"Ceļojums pa ekoloģisko ceļu". Ekoloģijas stundas kopsavilkums sagatavošanas grupā


Budžeta pirmsskolas Omskas pilsētas Oktyabrsky rajona Omskas "Bērnudārzs Nr. 236"

Anotācija zdabas pieredze

iekšāsagatavošanasgrupa

« Ekoloģiskā taka

bērnudārzā pavasarī "

Sagatavoja:

pedagogs

Levakhina Zulfiya

Tuktasynovna

2017

Nodarbība par iepazīšanos ar dabu sagatavošanas grupā

"Ekoloģiskā taka bērnudārzā pavasarī"

Mērķis: Paplašināt un vispārināt bērnu zināšanas par bērnu ekoloģiskā ceļa objektiemdārzs pavasarī.

Uzdevumi :

Paplašiniet bērnu idejas par to, kā rūpēties par augiem un kā stādīt sēklas zemē. Radiet vēlmi palīdzēt pieaugušajiem rūpēties par augiem. Attīstīt radošo darbību,radoša domāšana un interese par eksperimentālo darbību; vēlme mācīties pasaule,

attīstīt novērošanu, iemācīt bērniem pārdomāt redzēto; Apkopojiet un sistematizējiet bērnu idejas par raksturīgās pazīmes pavasaris, par gājputnu dzīvi pavasarī.

Attīstiet interesi par dabas pasauli, estētisku attieksmi pret apkārtējo realitāti.

Veidot vēlmi darboties kā ceļvedim pa ekoloģisko taku maršrutu.

Izstrādājiet sakarīgu runu.

Iepriekšējs darbs: Nedzīvo un savvaļas dzīvnieku novērojumi pavasarī. Stāstu lasīšana par dabu, dzejas, sakāmvārdu, zīmju iegaumēšana, mīklu veidošana. Sagatavojiet ilustrācijas ar pavasara ainavas... Mācieties dzejoļus, stāstus kopā ar atsevišķiem bērniem.Aprīkojums: putnu ilustrācijas,modeļi stāstu veidošanai par pavasari,dabaszinātnieka vectēva vēstule, sniegs, ledus kontaktligzdās, karotes, termometrs, ūdens tases, zemes maiss, palete sēklu stādīšanai, sēklu maiss, laistīšanas bļoda ar ūdeni, lāpsta.Izglītības jomas: kognitīvā attīstība, runas attīstība, fiziskā attīstība, mākslinieciskā un estētiskā attīstība, sociālā un komunikatīvā attīstība.

OOD progress

1. Organizācijas brīdis ... Puiši, paskatieties, kāds jautrs saules stariņš lūrēja pa mūsu logu. Jā, tas nav vienkārši - maģiski! Tajā teikts: "Vectēva - dabaszinātnieka vēstule"

Sveiki, sagatavošanās grupas “Funny guys” puiši. Vectēvs, dabaszinātnieks, vēršas pie jums. Es dzīvoju pa jūsu ekoloģisko ceļu bērnudārzs... Es dzirdēju, ka jūs esat zinātkārs un atjautīgs. Un tagad viņš jums nosūtīja uzdevumus, pārbaudiet, kā jūs zināt savu būtību dzimtā zeme»

2. Pirmais uzdevums objektā "Meteoploschadka"

Pedagogs: Puiši, kas ir meteoroloģiskā vieta?Meteoroloģiskajā vietnē jūs varat uzzināt gaisa temperatūru, nokrišņus, vēja virzienu.

Iedomājieties, ka jūs esat sinoptiķi, kas vēro laika apstākļus. Tavs uzdevums ir pastāstīt auditorijai, kādas izmaiņas tagad notiek dabā.

Saruna par pavasari, izmantojot mnemotehnisko tabulu. Pedagogs: Kāds ir gada laiks? (Pavasaris)
Ar šo zīmējumu - modeļu palīdzību pastāstiet, kādas pavasara pazīmes jūs zināt?
Skolotājs piestiprina modeļus pie molberta, un bērni nosauc pavasara pazīmes
Skolotājs atmasko pirmais modelis "Saule", bērni sauc par zīmēm: ir pienācis pavasaris, saule lec augstāk un sasilst arvien vairāk, diena kļūst garāka un nakts īsāka;otrais modelis "Sniegs, atkusuši plankumi, lāstekas" : sniegs kļūst pelēks, irdens, sāk kust, priecīgas straumes tek. Pirmie atkausētie plankumi parādās uz pilskalniem. No jumtiem karājas lāstekas. Saule vairāk sasilst, lāstekas sāk kust, pavasara pilieni zvanatrešais modelis "Mākonis, lietus" : zem siltajiem stariem kūst sniegs, ūdens ceļas augšup, pulcējas mākoņos, vējš padzen mākoņus mākoņos un līst arvien biežāk;ceturtais modelis "Zāle, prīmulas" : zeme sasilst zem saules stariem, un tiek parādīta pirmā zaļā zāle, parādās pirmie pavasara ziedi "primrozes";piektais modelis "Koki": koku sulas, sasildītas pavasara saule, paceļas no saknēm gar stumbru, pamostas koki, pumpuri uzbriest un parādās lapas;sestais modelis "Kukaiņi": parādījās ziedi, kas nozīmē, ka ir ko ēst kukaiņiem;septītais modelis "Putni" : un kukaiņi ir iecienītākais putnu ēdiens, tāpēc pavasarī gājputni pie mums atgriežas no siltajām zemēm un ceļ ligzdas.Līdz marta beigām ierodas roķi - pavasara vēstneši. Tauta saka: “Rook; dzen ziemu prom ”,„ Ja tornītis atrodas kalnā, tad pavasaris ir pagalmā ”. Zīlītes lustīgi luncina, zvirbuļi pļāpā, strīdas, sadala vietas ligzdām, un vārnas ar kapuci veido ligzdas un tajās liek olas. Putnu dūkoņa kļūst dzirdamāka: viņi jūt pavasari.astotais modelis "Dzīvnieki" : iekšā Aprīlī lāču mātīte ar mazuļiem rāpjas ārā no bedres. No urvas iznāk āpšs, aunvilkā parādās vilku mazuļi. Zaķis maina balto mēteli uz pelēku. Vāvere arī mainās no pelēka mēteļa uz sarkanu. Uz meža atkausētiem plankumiem, uz sausiem celmiem ķirzakas sauļojas.

Piecelsimies apaļā dejā un dziedāsim “Mēs devāmies pļavā. Viņi paņēma apaļu deju ... "

Darbs ar termometru. Pedagogs. Puiši, mēs tagad veiksim eksperimentu ar termometru, redzēsim, kā pārvietojas tā kolonna, un tad pastaigā ar termometru noteiksim gaisa temperatūru šodienai. Bērns demonstrē: 1. ielej ūdeni divās krūzēs: vienā krūzē auksts ūdens, un citā karstā 2. Novietojiet termometru ar daļu, kurā bumba ar šķidrumu atrodas krūzītē auksts ūdens un redzēt, kā kolonna ar šķidrumu izturas uz termometra 3. tad mēs ievietojam termometru kausā ar karsts ūdens un atkal mēs skatāmies, kas tagad notiek ar kolonnu uz termometra Izeja: ievietojot termometru aukstā ūdenī, kolonna sāka iet uz leju, un, kad mēs ievietojām termometru karsts ūdens, kolonna sāka celties.

3.Otrais objekts "Putnu pilsēta"

Pedagogs: Ziemā cilvēki baro putnus, pavasarī viņiem uzceļ putnu mājas. Sakiet, kāpēc viņi to dara? (Putnu labums cilvēkiem ). Un kādus ieguvumus putni dod cilvēkiem? (Viņi iznīcināt milzīgu skaitu kaitīgu kukaiņu, priecēt mūs ar viņu dziedāšanu ). Kas ir gājputni, kas pie mums ierodas pavasarī? (Rūķis, bezdelīga, strazds, stārķis, lakstīgala, dzeguze, cielava; ātra, pīle). Uzminiet mīklas un pastāstiet mums, ko jūs zināt par šiem putniem.

1. Kāds pavasara putns

Traktors gandrīz apsēžas uz deguna?

Skrien pēc arkla, kliedzot pa galopu

Pavasara vēstnesis ir melns ... (Rook)

Izskatās, ka ir atvērts pavasaris. Viņi barojas ar tārpiem, kukaiņu kāpuriem, kas atrodami zemē, tajā rakoties ar savu spēcīgo knābi. Viņiem patīk pavadīt traktoru, kas darbojas uz lauka. Roki ligzdas būvē kokos, kaut kur netālu no ciemata vai birzs malā.

2. Un šeit ir vēl viena mīkla. Lido pie mums ar siltumu, Tālu ceļu veicis. Skapis māju zem loga No zāles un māla. Bezdelīgas stundām ilgi skrien debesīs, lidojot ķer odus un dažādus midžus, pēc tam sēž uz vadiem un atpūšas, notīra spalvas. Viņu spārni ir gari, šauri, aste ir dakša, paši melni, krūtis ir balta, kakls ir sarkanbrūns. Bezdelīgas ligzdo ciematos zem jumta. Pati ligzda sastāv no māliem, kas sajaukti ar siekalām, un tad viņi sēž tādā ligzdā kā kausā. 3. Viņš mums palīdz fermā un labprāt apdzīvo savu koka pili. Tumši bronza ... (Zvaigzne) Zvaigzne ir dziesmu putns. Strazdu spalvas ir melnmelnas, ar spīdumu, ar plankumu. Viņš dzīvo netālu no cilvēka, putnu mājā, lai gan tas ne vienmēr notiek. Stārķiem patīk veci parki un meži, kur ir daudz smaržīgu koku; ligzdas viņi veido dobumos. Strazdi ēd kukaiņu kāpurus, kāpurus un tādējādi dod lielu labumu.

Spēle brīvā dabā. Rook, strazds, bezdelīga aicina jūs spēlēt spēli"Gājputni" :

Zāles galā stāvošie bērni - “putni” lasīja recitatīvā:

Putni visi steidz iet mājās, bet lidot nav viegli!

Viņi vēlas satikt pavasari. Vējš, vējš viņus traucē

Kur saule - silta Un izsit viņus no ceļa!

Bērns - “vējš” noķer putnus, kurus “vējš” ir notraipījis, viņš pamet medījumu. Spēlējam 2 reizes.

4.Trešais objekts "Ezers"

Pedagogs: Bērni, viena no spilgtākajām un interesantākajām parādībām pavasarī ir ledus dreifs. Tas ir tad, kad ledus uz upes saplaisā.

Ledus plātnes lec, riņķo, krājas viena otrai virsū, viena pēc otras tālumā steidzas, rīb un sprēgā ... (V. Mirovičs) Kas notiek ar sniegu un ledu, ja tos ieved siltā telpā? (pārvērsties ūdenī).Pedagogs: Puiši, vai jūs zināt, no kā veidojas ledus? (No sasaluša ūdens ). Kāda ir atšķirība starp ledu un sniegu? (Ledus ir ciets, un sniegs ir drupans ). Turiet nedaudz sniega plaukstā. Kas notika? (Sniegs izkusa un pārvērtās ūdenī .) Kāpēc? (Sniegs kūst no karstuma, jo palma ir silta. ) Puiši, pēc spēles ar sniegu jums vienmēr vajadzētu mazgāt rokas. Vai Tu zini kapēc? (Sniegs ir netīrs. ) Mēs noslaucīsim rokas ar salvetēm. Un es domāju, kas kūst ātrāk - sniegs vai ledus? Mēs tūlīt pārbaudīsim. Puiši, ielieciet ledus gabaliņus un karoti sniega ūdens glāzē. Puiši, ko mēs redzam? (Ledus un sniegs peld ūdenī. ) Kāpēc ledus un sniegs peld un nenogrimst? Tie ir vieglāki par ūdeni. Puiši, paskatieties, kas tagad notika ar sniegu un ledu. Ko jūs redzat savās kausos? Kas izkusa ātrāk: sniegs vai ledus? (Sniegs un ledus ir izkusis, sniegs nokusis ātrāk, un vairāki ledus gabali joprojām peld uz ūdens virsmas. ) Puiši, vai jūs domājat, ka ūdens glāzēs pēc tam, kad mēs tajās ievietojām ledu, vai ir saglabājusies tāda pati temperatūra? (Bērni piedāvā atbildes. ) Pārbaudīsim. Vispirms ielieciet rādītājpirkstu glāzē bez ledus un tagad glāzē, kur bija ledus. Kā jūs jutāties? (Tur, kur bija ledus, ūdens ir vēsāks. ) Kādu secinājumu var izdarīt? (Ledus atdzesē ūdeni .) Bet šis īpašums - cilvēki ikdienā izmanto šķidruma atdzesēšanai. Jūs varat atdzesēt sulu, tēju, kafiju ar ledus gabaliņiem.Secinājumi: Istabā kūst sniegs un ledus, jo gaisa temperatūra šeit ir augstāka nekā ārā. Kūstošā sniega ūdens kļūst dubļains. Tā kā tajā ir dažādi piemaisījumi.Ledus un sniegs peld ūdenī un nenogrimst, jo tie ir vieglāki par ūdeni. Sniega un ledus pludiņi ūdenī izkusīs, jo ūdens temperatūra ir augstāka par ledus temperatūru. Sniegs ūdenī kūst ātrāk nekā ledus.Relaksācijas vingrinājums. Aromterapija. Atpūtīsimies un atjaunosim spēkus. Cilia nolaižas, acis aizveras. Mēs mierīgi atpūšamies, maģiski aizmigam. Elpo viegli, vienmērīgi, dziļi. Rokas, kājas atpūšas, kakls nav saspringts un atslābināts. Lūpas nedaudz atverasVisi mierīgi atpūšas. Elpo viegli, vienmērīgi, dziļi.

5. Ceturtais objekts "Alpu kalns - ziedu dārzs".

Pedagogs: Pienācis pavasaris, un mēs iestādīsim sēklas skaisti ziedi mūsu kalnu slaidam.

Mūsu grupā pie loga

Zaļajā valstī

Krāsotos podos

Ziedi aug.

Tad, kad būs silts, mēs šos ziedus pārstādīsim uz ielas.

Kas mums jādara vispirms, pirms sējam sēklas? Veidosim rievas. Tam mums vajag šauru lāpstiņu. Tad mēs laistīsim zemi. Tagad paņemiet pa vienai sēklai un uzmanīgi ielieciet to zemē. Novietojiet sēklas attālumā viens no otra, pretējā gadījumā, kad dīgsti sadīgst, tie būs krampji. Tad jums jākaisa sēklas ar zemi un ūdeni, pēc tam kastīti ar sētām sēklām uz augšu jāpārklāj ar maisu, lai tās ātrāk dīgstu. Un mēs to noliksim uz palodzes, kur ir vairāk saules. Un mēs novērosim, kādas izmaiņas notiks.

Pirkstu vingrošana.

Tā ka augs aug

- un baroja un ziedēja

- to vajag padzirdīt

- atbrīvojiet zemi, apaugļojiet

- un izsmidzināt

- mums vienmēr jāatceras

- aukstumā viņš jūtas slikti

- un nevar dzīvot tumsā

- jābūt gaismas staram.

Gudrs dārznieks zina daudz noteikumu un rūpes.

6. Piektais objekts "Dārzs"

Pedagogs: Cilvēki ir pārsteigti:

Kāds brīnišķīgs dārzs?

Kādus augus mēs esam iestādījuši dārzā pie loga? (Tomāti) Ko mēs teicām par augu augšanu? (Gaisma, ūdens, siltums) Paskatīsimies, kā mūsu tomāti ir izauguši un vai tos tagad vajag laistīt. Kad būs diezgan silts, mēs tomātus stādīsim dārzā.

7. Kopā OOD - pārdomas. Puiši, ko mēs šodien ar jums darījām? Hvai mēs klasē iemācījāmies jaunas lietas?Kas jums vairākkopāvai jums tas patika un kāpēc?

Un kas bija īpaši neaizmirstams?

Mēs devāmies uz pļavu, (bērni, sadevušies rokās, staigā pa labi pa apli.)Viņi paņēma apaļu deju.Šādi pļavāTika vadīta apaļā deja

Mēs plosījām margrietiņas (saplēšot margrietiņas, noliecoties uz grīdas)Piparmētra tika novāktaŠādi pļavāPiparmētra tika novākta

Atdalīts uz bumbas (atdariniet "guļošu zaķi")Zaķis vēsumā (salocītu plaukstu pielikšana pie vaiga.)Tāpēc es norūdījos (galva ir nedaudz noliekta pa labi, tad pa kreisi)Zaķis vēsumā

Viņi gribēja pamosties (Viņi rāda spēli uz pīpes. Īpaša uzmanība lai strādātu ar pirkstiem.)Viņi spēlēja pīpiDoo-doo-doo-dooViņi spēlēja pīpi

Mēs pamodām zaķi (viņi parāda bungu spēli.)Bungas pukstējaBoom boom tra-ta-taBungas pukstēja

Nu pamosties (Viņi draud zaķim ar rādītājpirkstu pēc mūzikas ritma.)ApģērbtiesTāpēc neesiet slinki (Viņi sit plaukstas mūzikas ritmā.)Nu pamosties. (Viņi aicina pēc zaķa, viņš lec apļa vidū. Visi aplaudē, un zaķis lec.)

Jūs un es dejosim (Brīvā deja, lekt)Mūsu apaļajā dejāTas tā, tu un esIzklaidējieties dejojot

Abstrakts ārpusklases pasākumi 4. klasei

Temats: "Ekoloģiskais ceļš".

