Lekciju konspekts modelēšanai agrīnā vecuma grupā. GCD modelēšanai bērnudārzu grupā "Snieg sniegs"


Kopsavilkums par spēli-nodarbību ar bērnudārza grupas bērniem par māksliniecisko jaunradi (modelēšana) "Mēs izturēsimies pret gailīti"

Mērķis: Veicināt rūpīgu attieksmi pret mājdzīvniekiem bērniem; radīt apstākļus radošums; turpiniet mācīties satvert mazus plastilīna gabaliņus, ar apļveida kustībām izvelciet tos starp plaukstām, ielieciet izstrādājumus šķīvī.

Uzdevumi:

    Praktizējiet pārliecinātas rokas kustības;

    Attīstīties smalka motorika;

    Māciet pavadīt dzejoļa vārdus ar piemērotām kustībām;

    Izraisīt emocionālu krusu no tēlniecības;

    Attīstīt uzmanību, neatkarību;

    Aktīvi piedalīties produktīvās aktivitātēs;

    Audzināt atsaucību un laipnību.

Iepriekšējs darbs: skatoties albumu "Mājdzīvnieki",

pārbaudot rotaļlietas, lasot bērnudārzu dziesmas.

Materiāls:

Demonstrācija: rotaļu gailene, zirņi.

Izdales materiāls: plastilīns, plastilīna dēlis, salvete.

Metodes un paņēmieni: izrāde, skaidrojums, māksliniecisks vārds.

Nodarbības gaita.

Org. Brīdis.

IN .: Tagad mūs apciemos svarīgs putns. Vai vēlaties uzminēt, kas tas ir?

D.: Jā!

IN .: Ku-ka-re-ku viņš skaļi kliedz,

Skaļi un skaļi klapē spārnus

Mazās vistas ir uzticīgs gans,

Kā viņu sauc?

D.: gailis.

Skolotājs ieved grupā gailenes rotaļlietu. Puiši sasveicinās ar gailīti.

IN .: Gailene ieradās pie mums. Ārā ir ļoti auksts, un gailis ir sasalis. Mēs tagad spēlēsim, un gailis iesils.

Skolotājs uzliek cockerel cepuri un spēlē ar bērniem.

(atkārtojiet skaņas imitāciju, staigājiet, paceliet kājas augstu, vicinot rokas.)

IN .: Labi darīti zēni! Mēs labi spēlējām, un gailis iesildījās. (gailītis ku-ka-re-ka-et!). Ak puiši, mūsu gailis ir izsalcis! Pabarosim gailīti. Ko gailene mīl?

D.: Graudi.

J: Pareizi, graudi, un viņš arī mīl zirņus. (Skolotāja rāda bļodu ar zirņiem). Pieskarīsimies zirņiem, redzēsim, kas tie ir (cieti, sausi, apaļi). Gailītis aizrīsies ar šādiem zirņiem, tas ir ļoti grūti. