Atvērtā stunda-ceļojums caur matemātiku sagatavošanas grupā, izmantojot IKT. Mezglu kopsavilkums matemātikā, izmantojot IKT sagatavošanas grupā "ziema" IKT sagatavošanas grupā


Publicēšanas datums: 21.01.18

Atvērtā stunda-ceļojums caur matemātiku sagatavošanas grupā, izmantojot IKT.

Tēma: "Pirmā desmitnieka skaitļu saskaitīšana un atņemšana".

Mērķis: pārbaudīt bērnu zināšanas un prasmes atbilstoši programmas prasībām matemātikā.

Attīstīt loģisko, tēlaino, radošo domāšanu; bērnu iztēle, dzirde, vizuālā atmiņa, uzmanība un runa

Nostiprināt zināšanas par skaitļu sērijām un prasmi saskaitīt un atņemt pirmo desmitnieku skaitļus

Veicināt interesi par matemātikas priekšmetu, sazinoties ar mutvārdu tautas mākslu

Izkopt interesi par matemātiku

Materiāls: el. dēlis, digitālās kartes, skaitīšanas nūjas, uzdevumu kartītes, slaidrāde.

Kursa gaita.

Nodarbības sākuma organizācija.

Sveiki bērni!

Meitenes un zēni! (Bērni atbild)

Mūsu nodarbošanās ir neparasta,

Pat ļoti simboliski.

Vai jums patīk ceļot? (Bērnu atbildes).

Tad ej.

V .: Kādā valstībā, tālā stāvoklī, dzīvoja Ivans Carevičs un Vasilisa Skaistā. Kādu dienu Vasilisa pazuda. Ivans Tsarevičs noskuma, bēdājās un devās meklējumos. Bet kur iet, kur meklēt? Kas nolaupīja Vasilisu? Mēs palīdzēsim Ivanam Carevičam. Sadalīsim skaitļu ceļu no 0 līdz 9. Paņemiet šķīvjus ar cipariem un izklājiet tos pie galdiem. Labi padarīts!

V .: Viņš ilgi gāja un nonāca krustcelēs. Uz ceļmalas akmens ir uzraksts. Palīdzēsim Tsarevičam Ivanam izvēlēties ceļu. (1. slaids).

Dodieties pa kreisi, pa labi vai taisni. Ko tu domā? Kāpēc? (bērnu atbildes)

V .: Ivans Carevičs ilgu laiku gāja pa taku, kuru izvēlējāties, un, visbeidzot, devās uz meža izcirtumu, un tur stāv būda uz vistas kājām, Baba Yaga mājoklis. Ko lai Ivanuška saka, lai būda vērstos pret viņu? (Bērnu atbildes).

Ņem 10 kociņus un uzbūvē māju pēc modeļa. (Bērni to dara).

Jūs uzcēlāt māju. Baba Yaga bija dusmīga uz Ivanu - Careviču par to, ka viņš viņu traucēja un apbūra māju, tikai jūs varat palīdzēt, pārvietojot divus nūjas, lai atvērtu būdu. Labi padarīts! (2., 3., 4. slaids).

Viņa piekrita palīdzēt tikai tad, ja Ivanuška uzminēja savus uzdevumus.

1) Uz ūdens ir divas pīles.

Pagalmā ir divas vistas

Divas zosis dīķī

Jā, tītars dārzā.

Cik putnu tur ir?

Skaitīt!

Jā, pasaki man atbildi. (Septiņi).

2) Ezītis devās sēņot

Atrasti 5 safrāns

3 pievienoti grozam

Pārējie atrodas aizmugurē.

Cik daudz rudmates tu nēsā

Uz tavām adatām, ezis? (Divi).

3) Seši smieklīgi lāču mazuļi

Viņi steidzas uz mežu pēc avenēm.

Bet viens bērns ir noguris

Es atpaliku no saviem biedriem,

Tagad atrodiet atbildi:

Cik lāču ir priekšā? (Pieci).(5., 6., 7. slaids)

V .: Baba Yaga iedeva Ivanuškai burvju bumbu. Bet Ivans Carevičs bija noguris. Palīdzēsim viņam.

Fiziskā izglītība "Baba Yaga".
Tumšajā mežā ir būda. (Bērni staigā.)
Stāv atmuguriski. (Bērni apgriežas.)
Tajā būdā ir veca sieviete. (Draud ar pirkstu.)
Vecmāmiņa Yaga dzīvo. (Draudiet ar otras rokas pirkstu.)
Tamborēts deguns, (Parādiet ar pirkstu.)
Acis ir lielas (Tās rāda.)
Kā ogles deg. (Pakratiet galvu.)
Oho, kāds dusmas! (Skrien uz vietas.)
Mati ceļas stāvus. (Rokas augšā.)

V .: Burvju bumba aizveda Ivanu Careviču uz Čūskas Goriniča alu. Bet ieeja ir nomētāta ar akmeņiem, lai iekļūtu alā, ir jāizjauc akmeņi.(Akmeņu silueti). Paņemiet akmeni ar skaitli, kas norāda skaitli pēc 5; ar ciparu skaitlim pirms 4, ar ciparu skaitlim no 7 līdz 9, ciparu, kas lielāks par 4 reizi 1, ar ciparu skaitlim no 3 līdz 5, ciparu skaitlim pēc 6, pirms cipara 3, pēc 8. Izņēmām akmeņus. Labi darīti puiši!

V .: Ivans Tsarevičs izņēma no lādes burvju zobenu un devās uz Koščeja Nemirstīgā pili. Un tā pils stāv uz augsta kalna, stāva. Šis kalns ir maģisks. (Slidkalniņš).

V .: Nu, mēs nokļuvām Koščejā. Ar šiem vārdiem viņš satika Ivanu - Tsareviču

"Tā kā jūs varējāt nokļūt pie manis, izpildiet manu uzdevumu, un Vasilisa ir jūsu! Ja jūs to nedarīsiet, noņemiet galvu no pleciem!

Koščeja pilī ir četri torņi. Vienā no tiem Vasilisa. Kurā, ja zinām, ka pirmais tornis ir tukšs? Šis skaitlis ir lielāks par diviem, bet mazāks par četriem. Kur viņa ir?

(Trešajā tornī).

Bet šeit mēs palīdzējām Ivanam Carevičam atrast Vasilisu Skaisto.

V .: Pievienosim Vasilisai - "krelles". (Strādāt pāros).

Apkopojot stundu. Atspulgs.

V .: Labi darīts, visi spēja izpildīt uzdevumus. Kurš bija vieglākais? Kurš uzdevums bija visinteresantākais? (Bērnu atbildes).

Pabeidza: Gareeva L.A.