Mērķis: veidošanās bērniem ekoloģiskā kultūra.

Uzdevumi:

Paplašināt zināšanas par cilvēka ekoloģiski kompetento mijiedarbību ar dabu, veidot priekšstatu un pamatzināšanas par ekoloģiju;

Paplašiniet saskarsmes ar dabu pieredzi, praktiski izpildot uzdevumus, veidojiet prasmes droša uzvedība vidē un vienkāršākās uzvedības prasmes ekstremālās (ārkārtas) situācijās;

Attīstīties komunikācijas prasmes un prasmes, izziņas interese;

Ieguldīt starppersonu mijiedarbība, veicina iecietīgu attieksmi viens pret otru, bērna aktīvo dzīves stāvokli, mīlestību pret apkārtējo pasauli un cieņpilnu attieksmi pret dabu.

Aprīkojums: multivides prezentācija, skaņu celiņš "Meža skaņas", maršruta lapas (pēc grupu skaita), vides zīmes, kartes ar vides situācijām, kartes ar zīmēm, mozaīka (ainava).

Veidlapa: spēle ir sacensība.

Paredzamie rezultāti: paaugstinot ekoloģiskās kultūras līmeni, proti, vēlmi rīkoties apdomīgi, apzināti ievērot veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu, novērtēt dabu kā avotu garīgā attīstība, informācija, skaistums, veselība, materiālā labklājība, kā arī studentu savstarpējās saskarsmes kultūras līmeņa un empātijas līmeņa paaugstināšana vienam pret otru.

Nodarbības laikā izveidots UUD:

Personīgais UUD:

- nozīmes veidošanās, tas ir, studentu izveidota saiknezi starp darbības mērķi un motīvu;

Spēja korelēt darbības ar pieņemtajāmētikas principi, zināšanas par morāles standartiem un spēja izcelt morālais aspekts uzvedība, orientēšanās sociālās lomas un starppersonu attiecībām.

Normatīvā UUD:

Mērķu izvirzīšana kā izglītības uzdevuma formulēšana, pamatojoties uz korelāciju ar to, ko studenti jau zina un asimilē, un kas vēl nav zināms;

Plānošana (starpmērķu secības noteikšana, ņemot vērā gala rezultātu; plāna un darbību secības sastādīšana);

Prognozēšana (paredzot rezultātu un zināšanu asimilācijas līmeni, to laikusX īpašības);

Paškontrole, savstarpēja kontrole;

Korekcija (nepieciešamo papildinājumu un pielāgojumu veikšana plānā un darbības metodē, ja rodas neatbilstība starp standartu, reālo darbību un tās rezultātu, ņemot vērā šī rezultāta novērtējumu, ko veicis students, skolotājs, biedri);

Novērtēšana

(studentu izcelšana un izpratne par to, kas jau ir apgūts un kas vēl jāapgūst, izpratne par asimilācijas kvalitāti un līmeni; darba rezultātu novērtēšana);

Pašregulācija kā spēja mobilizēt spēkus unenerģiju, gribas piepūli (izvēlei motivācijas konflikta situācijā) un šķēršļu pārvarēšanu.

Kognitīvais UUD:

Vispārējās izglītības universālās darbības :

Kognitīvā mērķa pašidentifikācija un formulēšana;

Nepieciešamās informācijas meklēšana un atlase, ieskaitot darba uzdevumu risināšanu, izmantojot publiski pieejamus informācijas avotus;

Zināšanu strukturēšana;

Apzināta un patvaļīga runas izteikuma konstruēšana mutvārdu formā;

Darbības, kontroles un novērtēšanas metožu un apstākļu atspoguļošanaka process un darbību rezultāti;

Semantiskā lasīšana kā lasīšanas mērķa izpratne; iegūstot nepieciešamoinformācija no dažādu žanru tekstiem;

- primārās un sekundārās informācijas definīcija.

Vispārējās izglītības vispārējo darbību grupa -simboliskas darbības :

Modelēšana (objekta pārveidošana no maņu formas par modeli, kur tiek izcelti objekta būtiskie raksturlielumi (telpiski vai simboliski));

Modeļa pārveidošana, lai identificētu vispārīgos likumus, kas nosaka konkrēto priekšmeta jomu.

Loģiskas universālas darbības :

Objektu analīze, lai identificētu pazīmes (būtiskanebūtiska, nenozīmīga);

Sintēze (veseluma veidošana no daļām);

Obligāciju un kritēriju izvēle salīdzināšanai, sērijveidošanai, objektu klasifikācijai;

Jēdziena apkopošana, seku gūšana;

Cēloņsakarību noteikšana;

Ēka loģiskā ķēde argumentācija, apgalvojumu patiesuma analīze;

Pierādījumi;

Hipotēžu izvirzīšana un to pamatojums.

Paziņojums un problēmas risinājums :

Problēmu formulēšana;

Pašizveidošana veidi, kā atrisināt problēmastehniskā un meklēšanas rakstura.

Komunikatīvais UUD:

Pozīciju uzskaiteciti cilvēki, saziņas partneri vai aktivitātes;

Spēja uzklausīt un iesaistīties dialogā; piedalīties kolektīvā problēmu apspriešanā;

Spēja integrēties grupāvienaudžiem un veidot produktīvu mijiedarbību undarbs ar vienaudžiem un pieaugušajiem;

izglītības sadarbības plānošana ar skolotāju un vadītājuspēja pietiekami pilnīgi un precīzi izteikt savas domas atbilstoši komunikācijas uzdevumiem un nosacījumiem; monologa un dialoga formas glabāšanaruna saskaņā ar gramatisko un sintaktiskonoteikumi dzimtā valoda, mūsdienīgi līdzekļi komunikācijas.

Nodarbības gaita:

Posmi

Skolotāju darbība

Studentu aktivitātes

Organizācijas posms

Sveicina studentus, organizē viņus darbam, rada pozitīvu emocionālu attieksmi.

Viņi sveicina skolotāju, gatavojas labam darbam.

Motivācijas posms

Šodien mēs neesam gluži ierasti klases stunda.

Uzmanību! Uzmanību! Tas nonāca mūsu skolāīsziņa - ziņojums. Uzmanīgi klausieties to un gatavojieties atbildēt uz jautājumiem (lasījumam pievieno ilustrāciju attēlojumu).

Apmācītie izglītojamie lasīja dzejoli:

1 bērns:

Ir tikai templis

Ir zinātnes templis

Ir arī dabas templis -

Ar mežiem, kas sniedzas pēc rokām

Pret sauli un vējiem.

2 bērni:

Viņš ir svēts jebkurā vietā dienas laiks,

Atvērts mums karstumā un aukstumā.

Ienāc šeit

Esi mazliet sirds

Nenoniecini viņas svētnīcas!

Tēmas ziņojums

Par ko tas ir? Kāds templis?

Labi padarīts! Dabas templis ... Ko skaisti vārdi... Lai dzīvotu šajā templī, būtu tajā gaidīts viesis, personai jāzina un jāievēro noteikumi. Vai jūs zināt dažus no tiem?

Tad es aicinu jūs pastaigāties pa meža takām un pārbaudīt, un varbūt paplašināt savas zināšanas. Un kāda būs šī pastaiga, ir atkarīgs no jums, jūsu garastāvokļa un vēlmes palīdzēt viens otram.

Vai jūs pieņemat ielūgumu?

Puiši atbild uz jautājumu. Paredzētā atbilde:par dabu.

Paredzētā atbilde:jā.

Paredzētā atbilde:jā.

Jaunu zināšanu veidošanās

Pastaigāsimies grupās. Spēle "Atomi un molekulas" palīdzēs mums sadalīties grupās

Pirms došanās uz ekoloģisko ceļu atcerieties noteikumus par mijiedarbību grupās.

- "Draudzības un sapratnes ķermenis" ir pilns, jūs varat iet uz ceļa.

Pirmā lieta, ko mēs darīsim ar jums, ir atcerēties uzvedības noteikumus dabā. Katra grupa diskusijai saņem vides marķējumus.

Dodu jums 2 minūtes diskusijai, pēc kuras jūs izvēlaties personu, kas atbildēs, pēc atbildes pabeigšanas varat pievienot viņa atbildi. Par katru pareizo atbildi - 1 punkts.

Labi padarīts!

Dodoties pārgājienā, būtu labi atcerēties un tautas zīmes... Es ierosinu rīkot viktorīnu "Laika prognoze pēc zīmēm". Es aicinu jūs nākt klajā ar vienu pārstāvi no grupas un izvelciet kartīti ar zīmēm (2. pielikums), tad jūs apspriedīsit šo zīmi, pieņemsiet vispārēju lēmumu un sniegsiet mums savu atbildi. Par pareizu atbildi - 1 punkts.

