Abstraktas piezīmes par runas attīstību dhow vidējās grupas bērniem. GCD runas attīstībai un lasītprasmei vidējā grupā "Kāds skaistums ir šīs pasakas


Pašvaldības autonoma pirmsskola izglītības iestāde bērnudārzs "Varavīksne"

Pabeidza skolotājs: Krjukova Oksana Anatolyevna

r / p Buturlino 2017

Galvenā izglītības joma: runas attīstība.

Integrācija izglītības jomās: kognitīvā attīstība, sociāls un komunikatīvs attīstība, fiziskā attīstība, māksliniecisks estētiskā attīstība.

1. Mērķis: attīstīt izziņas un runas prasmes bērni, izmantojot savu iemīļoto pasaku piemēru.

2. Uzdevumi:

Izglītojoši: nostiprināt zināšanas par krievu tautas pasakām.

Attīstība: attīstīt bērniem sakarīgu runu, emocionālu atsaucību, spēju strādāt komandā.

Izglītojoši: turpināt veidot kultūras komunikācijas prasmes, veicināt mīlestību pret pasakām.

3. Nodarbības veids: spēles nodarbība

4. Veidlapas izglītojošas aktivitātes: GCD (grupa)

5. Ilgums: 20min

6. Dalībnieki: vidējās grupas skolēni

7. Studentu vecums: 4-5 gadi.

8. Plānotais rezultāts: bērni apsver un stāsta pasakas, tādējādi attīstot savu runu, aktivizējot vārdu krājumu.

9. Sagatavošanās darbi: pasaku lasīšana režīma mirkļi, karikatūru skatīšanās, zīmējumu zīmēšana pasakai "Kolobok"

10. Aprīkojums: teātra ekrāns, attēli ar pasaku varoņiem, klēpjdators "Pasakas"

11. Metodes un paņēmieni darbam ar bērniem.

Darbību integrācija:komunikatīvā bērnu aktivitāte.

12. Nodarbības gaita:

Darbības posmi.

Pedagoga darbība.

Bērnu aktivitātes.

Ievada daļa

1. Laika organizēšana

Skolotājs uzaicina bērnus uz grupu, uz teātra ekrāna Vectēvs, Vecmāmiņa un Koloboka, skan pasakaina mūzika, radot labvēlīgu vidi spēles stundas sākšanai.

Bērni vēro, uzmanīgi klausās skolotāju.

Pedagogs: Sveiks, sveiks, sveiks!

Koloboka: Sveiki pieaugušie un bērni. Sveikas meitenes! Sveiki zēni!

Puiši, uzticīgais draugs - Koloboks vēlas jūs satikt. Lai mēs visi viens otru iepazītu, un Koloboks dzirdēja un atcerējās visus vārdus, katrs no jums to uzmanīgi nodos viens otram, teiks savu vārdu.

D / Un "Iepazīsim koloboku"

Pedagogs: Puiši, piparkūku vīrs vēlas jums kaut ko pajautāt. Vai viņi mājās jums lasa pasakas? Kādas pasakas tu zini? Kāda ir tava mīļākā pasaka?

Man ir arī viena mīļākā pasaka, tā ir burvju grāmatā. Sen neesmu atvērusi - vai jūs vēlētos to izlasīt? Kolobok, kur ir mana burvju grāmata ar pasaku? Redziet puišus, vai manas mīļākās grāmatas nav? Ko mēs tagad darīsim? Es tagad nevaru lasīt pasaku ... Puiši, šeit ir Lizas vēstule ar lūgumu mums to izlasīt.

Sveiki, es redzu, ka esat atradis manu piezīmi. Sen neesat lasījis pasakas, tāpēc es nolēmu tās nozagt. Visas pasakas pārtaisīšu savā veidā. Tātad tas ir viss !!! Bet man ir viena ideja ... .. Ja jūs un puiši atrisināsiet manus uzdevumus, tad jūs atgriezīsities pasakā burvju grāmata... Par katru jūsu atrisināto uzdevumu jūs saņemsiet aploksni ar lapu no pasaku grāmatas. Jums nevajadzētu atvērt aploksni pirms laika, tos varat atvērt pašā ceļojuma beigās. Tāpēc izlemiet, vai braucat uz ceļa vai nē. Uz redzēšanos! ". Pedagogs: Vai esat gatavs ceļot? Bet mēs nezinām, kur mums jāiet? Pajautāsim Kolobokam, viņš mums parādīs ceļu - ceļu.

Skolotājs aicina bērnus iet uz ceļa.

Pedagogs:

"Tu rullē, mūsu bulciņa,

No vienas puses uz otru un uz priekšu

Vienkārši veltiet laiku

Parādi ceļu ”.

1. uzdevuma numurs. Teremok.

