ar bāli baltu galvu

Taisni no sniega kupenām

Ir dzimis

Mazs ziediņš!

Bērni: - Sniegpulkstenīte

Pedagogs:- Labi darīti puiši. Kad nāk pavasaris, sniegpulkstenītes izkļūst pa zāli un sniedzas pēc saules.

Tā kā sniegpulkstenītes ir tikko sākušas iziet cauri zālei, mēs varam redzēt mazus sniegpulkstenīšu pumpurus kopā ar jums.

No 3 ķirbju sēklām izveidosim pumpuru.

Paņemiet pirmo sēklu un ievietojiet to zālē. Un tā mēs ievietojam sniegpulkstenītes katrā zāles stiebrā.

- Kā šis skaista ainava mēs to izdarījām.

Beigu daļa

Pedagogs:- Puiši uzņem darbu un iziet uz paklāja.

Pastāsti man, ko mēs šodien darījām?

Kura gada laika ainava?

Kādus paņēmienus izmantojāt?

Vai paveicāt uzdevumu?

Labi darīti zēni. Tu to izdarīji labi darbi, veikls un galvenais skaists.

Tagad es iesaku jums sarīkot izstādi, lai to izdarītu, doties uz ģērbtuvi, un es salabošu jūsu darbu stendā.

Paldies par palīdzību un atsaucību. Jūs esat ne tikai laipns un izpalīdzīgs, bet arī ļoti veikls. Lūdzu parādiet, kā protat visu nolikt savās vietās (katrs sakārto savu darba vietu).

Vera Zolotareva

Mērķis: Iepazīstiniet bērnus ar darba veidu plastilīns - plastilīns... Lai nostiprinātu spēju precīzi strādāt ar plastilīns.

Uzdevumi:

Attīstīt bērnos iztēli, radošā iztēle;

Nostiprināt zināšanas par krāsu, spēju izvēlēties pareizo krāsu,

Nostiprināt prasmes salikt veselumu no daļām;

Novest pie emocionālā novērtējuma pabeigti darbi.

Materiāls: kartons, gab plastilīns 7 krāsas, ūdens krūzes, salvetes, modelēšanas dēļi, kaudzes, katram bērnam kartona gabals.

Darba paraugs.

Priekšdarbs: apskatot fotogrāfijas un attīstot attēlus par ziediem, runājot par pavasara zīmēm.

Nodarbības gaita.

Bērni stāv aplī. Tiek rīkots dialogs par pavasari.

Ievads.

Lido, mušu ziedlapiņa

Caur rietumiem uz austrumiem

Caur ziemeļiem, caur dienvidiem

Atgriezieties pa apli.

Tiklīdz jūs pieskaraties zemei ​​-

Būt, manuprāt, vadīt...

V. Katajeva

2. Saruna.

Katram no mums ir vēlme, un pat vairāk nekā viena.

Vai jums ir vēlmes? (bērnu atbildes)

Klauvējiens pie durvīm. Parādās lelle Olya.

Sveiki puiši. Es dzirdēju no varenes, ka jūsu grupaišodien vēlmes piepildīsies. Puiši, es arī ļoti vēlos, lai manas vēlmes piepildās.

Pedagogs - Ak, kā mēs vēlamies, lai tie visi piepildītos. Ja katram no mums būtu septiņziedu zieds, mūsu septiņas vēlēšanās piepildītos.

Un ko darīt, ja mēs mēģinātu izgatavot šādu ziedu ar savām rokām no plastilīns?

3. Darba parādīšana, skaidrošana un veikšana.

Un, lai mums izdotos, mēs kopā ar jums veiksim iesildīšanos.

Pirkstu vingrošana

Šeit ir mani palīgi,

Pagrieziet tos, kā vēlaties.

(pirkstu saliekšana, pagriezieni

otas uz augšu un uz leju).

Uz balta, gluda ceļa

Pirksti lēkā kā zirgi.

čok-čok-čok, čok-čok-čok,

Sāpīgs ganāmpulks auļo.

(Rokas uz galda, plaukstas uz leju. Mainiet kustību uz priekšu, tad pa kreisi, tad labā roka ar vienlaicīgu pirkstu saliekšanu un pagarināšanu).

Bērni izvēlas krāsas plastilīns, veiciet katru ziedlapu pēc kārtas. Zieda vidusdaļu un ziedlapiņas rūpīgi nosmērē uz kartona. Ziedlapiņas ir vienmērīgi novietotas uz pamatnes ap zieda centru, mainot krāsu.

Skan klusa mūzika. Bērni dara darbu.

Laikā klasēm tiek sniegta palīdzība.

4. Rezultāts klases.

Beigās klases atliek tikai pieskarties ziedlapiņai un izteikt vēlēšanos.

Spēlēšanās ar ziedu. (Bērns izsaka savu vēlmi, pieskaroties ziedlapiņai.)

Lelle atvadās no bērniem, uzslavē un pateicas par labo darbu.

Saistītās publikācijas:

Programmas saturs: - turpināt veidot priekšstatus par rudens zīmēm, dabas pārmaiņu cikliskumu; - iemācīt bērniem pārdomāt.

Atklātās nodarbības kopsavilkums par aktivitāti plastilinogrāfijas tehnikā vidējā grupā "Dāvana cūciņai" Tēma: "Dāvana cūciņai". Tehnika: plastilinogrāfija. Mērķis: Ekspresīva mājdzīvnieka tēla veidošana ar plastilinogrāfijas palīdzību.

Konspekts atklātajai plastilinogrāfijas nodarbībai vecākajā grupā, izmantojot IKT "Taureņi"

Abstrakts atklātā klase vecākajā grupā ar IKT izmantošanu par tēmu "Taureņi" plastineogrāfijā.

Plasticinogrāfijas nodarbība jaunākā grupa... Mērķis: veicināt estētiskā attīstība bērni 3 - 4 gadus veci Mērķi: 1. Iepazīstināt bērnus ar.

Nodarbība ar vidējās grupas bērniem 4-5 gadi. Jauks māmiņas portrets. Mērķis: veicināt 4-5 gadus vecu bērnu estētisko attīstību Mērķi: 1. Turpināt.