Šī ir nodarbība par pasaules (apkārtējās pasaules) holistiska attēla veidošanu 6-7 gadus veciem skolēniem, izmantojot valeoloģisko dzejoli "Labrīt"; dinamiskie vingrinājumi; pirkstu vingrošana "Karaliene ezītim"; imitācijas vingrošana, fiziskās audzināšanas minūte ar artikulācijas vingrošanu "Ziemas vēji" (emancipācija, emocionālā atbrīvošanās, relaksācija); elpošanas vingrinājumi "Veterok"; aktīva mūzikas klausīšanās un veselību uzlabojoša vingrošana acīm "Sunny Bunny".

Izziņas cikla nodarbības laikā tiek risināts svarīgākais izglītojošais uzdevums - skolēnu dzīves un runas pieredzes izmantošana: prasme vadīt dialogu, spēja sarunāties, darbs mikrogrupās, runas gramatiskā uzbūve. Viena no raksturīgākajām pirmsskolas vecuma bērnu iezīmēm ir zinātkāre. Vienas nodarbības ietvaros tiek prezentēts plašs dažādu aktivitāšu un uzdevumu klāsts, rosinot skolēnus izmantot agrāk iegūtās zināšanas, liekot patstāvīgi atklāt apkārtējo pasauli un tās modeļus; vispārināt laika reprezentācijas, pamatojoties uz gadalaikiem.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde "Maloe Jeņisej bērnudārzs" Ogonyok "

Altaja apgabals, Bijskas apgabals, Maloeniseyskoye ciems

Kopsavilkums par integrētu atvērto GCD klasi, izmantojot IKT un veselību taupošas tehnoloģijas

"Gadalaiku apmeklējums"

sagatavošanas grupā

Pedagogs:

Čebotareva Ludmila Mihailovna

Darba vieta, amats: MBDOU "Mazais Jeņisejas bērnudārzs" Ogonyok ", audzinātāja.

GCD: pasaules (apkārtējās pasaules) holistiska attēla veidošana.

Grupa: sagatavošanās skolai.

GCD nodarbības tēma:"Gadalaiku apmeklējums"

Klases veids GCD: integrētā GCD nodarbība, izmantojot IKT un veselību saudzējošas tehnoloģijas sagatavošanas grupā.

Mērķis: Holistiskā pasaules attēla uztveres attīstība: skolēnu kognitīvās, radošās, sociālās un komunikatīvās spējas, vispārinot zināšanas par gadalaikiem, to pazīmēm; gadalaiku cikliskuma sistematizēšana un veselīga dzīvesveida paradumu veidošana skolēnu vidū ar veselību saudzējošu tehnoloģiju palīdzību.

Uzdevumi:
Izglītības:

Vispārināt zināšanas par gadalaikiem, par laika īslaicīgumu, par parādībām savvaļas dabā.

Paplašiniet, uzlabojiet un aktivizējiet vārdu krājumu.

Mācīt skolēniem uzvesties pārliecinoši un brīvi, atbildēt uz pieaugušo jautājumiem, pamatot atbildes.

Attīstās:

Attīstīt sakarīgu runu, loģisko domāšanu, iztēli, uzmanību, atmiņu, zinātkāri.

Attīstiet vēlmi palīdzēt pasaku varonim, vienlaikus demonstrējot zināšanas par pagaidu attēlojumiem.

Atlīdzības prasmes skolēniem izdarīt pieņēmumus un turpmākos secinājumus

Veidot komunikācijas prasmes.

Vingrojiet spēju noteikt cēloņu un seku attiecības savvaļas dzīvniekiem.

Pedagogi:

Izkopt vēlmi redzēt un uzzināt jaunas lietas caur tuvāko vidi. Izkopt spēju saskatīt dabas skaistumu.

Izkopt precizitāti darbā, patstāvību.

Izkopt interesi un vēlmi iet uz skolu, audzināt vērīgumu, zinātkāri, aktivitāti.

Izkopt iniciatīvu, sadarbības prasmes, komandas darbu klasē, uzvedības noteikumus

Pacietība, vēlme fantazēt, baudīt savu darbu.

Veselības taupīšana:

Veidot spēju saglabāt pareizu stāju, strādājot pie galda ar tematiskiem attēliem: neliecies, neliecies zemu virs galda: sēdi brīvi un nesasprindzinies.

Labsajūta:

Izmantojot veselību taupošas tehnoloģijas, lai palielinātu adaptīvobērna ķermeņa iespējas (aktivizēt aizsargājošās īpašības, izturību pret slimībām).

Īsa anotācija.Šī ir nodarbība par pasaules (apkārtējās pasaules) holistiska attēla veidošanu 6-7 gadus veciem skolēniem, izmantojot valeoloģisko dzejoli "Labrīt"; dinamiskie vingrinājumi; pirkstu vingrošana "Karaliene ezītim"; imitācijas vingrošana, fiziskās audzināšanas minūte ar artikulācijas vingrošanu "Ziemas vēji" (emancipācija, emocionālā atbrīvošanās, relaksācija); elpošanas vingrinājumi "Veterok"; aktīva mūzikas klausīšanās un veselību uzlabojoša vingrošana acīm "Sunny Bunny".

Izziņas cikla nodarbības laikā tiek risināts svarīgākais izglītojošais uzdevums - skolēnu dzīves un runas pieredzes izmantošana: prasme vadīt dialogu, spēja sarunāties, darbs mikrogrupās, runas gramatiskā uzbūve. Viena no raksturīgākajām pirmsskolas vecuma bērnu iezīmēm ir zinātkāre.. Vienas nodarbības ietvaros tiek prezentēts plašs dažādu aktivitāšu un uzdevumu klāsts, rosinot skolēnus izmantot agrāk iegūtās zināšanas, liekot patstāvīgi atklāt apkārtējo pasauli un tās modeļus.

Socializācija: Spēļu aktivitātes attīstība (saskaņā ar didaktisko spēli "Gadalaiku mājas")

Atbilstība: Rūpes par bērnu veselību ir visas sabiedrības svarīgākais uzdevums. Pēdējās desmitgadēs visā pasaulē ir vērojama tendence uz bērnu veselības pasliktināšanos. Jaunas pieejas veselības veidošanai veicina valeoloģijas izglītības jomu apvienošanu (integrāciju) un ārpasaules iepazīšanos, sākot no pirmsskolas vecuma, jo tieši šajā periodā pirmsskolas vecuma bērns attīsta veselīga dzīvesveida un bērnu pamatprasmes. radošums. Problēmu radošo uzdevumu risināšana ir galvenais veids, kā izprast pasauli.

Zinātniskā bāze. Šī nodarbība ir iekļauta pasaules holistiska attēla veidošanas ciklā (klases visā pasaulē), izmantojot veselību taupošas tehnoloģijas, kuru pamatā ir mūsdienu valeoloģiskās izglītības programmas un metodes. Starp tiem - "Labdien!" M.L. Lazareva, "Audz vesels" G.K. Zaiceva, N.Ju.Tiškenovas (Irkutskas apgabals) atpūtas vingrošanas kompleksi, E.Kosinovas "Vingrošana runas attīstībai".

Inovatīva fokuss.Mana darba sistēma ietver ne tikai fiziskās, bet arī garīgās veselības jautājumus klasē izziņas attīstībai. Vadošais faktors veselīga dzīvesveida motivācijas sfēras attīstībā klasē holistiska pasaules (pasaules) attēla veidošanai, manā darbā ir mūzika, māksla, veselību saudzējošas tehnoloģijas. Tādējādi GCD nodarbības ir integrēta rakstura, kurās vispusīgi tiek risināti muzikālās, mākslinieciskās, estētiskās, kognitīvās un valeoloģiskās izglītības uzdevumi.

Izplatības pakāpe.Vispirms nodarbību rīkošana bērnudārzā vecāku sapulcē, pēc tam diskusija. Pēc tam stundu demonstrējot pirmsskolas izglītības iestādes pedagoģisko darbinieku metodiskajā apvienībā.

Dziedināšanas paņēmienu un valeoloģiskās izglītības izmantošana katrā nodarbībā par holistiskā pasaules attēla veidošanu ļauj piespiedu formā, pie augsta emocionālā pacēluma, veidot skolēnu motivāciju veselīgam dzīvesveidam.

Integrētā izglītības joma:
1. Kognitīvā attīstība: vispārina priekšstatus par gadalaiku raksturīgajām iezīmēm, to cikliskumu un secību, paplašina skolēnu redzesloku, rosina izziņas interesi.
2. Sociālā un komunikatīvā attīstība: attīstīt komunikācijas prasmes, dialogisku runu.
3. Drošība: nekaitē dabai, veido pamatu savas dzīvības drošībai.

4. Veselība: palielināt bērna organisma adaptīvās spējas (aktivizēt aizsargīpašības, izturību pret slimībām), izmantojot veselību saudzējošas tehnoloģijas.

5. Mākslinieciskā un estētiskā attīstība (mākslinieciskā jaunrade): raisīt bērnos pozitīvas emocijas, izmantojot māksliniecisku vārdu, mūziku.

Aprīkojums (tehniskie līdzekļi):multimediju projektors, slaidi nodarbībai (prezentācijai), mūzikas skaņdarbi. Papīra sniegpārslas elpošanas vingrinājumiem "Brīzs", mitrās salvetes, auduma salvetes., Līme. Plaānas katram skolēnam pieteikumam. Pulkstenis - shēma "Gadalaiki". "Gadalaiku mājas" katram skolēnam ar tematiskiem attēliem - gadalaiku zīmēm. 4 aploksnes: ar sniegpārslām, ar tauriņiem, ar margrietiņām, ar rudens lapām burvju mežam. Vecā vīra Godovika attēls. Video vingrošana acīm "Sunny Bunny". Katram skolēnam kalendāri pārsteiguma brīdim. Molberts, lente vai magnētiskā tāfele ar magnētiem, bumbiņa.

Metodiskās metodes:

Spēle (ceļojums "Ciemos pie gadalaikiem");

Verbāls (mīklu minēšana, jautājumi par tēmu, saruna, skaidrojums);

Vizuāli (demonstrācija un izdales materiāli, ilustrāciju, prezentāciju apskate);

Tiešo izglītojošo darbību analīze.

Muzikālais pavadījums (video fiziskā minūte), spēles vingrinājums - iesildīšanās (pirkstu vingrošana).

Metodes:

Spēle, praktiska, verbāla, vizuāla.

Pieņemšanas: jautājumi, norādījumi, papildinājumi, atgādinājumi, mākslas vārds, iedrošinošs vērtējums, pārsteiguma brīdis.

Vārdnīcas darbs (vārdnīcas bagātināšana):gadalaiki un mēneši (YEAR) –tās ir laika vienības; to cikliskums.

Priekšdarbi:Metodiskās literatūras apguve, muzikālo darbu izlase par tēmu: "Gadalaiki"; saruna ar bērniem par gadalaikiem (laika vienību), par 12 mēnešu secību, kas veido gadu, to cikliskumu un secību; gadalaiku zīmes; mīklu minēšana, didaktisko un izdales materiālu sagatavošana; ilustrāciju apskate par gadalaikiem ar skolēniem, ilustrāciju skatīšanās, spēļu atlase, fiziskās minūtes, pirkstu vingrošana par tēmu, pārsteiguma brīža sagatavošana. Izdales materiālu izgatavošana skolēniem (“Gadalaiku mājas” ar tematiskām bildēm “Gadalaiku zīmes”). Zāles noformējums: attēli atbilstoši gadalaikiem. Kalendāri pārsteiguma brīdim. Prezentācijas sastādīšana "Gadalaiku apmeklējums". Darbs ar kalendāru (gadalaiku, mēnešu secība, mēnešu nosaukumu iepazīšana), fizisko minūšu apgūšana, pirkstu vingrošana.

GCD nodarbības gaita:

GCD stadijas

Skolotāja darbība

Skolēnu (studentu) aktivitātes

Piezīme

Laika organizēšana

Motivācija skolēnu aktivitātēm

Galvenā daļa

Praktiskā daļa

Atspulgs:

Pēdējā daļa (GCD nodarbības rezultāts)

pārsteiguma brīdis

Puiši, paskatieties, cik mums šodien ir viesu. Apsveicam viņus.

Sveiciens "Labrīt!"

Redzu, ka visiem ir labs, labs garastāvoklis.Puiši, mūsu šodienas viesis ir vecais Godoviks, viņa vārds ir tāpēc, ka viņš ir laika glabātājs. Viņš stingri nodrošina, lai laiks ritētu savu gaitu un nekad neapjuktu.Viņš lūdz jums palīdzību, viņa maģiskais mežs ir apburts, un tas ir jāapmierina. Un, lai to izdarītu, jums ir jāceļo. Bet mūsu ceļojums būs savādāks. Tu esi gatavs? Palīdzēsim Old Man Yearling?

Uzmini mīklu:

Četrus paklājus auž rokdarbnieces

Pa vienam tie tiek nolikti zemē

Balta, zaļa, raiba un dzeltena.

Atbilde šeit ir sarežģīta

Vai jūs viņu atradāt?

Un ja ir 4 gadalaiki (ziema, pavasaris, vasara, rudens), kā to nosaukt?

Kurš uzminēja, kur mēs šodien ceļosim?

Mēs ceļosim pa gadalaikiem. Un burvju pulkstenis mums to palīdzēs.

Cik daļās ir sadalīts aplis?

Tātad, cik sezonas mēs apmeklēsim?

Katrai sezonai ir trīs mēneši, un tikai 12 mēneši, kas veido GADA!