Puiši, paskatieties, ko redzat? Nez, kas te notika? Kas, jūsuprāt, ir šī pasaka? Kāpēc tu tā domā? Paskaties, un kāds dzīvo šajā mazajā mājiņā. Kas tas ir? Noskaidrosim, kāpēc teremoks joprojām ir salauzts? Un šeit ir uzdevums: “Sveiki puiši! Paskaties, mūsu teremoks ir salauzts, bet mēs to nevaram novērst, jo dzīvnieki nezina, ko darīt ar instrumentiem un kam tie ir domāti. Vai vari mums palīdzēt? Pedagogs: “Puiši, palīdzēsim, un mēs saņemsim aploksni ar pasakas lapu.Д / и "Brīnišķīga soma". Mērķis: apmācīt bērnus darbības vārdu lietošanā. Puiši, katrs no jums iegūs priekšmetu, vārdu un pateiks, kam tas paredzēts? Instrumenti, kas būs nepieciešami būvniecībā, jūs ievietosiet kastē ar attēlu "Teremok". Puiši, cik mums ir aploksņu? Cik tagad ir grāmatas lappušu? Vai ar to pietiek grāmatai? Vai vēlaties apkopot visu grāmatu? Tad iesim uz ceļa!

Pedagogs:

"Tu rullē, mūsu bulciņa,

Sāniski un uz priekšu

Tikai nesteidzieties, parādiet ceļu - parādiet ceļu "

Mēs gājām ilgi un bijām noguruši. Spēlēsim nedaudz. Vai jūs vēlaties spēlēt? Tad es parādīšu kustības, un jūs atkārtojat.

Fiziskā audzināšana: Vienlaicīgi tiek skaitīts dzejoļa teksts un izpildītas pavadošās kustības.

Stāv laukā teremok, (abu roku plaukstas ir savienotas leņķī)

Durvīs ir slēdzene (pirksti ir bloķēti)

To atver vilks-Dergs-Dergs, Dergs-Dergs. (rokas saspiesti slēdzenē, virzieties uz priekšu - atpakaļ, pa kreisi - pa labi)

Atnāca gailniece Petja un ar atslēgu atvēra slēdzeni (pirksti ir atraisīti un savienoti viens ar otru, veidojot "teremoku").

2. uzdevuma numurs. "Mīklas".

Pedagogs: Puiši, man šķiet, ka mēs nācām kopā ar jums. Paskaties, kas te slēpjas! Kas, jūsuprāt, tas ir?

D / un "Uzmini mīklu". (VĀRSTU GRĀMATA)

Mērķis: nosaukt varoni no pasakas un pasakas vārdu.

1. Deguna apaļa, plāksteris, zirgaste mazs tamborējums... Kurpju vietā - nagi, Trīs no tām un ar to pašu brāļu līdzību. Uzminiet bez mājiena, kas ir šīs pasakas varoņi? (Trīs cūkas ) 2. Tumšā biezoknī viņa apmaldījās un apmetās būdā.

Viņa dzīvoja pie lāča par saviem līdzekļiem. Mūsu meitene ar viltību - viņa kāpa grozā. Aiz lāča pleciem ar pīrāgiem brauc kopā. Cik smieklīgi ir uz viņiem skatīties. (Maša un Lācis ). 3. Viņi gaidīja mammu ar pienu un ielaida vilku mājā .... Kas bija šie mazie bērni? (bērni, pasaka "Vilks un septiņas jaunās kazas " ).

4. Netālu no meža malā Trīs no viņiem dzīvo būdā, Ir trīs krēsli un trīs krūzes, trīs gultas, trīs spilveni. Uzminiet bez mājiena, kas ir šīs pasakas varoņi? (Trīs Lāči ). Pedagogs: Puiši, jūs tikāt galā ar uzdevumu. Labi padarīts! Paskaties, cik mums tagad ir aplokšņu? Cik tad lapu? Vai jūs domājat, ka grāmatu ir pietiekami daudz? Vai esat gatavs doties tālāk ar mani, lai savāktu visu grāmatu? Mūsu Kolobochk mums palīdzēs, parādīs ceļu. "Jūs rullējat, mūsu piparkūku vīrs. No vienas puses uz otru un uz priekšu, vienkārši nesteidzieties, parādiet ceļu." Vai jūs, puiši, vēlaties spēlēt ar mani? Mēs tagad spēlēsim, uzmanīgi skatīsimies uz maniem pirkstiem un atkārtosim.

Pirkstu vingrošana

Mēs saskaitīsim pirkstus, (saspiežot un atraisot pirkstus dūrēs) Mēs sauksim pasakas: (katram pasakas nosaukumam mēs saliekam pirkstu) Dūra, Teremoka, Koloboka ruddy pusē, Ir Sniegmeita - skaistule, Trīs lāči, Vilks - Lapsa. Neaizmirsīsim Sivku - Burku, mūsu pravietisko govi. Par ugunsputns Mēs zinām pasaku, mēs neaizmirstam rāceņu, mēs pazīstam vilku un bērnus. Visi ir apmierināti ar šīm pasakām (sit plaukstas).Puiši, man šķiet, ka mēs jau esam ieradušies lasīt tekstu no piezīmes.