Svetlana Puškina

Organizācijas konspekts

izglītojošas aktivitātes

ar bērniem vidēja tēlniecības grupa

Netradicionāla attēla forma

Plastilinogrāfija

Tēma: « Sniegavīri mežā»

Izdomāts:

MBDOU "Bērnudārzs139"

Puškina Svetlana Aleksandrovna

2016. gads Dzeržinska

Programmatūras saturs:

1. Paņēmienu izmantošana: aizpildiet plastilīna trafarets sniegavīra formā - plastilīns, turpmāka detalizēta informācija (attēla atdzīvināšana).

2. Kognitīvās spējas uzlabošana procesi: uztvere, uzmanība, atmiņa, domāšana, fantāzija. Attīstīt spēju plānot darbu pie ideju īstenošanas, paredzēt rezultātu un to sasniegt.

3. Veicināt zināšanu asimilāciju par krāsu, izmēru, formu, objektu skaitu un to telpisko izvietojumu.

Materiāls un aprīkojums:

Krāsa plastilīns, trafareta formas sniegavīrs, skursteņi, dēļi priekš skulptūru veidošana, salvetes rokām, skolotāja paraugs, modeļu shēmas. Whatman papīrs, kas attēlo ziemas mežu. Dziesmas par ziemu ieraksts lentē.

Priekšdarbs.

Sagatavojiet ilustratīvu materiālu ar attēlu sniegavīri, sagatavot diagrammas - darbu secības modeļus. Sagatavojiet vatmana papīru, attēlojiet uz tā ziemas mežs... Ārstēt no sniegavīrs saldās ledenes.

Metodiskie paņēmieni.

1. Spēles sižets.

2. Mutiski norādījumi, precizējumi, saruna, atgādinājums, jautājumi, analīze, palīdzība bērniem, fiziskās minūtes.

3. Ķēžu modeļu izskatīšana priekš plastilīns.

Literatūra:

1. "Izglītības un apmācības programma bērnudārzs» rediģēja N. Je. Veraks, T. S. Komarovs, M. A. Vasiļjevs. "Mozaīkas sintēze", 2010. gads

2.I.A.Ļikova « Tēlotājmāksla bērnudārzā" T/C "sfēra" Izdevniecība "Karapuz" Maskava 2009

3.E.Dankevičs, O.Žakova « Plastilīna pasaule» Sanktpēterburga "Kristals" 2010. gads

4.S. A. Lesovskaja "Pasaku varoņi no plastilīns» M .: Eksmo, 2013.

5.S. A. Lesovskaja "Burvju ziema" M .: Eksmo, 2013.

6.O. E. Morozova "Maģija plastilīns» Maskava 2012 Izglītojošs izdevums "Mozaīkas sintēze".

7. Kazanova R.G., Saiganova T.I., Sedova E.M. Zīmēšana un skulptūru veidošana ar pirmsskolas vecuma bērniem vecums: netradicionālās tehnikas, plānošana, klases piezīmes. – M: Iepirkšanās centrs "sfēra", 2004 - 128s.

8. Ņikitina A. V. Netradicionālās tēla tehnikas bērnudārzā. - SPb .: KARO, 2007 .-- 96lpp.

Organizēto izglītojošo pasākumu norise.

Aprūpētāju darbības Bērnu darbības

I Ievaddaļa

Bērni dodas uz savām darba vietām. Skolotājs izsaka minējumu mīkla:

"No debesīm krita pa daļām,

Satīts trīs bumbiņās,

Ar bērnu palīdzību es piecēlos

Un viņš palika stāvam."

Kas ir šie puiši?

Skolotājs atver ekrānu un aiz tā ilustrācijas ar sniegavīri, Whatman papīrs ar ziemas mežu.

Puiši paskatās uz mums ieradās ciemos sniegavīri kā viņi visi ir dažādi, smieklīgi, nopietni utt.

Tev patīk sniegavīri?

Kur viņi iet?

ES tagad sniegavīrs čukstēja tev ausī ka viņi dodas pastaigā pa mežu.

Viņi tur spēlēs un izklaidēsies, tikai tagad viņam ir maz draugu.

Kā mums palīdzēt sniegavīrs?

Vai vēlaties viņam sadraudzēties?

Apskatīsim ilustrācijas, diagrammas. Jūs pats varat izlemt, kurš jums būs sniegavīrs.

Skolotājs kopā ar bērniem izskata shēmu kārtībā, bērni piedalās argumentācijā.

Kas ir pirmais, kas jādara?

Kas būtu jādara tālāk?

Ko tagad?

Vai esam kaut ko aizmirsuši?

Kurš vēlas izrotāt burvju sniegavīri?

Skolotājs piedāvā strādāt tehnoloģiju jomā plastilīns... Gatavs sniegavīrs pievienots vatmana papīram, kurā attēlots ziemas mežs.

Puiši, mūs gaida grūts darbs, tāpēc mums ir jāizstiepj rokas un kājas.

Bērnu atbildes.

Bērnu atbildes.

Bērnu atbildes.

Bērnu atbildes.

Bērnu atbildes.

Fizminutka

Viņi lēkā, lec mežā

Zaķi - pelēkas bumbiņas

Lēc - lec, lec - lec -

Zaķis piecēlās uz celma

Zaķi lēkā skok-skok-skok,

Jā, mazam baltam sniegam

Viņi ķepurojas, klausies – vai tad vilks nāk!

Viens - salieciet, atlieciet,

Divi - noliecies, izstiepies,

Trīs - trīs aplaudējumi plaukstās,

Galva trīs pamāj.

Rokas pie krūtīm, piemēram, zaķu kājas; lekt.

Lēkšana uz priekšu - atpakaļ

Apstājās, sastinga

Lēkāšana vietā

Apsēdies, roku pie auss

Viņi skatās apkārt. Noliecies.

Sasit plaukstas.

Galva noliecas.

|| galvenā daļa

Tagad apsēdieties un sāciet radīt maģisku un jautru sniegavīri.

Laikā skulptūru veidošana skolotājs vēršas pie bērniem, pamudina, palīdz radīt iecerēto tēlu.