Ceļosim ar neparastu pasakainu transportu – lidojošo paklāju. Puiši, kāpēc, jūsuprāt, es izvēlējos šo konkrēto transportu mūsu ceļojumam uz dabisko pasauli?

1 pietura "Ziema":

Kurā gada laikā sākas jaunais gads?

Sniegs uz laukiem

Ledus uz upēm

Putenis staigā -

Kad tas notiek?

Mēs braucam uz ziemu.

Un šeit ir ziemas māja. Mums jāizpilda viņas lūgums.

Puiši nosauc ziemas mēnešus

Tagad paņemiet attēlus ziemas mājā. Kā daba mainās ziemā?

Puiši, es aicinu katru no jums izpūst sniegpārsliņu no plaukstas.

Ziema sniedz jums savas sniegpārslas burvju mežam. Tagad jūs, puiši, esat (……..) sniegpārslu glabātāji.

Ceļojumu turpināsim ar ziemas vēju:(ZKR).

2 pietura:

Straumes zvanīja

Rooki ir ieradušies.

Tavā mājā - bišu strops - bite

Atnesa pirmo medu.

Kas lai saka, kas zina

Kad tas notiek?

Ko labu tu zini par pavasari? (pavasara pazīmes).

nosauciet pavasara mēnešus

Un tagad paņemiet attēlus pavasara mājā

Labi padarīts! Pavasaris dāvā jums savus tauriņus burvju mežam

Turpināsim savu ceļojumu.

3 pietura: Paies pavasaris, un pēc tā...

Saule cepina

liepu ziedi,

Rudzi vārās

zeltaini kvieši,

Kas lai saka, kas zina

Kad tas notiek?

“Pulkstenis rādīja, ka vasara ir pienākusi.

Un šeit ir vasarnīca.

Puiši nosauc vasaras mēnešus

Tagad paņem bildes vasarnīcā

Vasara jums dāvina margrietiņas burvju mežam. Veiksmi.

Turpināsim ceļu ar saules stariem(vingrošana acīm)

4 pietura: Vasara ir pagājusi, un pēc tās...

tukši lauki,

Mitrā zeme,

Lietus līst

Kad tas notiek?

Un šeit ir rudens māja

Puiši, nosauciet rudens mēnešus

Tagad paņemiet bildes rudens mājā

Skolotājs pievērš uzmanību ezītim un piedāvā nodziedāt viņam dziesmu

Labi padarīts! Rudens savas rudens lapas dāvina.

Tātad no koka nokrita pēdējā lapa, nāca aukstums un nāca ...

Pēc tam, kad atkal pienāk ziema...

Mēs esam atpakaļ mūsu ceļojuma sākumā. Mēs kustējāmies pa apli. Kad paiet visi četri gadalaiki, paiet vesels gads.

Tā nu mēs viesojāmies visos gadalaikos, saņēmām no viņiem dāvanas mūsu burvju mežam.

Mēs apbēdinām mežu:līmēsim uz kokiem dāvanas no gadalaikiem - ziema (sniegpārslas), pavasaris (tauriņi), vasara (margrietiņas), rudens (rudens lapas).

Kādus kokus jūs ieguvāt sezonām? Mēs izklājam uz galda savu maģisko mežu no gadalaikiem.

Paskaties, mūsu maģiskais mežs ir ziedējis visos gadalaikos.

Spēlēšana aplī ar bumbu(Atsauksmes):

- Kur mēs šodien ceļojām?

- Norādiet gadalaiku secību.

Kas tev patīk, atceries?

Kādi uzdevumi tev šķita visgrūtākie? Plaušas?

Un interesantākie?

Un kāds šobrīd ir tavs garastāvoklis?

Atdosim savu labo garastāvokli citiem

Mums šodien bija brīnišķīgs ceļojums. Mēs satikām veco Godoviku un uzzinājām, ka gadalaiki un mēneši -tās ir laika vienības.Un viņi seko viens otram noteiktā secībā.

Jūs bijāt visgudrākais un gudrākais! Labi padarīts! jūs palīdzējāt gadalaikiem izrotāt mājas un atdzīvināt maģisko mežu. Novēlu veiksmi skolā, kur iegūsi daudz zināšanu! Vecais vīrs iedod jums kalendārus kā piemiņu no mūsu ceļojuma

Kopā ar skolotāju veiciet kustības atbilstoši tekstam.

Jā!

Gadalaiki

gads

Pēc gadalaikiem

Par 4 daļām

Četri: ziema, ziema, pavasaris, vasara, rudens

lidojošais paklājs nepiesārņo vidi, viss dabas skaistums labāk redzams no augšas

ziemā

decembris janvāris februāris

ziemas pazīmes: sniegs, ledus, koki bez lapotnēm, ragavas, slidas, slēpes, vērši, lāči pārziemo u.c.

kopā ar skolotāju nodarboties ar vingrošanu.

3. skolēni ņem aploksni ar sniegpārslām burvju mežam.

Skolēni dodas uz paklāja, lai veiktu fiziskas minūtes.

pavasaris

daba atdzīvojas, parādās sniegpulkstenītes - pirmie ziedi; uz kokiem uzbriest pumpuri un parādās lapas; parādās tauriņi; putni ierodas, ligzdo, kūst sniegs, ledus sanesumi utt.

marts aprīlis maijs.

atlasiet attēlus-simbolus, izskaidrojiet to izvēli un ievietojiet atbilstošos attēlus lodziņos

3. skolēni paņem aploksni ar tauriņiem.

Vasara

Jūnijs Jūlijs Augusts

vasaras pazīmes: spoža saule, varavīksnes, bērnu peldēšana, zaļa zāle, koki lapotnēs, smilšu pilis utt.

paņem aploksni ar margrietiņām.

sēdēt uz paklāja ekrāna priekšā un skatīties saules starus

rudens

Septembris Oktobris Novembris

rudens pazīmes: lapas kļūst dzeltenas, nokrīt; putni lido uz dienvidiem, lietus, nogatavojas dārzeņi un augļi, bērni iet uz skolu utt.

veikt pirkstu vingrošanu kopā ar skolotāju.

Paņemiet aploksni ar rudens lapām.

Ziema

Pavasaris

3 skolēni pielīmē pie kokiem sniegpārsliņas, 3. - tauriņus, 3. - margrietiņas, 3. - rudens lapas.

Izklājiet gatavos kokus kopā.

Skolēnu atbildes.

IEKŠĀ! Rādīt īkšķi.

izpūt garastāvokli no plaukstas

Bērni ienāk grupā mūzikas pavadībā

1. slaids "Nodarbības tēma"

1. pielikums

Slaidu projekcija Nr. 2 "Vecs vīrs gadu vecs"

3. slaida projekcija “Vecā vīra Godovika apburtais mežs”

Slaida Nr.4 projekcija “Gadalaiku noslēpums”. Sekojiet katras sezonas attēlam ar rādītāju.