Piezīme: Puiši, es redzu, ka esat izpildījis manus iepriekšējos uzdevumus! Bet nākamais uzdevums nav viegls, ļoti grūts. Es sajaucu pasakas: pasakas un dzīvnieku pasakas. Atdaliet tos viens no otra.Uzdevuma numurs 3 D / I "Atrast pasakas un pasakas par dzīvniekiem? " Pedagogs: Sakiet, kā sauc pasakas, kas runā par maģiju? Un kā sauc pasakas, kas runā par dzīvniekiem? Tagad izdomāsim, kur ir maģiskās, un kur ir pasakas par dzīvniekiem? (Ilustrācijas varianti: "Pelnrušķīte", "Sniegaviete", "Trīs lāči", "Dūrains", "Vilks un septiņi bērni", " Sniega karaliene". Pedagogs: Puiši, skatieties, un šeit ir pēdējā aploksne. Vai jūs domājat, ka esam tikuši galā ar uzdevumu? Vai mēs tagad varam salikt burvju grāmatu ar manu mīļāko pasaku?

Pedagogs: Puiši, liels paldies! Jūs palīdzējāt atrast lapas no pasaku grāmatas! Sakiet, vai jums patika mūsu ceļojums? Kas jums patika visvairāk?

Bērni sveic pasakas varoņus, uzmanīgi klausās skolotāju.

Bērni stāv aplī, nodod bumbu, saucot savu vārdu.

Bērni atbild uz jautājumiem.

Bērni ieskatās somā, atrod tajā grāmatu un grāmatā ir tukšas lapas.

Bērni klausās, atbild uz jautājumiem, piedāvājot savas atbildes.

Bērni uz ceļa.

Bērni pārbauda ēku ar salauztu jumtu, atbild uz jautājumiem.

Bērni klausās spēles noteikumos. Katrs bērns iespiež roku brīnišķīga soma, izņem vienu objektu, nosauc to un pasaka, kam tas paredzēts. Zāģis (zāģēšana), āmurs (kalšana naglās), birste (krāsošana), skrūvgriezis (skrūvēšana, pagriešana, skrūvju atskrūvēšana), cirvis (koku kapāšana) utt.

Bērni atbild uz jautājumiem

Bērni atkārto kustības aiz skolotāja

Uzmanīgi klausieties uzdevumu.

Bērni klausās mīklas un min.

Bērnu atbildes.

Bērnu atbildes.

Bērnu atbildes.

Bērnu atbildes.

Bērni atbild uz jautājumiem

Brauciet uz ceļa, runājot vārdus.

Bērnu atbildes.

Bērni atkārto kustības aiz skolotāja.

Bērni klausās piezīmes tekstu.

Bērni atbild uz jautājumiem

Puiši aplūko pasaku ilustrācijas, atliek pasakas no dzīvnieku pasakām

Bērni uzmanīgi klausās un atbild uz jautājumiem.

Bērni izsaka savu viedokli.

7. Pārdomas

Piparkūku vīrs atgriezās pie savas pasakas, pateicoties viņam par palīdzību

Es vēlos jums iedot savu burvju grāmatu, kuru jūs varat izlasīt jebkurā laikā.

Atvadieties no Kolobokas.

Grāmatas pārbaude

13. Atsauces:


1) Andreasova M. Tautas spēle kā līdzeklis, lai veidotu pirmsskolas vecuma bērnu gatavību runas komunikācijai. // Pirmsskolas izglītība 2007, 3. nr

2) Arušanova A.G.Runa un vārdiska komunikācija bērni: Grāmata bērnudārza pedagogiem. - M.: Mozaīka - sintēze, 2010. gads.

3) Bondarenko A.K. Didaktiskā spēle bērnudārzā. - M.: Izglītība, 1991. gads.

4) Gerbova V.V. Runas attīstības nodarbības vidējā grupa bērnudārzs. - M.: Izglītība, 1999. gads.

5) Grizik T., Tymoshchuk L. Runas attīstība bērniem no 4 līdz 7 gadiem. // Bērns bērnudārzā 2002, nr.

6) Nodarbības par runas attīstību bērnudārzā. Red. Ušakova O.S. - M.: Izglītība, 1993. gads.

7) Pirmsskolas vecuma bērna spēle. / Red. Novoselovoy S.L. - M.: Izglītība, 1989.

8) Maksakovs A.I., Tumakova G.T. Mācieties spēlējoties. - M.: Izglītība, 1983. gads.

9) Pirmsskolas vecuma bērnu runas un radošuma attīstība: spēles, vingrinājumi, klases pieraksti. Red. Ušakova O.S.-M: TC sfēra, 2005. gads.

10) Sidorčuks, T.A., Homenko, N.N. Tehnoloģijas saskaņotas runas attīstīšanai pirmsskolas vecuma bērniem. Rīkkopa skolotājiem pirmsskolas iestādes, 2004.

11) Ušakova, O.S. Runas attīstības teorija un prakse pirmsskolas vecuma bērniem: Mēs attīstām runu. -M: TC sfēra, 2008.

12) Federālā štata izglītības standarts pirmsskolas izglītība /http://www.rg.ru/2013/11/25/doshk-standart-dok.html

13) Švaiko G.S spēles rotaļu vingrinājumi runas attīstībai. - M.: Izglītība, 1988.

Mērķis: rakstot aprakstošu stāstu

Uzdevumi:
Izglītības:
Māciet bērniem komponēt aprakstošs stāsts rotaļlietas, ievērojot skolotāja ieteikto modeli.