Skolotājs palīdz bērniem novietot sniegavīri iekšā"Ziema mežs»

Bērni apsēžas un sāk veidot maģiju sniegavīri... Diagrammu, trafaretu un krāsu izmantošana plastilīns, lai izveidotu attēlu.

||| Beigu daļa

Beigās skulptūru veidošana tiek veikta bērnu darbu analīze.

Pastāsti man, kura sniegavīrs tev patika visvairāk?

Ko tu gribi Man patika sniegavīri?

Labi padarīts!

Es domāju, ka mūsu sniegavīrs priecāsies par tik brīnišķīgiem draugiem, tagad viņi dosies kopā pastaigāties.

Skolotājs lasa dzejoli « sniegavīrs»

"Es, puiši sniegavīrs

UZ sniegs, esmu pieradis pie aukstuma.

Tu mani veikli padarīji aklu:

Deguna vietā ir burkāns.

Acu vietā stūri.

Vecs baseins kalpo kā cepure.

Puiši, šeit ir dāvana no sniegavīrs, saldās ledenes.

Nodarbība ir beigusies.

Bērnu atbildes.

Saistītās publikācijas:

"Rudens mežā" Šo amatu kopā ar bērniem veidojām pagājušajā mēnesī. Bērniem patīk nodarboties ar plastilīna plastmasas elementiem. Šeit mēs esam izmantojuši.

Modelēšanas nodarbības "Eži rudens mežā" kopsavilkums. Agrīnās vecuma grupas tematiskā diena MBDOU Velikoktjabrskis Bērnudārzs"Vāvere". Firovskas rajons Tveras apgabals Tematiskā diena "Eži iekšā rudens mežs»Grupa: 2.grupa.

Amatniecībai mums bija nepieciešams: Whatman papīrs, kartons, plastilīns, arbūzu sēklas, saulespuķu sēklas, lapas. 1. Zīmēts uz vatmana papīra ar.

GCD kopsavilkums par plastineogrāfiju sagatavošanas grupā "Sniegavīrs" GCD kopsavilkums par modelēšanu sagatavošanas grupā. "Sniegavīrs" (plasticinogrāfija) Integrācija izglītības jomās: izziņas un runas.

GCD kopsavilkums par modelēšanu vecākajā grupā "Transports" (plasticineogrāfija) Izglītības jomu integrācija: Kognitīvā un runas attīstība.

Nodarbības plastiinogrāfijā "Skujiņa" (plasticinogrāfijas tehnika) kopsavilkums

1. Iepazīstināt bērnus ar plastilinogrāfijas tehniku.

2. Veidot bērnos priekšstatu par tādiem svētkiem kā Jaunais gads.

3. Uzlabot bērnu izziņas spējas, radošo iztēli, fantāziju, smalkās motorikas rokas.

Priekšdarbi:

Sarunas ar bērniem par Ziemassvētku eglītes rotāšanu Jaunajam gadam.

Rādīt sižeta bildes, par noteiktu tēmu.

Mīklu risināšana par Ziemassvētku eglīti.

Materiāls:

¼ daļa jebkuras krāsas A4 kartona loksnes ar zīmētu vienkāršs zīmulis siļķe. Plastilīns ir zaļš, brūns, balts. Ziemassvētku eglītes gatavā darba paraugs.

Nodarbības gaita:

V-l: Puiši, vai jūs zināt, kādi svētki drīz būs?

Bērni: Jaunais gads!

Vl: Protams! Labi padarīts! Uzmini mīklu!

Es esmu tāda modesista

Kāds pārsteigums visiem!

Man patīk krelles, vizuļi,

Jebkuri rotājumi.

Bet manējā, ticiet man

Lielas nepatikšanas

Saģērb mani

Tikai reizi gadā!

Kāda skaistule -

Statīvi, dzirkstoša gaisma,

Cik grezni sakopts.

Pastāsti man, kas viņa ir?

V-l: Puiši, kas par mūsu svētkiem bez eglītes, bet mums ir nevis vienkārši, bet plastilīns. Viņa ieradās pie mums no maģiska plastilīna meža.

(Skolotājs kopā ar bērniem pārbauda Ziemassvētku eglītes rakstu.

Diskusija ar bērniem par Ziemassvētku eglīti.)

V-l: Puiši, tagad mēs sāksim veidot pirms Jaungada brīnumu, mūsu Ziemassvētku eglītes.

Progress.

Jūsu priekšā ir krāsains papīrs ar Ziemassvētku eglīti. Ņemam zaļo plastilīnu, nospiežam no tā nelielu gabaliņu, sarullējam bumbiņā un piestiprinām pie savas eglītes galotnes. Pēc tam ar indeksu vai īkšķi izstiepjam plastilīnu, veidojot egles zariņu. Tad nospiežam vēl vienu gabaliņu, arī veidojam bumbiņu un tāpēc atkārtojam iepriekšējās kustības. Mēs to darām, līdz viss koks kļūst zaļš. Kad koks ir gatavs, pārejiet pie stumbra. Nospiežam brūnā plastilīna gabaliņus, sarullējam bumbiņās un uzspiežam bumbu uz leju uz stumbra. Tagad ir ziema, visapkārt ir sniegs. Tāpēc ņemam balto plastilīnu un veidojam sniega kupenas un sniegpārslas.

V-l: Ak, ko skaistas Ziemassvētku eglītes mēs to izdarījām! Visīstākais Jaungada mežs!

(Bērni skatās darbu, salīdzina, pārrunā rezultātu).

V-l: Un tagad puiši, mēs mazliet atpūtīsimies un spēlēsim ar pirkstiem.

Pirkstu vingrošana "Uzģērb Ziemassvētku eglīti"

Viens, divi, trīs, četri, pieci / Pārmaiņus savienojiet abu roku pirkstu galus, sākot ar īkšķi /.

Mēs izrotāsim eglīti. / Viņi savieno plaukstas ar "māju" virs galvas un izpleš rokas uz sāniem /.

Karināsim bumbiņas, / Savienojam abu roku pirkstu spilventiņus, veidojot bumbiņas /.