Ja jums tas šķiet grūti, dodiet mājienu.

Skolotājs vērš skolēnu uzmanību uz pulksteņa shēmu "SEZONAS" (aplis ir gads

Skolēni sēž uz paklāja un aizver acis. Tad viņi apsēžas pie galdiem (uz galdiem ir gadalaiku mājas)

5. slaida projekcija “Mīkla un ziemas ainavas, sižeti uz ekrāna. Mēs tulkojam bultiņu "Gadalaiku pulkstenis" ziemai.

6. slaids "ziemas mēneši"

izvēlieties attēlus-simbolus, izskaidrojiet to izvēli un ievietojiet tos logossaistītie attēli

2. pielikums

(skolotājs pirmajiem trim skolēniem iedod bērniem aploksni ar sniegpārsliņām).

3. pielikums

Slaidu projekcija Nr.7 “Pavasara noslēpumi un zīmes”

Mēs pagriežam bultu uz pavasari.

8. slaids "pavasara mēneši"

Skolotājs dodas uz "Pulkstenis" un pārvieto bultiņu uz "vasara".

9. slaida “Noslēpums, vasaras zīmes” projekcija uz ekrāna.

10. slaids "vasaras mēneši"

VideofizminutkaVingrošana acīm "saules stariem"

Slaida Nr.11 "Noslēpums, rudens pazīmes" projekcija uz ekrāna. Mēs pārvietojam bultiņu uz "rudens"

12. slaids "rudens mēneši"

atlasiet attēlus-simbolus, izskaidrojiet to izvēli un ievietojiet atbilstošos attēlus lodziņos.

4. pielikums

Iedodu puišiem aploksni ar lapām

Paskaidrojiet, ka mēs līmējam detaļas uz eļļas auduma, pielīmējiet to uz koka un izlīdzinām to ar audumu. Pēc līmēšanas, ja nepieciešams, noslaukiet rokas ar mitrām salvetēm.

Uz galda maģiskais Vecā vīra Godovika mežs atdzīvojas ar visiem gadalaikiem

Viņi ķer bumbu un dalās iespaidos.

Dāvāt bērniem kalendārus.

13. slaids "Labi izdarīts!!!"

Bibliogrāfija:

  1. Karpuhina, N. A. Iepazīšanās ar ārpasauli. [Teksts]: praktisks ceļvedis pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un metodiķiem / N. A. Karpuhina. - Voroņeža: T. Ts. "Skolotājs", 2008.- 201 lpp.
  2. Rihtermans, T.D. Priekšstatu veidošana par laiku pirmsskolas vecuma bērniem / T. D. Rikhterman. – M.: Apgaismība, 1991. gads.
  3. V.V. Gerbova, T.I. Grizik un citi; Comp. T.N. Doronova. – M.: Apgaismība, 1997. gads.
  4. Sērija "Pirmsskolas vecuma bērna mape" "Ievads ar laiku 3-5 gadus veciem bērniem", Kirovs.
  5. Interneta resursi.

1. pielikums

Sveiciens "Labrīt!"

Kāds vienkārši un gudri izdomājis
Apsveicam satiekoties:"Labrīt!"
labrīt saule un putni
atbilstošā kustība)
Labrīt draudzīgajām sejām!


Labrīt! Smaidi drīz!
Un šodien visa diena būs jautrāka (teksta kustība)
Mēs glāstām pieri, degunu un vaigus,

Būsim skaisti kā puķes mežā..
Berzēsim plaukstas - stiprāk, stiprāk,
Un tagad aplaudēsim – draudzīgāk, draudzīgāk
Mēs tagad berzēsim ausis un glābsim savu veselību

Atkal pasmaidīsim - "Esi vesels"!

(Smaidiet viens otram un viesiem).

2. pielikums

Elpošanas vingrinājumi "Vējš"

(vingrinājumu tehnika runas elpošanas attīstībai)

Paceliet galvu uz augšu, ieelpojiet gaisu caur degunu(ieelpojiet maigi un īsi)

Neceliet plecus

Nolaidiet galvu, izelpojiet plaukstā(nopūtiet sniegpārsliņu) - izelpojiet ilgi, mierīgi.

Jāuzmanās, lai vaigi neizpūstu.

Vingrinājumu nevar atkārtot daudzas reizes, jo. tas var izraisīt reiboni.

3. pielikums

Fiziskā izglītība ar artikulācijas vingrošanu: "Ziemas vēji"(ZKR).

Izslauka pulvera pēdas: "w - w - w - w",(bērni virza rokas uz leju no vienas puses uz otru).

Putenis virpuļo: “in-in-in-in”,(roku apļveida kustības).

Pūtīs putenis: "u-u-u-u",(bērni griežas un apsēžas).

4. pielikums

Pirkstu vingrošana: "Karaliene ezim"

“Eža mamma, sākusi tīrīt, (krata ar otu)

Viņa sāka kratīt putekļus no spalvu gultas.

Un viņa palūdza ezītim ieiet bedrē (viņi ritmiski klauvē ar dūrēm pie galda)

Lai jauna spalvu gulta atnes lapotni

Ezītis bumbiņā ripoja cauri lapotnei

Un es atradu sevi nepazīstamā mežā. (skatās apkārt, parausta plecus)

Ezītis ir nobijies. Adatas trīc (pirksti kustas)

Un no aizmugures lidoja lapu kritums

No jaunas spalvu gultas aizlidoja viesulis

Bērzu lapas un apses lapas, (katram lapas nosaukumam ir salocīts viens pirksts

Pīlādžu birstes, kļavu palma, uz abām rokām).

Ozollapa, jā priežu čiekurs.


Mērķis: Noskaidrojiet un pastipriniet bērnu izpratni par maizes audzēšanu, izmantojot dažādas aktivitātes, izmantojot teritorijas integrāciju.

Uzdevumi:
kognitīvā zona
– Nostiprināt un precizēt bērnu zināšanas par maizi un tās audzētājiem, izmantojot noskaidrošanas shēmu;
- paplašināt bērnu priekšstatus par maizes nozīmi uz galda,

Sociāli komunikatīvs
- Bagātināt vārdu krājumu, izmantojot lietvārdus, kas apzīmē "specialitātes": kombainists, dzirnavnieks, maiznieks, traktorists.
- Attīstīt spēju atbildēt uz jautājumiem jēgpilni, pilnā teikumā
- Nostiprināt spēju, izmantojot savas zināšanas, atrast kļūdas piedāvātajā tekstā
- Vingrinājums deminutīvu vārdu lietošanā
- Veidot runas izteiksmīgumu, lasot pazīstamus dzejoļus;
- Izkopt spēju uzklausīt draugu
- bērnu rotaļnodarbību attīstība;
- iepazīšanās ar elementārām vispārpieņemtajām normām un noteikumiem
attiecības ar vienaudžiem un pieaugušajiem (arī morāles);
– dzimuma, ģimenes, pilsonības veidošanās,
patriotiskas jūtas, piederības sajūta pasaules sabiedrībai.