Attīstība: attīstīt novērošanu, atmiņu, attīstīt sakarīgu runu.

Izglītības: veicina pozitīvu un cieņpilnu attieksmi pret rotaļlietām, vēlmi izteikties.

Materiāls: 4-5 rotaļlietas, kas nav no grupas telpas, stāsta modelis (diagrammas)

Insults:
Pedagogs: - Puiši, šodien mēs iesim uz rotaļlietu veikalu. Vai vēlaties doties uz turieni?
Bērni: - Jā
Pedagogs: - Kā jūs domājat, ko mēs tur turpināsim? (Bērnu atbildes) Ar autobusu. Mums jābūvē autobuss.
Bērni no augstajiem krēsliem būvē autobusu.
Pedagogs: - Mēs to uzbūvējām, tagad ejam (skolotāja un bērni izliekas, ka brauc autobusā). Tagad, kad esam ieradušies, jūs varat izkāpt no autobusa un nolikt krēslus.
Pedagogs: - Paskaties puiši, tas ir rotaļlietu veikals. Vai vēlaties iegādāties jaunas rotaļlietas? Kā var nopirkt rotaļlietu? (Bērnu atbildes)
Pedagogs: - Mūsu veikalā, lai iegādātos rotaļlietu, jums par to jāpasaka pareizi un detalizēti. Īpašas kartes - shēmas mums to palīdzēs (skolotājs izraksta stāsta modeli)

Pedagogs: - Vispirms jums jānosauc rotaļlieta un pēc tam jāpasaka, kāda ir tās krāsa; tad attēlā ir ieteicams pateikt, kāda forma ir rotaļlieta; nākamais attēls palīdz mums neaizmirst par rotaļlietas izmēru; tad nākamais attēls atgādina mums pastāstīt par materiālu, no kā tas ir izgatavots; citā attēlā redzams, kas jāpasaka par rotaļlietas detaļām, un pēdējā bilde mums atgādina, lai mēs neaizmirstu parunāt par to, kā spēlēt ar šo rotaļlietu.
Pedagogs: - Vai tu visu atceries? Maša, kur sākt stāstu? Par ko jums jārunā vēlāk? Pasakiet Vovai. Un, ja mēs pabeigsim stāstu?
Pedagogs: - Labi darīts, mēs visu atcerējāmies, bet pirms rotaļlietu veikala atvēršanas ļaujiet man vispirms pastāstīt par vienu no rotaļlietām.
Aprūpētāja stāsts: Es jums pastāstīšu par bumbu. Tā ir dzeltena kā saule. Bumba apaļa forma... Tas ir mazs, tāpēc to var ievietot vienā plaukstā. Bumba ir gumijota un mīksta, tai nav citu daļu. Bumbu var spēlēt ļoti interesantas spēles... To var saritināt uz grīdas vai mest no rokas rokā.
Pedagogs: - Tagad tiek atvērts mūsu rotaļlietu veikals, un jūs varat pastāstīt mums par rotaļlietu, kas jums patīk. Lai ieietu veikalā, uzminiet mīklu. Kurš to vispirms uzminēs, pirmais pastāstīs par rotaļlietu.
Pedagogs: - Labi darīts, Taņa, pareizi uzmini mīklu. Jūs varat nākt tuvāk un pastāstīt par rotaļlietu, kas jums patīk, un attēli jums palīdzēs. (Bērna stāsts)
- Augsti labs stāsts izrādījās Taņa. Man ļoti patika, kā Taņa stāstīja par to, kā tu vari spēlēt ar lelli. Vai jums, puiši, patika Tanjas stāsts? Labi darīts, Taņa, tu vari paņemt lelli un klausīties ar to citu puišu stāstus.
Pedagogs: - Kurš vēl vēlas apmeklēt rotaļlietu veikalu? (Skolotājs jautā vēl 3-4 bērnus).
Mūsu rotaļlietu veikals šodien tiek slēgts. Jūs esat strādājis ļoti smagi un tagad varat spēlēt ar rotaļlietām no veikala.

Nominācija: Bērnudārzs, Nodarbību piezīmes, GCD, runas attīstība
Nosaukums: GCD kopsavilkums runas attīstībai ar vidējās grupas bērniem (4-5 gadus veciem) "Rotaļlietu veikals"


Amats: pirmās kvalifikācijas kategorijas pedagogs
Darba vieta: MADOU bērnudārzs Nr. 157 "Siverko"
Atrašanās vieta: Arhangeļskas pilsēta

GCD runas attīstībai vidējā grupā "Meža paka"