Spilgti kabatas lukturīši, / Saspiediet plaukstas kopā, pirkstus šķirti, veiciet rotācijas kustības ar plaukstām uz priekšu - atpakaļ /.

Priecīgus pētersīļus, / Parādi garu degunu /.

Un dažādas rotaļlietas: / Izstiepiet plaukstas uz priekšu /.

Un mazais lācītis - rotaļīgs / Parādi "lāča ķepas" un šūpojas no vienas puses uz otru /.

Un zainku - gļēvulis. / Uzlieciet atvērtas plaukstas uz galvas /.

Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Sarežģītas nodarbības konspekts vidējā grupā vides un plastineogrāfijas iepazīšanai.

Lai bērniem apzinātos, ka visa satiksme uz ielas, gan automašīnas, gan gājēji, ir pakļauta ceļu satiksmes noteikumiem...

Rakstā skolotājas pieredze ar bērniem agrīnā vecumā par plastinogrāfiju. Īsi, bet saturīgi ir rakstīts par plastilīnu, par tā nozīmi bērnu, īpaši mazu bērnu, attīstībā, ...

Tiešās izglītības aktivitātes. Plasticinogrāfija "Zelta zivtiņa"

Mērķis: Nostiprināt spēju attēlot figūras ar plastilinogrāfijas metodi plaknē, veidojot attēlu pusapjomā ...

Viena no iecienītākajām mākslas un amatniecības metodēm pirmsskolas vecuma bērniem ir plastilinogrāfija. Lielākajai daļai bērnu parasti ļoti patīk zīmēt, un zīmēšana ar plastilīnu viņus piesaista divreiz. Galu galā tas ir ļoti vienkārši, un turklāt šādus attēlus ir viegli labot. Arī bērnudārza skolotāji augstu vērtē plastineogrāfiju: šādām nodarbībām nav nepieciešamas īpašas iepriekšēja sagatavošana un labvēlīgi ietekmē nervu sistēma bērniem.

Plastilinogrāfijas kā bērnu radošuma veida būtība. Mērķi, metodes, paņēmieni

Plasticinogrāfija attiecas uz netradicionāla tehnika modelēšana, tā ir zīmēšana ar plastilīnu uz kaut kāda blīva pamata. Tādējādi objekti un objekti tiek lielākā vai mazākā mērā reljefi. Turklāt plastilinogrāfija ļauj sastāvā iekļaut palīgdaļas - krelles, krelles, dabiskos, kā arī atkritumu materiālus.

Attīstības un mācību iespējas pirmsskolas vecuma bērniem

  • Darba procesā attīstās tādi garīgi procesi kā uzmanība un atmiņa, loģiskā domāšana un iztēle.
  • Plasticinogrāfija atklāj bērnu radošo potenciālu un jau no agra vecuma.
  • Veicot šādus amatus, attīstās telpiskā orientācija, sensoromotorā koordinācija ir tieši tās funkcijas, kas nodrošina veiksmīgu skolas gaitu.
  • Pietiek ar plastilinogrāfiju rūpīgs process, kas rosina neatlaidību, pacietību, vēlmi iesākto darbu novest līdz galam.
  • Šāda veida tēlniecība uzlabo smalko motoriku – bērna roka ir sagatavota rakstīšanai.
  • Nodarbības ar plastilīnu spēj mazināt muskuļu un nervu spriedzi bērniem.
  • Ar šāda veida radošumu notiek izglītības jomu integrācija (apkārtējās pasaules zināšanas, runas attīstība, mūzika).
  • Veiksmīgi apgūstot šo tehniku, bērni var izgatavot ekskluzīvas dāvanas saviem radiem un draugiem, izveidot gleznas, kas rotās mājas interjeru.

Izcelsim plastilinogrāfijas kā pirmsskolas vecuma bērnu produktīvas darbības veida galvenos mērķus:

  • Pilnveidot prasmes strādāt ar plastilīnu, rosināt interesi par vizuālajām aktivitātēm.
  • Jaunu tēlniecības tehnikas apgūšana (presēšana, smērēšana, velmēšana).
  • Attīstīt spēju orientēties uz papīra lapas.
  • Smalkās motorikas, acu, roku kustību koordinācijas uzlabošana.
  • Izglītība tādām īpašībām kā precizitāte, neatlaidība, neatkarība.
  • Fantāzijas un estētisko sajūtu attīstība.

Plastilinogrāfijas tehnikas apgūšana ietver dažādu paņēmienu izmantošanu darba procesā. Ar dažiem no viņiem bērni jau ir tikušies tradicionālajās modelēšanas nodarbībās.

to izripot plastilīna gabals starp plaukstām, kura laikā tas pagarinās un iegūst cilindra formu.

Plkst ripojot ar plaukstu apļveida kustībām veidojas bumbiņa.

Pavelciet atpakaļ- objekta smailā gala iegūšana, izmantojot pirkstu galu kustības.

Izlīdzināšana- bumbiņas izspiešana kūkas formā. Ar kaudzes palīdzību vai nospiežot ar pirkstiem, šādai detaļai var piešķirt izliekumus, ievilkumus.

Šādas metodes ir raksturīgas tieši plastineogrāfijai. to gludināšana, presēšana un smērēšana kas nepieciešami līdzenas un gludas virsmas izveidošanai. Tie tiek veikti ar pirkstu galiem. Smērēšanu var veikt no augšas uz leju vai no kreisās uz labo pusi.

Turklāt, veidojot gleznas plastilinogrāfijas tehnikā, puiši mācās miksēt dažādas krāsas plastilīns neparastiem toņiem. Tiek veikts tik darbietilpīgs, bet interesants process Dažādi ceļi... Plastilīna gabaliņus var mīcīt un pēc tam sajaukt vienā gabalā. Vēl viens variants - plastilīnu iemaisa tieši uz pamatnes, pamīšus klāj triepienus un smērē uz virsmas.