Tātad, ejam! Un tagad mēs atrodamies mīklas noskaidrošanā.

Klausieties, kā mīkla man saka, ko tā saka?

Varonis ir bagāts

Izturas pret visiem puišiem:

Vanja - zemenes,

Taņa - kauls,

Maša ir rieksts

Petja - rusula,

Katja - ar avenēm,

Vanja - ar zaru!

Pareizi, mežs. Vai zinājāt, ka mežs ir visdāsnākais cilvēka draugs. Ko mežs mums dod?

Pareizi. Ja jūs uzskaitītu to, kas ir izgatavots no koka, un izdrukātu sarakstu, jūs iegūtu biezu apjomu: tagad no koka tiek izgatavoti apmēram 30 tūkstoši dažādu priekšmetu un lietu. Zinātnieki ir aprēķinājuši, ka vienam cilvēkam ir nepieciešami 400 koki, lai visu mūžu to apgādātu ar nepieciešamajiem produktiem.

Un tagad es aicinu jūs pārbaudīt savas zināšanas un atbildēt uz jautājumiem, par katru pareizo atbildi jūs saņemsiet 1 punktu. Tātad, sāksim?

Katra grupa saņem jautājumus:

1. No kā koka izgatavoti sērkociņi?(no apses)

2. No kāda veida koka tiek izgatavotas slēpes?(Bērzs)

3. Kāds koks "dzied", vai no tā tiek izgatavotas klavieres?(no egles)

4. Kāda ir karstākā malka?(no ozola un bērza)

5. Ko var izmantot, lai mežā izveidotu gultu, segu, spilvenu? (Atbildi uz šo jautājumu var atrast N.Verzilina grāmatā "Robinsona pēdās": gultu var veidot no priedes un egles zariem; spilvens - vītolu-tējas sēklu pūkas, kaķu ziedkopu pūka vai kaņepes.)

6. Par kuru koku saka: “Ir cirtaini koks. Šajā kokā ir piecas zemes: pirmā zeme ir paredzēta slimībai ar veselību, otra - salūzušam cietoksnim, trešā - lai cilvēkiem būtu aka, ceturtā - par nelieliem draudiem, bet piektā - par nakts gaismu?

Paredzētā atbilde:par bērzu. Slimai veselībai - pirtsslota, salauzts cietoksnis - bērza miza katla sasiešanai, aka cilvēkiem - bērzu sula, bērza mizas trauki, neliels drauds - vecākos laikos soda nūja, nakts gaisma - lāpa .

7. Sakiet vārdu un atrodiet pāri (lapa - koks):

Atklājās lipīgie pumpuri

Viņš saģērbās lapās.

Vasarā dendijs tērpās pūkā.

Vai esat uzminējuši? Tas ir ... (papele)

Viņa nolaida zarus ūdenī

Un man bija skumji par kaut ko.

Paskaties, cik skaisti

Noliecās pāri upei ... (vītols)

Pār viņas blīvo lapotni

Karstumā zum bišu bars.

Un ziemā visi no gripas

Dziedina ar gardu medu ... (liepas)

Dzeltenas un sarkanas drēbes

Katra lapa ir kā palma.

Visu rudenī viņš ir gaišāks.

Vai esat uzminējuši? Tas ir ... (kļava)

- Es ierosinu iet tālāk.

Nākamajam izcirtumam, pie kura apstājamies, ir romantisks nosaukums.- Ak, šī pasaule!

Salieciet sagriezto ainavas zīmējumu.

Tikai uz mūsu planētas jūs varat atrast šādus skaistas vietas... Un mums apkārt ir tik daudz priekšmetu, ka mums nav jāsteidzas izmest.

Uzdevums:

Izdomājiet vairākus veidus, kā izmantot tukšu skārda bundža; spuldzes, vienreizēja kauss (neobligāti). Par katru ideju jūs saņemat 1 punktu.

Tagad es aicinu jūs spēlēt. Spēle tiek dēvēta par "mājienu". Es nosaucu vārdus, un jums ir jāuzmin, par ko ir runa.

Ūdens, zivis, tek, krasti. (Upe)

Skābeklis, koki, putni, sēnes. (Mežs)

Lietus, zibens, vējš, pērkons. (Vētra)

Kalni, pelni, zemestrīce, lava. (Vulkāns)

Ziemeļi, auksti, brīze, mākoņi. (Vējš)

Ūdens, ieplakas, straumes, vaļi. (Okeāns)

Ugunskurs, mugursoma, karte, bļodiņu cepure. (Pārgājiens)

Vai jums patīk doties pārgājienos?

Es aicinu jūs, puiši, apspriesties " Vides situācijas iekšā pārgājienu ceļojums"(1. pielikums). Izvēlieties karti, izlasiet tekstu, sniedziet atbildi: "Vai puiši rīkojās pareizi un kāpēc?"

Šeit mēs atrodamies skaista ezera krastā. Paskaties, pret mums brauc laiva. Viņš piegādāja telegrammu, kas adresēta jums, puiši.

Atšifrējiet ziņojumu un paskaidrojiet, ko tas nozīmē.

Labi padarīts!

Studējošie studenti tiek sadalīti grupās:

Visi pārvietojas nejauši (šajā brīdī visi ir atomi). Atomi var pārvērsties par molekulām. Molekulā var būt divi, trīs vai pieci atomi (atkarībā no nepieciešamo grupu skaita). Pēc līdera pavēles spēlētāji izveido molekulas (vairāki spēlētāji satver rokas). Ja vadītājs saka, ka molekula sastāv no trim atomiem, tad tas nozīmē, ka trīs spēlētāji sadodas rokās. Pēdējais ir skaitlis - spēlētāju skaits grupā.

Sadalīti grupās, studenti ieņem vietas pie galdiņiem.

Aizpildot "Draudzības un sapratnes ķermeni" - viņi to sauc pēc viena noteikuma, dodieties uz interaktīvo dēli un ievelciet "palmu" lodziņā.

Divas minūtes studenti skatās zīmējumus un apspriež tos, pēc tam viņi izvēlas personu, kas atbildēs. Kad respondents būs pabeidzis, grupas dalībnieki atbildi pabeigs.

Paredzētā atbilde:Neaiztieciet, nenogaliniet dzīvniekus. Neaiztieciet putnu ligzdas.

Nekliedziet mežā. Pastaiga pa takām mežā. Pareizi lasiet sēnes, neuzsitiet neēdamās sēnes ar kājām. Neveidojiet ugunsgrēkus mežā. Neņemiet ziedus, nelauziet koku zarus, neiznīciniet skudru pūzņus un dzīvnieku mitekļus.

Studenti līdz galam klausās mīklu un izsaka savu viedokli.

Paredzētā atbilde:mežs.

Izsaki savu viedokli.

Paredzētā atbilde:koksne, degviela, pārtika, ārstniecības augi, kažokādas, skābeklis utt.

Grupas darbs: izlasiet jautājumu, izsakiet viedokli, izlemiet pareizo atbildi, pierakstiet atbildi. Grupas beigās notiek apmaiņa ar darbu, atbilžu apspriešana un savstarpēja pārbaude tiek veikta frontāli, pēc tam katras grupas pārstāvis ziņo par rezultātu.

Studenti pieceļas, staigā līdz mūzikai "Augšā, augšā, tūrists sit".

Grupas darbs: salikt ainavu un attēlot darbības rezultātu.

Grupas darbs: izvirzīt idejas un prezentēt tās.

Frontālais darbs.

Grupas darbs.

Grupas darbs:Katra grupa saņem ziņojuma daļu, kurā burti jāsakārto atbilstoši sērijas numuram. Tad no daļām jums jāsastāda teksts, izlasiet to un paskaidrojiet.

Paredzētā atbilde:Cilvēka pēdas nedrīkst pārvērsties par rētām uz zemes ķermeņa. Parūpējies par viņu.

Pārdomas. Apkopojot

Ir pienācis laiks apkopot ceļojumu pa ekoloģisko ceļu. Es domāju, ka ceļojums jums bija labs. Atcerieties, ka daba ir mūsu mājas. Tas būs atkarīgs no jums, kā tas būs. Jūsu pienākums ir nodrošināt, lai jūsu bērniem nebūtu jāsēž uz sintētiskās zāles un jāapbrīno mākslīgie putni. Cieniet, sargājiet un saglabājiet dabu vienmēr un visur. Atcerieties, ka dabā nav nekā nejauša, atcerieties, cik svarīgi ir saglabāt ekoloģisko līdzsvaru dabā.

Tagad aprēķināsim punktu skaitu, ko grupas ieguva, ceļojot pa meža takām.

Skaļi aplausi visiem šodienas spēles dalībniekiem.

Vai jums patika klases stunda? Ja "jā" - mēs aplaudējam, "nē" - mēs sitam (viens, divi, trīs).