Darba Apraksts: Tiešo izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums vidējās grupas "Meža paka" bērniem. Materiāls noderēs pedagogiem pirmsskolas grupas... Šis kopsavilkums izziņas darbība pirmsskolas vecuma bērniem 4-5 gadus vecs, kura mērķis ir vispārināt un nostiprināt tēmu "Savvaļas dzīvnieki".
Mērķis: Vārdnīcas paplašināšana un zināšanu nostiprināšana par savvaļas dzīvnieku nosaukumiem pirmsskolas vecuma bērniem.
Uzdevumi:
1. Savvaļas dzīvnieku un to mazuļu, ķermeņa daļu, mājokļu vārdu nostiprināšana runā.
2. Domāšanas attīstīšana, balstoties uz aprakstošām mīklām.
3. Stāsta sastādīšanas spējas konsolidācija, izmantojot mnemotiskās tabulas.
4. Attīstība smalka motorika pirksti.
Izglītības jomu integrācija: "Izziņa", "Saziņa", " Mākslinieciskā radīšana"," Socializācija "," Lasīšana daiļliteratūra».
Materiāli darbam:
- sūtījums ar slēdzenēm, vēstule;
- kartes, kurās attēloti savvaļas dzīvnieku mitekļi;
- didaktiskā spēle: “Kura aste? ”;
- priekšmetu attēli, kas attēlo savvaļas dzīvniekus un viņu mazuļus.
Iepriekšējs darbs: Iepazīšanās ar savvaļas dzīvniekiem klasē, lai iepazītos ar apkārtējo pasauli, izmantojot āra spēles, dzīvnieku kustību imitāciju. Veicot pirkstu vingrošana, uzminot un izdomājot mīklas. Pedagogs: Labrīt, puiši. Šorīt mūsu grupai tika nogādāts sūtījums un vēstule. Lasīsim vēstuli.
Sveiki puiši!
Mēs jums nosūtām paku ar dāvanām. Bet, lai to atvērtu un uzzinātu, kas tas ir, ir jānokārto testi. Par katru nokārtoto pārbaudi jūs saņemsiet atslēgu no slēdzenes. Novēlam veiksmi!

Pedagogs: Nu, puiši, vai esat gatavi pārbaudei? (bērnu atbildes)
Pedagogs: Lai iemācītos skaisti un pareizi runāt, jums un man ir jāsasilda mēle.
1. "Smaids", "Žogs"
Mūsu lūpas pasmaidīja
Viņi sniedzās taisni pēc ausīm.
Jūs mēģināt teikt "es-un-un"
Parādiet savu žogu.

2. "Caurule"
Pie mums ieradās zilonis,
Pārsteidzošs mazulis
Paskaties uz ziloņu bērnu
Pavelciet lūpas ar probosci.

3. "Smaids" / "Caurule"
Ja mūsu lūpas smaida
Paskaties - parādās žogs.
Nu, ja lūpas ir šaura caurule,
Lai mēs varētu spēlēt pīpi.

4. "Pulkstenis"
Viens pēc otra, viens pēc otra
Bultas iet pa apli.
Laizīt abas lūpas

Parādiet man, kā kustas bultiņas.

5. "Svārsts"
Ir naudas kaltuve stundās:
Pa kreisi ir ērce, un pa labi ir ērce.
Tu to vari izdarīt:
Atzīmēt un bakstīt, atzīmēt un bakstīt?

6. "Šūpoles"
Uz jautrām šūpolēm
Taņa un Ņikita apsēdās.
Šūpoles nolaidās
Un tad viņi pacēlās augšā.
Iespējams, ka kopā ar putniem
Viņi gribēja aizlidot.

Pedagogs: Labi darīts, viņi labi iesildījās. Tātad, 1. pārbaude ir mīklu minēšana (ar pareizu atbildi tiek parādīts dzīvnieka attēls).
Kāds tas ir meža dzīvnieks.
Piecēlies kā stabs zem priedes?
Un stāv starp zāli -
Ausis ir lielākas par galvu.
Atbilde: zaķis
Kurš rudenī ir auksts.
Vai iet drūms un izsalcis? (Vilks)

Šis krāšņais rudmatis
Sulīga aste, balts vēders,
Ļoti biedējoši viltīgi,
Bārā esošā vista skaitīsies
Un īpašnieki nobiedēs
Vienā mirklī viņš aizbēgs un taisni mežā.
Atbilde (lapsa)

Bedrē viņš guļ garā ziemā,
Bet, tiklīdz saule sāk sildīt,
Iet pēc medus un avenēm
Dodieties prom ...
Atbilde (Lācis)

Es staigāju pūkajā kažokā, dzīvoju blīvs mežs.
Dobumā uz veca ozola es graužu riekstus.
Atbilde (vāvere)

Labi darīti zēni. Visas mīklas tika uzminētas. Šeit ir pirmā slēdzenes atslēga. Sakiet, par kādiem dzīvniekiem mēs uzminējām mīklas? (bērnu atbildes). Kāpēc viņus tā sauc? (bērnu atbildes). Tiesa, mežā dzīvo savvaļas dzīvnieki, un katram ir sava māja. Nākamais tests tiek dēvēts par "Kurš dzīvo?"

Uz galdiem ir kārtis, kurās attēlots dzīvnieks un mājoklis. Bērni tiek aicināti savienot līniju starp dzīvnieku un tā mājām. Pabeidzot uzdevumu, skolotājs uzdod saistītus jautājumus:
Kur dzīvo vilks? (Lairā)
Kur vāvere dzīvo? (Dobumā.)
Kur dzīvo lapsa? (Burrās.)
Kur dzīvo zaķis? (Zem krūma.)