Bērnudārzā izmantotie plastilīna veidi

Bērnudārzā tiek izmantotas nodarbības Dažādi plastilinogrāfija. Visizplatītākā ir tiešā plastinogrāfija, kurā tiek veidots apmetuma attēls horizontāla virsma... Bērni var apgūt šo tehniku ​​jau no mazotnes - šim nolūkam skolotājs piedāvā vienkāršu zīmējumu bez tā mazas detaļas... Vecākajā līmenī bērni veido sarežģītākas kompozīcijas. Līdzīgs raksts ir piepildīts ar plastilīnu (vēlams vasku) uz biezas kartona loksnes (labāk to iepriekš ielīmēt ar līmlenti - tas ir tik ērti, lai labotu attēlu). Izsmērēts plastilīns rada eļļas krāsas triepienu efektu.

Tiešā plastinogrāfija

Reversajā plastinogrāfijā zīmēšana tiek veikta uz stikla aizmugures vai citas caurspīdīgas virsmas. V pirmsskolašiem nolūkiem parasti izmanto plastmasu vai organisko stiklu (jo parastā stikla lietošana pirmsskolas vecuma bērniem nav droša). Zīmējums tiek kontūrēts uz virsmas ar marķieri un pēc tam piepildīts ar plastilīnu (smērēts ar plānu kārtu). Pa kontūru gatavo kompozīciju var apzīmēt ar svītrām - iegūstiet rāmja līdzību.

Reversā plastinogrāfija (uz stikla)

Modulārā plastinogrāfija - plastilīna rullīšu, bumbiņu, disku un citu elementu attēls. Šī ir sarežģītāka tehnika, kas prasa bērniem apgūt visas modelēšanas metodes.

Modulārā plastinogrāfija

Mozaīkas plastinogrāfija - attēls, kas sastāv tikai no plastilīna bumbiņām. Tas ir visvairāk vienkārša tehnika, galvenais šeit ir skaisti izvēlēties krāsas un glīti aizpildīt telpu, nepārkāpjot kontūras.

Mozaīkas plastinogrāfija

Plkst kontūru plastinogrāfija Noteikti tiek izmantotas plānas plastilīna flagellas, kas apzīmē objekta siluetu.

Kontūru plastinogrāfija

Daudzslāņu plastinogrāfija nozīmē vairāku slāņu secīgu uzklāšanu bez virsmas. Šis paņēmiens ir vispiemērotākais ainavu kompozīcijām - debesu, meža, kalnu attēliem, kad slāņi tiek uzklāti viens uz otru. Dažkārt elementi tiek piestiprināti pie pamatnes, izmantojot plānus rullīšus - tiek iegūts sava veida 3-D efekts. Ņemiet vērā, ka šāds darbs ir diezgan grūts pirmsskolas vecuma bērniem un ir piemērots tikai sagatavošanas grupā.

Daudzslāņu plastinogrāfija

Teksturēta plastinogrāfija tas izceļas ar izliektu attēlu un, savukārt, ir sadalīts bareljefā (zīmējums izvirzīts virs fona mazāk par pusi), augstreljefā (vairāk nekā puse) un pretreljefā (padziļināts). zīmējums).

Teksturēta plastinogrāfija (bareljefs)

Plasticinogrāfija dažāda vecuma bērniem. Amatniecības grūtības pakāpe

Junioru grupa

Bērnus ar plastineogrāfiju iespējams iepazīstināt jau ļoti agrā vecumā – sākot ar bērnistabas grupiņu. 2-3 gadus veci bērni lieliski spēj apgūt vienkāršākos paņēmienus - ripināt bumbiņas, ripināt flagellas, saplacināt tās kūkās. Protams, bērnu pirksti joprojām ir diezgan neveikli, tāpēc skolotājai jāpiedāvā bilde ar neliels daudzums lielas detaļas. Tādas tēmas kā "Saule", "Zieds", "Varavīksne" ir lieliski piemērotas sākotnējām nodarbībām. Skolotājs ar zīmuli uzzīmē objekta siluetu, un bērns to papildina ar plastilīna punktiem. Piemēram, tas var būt koks, kuram mazulis pievienos sarkanus vai dzeltenus ābolus. Vēl viena iespēja ir vāze, kurā bērns attēlos ziedu pušķi.

Otrā jaunākā grupa Otrā jaunākā grupa ir plastilinogrāfija in bērnudārza grupa(bagāžnieku sastāda audzinātāja)

Vidējā grupa

UZ vidējā grupa bērnu rokas jau kļūst izveicīgākas, un skolotājs var pāriet uz sarežģītāku plastilinogrāfijas tehniku. Pirmsskolas vecuma bērni vecumā no 4 līdz 5 gadiem jau var izveidot plānu, gliemeža formā savītu karogdziedzera attēlu. Skolotājs var uzzīmēt burvju putnu, un bērns krāsos tā spalvas ar plastilīnu dažādas krāsas... Šajā vecumā bērni mācās neiziet ārpus attēla kontūras, kā arī savā darbā izmantot papildu materiālus (graudaugi, krelles), kas padarīs attēlu vairāk.

Vidējā grupa

Vidējā grupa

,

Vecākajā pirmsskolas līmenī bērni jau prot veidot sarežģītas kompozīcijas (dažādu gadalaiku ainavu, dzīvnieku, cilvēku u.c. attēlus), fantāzijas darbus. Skolotājs 5-7 gadus veciem bērniem var piedāvāt mīkstinātu plastilīnu, ko ar šļirci plānās strēmelītēs uzklāj uz pamatnes. Šāda uzņemšana, bez šaubām, puišus iepriecinās. Brīnišķīgs risinājums vecāka gadagājuma un sagatavošanas grupa- kolektīvie skaņdarbi.

sagatavošanas grupa

sagatavošanas grupa

Plastilīna nodarbības bērnudārzā var skart ļoti dažādas tēmas. Vislabāk ir noteikt viņiem laiku, lai viņi iepazītos ar apkārtējo pasauli. Tāpēc rudenī būtu ieteicams piedāvāt tādas tēmas kā "Lapu krišana", "Grozs ar sēnēm", "Rudens dāvanas" (augļi un dārzeņi), "Asters". Pēc iepazīšanās ar tēmu "Putni" bērni labprāt attēlos pūci, gulbi vai pāvu, un pēc tēmas " Jūras dzīvība» - zelta zivtiņa, delfīns, astoņkājis. Amatniecība plastilīna tehnikā nostiprinās zināšanas par savvaļas un mājdzīvniekiem ("Ezītis", "Kaķis" u.c.)