Fiziskā attīstība
- Izkopt gādīgu attieksmi pret maizi
- Fiksēt uzvedības noteikumus, strādājot ar testu.
Izglītot rūpīgu attieksmi pret maizi, cieņu pret tās audzēšanā un ražošanā iesaistīto cilvēku darbu. Attīstīt sakarīgu runu un bagātināt vārdu krājumu.

Runa
– Attīstīt interesi par mazajām folkloras formām (sakāmvārdi, teicieni, dzejoļi), kā arī stāstiem par dabu
- Nostiprināt spēju sacerēt stāstu no attēliem.

Mākslinieciskā un estētiskā jaunrade
- Veicināt dziedātprasmes attīstību, kustību pie mūzikas
- Nostiprināt komandas darba prasmes
- veidot ieradumu uzturēt darba vietu tīru un sakārtotu
- Attīstīt prieka sajūtu par sasniegto rezultātu

Materiāli un aprīkojums:
Dators, klavieres, audio ieraksti, prezentācija “Maize”, Maize uz paplātes, molberts, tematiskā spēle “Pīrāgi ar pildījumu”, didaktiskā spēle “Pastāsti no bildēm” tēma Maize, plastmasas šķīvji, salvetes, kviešu vārpas, kafijas dzirnaviņas, milti uz paplātes, dēļi modelēšanai, sāls mīkla.

Darbības gaita.

APSVEIKUMI
Dziedot lielo triādi "Labdien!"

Vadošais Uzminiet, puiši, kas atrodas uz manas paplātes zem salvetes?

2. slaids

Viņš ir melns, viņš ir balts
Un viņš vienmēr ir iedegis.
Kā mēs gribam ēst
Mēs vienmēr apsēžamies ar viņu.
(Maize)
No kā gatavo maizi? (No miltiem.) Un no kā viņi iegūst miltus? (No graudiem.) Kurā gadalaikā tiek sēti graudi? (Pavasarī.)

3. slaids

Traktori izbrauc stepē,
Velciet arklus uz piekabes.
Griezt, arkli, kā nazi,
Sulīga, trekna melna augsne!

Kā traktoristi sagatavo zemi sējai?
Bērni atbild (ar arkli zemi.)

Kādas mašīnas izmanto graudu sēšanai? (Sējmašīnas.)

4. slaids

Ātri izrok vagas
Tajos ieliek graudus.
Oho, tu sēklu grauds,
Apgulies vagā apakšā,
Nebaidies, zelta
Tur nav nekā tumša.

Kādu darbu dara sējmašīnas? (Viņi taisa vagas, dēj graudus.) Sēklas, kādus graudus sēj laukos? (Kvieši, rudzi, auzas.) No siltas un mitras augsnes ātri sadīgusi sēklas, izauga, gāja dienas, kļuva karsti.

5. slaids

Kā plāksne zeme tiek uzkarsēta
Augi vēlas dzert:
"Dzeriet," viņi skumji čaukst.

Puiši, kas vajadzīgs graudiem, lai izaugtu par lielu vārpu.
Bērni atbild. Mums vajag lietu, sauli, siltu laiku...

LOGORITMISKĀ SPĒLE "LIETUS, LEI!"

Lietus, lei, lei, lei, krata plaukstas.
Uz zāles noliec rokas
un uz cilvēkiem parādīja sevi.
Lietus, lietus, lietus, paspiediet viņiem rokas
Būs krāšņa raža. sit plaukstas.

Un, ja nav lietus, kā graudkopji laistīs zemi? (Ar laistīšanas sistēmas palīdzību: pa caurulēm ūdeni pievada uz laukiem un tur izsmidzina.) Sāk dīgt kvieši, nogatavojas vārpas.

Skolotājs logopēds-Lauks ir ļoti skaists, kad raža nogatavojusies.

6. slaids

Graudkopjiem sākas atbildīgs laiks – ražas novākšana, ražas novākšana. Kurā gadalaikā ražu novāc no laukiem? (Vasaras beigās, rudenī.)

Dziedāsim dziesmu par rudeni.

DZIESMA - DEJA "RUDENS MUMS pieklauvēja"

7. slaids

Viņš iet, griež vilni,
No caurules tek graudi.
(Apvienot)

Kur tiek ņemti novāktie graudi? (Uz liftu, kur tas tiek glabāts.)

8. slaids

Dzirdēts vasarā līdz saulrietam
Kombainu dārdoņa pie upes,
Un viņi to aizved līdz liftam
Vintage kravas automašīnas.

9. slaids

Elevatorā graudus žāvē, uzglabā lielos traukos noteiktā temperatūrā, lai tie nesabojātos, iztīra un nosūta uz dzirnavām.

10. slaids

Šeit ir kvieši dzirnavās,
Lūk, kas ar viņu notiek!
Viņi to laiž apgrozībā
Viņi to sasmalcina līdz pulverim!
Kā sauc šo pulveri? (Milti.)

Iepriekš dzirnavas ar vēja palīdzību iedarbināja dzirnakmens griešanās mehānismu.
(vēja dzirnavas) vai ar ūdens palīdzību (ūdensdzirnavas.)

11. slaids

Mūsdienu dzirnavās mehānismu iedarbina ar elektrības palīdzību.Tur viss ir automatizēts. Inženieris iet garām un uzrauga lielu mašīnu darbu.
Tagad mēs kļūsim par mazajiem dzirnavniekiem.

EKSPERIMENTĀCIJA:
1. Bērni nāk pie galda, kur uz šķīvjiem izklāj vārpiņas.
Ir nepieciešams berzēt vārpiņu ar rokām, lai graudi atdalītos no kāta.
2. Mēs savācam graudus un ievietojam tos kafijas dzirnaviņas.

Vadošais– Šīs ir mūsu mazās elektriskās dzirnaviņas, tagad samalsim miltus.
- Paskaties, mūsu milti izrādījās rupji,
Tagad pieskarieties miltiem no rūpnīcas. (Bērni pieskaras, salīdzina)

12. slaids

Vadošais- Graudi kļuva par miltiem,
Neļaus viņai atpūsties
Uz lielu maizes ceptuvi
Kravas automašīna ved miltus.

13. slaids

Lielajā maiznīcā
Tu kļūsi par pārbaudījumu, milti.

14. slaids

Mīkla cepeškrāsnī ātri uznāk -

Slaids №15

Un klaips piedzima!
Kādi produkti cep viņu miltus? (Baranki, cepumi, maize.)