Pedagogs: Lieliski, un viņi tika galā ar šo pārbaudi. Šeit ir otrā slēdzenes atslēga. Un mūsu nākamais tests tiek saukts "Pareizrakstība pareizi".
Bērns izvēlas attēlu no sērijas "Dzīvnieki un viņu mazuļi" un nosauc:
Lapsa - lapsa - lapsa (mazuļi)
Vilks - viņa-vilks - mazulis (mazuļi)
Lācis - lācis - lācēns (mazuļi)
Zaķis - zaķis - zaķis (zaķis)
Vāvere - vāvere - vāvere (vāvere)

Pedagogs: Labi padarīts. Un par to mēs iegūstam vēl vienu atslēgu. Tagad es ierosinu nedaudz atpūsties. (fiziskā minūte)
Ļaunprātīgi dzīvnieki.

Zaķis lec uz krūmiem,
Caur purvu un pāri izciļņiem.
Vāvere lec uz zariem
Sēne nēsā vāveru mazuļus.
Staigā nūja ar lāpām
Viņam ir līkas ķepas.
Nav ceļu, nav ceļu
Ripo dzeloņains ezis... Viņi lec uz divām kājām, padarot "ausis" no plaukstām.

Viņi lec ar saliektām rokām krūtīs.

Viņi klibo.

Pārvietojieties grīdas tupē, izveidojot apaļas muguras.

Pedagogs: Mēs atpūtāmies ar jums, taču joprojām ir pārbaudījums, un to sauc par "Izveido stāstu".
Bērnam tiek lūgts izvēlēties viena dzīvnieka attēlu un stāsta sastādīšanai izmantot mnemotehnisko tabulu. Tiek uzklausītas bērnu atbildes.

Pedagogs: Vēl viens tests ir beidzies, un mums ir vēl viena atslēga. Ir viens pēdējais tests "Kura aste?"
Uz galdiem ir dzīvnieku attēli bez astēm. Bērns tiek aicināts atrast vajadzīgo asti un pielīmēt to, nosaucot, kura asti (lapsa, vilks, vāvere, zaķis).
Pedagogs: Puiši, visi testi ir nokārtoti, paskatīsimies, kas atrodas pakas iekšpusē (vaļā, tur ir cienasts).
Pedagogs: kas, jūsuprāt, nosūtīja jums paku? (bērnu atbildes). Pareizi meža iemītnieki atsūtīja jums dažas dāvanas.
Gardumi tiek pasniegti bērniem.

Izglītības jomu integrācija: "Runas attīstība", " Kognitīvā attīstība"," Sociālais komunikatīvā attīstība"," Mākslinieciski estētiskā attīstība "," Fiziskā attīstība ".

Mērķis: noteikt runas gramatiskās struktūras veidošanās līmeni, meistarības līmeni skaņu kultūra runa, attīstības līmenis fonēmiska dzirde un skaņas izruna.

Izglītības:

Lai aktivizētu bērnu runu;

Bagātiniet savu vārdu krājumu;

Vingrinājums spējai rakstīt īsus aprakstošus stāstus;

Izvēlieties sinonīmus un antonīmus;

Veikt sarežģītus un sarežģītus teikumus;

Izmantojiet imperatīvos darbības vārdus un daudzskaitļa ģenitīvus lietvārdus;

Vārdā atlasiet doto skaņu, saskaņojiet vārdus ar doto skaņu;

Attīstība:

Attīstīt fonēmisko dzirdi;

Attīstīt intonacionālo izteiksmīgumu, skaitot dzeju;

Attīstīt runas tēlu;

Attīstiet aktivitāti, uzmanību, spēju pamatot un pamatot savus spriedumus.

Izglītības:

Veicināt interesi par A.S. Puškina darbu;

Audzināt izpratni par mākslinieciskā vārda skaistumu;

Attīstīt spēju uzmanīgi klausīties savu biedru stāstus, papildināt atbildes.

Individuālais darbs: mudināt neaktīvos bērnus uz runas aktivitātēm.

Vārdnīcas aktivizēšana: varonis, siles, veikals, tornis, būda.

Vārdnīcas bagātināšana: vads, vojevods, acis, kuģu strādnieki, zemnīca.

Iepriekšējs darbs:

AS Puškina pasaku "Par zvejnieku un zivīm", "Par caru Saltanu", "Par mirušo princesi un septiņiem varoņiem", "Par zelta gailīti" lasīšana;

Mīklu minēšana par tēmu;

Iegaumējot pasaku fragmentus;

Tēmas ilustrāciju izskatīšana;

D / un “Saki otrādi”, “Viens ir daudz”, “Noķer skaņu”, “Dod man vārdu”, “Paskaidro, kāpēc”.

Aprīkojums un materiāli:

Demonstrācija: Aleksandra Puškina portrets, ilustrācijas pasakām, grāmatas;

- « Burvju maisiņš»- ābols, spogulis, tīkls, suns, gailis, muca;

Mūzikas pavadījums;

Leļļu vecis un vecene;

Signālu kartes;

Priekšmeta attēli;

Ievada daļa.