Ziemā būs piemērotas šādas tēmas: "Sniegavīrs", " Ziemassvētku balles"," Eleganta Ziemassvētku eglīte "," Sniegpārsla "," Bullfinch "," Pingvīns uz ledus gabala. Vecākā pirmsskolas vecuma saitē tā var būt ainava ziemas kompozīcijas, ieskaitot kolektīvos (šādi darbi principā var ietekmēt visus gadalaikus).

Pavasarī būs aktuāli attēlot pirmos ziedus ("Sniegpulkstenītes", "Pienenes"), kukaiņus ("Tauriņš", "Mārīte").

Plastilinogrāfijas tehnikā tiek iegūtas brīnišķīgas dāvanas. Piemēram, līdz 8. martam tas var būt “Pušķis mammai” vai skaņdarbs tētim (“Tanks”, “Lido lidmašīnas”, “Kuģis” utt.). Lai padarītu šo darbu efektīvāku, gatavās kompozīcijas virsmu ieteicams pārklāt ar bezkrāsainu laku.

Khokhloma raksti Mozaīkas tehnika Moduļu tehnoloģija ar apjoma ietekmi Plasticinogrāfija izmantojot papildu materiāli(folija) Sadarbība Bareljefs Dāvana mammai (modulāra tehnika) Bareljefs Bareljefs Ainavu kompozīcija Klusā daba Portrets Plasticinogrāfija, izmantojot dabas materiālus Moduļu tehnika Moduļu tehnika Dāvana tētim plastilinogrāfija Dāvana tētim

Bērnudārza plastilīna veidnes

Pirms sākt strādāt ar plastilīnu, bērnam ir nepieciešams pamatbilde jeb šablons. Vecāki pirmsskolas vecuma bērni tos parasti zīmē paši. Agrāka vecuma bērniem skolotāja piedāvā jau gatavus siluetus. Veidnes var būt vienkāršas (priekšmeta attēls) vai sarežģītas priekšmetu kompozīcijas ar daudzām mazām detaļām. Pēdējais variants, protams, ir pieņemams vecākajām un sagatavošanas grupām.

Veidnes veidnes veidnes veidnes veidne

Video par tēmu "Plasticinogrāfija"

Video pamācība pirmsskolas vecuma bērniem - plastilinogrāfija "Bullfinch"

Meistarklase bērnudārzā plastineogrāfijā "Zivis akvārijā"

Seminārs par paneļa ar lilijām izgatavošanu plastilinogrāfijas tehnikā

Nodarbības piezīmes

Autora vārds Abstrakts nosaukums
Bekhtereva L.N., Surovikova A.G. "Jablonka"
(vidējā grupa)
Izglītības uzdevumi: iemācieties izveidot koka attēlu, izmantojot plastilīnu, iekļaujiet papildu dabīgs materiāls(zirņi),
Attīstības uzdevumi: nostiprināt zināšanas par koka uzbūvi, attīstīt smalko motoriku, pilnveidot prasmes darbā ar plastilīnu.
Izglītības uzdevumi: veicināt interesi un cieņu pret augiem.
Izglītības jomu integrācija: "Mākslinieciskā jaunrade", "Izziņa", "Komunikācija", "Socializācija", "Veselība".
Izdales materiāls: krāsaina kartona loksnes, plastilīns, zirņi, salvetes, skulptūras dēļi.
Priekšdarbi: koku apskate pastaigas laikā, pasaku lasīšana, kurās parādās ābele vai āboli ("Zoss-gulbji", "Mazā-Havrošečka", "Ābols"), aplikācijas nodarbība par tēmu "Ābele", didaktiskās spēles par līdzīgu tēma.
Nodarbības gaita
Mīkla par ābolu.
Pārsteiguma brīdis - vārnas Karkušas parādīšanās, kas sēž uz krāsotas ābeles. Viņa runā ar bērniem par koka uzbūvi.
Skolotājs iesaka didaktiskā spēle"Atrast to pašu" (šķirojiet papīra ābolus pēc izmēra).
Motivācija ir parādīt Karkušai, ka ābeli var uzzīmēt ar plastilīnu.
Skolotājs demonstrē amata posmus. Stumbrs veidots no plastilīna flagellum Brūna krāsa... Kronis ir saplacināta zaļumballe, kas ar pirkstiem dažādos virzienos jānosmērē uz kartona. Zāle kompozīcijas apakšā ir mazi zaļa plastilīna gabaliņi. Kā ābolus izmanto zirņus, kurus iespiež koka vainagā.
Priekšpuse produktīvas aktivitātes bērni patstāvīgi masē rokas ar pumpiņu.
Nodarbības beigās puiši rāda savus darbus Karkušai, un viņa tos cienā ar īstiem āboliem.
Drinkova A.
(jaunākā grupa)
Pastaigā stundas priekšvakarā skolotājs kopā ar bērniem apskata sauli.
Nodarbība sākas ar V. Sutejeva pasakas "Zem sēnes" lasīšanu, bērni dalās savos iespaidos.
Motivācija - nabaga dzīvniekiem no pasakas nepietiek saules, jums tā viņiem jāzīmē. Interesants moments: skolotājs informē bērnus, ka viņiem ir beigušās krāsas, un palicis tikai plastilīns.
Attēlu paņēmienu demonstrēšana: saules kontūru piepilda ar maziem apļiem (mozaīkas metode), saules starus veido no desiņām.
Pirms bērnu produktīvajām aktivitātēm notiek āra spēle "Saule iznāca no mākoņiem ..."
Trilleris R.N. "Dāvanas ziedu fejām"
(zīmējums ar plastilīnu uz stikla, sagatavošanas grupa)
Nodarbības sākumā notiek mini saruna par to, ko bērni mēdza gatavot no plastilīna. Skolotājs pastiprina zināšanas par krāsām, jautā, kas notiks, ja sajauciet noteiktas krāsas plastilīna.
Neparasta motivācija: skolotājs stāsta pirmsskolas vecuma bērniem pasaku. Maģiskā mežā izcirtumā auga skaistākie ziedi pasaulē, tos pieskatīja puķu fejas. Bet kādu dienu parādījās ļauna burve, kura apbūra fejas - ziedi sāka mirt, jo viņiem bija nepieciešama aprūpe. Bērnu uzdevums ir izgatavot burvju ziedus, lai fejas apmulstu.
Darbs tiek veikts uz stikla, bērni sajauc dažādu krāsu plastilīnu, lai iegūtu interesantus toņus.

Plasticinogrāfijas projekts: mērķi, uzdevumi, plānošana, atskaites. "Rudens dāvanas" kā projekta piemērs - priekšmeti un darbu fotogrāfijas

Lieliskas iespējas sniedz plastilinogrāfija, viena no bērnības iecienītākajām nodarbēm projekta aktivitātes.

Projektam jābūt detalizētam teorētiskā bāze... Pirmkārt, audzinātājam jāizdomā viņam atmiņā paliekošs vārds, piemēram, "Mēs radām maģiju!" jeb "Plastilīna pasaka".

Pedagogam vajadzētu apkopot, piemēram, darba galveno ideju "Kopā ar bērnu radīsim maģiju - plastilīns mums palīdzēs!"

Sirotkina Tatjana Vladimirovna

http://tutmama.ru/obshhee-razvitie/plastilinografiya-v-detskom-sadu.html

Projekta aktualitāte ir detalizēti pamatota (plastilinogrāfijas izmantošana bērnu vispusīgai attīstībai). Tiek iezīmēts aktivitātes galvenais mērķis un to veidojošie uzdevumi. Skolotājs skaidri nosaka projektā iesaistīto bērnu vecuma kategoriju, kā arī tā ilgumu (īstermiņa vai ilgtermiņa). Dokumentācijā skolotājs skaidri apraksta projekta īstenošanas veidus un posmus (sagatavošanas, galveno un noslēguma), kā arī paredzamos aktivitātes rezultātus.

Projekta beigās skolotājs obligāti sastāda atskaiti: norāda, vai uzdevumi ir sasniegti. Tiek rīkota fotoizstāde par projekta tēmu.

Ņemot vērā konkrētus piemērus tad ļoti interesanta tēma projektam - "Rudens dāvanas" (var rīkot jebkurā vecuma grupa, mainās tikai uzdevumu grūtības pakāpe). Šīs tēmas ietvaros skolotājs var piedāvāt pirmsskolas vecuma bērnus sekojošiem darbiem: « Rudens bērzi"," Grozs ar sēnēm "," Kļavu lapas "," Brīnumaugļi "(dārzeņi un augļi)," Asters ".

Projekts "Rudens dāvanas" Projekts "Rudens dāvanas" Projekts "Rudens dāvanas" Projekts "Rudens dāvanas" Projekts "Rudens dāvanas"

Plasticinogrāfijas pulciņš

resursi pedagoga pašizglītībai

Plastilinogrāfija var kļūt par atsevišķu jomu apļa darbs. Šo darbību parasti veic ar bērniem no vidējās grupas.

Protams, pašam skolotājam ar šo tehniku ​​ir jābūt aizrautīgam. mākslinieciskā jaunrade, izpēti nepieciešamo metodiskā literatūra, viņa pašizglītības tēmai jāatbilst šim virzienam. Vēlams apmeklēt seminārus par plastinogrāfiju.

Lai izveidotu krūzi, jums ir jārūpējas nepieciešamie materiāli un instrumenti (šajā gadījumā tas neprasīs īpašas izmaksas). Skolotājs iepriekš domā, kuras rotaļlietas un uzskates līdzekļi būs nepieciešamas nodarbībām.

Pulciņa darba gaitā skolotājs dalās savās zināšanās ar vecākiem, piedāvā viņiem konsultācijas, vada sarunas, sniedz ieteikumus mājasdarbos ar bērniem.

Pirms plastilinogrāfijas pulciņa darbības sākuma būs lietderīgi veikt aptauju vecāku vidū, lai izpētītu bērnu intereses un vajadzības.

Apļa programma. Programmas fragments vecākajai grupai

Pirms apļa darba sākuma skolotājs sastāda programmu, kurā viņš pamato teorētiskie aspekti tēmas: tā atbilstība, novitāte, galvenie mērķi un uzdevumi. Skolotājs ieskicē darba formas un metodes. Ir skaidri norādīts to bērnu vecums, kuri apmeklēs apli, un īstenošanas periods (parasti programma tiek sastādīta vienam gadam). Programmai pievienots arī bērnu saraksts.

Programmas galvenā daļa ir tematiskā plānošana ar katras nodarbības mērķa aprakstu. Kā piemēru mēs sniegsim plastilineogrāfijas apļa programmas fragmentu vecākā grupa(autors Babakehyan A.G.):