UNko jaunu tu šodien esi iemācījies?Aizpildiet vienu no piedāvātajām frāzēm.

ES sapratu, ka ...

Tas bija interesanti ...

Tas bija grūti ...

ES gribēju…

Man izdevās…

Paldies visiem! Palīdziet viens otram grūts laiks, esiet laipni un uzmanīgi viens pret otru, mīliet viens otru un apkārtējo pasauli.

Rezultāti tiek skaitīti korī, tiek noteikta uzvarētāju komanda, tiek skaļi aplausi visiem spēles dalībniekiem.

Vienā, divos, trīs skolēnos "jā" - klapē vai "nē" - sit.

Bērnu atbildes.

1. pielikums

Vides situācijas

1. situācija ... Puiši devās pārgājienā. Vakarā viņi nolēma nometināties jaunā priežu mežā. Mēs zinājām, ka kokus cirst nav iespējams, tāpēc izstiepām telti starp priežu stumbriem, telts stabi bija veidoti no zariem, kas gulēja uz zemes.

Domājamā atbilde: bērni rīkojās pareizi.

2. situācija ... Mēs neatradām nevienu šķērssienu vārīšanai, tāpēc mēs karājām podu uz priedes zara, kas karājās zemu, un tad mēs izveidojām uguni.

Domājamā atbilde: jūs varat izveidot uguni atklātā vietā, tālu no kokiem.

3. situācija ... Pa ceļam savācām pilnu spaini sēņu.

"Kas zina, kas ir šīs sēnes?" - jautāja Taņa.

"Es zinu," Vitja atbildēja, "man ir grāmata par sēnēm, es to izlasīju pirms ceļojuma. Šī sēne, iespējams, ir russula. "

"Ja tā ir russula, jūs droši varat ēst to neapstrādātu," sacīja Kolja, viegli apcepusi sēni virs uguns un apēdusi to.

Domājamā atbilde: nevienu sēni nevar ēst neapstrādātu, un jums precīzi jāzina, kāda veida sēne tā ir.

4. situācija ... No rīta sakravājām mantas, uz nakti rūpīgi sakopām vietu. Ugunsgrēks tika likvidēts, un plastmasas pudeles un kausi tika aprakti zemē.

Aptuvenā atbilde: Bērni to izdarīja nepareizi. Galu galā plastmasas pudeles, maisiņi zemē pūst tūkstošiem gadu. Jums vajadzēja tos sadedzināt vai ņemt līdzi.

2. papildinājums

1. karte

Ja vakarā uz augiem ir rasa, tad no rīta laiks ir ... (skaidrs).

Ja mežs trokšņo bez vēja, tad būs ... (lietus).

Ūdensrozes ziedi no ūdens neceļas, būs ... (auksts, lietusgāze).

2. karte

Ja lakstīgalas dzied visu nakti, tad rīts būs ... (skaidrs, silts).

Kaija pastaigājas gar krastu un kliedz, drīz būs ... (vētra, vētra, lietus).

Vēlā vakarā kriketi un cikādes skaļi dzied, diena būs ... (saulaina).

3. karte

Zvirbuļi peldas putekļos un smiltīs, būs ... (lietus).

Uz dīķiem un upēm atveras baltas lilijas un dzeltenas olu pākstis, laiks būs ... (labs).

Ja kaķi ilgi mazgā seju, laika apstākļi ... (pasliktinās).

4. karte

Bezdelīgas un straujas lido zemu, būs ... (lietus).

Vēži un krupji nonāk krastā pirms ... (slikti laika apstākļi, lietus).

Skudras slēpjas ligzdā un bloķē ieeju pirms ... (lietus).

5. karte

Ziedu un zāļu smaržas pastiprinās, būs ... (lietus).

Ja saulriets ir sarkans, tad diena būs ... (vējaina).

Ja vēlu vakarā ilgu laiku skan zaļā sienāža zvana dziesma, rīts būs .... (kluss, saulains).

"Ceļojums pa ekoloģisko ceļu".

(sagatavošanas grupa)

Uzdevums:

    Paplašināt bērnu zināšanas par pavasara izmaiņām dabā; spēja noteikt, kas ir mainījies augos un kokos.

    Apkopot zināšanas par uzvedības noteikumiem dabā: par ārstniecības augiem pa ekoloģisko ceļu; spēja orientēties reljefā, atrast augus pēc dzejas, mīklām.

    Audzināt cieņu pret dabu, parādīt veiklību. Veido uzvedības prasmes dabā.

Nodarbības gaita.

Pedagogs: Dārgie puiši! Šodien Old Man-Lesovichok uzaicināja mūs ceļojumā pa ekoloģisko ceļu. Atcerēsimies stundas devīzi:

“No zilā strauta.

Upe sākas

Un stunda sākas ar smaidu. "

Puiši, vai jūs zināt, kur dzīvo Lesovičoks un kāpēc viņu tā sauca? (Tāpēc, ka viņš ir dzimis, uzaudzis un visu mūžu dzīvo mežā - viņš uztur kārtību).

Lesoviks: Sveiki puiši! Tas esmu es, sirmais sirmgalvis.

Mani sauc par mežzini. Es sargāju mežu

Es ievēroju kārtību.

Tāpat kā lapa no pasaku grāmatas

Mežs atvērās, zvana ar lapotnēm.

Es saprotu gan zvēru, gan putnu,

Un viņi mani saprot.

Šodien, puiši, mēs ar jums runāsim par augiem, kas aug mūsu vietnē. Puiši, vai jums patīk ziedi? Koki? Lapu čaukstēšana, straumju murrāšana.

Labi darīts, puiši, labi, es redzu, ka jūs mīlat dabu. Laipni lūdzam pie manis. Nu, nosauciet kokus, kas aug bērnudārza vietā. (bērnu atbildes).

Pedagogs: Lai nodrošinātu, ka bērnudārza vietā tas vienmēr ir skaists, mēs kopā ar jums aizsargājam zaļās zonas, stādām puķes. Un šeit ir mūsu Zaļā patruļa. (Sveiciens).

Zaļā patruļa: Vai jūsu bērni zina uzvedības noteikumus bērnudārza vietā? Atkārtosim tos. (Atbildes).

Jums jāiet tikai pa takām, lai nemīdītu augus un ziedus.

Ja kāds dodas uz tikšanos, jums jādod ceļš, bet jums nav jāceļas gultās.

Ja redzat atkritumus, jums tas ir jāuzņem, un labāk tos neizmest.

Jūs nevarat plūkt ziedus, lauzt zarus.

Pa ceļam mēs redzam puķu dobēs augošus ziedus. Kad viņi ziedēs, tas būs ļoti skaisti. Puiši, kas notika ar augiem agrā pavasarī? (bērnu atbildes) Un kas notika pavasara beigās? (bērnu atbildes). Un mūs ieskauj augstas papeles. Tagad mēs iziesim caur novērošanas objektu. Papele.

Puiši, sasveicināsimies ar papeli. Ak, kas tas ir? Vēstule. (Es lasu, un bērni veic uzdevumu. Viņi dod putnu, skrejlapas. Dzejoļu lasīšana).

1. Gar zemi no malas līdz malai

Zēnu pastaigu palīdzība

Tur, kur cilvēki stāda dārzu

Tur viņš iestādīs rindu.

Stādījām kokus

Mēs piecēlāmies agri

Viņi atnesa ūdeni un lūk

Mūsu koks aug.

2. Zāle kļūst zaļa

Spīd saule utt.

3 saule staigā augstu

Bite lido grūtāk

Ielej aveņu sulu

iekrist nagalas zālē

Pedagogs: Turpinām ceļu pa ekoloģisko ceļu. Fito pilsēta ir otrs novērotais objekts. Kāpēc to sauc? Kāda veida ārstniecības augi augt šeit? Un no kādām slimībām? (gripa, akūtas elpceļu infekcijas, tonsilīts, saaukstēšanās)

Puiši, varbūt kāds zina mīklas vai dzejoli?

    Māsas stāv pļavās

Zelta acs

Baltas skropstas. (kumelīte)

2. Pieskarieties tikai

Noņem plaukstu

Zāle deg kā uguns. (nātres)

3. Pienene visus smēja

Iekāpusi pūkainā saulē

Kā virpulis viņš vērpās

Saules kleita izkaisījās.

Mēs turpinām ceļu. Ko mēs redzam pa kreisi (augļu koki: ķirši, plūmes, aprikozes). Un pa labi? (papeļu aleja un jāņogu krūmi).

Puiši, lai tiktu pie nākamā objekta, mums starp riteņiem jāskrien čūska.

Mūsu ceļā ir izpleties brīnumkoks. Vītols.

Dzejolis:

Pie žoga, pie alejas

Vītols raud, vītols raud

Varbūt viņai ir kāda žēl?

Varbūt viņa ir karsta saulē?