Puiši, šodien iesaku iegremdēties burvju pasaule pasakas. Kādus burvju priekšmetus, jūsuprāt, var izmantot, lai ceļotu pa pasakām? (Uz slotas kāta, braucot ar čūsku Gorīniju, uz mazā kuprotā zirga, Baba Yaga stupā utt.) Apmetīsimies ērtāk, aizveram acis un iedomājamies, ka mēs ejam uz pasaku pasauli. Padoms mums palīdzēs mūsu ceļojumā.

Bērns nolasa fragmentu "Netālu no izliekuma ...". Izklausās skaista melodija. Skolotājs atver ekrānu, aiz tā - izstādi, kas veltīta A.S. Puškina darbam.

Galvenā daļa.

1. Kā sauc šo dzejnieku?

Kādas viņa pasakas jūs zināt?

Mēģināsim uzminēt tā nosaukumu pēc pasakas fragmenta.

(Bērni deklamē fragmentus no pasakām "Par caru Saltanu", "Par zelta gailīti", "Par mirušo princesi un septiņiem Bogatīriem".)

2. Labi darīts, jūs pareizi uzminējāt pasaku nosaukumus. Bet mēs nemācījāmies fragmentu no vienas pasakas. Kas ir šī pasaka? ("Par zvejnieku un zivi".)

Lūk, šeit ir šīs pasakas varoņi. Atcerēsimies, kādi viņi bija pasakā. Mēs centīsimies tos aprakstīt. Tas, kuram ir melna signāla karte, viņš nosauc vecās sievietes kvalitāti, tā, kurai ir sarkanā karte, - vecā vīrieša kvalitāti. (Bērni nosauc veca vīrieša un vecas sievietes īpašības.)

Vārdnīca: skops, nežēlīgs, rupjš, skaudīgs, alkatīgs, bezsirdīgs, slinks, laipns, pazemīgs, neaizsargāts, strādīgs, pieklājīgs, nekaitīgs, neieinteresēts.

Mēģināsim mūsu veco sievieti pārvērst par laipnu vecmāmiņu. Es nosaukšu negatīvo īpašību, kuru jūs nosaucāt, un jūs izvēlaties pretēju nozīmi. Paskaties, vecmāmiņa pasmaidīja, kļuva laipnāka, glītāka.

3. Tagad es ierosinu spēlēt spēli "Viens - daudzi". Un burvju bumba mums šajā ziņā palīdzēs. Bērni nodod bumbu viens otram, nosaucot vārdus daudzskaitlī.

Vārdnīca: varonis, muca, gailis, zirgs, ozols, pilsēta, jūra, vāvere, gulbis, sile, zivis, odi, muša, kamene, kuģis, bulta, karalis, spogulis, suns, ābols, mežs, rieksts, krasts.

4. Puiši, jūs pamanījāt, ka pasakās bieži tiek izmantoti vārdi, kurus mēs tagad neizmantojam. Paskaidrojiet, kā jūs saprotat, kas ir vads, vojevode, acis, kuģu būvētāji, brīnums.

- Nāc klajā ar teikumiem ar katru no šiem vārdiem.

5. Fiziskā audzināšana.

Tumšā mežā ir būda. (Bērni staigā.)

Stāv atpakaļ. (Bērni pagriežas.)

Tajā būdā ir veca sieviete. (Viņi draud ar pirkstu.)

Vecmāmiņa Yaga dzīvo. (Viņi draud ar otras rokas pirkstu.)

Tamborēšanas deguns, (parādīt ar pirkstu.)

Lielas acis, (Parādīt.)

Kā ogles deg. (Viņi krata galvu.)

Wow, cik viņa ir dusmīga! (Skrien vietā.)

Mati stāv uz vietas. (Rokas augšā.)

6. Pasakās varoņiem vienmēr palīdz burvju priekšmeti... Es iesaku jums spēlēt spēli Magic Bag. Jums somā jāizvēlas kāds objekts un jāpastāsta par to, lai pārējie bērni uzminētu, kas tas ir vai kas tas ir. (Spogulis, ābols, muca, gailis, suns).

7. Jūs pamatoti pamanījāt, ka filmas “Mirušās princeses pasakā” suns mēģināja glābt savu saimnieku. Tagad es iesaku jums spēlēt spēli "Apmācīts suns", izmantojot mūsu burvju bumbu. Es izsaukšu darbību, un jūs dodat komandai suni, piemēram: apgulties - suns, gulēt.

Vārdnīca: apgulties, skatīties, rūc, skriet, sēdēt, riet, lēkt, staigāt, dzert, ēst, gulēt, spēlēt, skatīties, šņaukt, ķert, klausīties, apsargāt, apsargāt, peldēt, staigāt, priecāties, paķert.

8. Grāmata, puiši, ir īsts brīnums. Bet, lai tas mums atklātu savus noslēpumus, mums tas ir jāspēj izlasīt. Pagaidām mēs tikai iepazīstam burtus un skaņas. Es ierosinu spēlēt spēli "Kas sauc vairāk vārdu".

Skolotājs parāda priekšmeta attēlu un dod uzdevumu izdomāt pēc iespējas vairāk vārdu pirmajam, pēdējam vai vidējam skaņam dotajā vārdā

Noslēguma daļa.