Mēnesis Tēma Mērķi
oktobris Bērnu iepazīšana ar plastineogrāfiju. Rudens lapas. Saruna par plastineogrāfiju. Skolotāja gatavo darbu eksponēšana, izmantojot šo paņēmienu, ar izliektu tilpuma attēlu atspoguļojumu uz horizontālas virsmas. Iepazīstināt bērnus ar trafareta jēdzienu, parādīt un iemācīt metodes, kā strādāt ar to. Attīstīt rokas smalko motoriku, attīstīt krāsu uztveri, spēju pareizi izvēlēties plastilīna toni, grafiskās prasmes (prasmi strādāt ar kaudzīti kā zīmuli, izmantojot skrāpēšanas tehniku); audzināt estētiskās izjūtas caur izcilu mākslinieku gleznu uztveri par rudeni, likt priekšnoteikumus mīlestībai pret dabu un cieņpilnai attieksmei pret to.
Mežā augušas sēnes Pilnveidot iemaņas darbā ar plastilīnu "plastilīna zīmēšanas" tehnikā - griešana ar šķērēm, berzēšana formā. Veidot bērnos vispārinātu priekšstatu par sēnēm, to šķirnēm, īpašībām. Iemācīties atrast atbilstības starp īsto un attēloto sēņu formām, nodot to dabiskās iezīmes, krāsu. Attīstīt radošo iztēli un domāšanu; roku muskuļu aktivitāte. Izkopt precizitāti darbā, vēlmi darbu paveikt kvalitatīvi un līdz galam; kolektīvisma jūtas.
Mans dārzs un sakņu dārzs Turpināt apgūt plastilīna paņēmienus - nostiprināt māla "berzes" paņēmienu uz virsmas. Nostiprināt prasmes precīzi izmantot plastilīnu savā darbā. Iemācieties lietot kontūru zīmējums kā attēla pamatu. Stiprināt spēju klasificēt augļus un dārzeņus. Attīstīt roku motoriku, attīstīt radošo aktivitāti un patstāvību; rosināt vēlmi darīt noderīga lieta- didaktiskā spēle, lai kopīgā darba procesā audzinātu vienotības sajūtu.
Pūce ir pūce. Liela galva Iemācieties sajaukt plastilīnu, neļaujot krāsām pilnībā absorbēt viena otru. Iemācīt izmantot "rullīti" - caurulīti no līmes kociņa plastilīna ripināšanai pa virsmu. Attīstīt Radošās prasmes, neatkarība un aktivitāte. Attīstīt roku smalko motoriku, veicot paņēmienus darbam ar plastilīnu. Attīstīt krāsu uztveri. Izkopt centību un neatlaidību darbā, vēlmi darbu paveikt pareizi un līdz galam. Veicināt godīgumu un kritiskumu, vērtējot "zīmējumus", iemācīt sagatavot darba fonu (zars, mēness, bumbas).
novembris zelta zivs Pilnveidot tehniskās iemaņas darbā ar plastilīnu. Attīstīt tēlaino uztveri, loģisko un radošā domāšana... Attīstīt bērnu radošums caur iepazīšanos Dažādi ceļi un materiāli. Izkopt mērķtiecību, kaislību radošs darbs... Uzziniet bērnu vēlmes un centienus (ar Zelta zivtiņas palīdzību).
Tārps ābolā Skolotāja darbu izpilde, izmantojot dažādas tēlniecības tehnikas. Nostiprināt prasmes precīzi izmantot plastilīnu savā darbā. Iemācieties izmantot kontūru zīmējumu kā attēla pamatu.
Kašalots - kašalots Turpināt apgūt plastilīna paņēmienus - nostiprināt māla "berzes" paņēmienu uz virsmas. Nostiprināt prasmes precīzi izmantot plastilīnu savā darbā.
Astoņkājis Turpināt apgūt plastilīna paņēmienus - nostiprināt māla "berzes" paņēmienu uz virsmas. Nostiprināt prasmes precīzi izmantot plastilīnu savā darbā. Iemācieties izmantot kontūru zīmējumu kā attēla pamatu. Attīstīt roku motoriku, attīstīt radošo darbību un patstāvību; raisīt vēlmi darīt kādu noderīgu lietu, veicināt vienotības sajūtu no sava darba procesa

Plasticineogrāfijas monitorings, īpašības

Plastilinogrāfijas uzraudzības sistēma neietver īpašas bērnu aktivitāšu organizēšanas formas un veidus. Diagnostika tiek veikta ar novērošanas palīdzību, kas notiek individuālo un kolektīvo pētījumu procesā.

Šis jautājums ir īpaši aktuāls kluba aktivitātes- palīdz efektīvāk organizēt nodarbības.

Skolotājs novērtē šādus parametrus.

1.Radošā darbība
a) Paaugstināta interese, radošā aktivitāte - augsts līmenis
b) Bērns ir aktīvs, ir interese par šāda veida aktivitātēm, bet dara darbu pēc skolotāja norādījuma - vidējā līmenī
c) Bērns nav aktīvs, strādā bez īpašas vēlēšanās - zems līmenis
2. Sensorās spējas
a) Forma ir precīzi nodota. Daudzveidība krāsas, tiek pārnesta īstā krāsa, attēla izteiksmīgums ir augstā līmenī
b) Ir nelieli izkropļojumi. Krāsas novirze - vidēja
C) Veidlapa neizdevās. Vienaldzība pret krāsu, vienkrāsainība - zema
3. Sastāvs
a) Visā loksnes plaknē tiek novērota proporcionalitāte starp objektiem - augsts līmenis
b) Uz loksnes sloksnes ar mazākiem elementiem - vidējs līmenis
c) Nav pārdomāti nejauši - zems līmenis
4. Vispārējā roku prasme
a) Labi attīstīta roku motorika, precizitāte - augsts līmenis
b) Attīstīta rokas prasme - vidējais līmenis
c) Vāji attīstīta roku motorika, nepieciešama palīdzība - zems līmenis
5. Pašpaļāvība
a) Veic uzdevumus patstāvīgi, bez palīdzības. Bērns patstāvīgi izvēlas tēmu, koncepciju, prot plānot savu rīcību, izvēlas izteiksmīgiem līdzekļiem, noved iesāktos darbus līdz galam - augsts līmenis
b) Nepieciešama neliela palīdzība - vidēji
c) Uzdevumu veic ar skolotāja palīdzību, nepieciešams atbalsts un stimulēšana - zems līmenis
6. Tehnisko prasmju rādītāji
- izripot

saplacināšana
a) Izpilda patstāvīgi - augsts līmenis
b) Nepieciešama neliela palīdzība - vidēja
c) Veic darbības ar skolotāja palīdzību - zems līmenis
- smērēšana
a) Izpilda patstāvīgi - augsts līmenis
b) Nepieciešama neliela palīdzība - vidēja
c) Veic darbības ar skolotāja palīdzību - zems līmenis

Plasticinogrāfija satur daudz iespēju pirmsskolas vecuma bērnu radošā potenciāla atraisīšanai, kā arī pedagoga pašizglītībai. Šī tehnika ir lielisks pamats projektu aktivitātēm un apļa darbam. Bērniem patīk spēlēt mīklu, un kad viņi atrod šo materiālu oriģināls pieteikums, gūst patiesu prieku un spēj radīt īstus šedevrus.