Varbūt vējš ir rotaļīgs

Es pavilku vītni aiz bize

Varbūt vītols ir izslāpis

Varbūt mums jāiet pajautāt?

Tātad, kas tas ir? Jā, šī ir Ivuškas vēstule. (lasot vēstuli, izpildot uzdevumu. Saņemtas dāvanas). Spēle: "Labi, slikti".

Turpinām ceļu, jāiet pa “tiltu”. (Parādās Lesovičoks)

Pedagogs:Ka Lesovičoks pārbauda jūsu īpašumu?

Lesovičoka: Jā, es redzu haosu savā īpašumā, kāds sabojāja ligzdu, mīdīja sēnes. Kā jūs to varat izdarīt? (bērnu atbildes)

Spēle: "Nevar."

    Pastaiga mežā pa takām. (Var)

Pastaigājieties jebkurā vietā pa zāli. (Nevar)

    Savāc sēnes mežā. (Var)

Izvelciet tos aiz saknēm. (Nevar)

    Klausieties putnu dziedāšanu. (Var)

    Skudru vērošana. (Var)

Iznīcini skudru pūzņus. (Nevar)

Labi darīti zēni. Viss, ko jūs zināt!

Lesoviks: Puiši, es gribu uzaicināt jūs apmeklēt manu iecienīto koku. Bet, jums ir jāuzmin, kāds koks tas ir. Mums priekšā ir šķērslis, jums jāpārlēk vai jāpārkāpj pāri riteņiem. Kas ir šis koks? (atbildes).

Pedagogs: Ak puiši, paskatieties, šeit ir kaste uz koka. Iespējams, jūs Lesovičoks sagatavojāt mums pārsteigumu? (Es atveru kasti). Vēstule. Dzejoļa "Ķirsis" lasīšana.

Uzdevumu izpilde: "Padzersim ķiršu!"

Lesoviks: Dzirdi, koki ar lapām čaukst pavisam citādi, viņu garastāvoklis tagad ir priecīgs, svinīgs. Vai jūs domājat, ka ir interesanti būt kokiem? Es tagad tevi apburšu, un tu kļūsi par kokiem. Ar pirkstiem paceliet zarus - rokas un lunciniet lapas. Paplašiniet kājas plašāk - saknes aug, tās tur jūs uz zemes, nodrošina ūdeni, pārtiku. Pūta vējš, zari šūpojās. Jā, uz mana ceļa ir izauguši brīnišķīgi koki. Pat žēl tevi atrunāt. Bet ir pienācis laiks jums atkal kļūt par maziem cilvēkiem. Lai jūs justos labi manā valstībā, jums par to jārūpējas, jārūpējas, jāaizsargā.

Pedagogs: Vecais vīrs-Lesovičoks un mūsu puiši mīl un ciena dabu, viņi zina sakāmvārdus.

    Meža daudz - neiznīcini

Meža maziņš - rūpējies

Meža nav - iestādiet to.

    Tas dzims vasarā

Tas noderēs ziemā.

    Dabas ienaidnieks ir viens

Kurš neaizsargā mežu.

    Liesa zāle no lauka.

Lesoviks: Labi padarīts! Jūs zināt daudz sakāmvārdu. Vai jūs varat uzminēt mīklas? (bērnu atbildes)

    Daudz roku, bet viena kāja. (Koks)

    Viņi aug, kļūst zaļi, krīt dzeltenīgi. (Lapas)

    Nevis putns, bet ar spārniem. (Tauriņš)

    Galdnieki gāja bez cirvjiem

Viņi nozāģēja būdiņu bez stūriem. (Skudru pūznis)

    Priekšējā cilne. Wiltz aiz muguras.

Pats par sevi ir mazs. Un es esmu bijis pāri jūrai. (Norīt)

Lesoviks: Puiši, kas, jūsuprāt, ir burvju koki? Bet manā īpašumā ir pārsteigums - burvju koks un tas jūs gaida ceļojuma beigās.

Puiši, vai jūs domājat, ka zāle ir dzīva? Un pērkons?

Spēle: "Dzīvo-nedzīvo".

Labi darīti zēni. Es esmu ļoti apmierināta ar jums, jūs zināt daudz sakāmvārdu, dzejoļu, mīklu. Ak, man kaut kas ir apnicis. Es došos un atpūtīšos, un jūs turpiniet savu ceļu un neaizmirstiet par burvju koku. Uz redzēšanos, puiši. (saki ardievas).

Pedagogs: Lesovičoks ir devies atpūsties, bet mēs turpināsim savu ceļu. Puiši, vai esat pamanījuši, ka visu mūsu vietni ieskauj augstas un varenas papeles un jāņogu krūmi? Kas tas ir?

Maša D.: Tas ir ceriņi. Jūs varat viņu uzreiz atpazīt, viņai ir lapas kā sirdis, un viņa smaržo garšīgi un lieliski zied.

Dzejolis:

Stūrī zem žoga

No pelēkiem dēļiem

Pavasara debesis

Gabals kļūst gaišāks

No kurienes debesis?

Gee! Un šī

Ceriņi zied!

Maijpuķītes uzziedēja maijā

Paši svētki pirmajā dienā

Maija pavadošie ziedi

Ceriņi zied

Tātad mūsu pastaiga pa ekoloģisko taku beidzas, kas ir visinteresantākais, ko jūs atceraties.

Puiši, Lesovičoks mums pastāstīja par burvju koku. Kur tas ir? Ak, tas arī viss. Paskatīsimies.

Ak, vai jūs pamanījāt, kur mēs gājām? (atbildes)

Mēs devāmies prom tur, kur sākām savu ceļu. Tas noslēdz mūsu ceļojumu pa ekoloģisko ceļu. Tagad mēs dosimies uz vietni un zīmēsim ar krītu uz asfalta, kurš kas patika. (Koks, ziedi, zāle).

Abstrakts apskates ekskursija izstrādāta un vadīta ar bērniem vidējā grupa (4-5 gadi)

Izglītojošās un ekoloģiskās apskates ekskursijas "Rudens ceļojums pa ekoloģisko ceļu" kopsavilkums

Paskaidrojums... Bērnudārza teritorijā izveidots ekoloģisks ceļš. Šī ir sava veida izglītības un izglītības telpa dabas apstākļi, apvienojot atpūtas, izglītības un audzināšanas iespējas. Par ekoloģiskā ceļa objektiem esam izvēlējušies: dažādi koku un krūmu sugas, neskartas dabas stūrītis, bērzu birzs, sakņu dārzs, atsevišķi augoši ārstniecības augi. Izvēloties maršrutu pa taku, izmantoju kartes shēmu (kurā parādīti ekoloģiskās takas objekti), pirmsskolas izglītības iestādes Vides pasi (kurā ir daudz izziņas informācija) un palīdz man ceļā.Ekoloģiskās takas "Old Man-Borovichok" (pasaku meža varonis) īpašnieks. Es piedāvāju jūsu uzmanībai apskates ekskursijas kopsavilkumu, kur lomas pasaku varoņi Skolēnu vecāki “spēlē”.

Uzdevumi:

1. Izglītot pirmsskolas vecuma bērnu ekoloģiskās kultūras pamatus, izmantojot gādīgu attieksmi pret dabu un atbilstošu izturēšanos tajā, mīlestību pret ziemeļu reģionu.

2. Aktivizējiet izziņas darbība bērniem, radot problemātiskas situācijas, formulējot meklēšanas jautājumus un eksperimentējot.

3. Attīstīt bērnu zinātkāri, redzesloku, spēt izdarīt secinājumus.

4. Sistematizēt zināšanas par ekoloģiskā ceļa objektiem.

Pārvietot.

(Bērni stāv uz ielas netālu no galvenās ieejas)

Pedagogs: Puiši! Šodien mēs ar jums un viesiem dosimies ceļojumā pa savu "zaļo, maģisko ceļu". Braucam pa to bieži. Par ko jūs domājat?

Bērni: Paskatīsimies, kas ir mainījies, varbūt mūsu zaļajiem draugiem ir vajadzīga palīdzība.

Pedagogs: Bērnudārza teritorija ir rezervēta vieta. Kas ir dabas liegums?

Bērni: Šī ir vieta, kur nevar nogalināt dzīvniekus, putnus, griezt kokus, lasīt ziedus.

Pedagogs: Bet mēs nevaram visu laiku stāvēt un sargāt bērnudārza teritoriju, skatīties, lai viņi neplūc puķes un nelauž stādus?! Ko darīt?

Bērni:Izveidojiet stingru žogu, pavelciet virvi, uzaiciniet labu sargu strādāt.

Pedagogs: Puiši, paskatieties, kurš ar mums dodas ceļojumā pa mūsu ceļu?

Bērni: Vecais vīrietis Borovičoks ir ekoloģiskā ceļa īpašnieks.

Pedagogs: Sasveicinies ar viņu. Ak, puiši, viņš grib man kaut ko man pateikt ausī. Vai drīkstu klausīties? (klausās) Vecis Borovičoks saka, puiši, ka kāds iemeta vēstuli pastkasti bērnudārzs. Apskatīsim. Te tas ir! Vai jūs, puiši, vēlaties zināt, no kā nākusi vēstule? (lasāms) “Dārgie vidējās grupas puiši, lūdzu, uzminiet mīklu un uzziniet, no kā šī vēstule ir:

Es nesu ražu

Es atkal sēju laukus

Es sūtu putnus uz dienvidiem,

Es izģērbu kokus

Es nepieskaros priedēm

Un eglīte. Es ... (rudens)

Pareizi! Jauki puiši nāk apciemot mani un manus kokus. Galu galā koki rudenī ir īpaši, maģiski. Jūs tos atpazīsit pēc īpašām zīmēm. Ceļojuma beigās jūs gaida pārsteigums! "

Pedagogs: Nu puiši, iesim pa taku meklēt rudens kokus?

Paskaties cieši, pie kura koka redzat zīmi? (Bērni paskatās apkārt un pamana zīmi pie papeles. Visi nāk kopā).

Pedagogs: Kas zina, kā sauc šo koku?

Korī: Papele.

Pūce:

Kas šeit atkal ieradās?

Nekad nav miera!

Pedagogs: Mūsu dziļākais priekšgals mežam! Sveika Pūces pūce.

Pūce: Es zinu, es zinu. Jūs dodaties vizītē uz Rudeni. Es jums parādīšu ceļu tālāk, ja jūs atbildat uz maniem jautājumiem un spēlējat ar mani.

Tātad! Kāds ir gada laiks? (rudens)

Un kurš rudens - agrs, zelta vai vēls? (vēlu)

Kāds tagad ir rudens mēnesis? (Oktobris)

Ko jūs zināt par viņu?

Pedagogs: Krievijā oktobris tika saukts par dubļaino, rudens bezceļu mēnesi: lietavas, kas sajauktas ar mitru sniegu, pārvērš augsni netīrā putrā. Oktobris ir pats rudens vidus. Tas ir drūmākais rudens mēnesis, ziemas slieksnis, mēnesis sasalšanas lietus un sniegs.

Pūce: Pareizi. Ko jūs zināt par papelēm?

1 bērns: Papele ir augsts, slaids koks. Tas lieliski attīra gaisu no putekļiem.

2 bērni: Papeles lapa ir ļoti gluda, un pilsētas putekļus viegli notīra lietus.

3 bērni: Pavasarī uz papelēm uzbriest lieli pumpuri. Tad tās atveras un parādās smaržīgas spīdīgas lapas.

Pūce: Labi padarīts! Vai jūs varat spēlēt ar mani?

Pedagogs: Protams! Mēs iesakām uzstāties kopā ar mums fiziski. minūtes "Rudens"

"Starp mīkstajām egļu ķepām

Lietus klusi pil, pil, pil.

Kur zars sen izžuvis

Uzaudzis pelēkas sūnas, sūnas, sūnas!

Kur lapa no lapas iestrēdzis

Parādījusies sēne, sēne, sēne!

Kurš atrada savus draugus?

Tas esmu es, tas esmu es, tas esmu es!

Pūce: Paldies puišiem ejiet tālāk pa burvju ceļu. (Bērni atvadās no pūces)

Zdravushka: Sveiki puiši, es esmu Zdravushka.

Lūdzu, sakiet, vai tas ir koks vai krūms? (krūms)

Un kāpēc? (kokam ir viens liels stumbrs, un krūmam ir daudz mazu)

Kā sauc šo lielo krūmu? (ceriņi)

Ko jūs zināt par viņu?

1 bērns: Pavasarī ceriņi zied un priecē mūs ar ceriņu, smaržīgiem ziediem.

2 bērni: Zāles ir izgatavotas no ceriņu ziediem.

3 bērni: Ceriņu tuvumā mēs varam staigāt tik daudz, cik mums patīk - tas ir liels krūms, kas cilvēkam rada sparu un svaigumu.

Zdravushka:Es ierosinu uzmundrināt ceriņa tuvumā - elpot.

Elpošanas vingrošana (pēc izvēles)

Zdravushka: Labi padarīts! Tagad es iesaku jums spēlēt spēli.

(pēc fiziskās audzināšanas instruktora izvēles, āra spēle)

Zdravushka: Paldies puišiem, ka jūs mani iepriecinājāt. Un tagad ir pienācis laiks doties ceļā, jo rudens jūs gaida. Bon Voyage!

(Bērni atvadās no Zdravaškas un dodas tālāk. Nākamā zīme ir pie bērza. Kur bērnus sagaida Petruška un krievu kundze)

Pētersīļi:

Sveiki, dārgie viesi,

Meitenes ir sarkanas un puiši uzdrīkstas!

Saimniece: Labdien, laipni gaidīti viesi! Laipni lūdzam!

Pētersīļi: Nāc, pasaki sarkano vaigu puišiem, kāds tas ir koks?

Bērni: Bērzs!

Saimniece: Ko jūs varat mums pastāstīt par viņu?

1 bērns: Bērzs ir mūsu skaistākais koks! Krievu tauta viņu ļoti mīl!

2 bērni: Bērzam ir ļoti skaists stumbrs ar melnu rakstu.

3 bērni: Rudenī lapas uz bērza sāk dzeltēt vispirms augšpusē, kur gaiss ir vēsāks, un pēc tam apakšā.

Saimniece: Kāpēc koks nenokrīt?

Bērni: Saknes tiek turētas.

Pētersīļi: Pa labi. Pārbaudīsim. Paskatīsimies, kā tas notiek. Nāc, varoņi sevi mēros ar krievu spēku!

(Tiek veikts eksperiments "Pretestības sakne". Bērni aizķer bērzus un pārbauda, \u200b\u200bvai sakne ir stabila)

Pētersīļi: Labi darīti zēni! Tātad, koku sakne ir stabila, cieši tur koku?

Bērni: Jā!

Saimniece: Ļaujiet man šodien pastāstīt puišiem, kā vecos laikos Krievijā cilvēki pulcējās un palīdzēja viens otram. Tātad, šeit ir iekšā baznīcas kalendārs tādi svētki ir Paaugstināšana. Cilvēki mēdza teikt: "Kustība kustina siltumu, bet aukstums" Vai kāds no jums zina citus teicienus par šiem svētkiem?

Pedagogs: Rudens paaugstinājums virzās uz ziemu.

Bērns: Pie paaugstināšanas pirmā lēdija ir kāposti.

Pētersīļi: Krievijā bija ieradums rudenī kāpostus novākt, sālīt uz ilgu ziemu. Un jūs zināt, kā sālīt kāpostus.

Bērni: Jā!

(Tiek pavadīta fiziska minūte "Mēs sālām kāpostus")

“Mēs sasmalcinām kāpostus, sasmalcinām tos!

Mēs sālām kāpostus, sāli!

Mēs esam trīs kāposti, trīs!

Spiežam kāpostus, nospiežam!

Un tad mēs ieliekam kāpostus mutē! Esmu! "

Saimniece: Labi darīts, puiši! Un tagad mēs jūs aizvedīsim ciemos uz pašu rudeni.

(Saimniece un Petruška ved bērnus uz vietni, kur rudens viņus satiek)

Rudens: Sveiki puiši! Visbeidzot, jūs atnācāt pie manis. Es ļoti priecājos jūs redzēt. Tūlīt, puiši, es gribu lūgt jums palīdzību. Dārzeņi ir nogatavojušies dārzā, un augļi dārzā. Bet es tik ļoti steidzos jūs redzēt, ka es tos pazaudēju visā vietnē. Lūdzu, savāc tos grozā.

Spēle "Vāc dārzeņus un augļus"

(Bērni dodas uz vietu un novāc ražu)

Rudens: Labi darīti zēni! Vai vēlaties spēlēt ar mani? Lūdzu mani krievu tautas spēle "Karuselis".

“Tikko - tik tikko, tik tikko - tik tikko griezu apļveida krustojumus, un tad, tad visi skrien, skrien, skrien. Hush, hush, nesteidzieties. Apturiet karuseli. Pārtraukt

Rudens:

Tik daudz jūs šodien uzzinājāt

Bet, iespējams, noguris

Es, protams, saprotu tevi

Un es jūs visus pacienāju ar rudens veltēm!

(Rudens visiem izplata ābolus un atvadās no bērniem)

Elena Povtar
Nodarbības "Ceļojums pa bērnudārza ekoloģisko ceļu" kopsavilkums

Nodarbošanās teritorijā dārzs.

Puiši, vai jūs mīlat ceļot? Es iesaku mums doties ceļot pa bērnudārza ekoloģisko ceļu. Ekoloģija, tas ir, daba, un daba ir upes, meži, augi, dzīvnieki, saule, mākoņi. Un es ierosinu apmeklēt dažus no dabas pārstāvjiem, kuri dzīvo mūsu vietnes teritorijā. Vai tu piekrīti?