DIDAKTISKĀ SPĒLE "PĪRĀGI AR PILDĪJUMU"

17. slaids

– Un vēl, puiši no miltiem taisa dažādus makaronus.

18. slaids

Redziet, puiši, cik garu ceļu maize iet, pirms tā nonāk mūsu galdā.
Vadošais Kā sauc tos cilvēkus, kas audzē maizi? (Graudaudzētāji.)
Strādā uz traktora - traktorists;
Ar zemi - arājs, kultivētājs;
Strādā uz kombaina;
Noņem maizi - graudu audzētājs
Strādā dzirnavās
maizes cepšana -

Vadošais– Kādām īpašībām viņiem vajadzētu būt, jo viņiem ir tik atbildīgs darbs? (Būt stipram, drosmīgam, laipnam, prasmīgam.) Tiesa, un viņi ir arī drosmīgi cilvēki. Viņu darbs nav viegls, taču viņiem tas patīk un lepojas ar to. Un pret maizi mums visiem jāizturas uzmanīgi, to ir ļoti grūti audzēt.

SPĒLE AIZSAUC JUMS MĪKAIS.

Maize -
Bagelis -
bulciņa -
Pīrāgs -
Bageles-
Cepums -
Iesaku kļūt par maizniekiem un no mīklas pagatavot bageles mūsu lellēm. Šo mīklu mums nav viegli ēst, tā ir nevēlama, tā ir ļoti sāļa un to nevajag cept, pietiek izžāvēt uz radiatora.

PRODUKTĪVĀS DARBĪBAS:
MODELĒŠANA NO SĀLS MĪKLAS.

Kas tad audzē maizi tev un man? Kurš pirmais iziet laukumā? (Traktorists.) Kurš pārbauda zemi pirms sējas? (Agronoms.) Kas maizi tīra? (Kombinētāji.) Kur glabā maizi? (Pie lifta.) Kur graudi ir pārvērsti miltos? (Pie dzirnavām.) Kur viņi cep maizi? (Maiznīcā.) Un kuram gan patīk ēst maizes izstrādājumus? Dāvanā atvedām maizes izstrādājumus, palīdzi pats!
bērni tiek cienāti ar barankiem, cepumiem, piparkūkām utt.

Rudzi nolieca savu smago galvu,
Paldies, saule un maigs lietus!
Paldies zemei, kas bija manas mājas
Un stipras rokas, mani vecie draugi!

Es atceros, kā manas rokas smagi strādāja
Dzintara sēklas iesēt zemē.
Un tagad viņi glābj ražu.
Paldies, rokas, par labo darbu!

Es pavadīju ilgu ziemu zemē,
Saspiedies zem sniega, trīc no aukstuma,
Bet saule mani sildīja ilgu laiku,
Un es atnesu zelta graudu.

Kurš grib nogaršot rupjmaizi.
Un ja tu mani atkal sēsi,
Es atkal atradīšu ceļu zem sniega
Un es kļūšu par ausi un nākšu pie cilvēkiem.

Jā, Djagute

Lejupielādēt prezentāciju

(runas attīstība, izmantojot IKT sagatavošanas grupā)

Uzdevumi

1. Uzlabojiet runas gramatisko struktūru:

saskaņot ciparus ar lietvārdiem;

Veidot un lietot īpašības vārdus salīdzinošā pakāpē;

Labojiet prievārdus, veidojiet teikumus ar prievārdiem.

2. Attīstīt fonēmisko dzirdi.

3. Nostiprināt analīzes un sintēzes prasmes.

4. Izkopt morālās īpašības (laipnība, atsaucība, vēlme palīdzēt citiem).

Nodarbības progress

Pedagogs: Puiši, mēs saņēmām e-pastu. Paskatīsimies, par ko ir runa.

Bērni min mīklas, analizē un sintezē klēpjdatorā attēlotās rotaļlietas.

Kā var nosaukt visas šīs lietas? Protams, rotaļlietas!

Logopēds: Puiši, es dzirdu jūs runājam par rotaļlietām. Manam draugam, rotaļlietu veikala direktoram, radās problēma. Visas rotaļlietas ir sastrīdējušās un nevēlas spēlēties ar bērniem. Vai jūs varētu viņam palīdzēt?

Pedagogs:

Protams, mēs palīdzēsim, vai ne? Un šim nolūkam mums jāiet uz šo rotaļlietu veikalu.

Logopēds: Un šeit ir diagramma, pēc kuras jūs to varat atrast.

Uz magnētiskās tāfeles - diagramma, kurā attēloti dažādi šķēršļi-uzdevumi, kas bērniem jāveic.

Pedagogs: Mēs dosimies ar automašīnu, bet, lai tajā ieņemtu vietu, rotaļlietas nosaukumam ir jāizdomā mīļa nozīme (bumba - bumba utt.).

Bērni izpilda uzdevumu un "ieņem savas vietas automašīnā".

Rotaļlietu valsts vārti.

Pedagogs: Lai izietu tiem cauri, jums jāatrisina mīkla.

Skaņu rotaļu pilis.

Pedagogs: Tās ir pilis, kurās dzīvo skaņu rotaļlietas. Iepriekš viņi visi bija draugi, līdz šeit nepalidoja ļauna viesuļvētra. Pēc tam viņi sāka strīdēties, jo nekādi nevarēja dalīties ar attēliem. Vai vēlaties viņus samierināt?

Bērni izvēlas attēlus ar rotaļlietām, kas sākas ar patskaņu sarkanai skaņai, cieto līdzskaņu zilajam un mīksto līdzskaņu zaļajam.

Kaķa Slovoed tunelis.

Pedagogs:Ļaunā viesuļvētra piepildīja tuneli ar akmeņiem un iestādīja kaķi Slovoed, lai apsargātu ieeju tajā. Kaķis mums pavērs ceļu cauri tuneli, ja mēs "salabosim" teikumus, kuros viņš aiz dusmām ēda prievārdus.

Spēle "Dod man vārdu"

Visas rotaļlietas konfektēm

Viņi to paņēma no vāzes ... (bufetē).

Katja izņēma žirafi,

Bumba un rūķītis ... ( no kabinets).

ripināja bungas

Mūsu Olja ... ( zem dīvāns).

Ivana jaunā grāmata

Man ir... ( no apakšas dīvāns).

Ja Miška vēlas gulēt,

Viņš apgulsies ... ( uz gulta).

Nabadziņš klusi skumst,

Viņi iestādīja Petrušku ... ( uz plaukts).

Salauzts tilts.

Pedagogs:Ļaunā viesuļvētra nolauza tiltu uz ceļa. Ko darīt? Mēs varam viņu pierunāt salabot tiltu, ja izpildīsim viņa uzdevumu: izteiksim piedāvājumu.

Bērni saņem kartītes, uz kurām starp diviem tēmas attēliem atrodas priekšvārds. Vajag, saskaņojot vārdus, nākt klajā ar priekšlikumu.