Mūsu ceļojums ir beidzies. Aizvērsim acis, un burvju melodija mūs aizvedīs atpakaļ. AS Puškina pasakas ir skaistas un maģiskas. Viņi mūs māca būt laipniem, drosmīgiem, godīgiem, dāsniem. Mēs lepojamies, ka viņš ir mūsu dārgais izcilais krievu dzejnieks.

Puiši, vai vēlaties doties ceļojumā.

Ar ko jūs varat ceļot?

Un šodien mēs lidosim ar gaisa balonu.

Bet vispirms jums un man tas ir jāuzpūš. Stāvēsim riņķī. Paņemsim iedomātu sūkni un līdz skaņai “F-f-f! mēs piepūšam balonu. Gaiss jāieelpo caur degunu un jāizelpo jerkos, izrunājot skaņu "f-f-f-f".

Nu, balons bija piepūsts un lidoja!

No augstuma viss zemāk šķiet tik mazs (skolotāja un bērni pieliek roku ar "vizieri"), mēs lidojam garām pļavām, mežiem un laukiem.

Tīras frāzes

Sa-sa-sa - es redzu mežus

La-la-la - es redzu laukus

Ha - ha - ha - es redzu pļavas.

Un šeit ir klīrings, kas mums vajadzīgs. Mums ir jānosēžas, tāpēc mēs izpūtīsim balons... Parādīsim, kā balons tiek iztukšots. Mēs ieelpojam caur degunu un izelpojam gaisu ar skaņu "s-s-s-s".

Tātad nolaidāmies, paskatīsimies apkārt un apsēdīsimies uz krēsliem.

P ieskaties, tu un es esam nonākuši pasaku zemē.

Mūs sagaida pasakaina saule(ekrānā parādās slaids ar saules attēlu) 1. slaids
- Sasveicināsimies ar viņu.

Kas ir saule? (silts, jautrs, starojošs, sirsnīgs utt.)

Paskaties, puiši, pie kādas pasakas mūs noveda saule? Kāda pasaka? (ekrānā parādās slaids ar pasakas "Rāceņi" attēlu)

1. "Rāceņu" slaids2

Atcerēsimies šīs pasakas varoņus un veiksim mēles vingrinājumus. Es sāku un tu pabeidz

(slaidi, kuru pamatā ir pasaka 3-6)

Artikulatīvā vingrošana.

Stādīts vectēvs dārzā aiz žoga (vingrinājums "žogs")

Palielināts rāce liels-liels (vingrinājums "Kāmis")

Vectēvs devās vilkt rāceņu , bet tas nav ilgs. Tad vectēvs paņēma lāpstu un sāka rakt rāceņu (vingrinājums "Plecs")

Vectēvs sauca vecmāmiņu, un viņa vāra ievārījumu (piemēram, "Garšīgs ievārījums")

Vecmāmiņa piezvanīja mazmeitai , un viņa brauc uz šūpolēm (vingrinājums "Šūpoles")

Mazmeita - Bug, un viņa skatās pa logu (piem., "Begemotik")

Kļūda ir kaķis un viņa klēpī pienu(vingrinājums "Laiza pienu")

Kaķis ir pele grauž riekstus (piem., "Rieksts")

Pull pull pull pulled rāceņi.

Kādu nākamo pasaku mums rādīs saule?

2. "Kolobok" 7. slaids

- Saulainā saka, ka viņa mums atsūtīja burvju groziņu. Kur viņa ir? Kas skaists groziņš... Apskatīsim, kas tur slēpjas(skolotājs ieskatās grozā).

Šeit paslēpās varoņi no pasakas.

Spēle "Atrodi vārdu" (īpašības vārdu atlase)

Piparkūku vīrietis (ko?) jautrs, drosmīgs, lielīgs utt.

Zaķis - gļēvs, pelēks, balts, pūkains, mazs

Vilks - zobains, dusmīgs, pelēks, izsalcis ... ...

Lācis - nūja, liela, neērta ... ...

Lapsa - rudmatis, viltīgs .........

Atpūtīsimies un paspēlēsimies ar sauli.

Fizikas minūte "Spēlēsimies ar sauli"

3. "Maša un lācis"

Kuru dziesmas jūs domājat, kuru?

Nez, kur viņi ved?

Pie kādas pasakas viņi mūs noveda?

Spēle "liels - mazs"

Puiši, kas, jūsuprāt, ir lācis? Tātad, kāda veida lietas viņam ir?

Un Maša?

Nosauksim šos priekšmetus

Lācim ir karote, Mašai irkarote;

Lācim ir plāksne, Mašai irplāksne;

Lācim ir krēsls, Mašai ir krēslsaugsts krēsls;

Lācim ir gulta, Mašai irbērnu gultiņa;

Lācim ir galds, Mašai - galdstabula;

Lācim ir kauss, Mašai irkauss.

4. "Teremok" 8. slaids

- Redzi, kāda ir šī pasaka?

Spēle "Savāc pasaku"

Jums jāizvēlas tie vāciņi, kas parāda tikai varoņstāstus "Teremok"

Jūs bijāt lieliski, un par to saule dod jums medaļas.