Puiši, mūsu ceļā bija daži šķēršļiem:

1. Ejot pāri izciļņiem

2. Uz tilta

1 punkts "Zāles skudra"

Puiši, paskatieties, kas tas ir zem mūsu kājām? (zāle)

Pareizi. Katru dienu šeit staigājam, spēlējamies, skrienam, bet zālei nepievēršam nekādu uzmanību. Un viņa, tāpat kā paklājs, pārklāj lielāko daļu mūsu vietnes, priecējot mūs ar tās zaļumiem.

Kā jūs domājat, kāda būtu mūsu vietne bez zāles? (garlaicīgs, blāvs, pelēks)

Noliecieties, pieskarieties tam ar rokturiem.

Kāda zāle tā jūtas? (mīksts, foršs, maigs)... Cik patīkami karstā dienā sēdēt un gulēt uz zāles paklāja. Apsēdīsimies un apsēdīsimies.

Kā sauc šo nezāli? (planšete)

Kāpēc to sauc? (aug pie ceļa)

Cik daudzi zina, kāpēc tas aug gar ceļiem? Pastāv leģenda, ko vārds plantain nozīmē "Cilvēka nospiedums"... Senos laikos, kad joprojām nebija transporta, cilvēki pārvietojās kājām. Augu sēklas pieķērās cilvēka apģērbam. Tādējādi, nenojaušot, vīrietis izkaisīja sēklas. Sadrupuši viņi sadīguši, līdzi ceļi, dziesmas. Līdz ar to nosaukums plantain.

Puiši, ceļmallapam ir ārstnieciskas īpašības.

Kas zina, kā tas ir noderīgi? (uzklāj uz brūcēm, buljonu dzer ar kuņģa slimībām)

Vācīsim kādu ceļmallapu grozā, nosusināsim, tas mums joprojām būs noderīgs nodarbošanās.

2 punkti "Mārīte"

Puiši, apskatiet tuvāk, ko jūs šeit redzat? (mārītes)

Jā, tā ir mārīte. Šī kļūda ir ļoti maza, apmēram zirnīša, apaļa. Abi spārni ir sarkani, un abiem ir septiņi sarkani punkti. Ja jūs viņu nedaudz pieskaraties, viņš izbīsies un nekavējoties paslēps kājas un antenas zem sevis. Nekustas, nekustās. Un, ja neviens un nekas viņu netraucē, kļūda atjēgsies un rāpos tālāk.

Puiši, kam mārīte ir noderīga? Viņa cītīgi medī laputu. Laputis ir ļoti mazi kukaiņi, mazāki par spraudīti, vāji, bet ļoti kaitīgi. Šie bezspārnu kukaiņi sēž uz augļu koku lapām un tās sabojā. Laputis augļos un lapās izveido bedrītes. Laputis sabojātu daudzus dārzeņus un augļus, ja ne mārīte.

Zvanīja mūsu senči slāvi « mārīte» - "Saule". Mūsdienu nosaukums parādījās daudz vēlāk. Šie kukaiņi izdala "Piens"tomēr ne balts, bet oranžs. Protams, tā faktiski ir viela, nevis nedaudz piena, bet gan kodīgs un nepatīkami smaržojošs šķidrums.

Kas zina, kāpēc mārīte ir koši sarkana? Fakts ir tāds, ka kukaiņi lieliski iegūst putnus. Tāpēc dažiem no tiem ir spilgta krāsa, kas aizbaida plēsējus. Viņi kaut kā brīdina "Neēd mani, es esmu indīgs"... Tāpēc mārīte klusi pārmeklē augu.

Dzejoļa lasīšana mazulis:

Visi zina, ka vaboles

Viņi buzz no aizkaitinājuma un ilgas.

Bet draugu lokā vaboles

Dīvaini un labsirdīgi.

Esmu draugs ar vienu vaboli

Es viņu pazinu visu dienu.

Tā ir laime, ja vabole

Un jūs neesat ienaidnieks, bet draugs.

3 punkti "Krūmi"

Kā sauc šo augu? (aronija)

Kāpēc to sauc? Parādiet augļus. Kādas krāsas tās ir?

Kurš ir garšojis šīs ogas? Kā viņi garšo?

Kurus no tiem jūs varat darīt?

Šīs ogas ir ļoti noderīgas, tās satur daudz vitamīnu un ir ieteicamas cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu.

Aronija ir krūms vai koks? Kāpēc tu tā domā?

Šie krūmi joprojām ir mūsu vietnes rotājums.

Kādos apstākļos augs labi darbojas? (siltums, saule, mīkstināšana, ravēšana, laistīšana).

-Darba aktivitāte: bērni laista krūmus ar laistīšanas kannām.

-Šķēršļu pārvarēšana: lejā pa kāpnēm

staigāšana "Čūska" starp spēļu aprīkojumu.

4 punkti "Skudru pūznis"

Uzziniet no mīklas, ar kuru notiks mūsu nākamā tikšanās.

Mežā pie celma

Grūstīšanās un burzma.

Darba cilvēki

Viņš visu dienu ir aizņemts.

Kas ir šis koks? (egle)

Un kas ir zem egles? (skudru pūznis)

Kas zina, kas ir skudru pūznis?

Skudru mājoklis ir sarežģīta, daudzstāvu struktūra. Skudru pūznis nepārtraukti uzlabojas un uzlabojas (tā augstums bieži sasniedz vienu metru)... Tajā ir daudz dažādu eju un kameru, kur atrodas olas, kāpuri, skudru lelles un pieaugušie dzīvo ar dažādiem pienākumiem. (strādnieks, karavīrs, aukle utt.)... Skudras strādā kā mazi vīrieši.

Kādu lomu skudras spēlē dabā?

Bērni, dažreiz jūs varat redzēt šādu attēlu, daži "Amatieri" daba nevar paiet garām skudru pūznim, nemaisot kupolu un nebrīnoties par lielo skudru kņadu.

Iedomājieties, kas notiks ar skudrām? Šāda izklaide kukaiņiem ir letāla. Ja skudrām nav laika izlabot bojāto kupolu pirms pirmā lietus, remonts ilgst 2-3 dienas, skudru pūznis kļūst slapjš, un tas ir letāls visai skudru saimei. Tas notiek nejauši, nemanot, cilvēks uzkāpj uz skudru pūzni un tādējādi kaitē kukaiņu mājoklim. Kā mēs šādos gadījumos varam saglabāt skudru pūzni savā vietnē?

-Darba aktivitāte: kopā ar bērniem uztaisām žogu, uzliekam zīmi "Sargieties no skudru pūzniņa".

5 punkti "Bērzs"

Puiši, paskatieties uz šo celmu. Tas nav vienkāršs celma, tas var mums daudz pateikt, Piemēram, cik vecs bija koks, kad to nocirta.

Kas zina, kā noteikt koka vecumu no celma? (pēc augšanas gredzeniem)

Un mēs varam arī noteikt, kāds koks šeit auga. Kas var atbildēt uz šo jautājumu, jo mums nav ne lapu, ne augļu? (bērzs, miza)

Pareizi bērzs. Tas ir slaids skaists koks... Par viņu ir uzrakstīti daudzi dzejoļi un dziesmas. Mēs zinām arī vienu no dziesmām.

Dziesmas izpildījums "Un es biju mežā, kapāju bērzu"

Saistītās publikācijas:

GCD abstrakcija ekoloģijai "Ej pa ekoloģisko ceļu" Programmas saturs: turpiniet mācīt bērnus novērot sezonas izmaiņas dabā (salīdzināt, analizēt). Uzziniet, kā padarīt vienkāršāko.

Nodarbības kopsavilkums pa ekoloģisko ceļu "Lesovichka apmeklējums" Pašvaldības pirmsskola Izglītības iestāde "Vispārējās attīstības tipa bērnudārzs Nr. 4" Ukhta, Komi Republika Mērķis: ideju veidošana.

Atklāta pastaiga "Pavasara ceļojums pa ekoloģisko ceļu". Atvērt gājienu " Pavasara ceļojumi pa ekoloģisko ceļu ”. (sagatavošanas grupa skolai) Programmas uzdevumi: NVO “Kognitīvā.

Darba plānošana pa ekoloģisko ceļu bērnudārza teritorijā 5-6 gadi 7. bērnudārzs G. Nelidovo Plānošana uz priekšu darbs pa ekoloģisko ceļu bērnudārza teritorijā. Vecākā grupa ..

Bērnudārza un ģimenes kopdarba programmas projekts ekoloģiskās kultūras bērnu izglītošanai Programmas programma strādāt kopā bērnudārzs un ģimenes, lai izglītotu vides kultūras bērnus un pētnieciskās darbības attīstību.