Poļanka. Fizminutka:

Mūsu zirgs auļo, tsok-tsok-tsok, (lec kā zirgi)

Atskan ātro kāju troksnis.

Lelle, lelle, dejo, (tupēt ar atsperi),

Pamāj ar roku.

Šādi griežas augšdaļa - (riņķojot),

Nobumboja un apgūlās uz grīdas.

Lidmašīna lido, lido (rokas uz sāniem).

Tajā sēž drosmīgs pilots.

Un tagad mēs visi esam ligzdas lelles (sitam plaukstas),

Mēs skaļi sitam plaukstas.

Pedagogs: Puiši, mēs tikām līdz rotaļlietu veikalam, bet tas ir slēgts. Lūgsim Jeļenai Arkadjevnai palīdzēt. Viņa ir pazīstama ar šī veikala direktoru.

Logopēds: Protams, es tev palīdzēšu. Ja izpildīsim šo uzdevumu, veikals tiks atvērts.

Spēle "Jā - nē."

Logopēds: Apskatiet attēlus un saskaitiet uz tiem esošās rotaļlietas. Pastāstiet pēc kārtas, kas ir redzams jūsu attēlos.

1. bērns. Man attēlā ir divas lidmašīnas.

2. bērns. Un man bildē nav divas lidmašīnas. Man ir trīs bumbiņas.

3. bērns. Man nav trīs bumbiņas. Manā bildē ir piecas lelles.

Logopēds: Redzi, ka rotaļlietas strīdējās, neskaties viena uz otru. Ja jūs man palīdzēsiet, mēs atrisināsim šo problēmu.

Logopēds: Pabeidziet manis iesāktos teikumus. Lelle ir augstāka, un automašīna ... .. (zemāk).

Kravas automašīna ir lielāka, bet vieglā automašīna ... .. (mazāka).

Kravas automašīnai ir platāka virsbūve, bet furgonam ... .. (šaurāks).

Logopēds: Apbrīnojami!

Bērni palīdz logopēdam pareizi sakārtot rotaļlietas.

Pedagogs:

Bērniem patīk rotaļlietas

Tā visi saka.

Bet kā ar rotaļlietām?

Nepatīk puiši?

Viņiem tas ļoti patīk!

Dvēseles tajās nedzer!

Tas vēl nav viss

Paziņojums...

Mēs klusējam, nežēlojam,

Kad mūs izmet -

Mēs zinām, ka asaras

No nepatikšanām neglābj...

Jūs nepamanīsit aizvainojumu

Mūsuprāt -

Mēs piedodam bērniem

Man patīk apvainojums!

Tāpēc droši vien

Ne visi pamana

Kā rotaļlietas cieš

Garlaicīgi…

Tāpēc viņi nezina

(Un viņi nevēlas zināt!)

Cik mēs esam uzticīgi un uzticīgi

Mēs mīlam puišus.

B. Zahoders

Kā būtu jāizturas pret rotaļlietām? (turēt, nelauzt, nemest). Rotaļlietām patīk ar tām spēlēties.

Pedagogs: Nu esam sakārtojuši lietas rotaļlietu veikalā. Un tagad klāsim galdu tējai un aicināsim ciemiņus. Uzliekam tējkannu. Kas viņš ir? Liels vai mazs? No kā mēs dzersim tēju? (no krūzēm). Noliksim krūzes uz galda. Kas vēl trūkst? (apakštase). Krūzītei līdzi jābūt apakštasītei. Kas vēl jāliek galdā? (cepumi, saldumi - cienasts). Sēdināsim viesus pie galda un paši arī sēdēsim uz krēsliem. Priecīgu tēju visiem.

MKDOU "Elan-Kolenovskiy vispārējas attīstības tipa bērnudārzs Nr. 1"

IKT IZMANTOŠANA VARVĪKSNES SAGATAVOŠANAS GRUPĀ

audzinātāja: Vorotņeva E.V.

audzinātāja

IKT ir līdzeklis izglītības pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai un nepieciešams nosacījums indivīda kopīgas kultūras veidošanas, indivīda pielāgošanas dzīvei sabiedrībā problēmu risināšanai.

Varavīksnes grupā IKT izmantošana ir šāda:

    ilustratīvā un papildmateriāla izvēle izglītības aktivitātēm, stendu noformēšana. Grupa veidoja vizuālās mapes "Mākslinieku reprodukcijas", "Karš bērnu acīm", "Tēvzemes aizstāvja diena", "Maļsvētki", "Krievu būda".

    Iepazīšanās ar svētku un citu notikumu scenārijiem. Tika atrasti un izstrādāti scenāriji brīvdienām "Jaungada piedzīvojums", "Kopā ar tēti", "8.marts". Materiāli tika atlasīti arī Veselības dienai, ziemas spēļu un jautrības nedēļai.

    pieredzes apmaiņa;

    iepazīšanās ar periodiskajiem izdevumiem. Tiek lasītas un darbā tiek izmantotas ikmēneša žurnālu "Doshkolnik", "Ship" elektroniskās versijas.

    digitālo kameru un fotoattēlu rediģēšanas programmu izmantošana. Kopīgās aktivitātes ar bērniem tiek fotografētas, filmētas. Prezentācijas ar fotogrāfijām tiek rādītas vecākiem sapulcēs, konsultācijās.

    e-pasta izveide, vietnes uzturēšana;

    dalība tiešsaistes konkursos. Katru mēnesi bērni un pedagogi piedalās tiešsaistes konkursos vietnēs "Bērni – dzīvības ziedi", "Pirmsskolnieks", "Varavīksne", "Zinātne un radošums", "Rāzvitum", "Pedagoģiskā attīstība". Bērniem diplomi ar pirmajām vietām viktorīnās "Gatavošanās skolai", "Pasakas maģija", "Tēvijas aizstāvis" "Jaunais gads"

    prezentāciju izveide programmā Power Point.

    Mūzikas pavadījuma un video izmantošana rīta vingrošanas laikā, GCD, jutīgos brīžos.

    Produktīva darbība ar bērniem, projektēšana.

    Kognitīvā (skaitīšana, burti, iepazīšanās ar ārpasauli, dizains, izpēte).

    Notiek grupu darbs, lai iepazītos un strādātu ar interaktīvo tāfeli un projektoru.

IKT darbā ar vecākiem:

    Grupas mājas lapas izveide, elektroniskie diski ar skolēnu fotogrāfijām.

    Tematisku multimediju prezentāciju veidošana.

    Tematisko prezentāciju skatīšanās dažādās jomās

    Konsultācijas, izmantojot interaktīvo tāfeli.

    Iepazīšanās ar dokumentāciju un informāciju, grupas un DOW jaunumiem

    Iepazīšanās ar grupas audzinātāju portfolio.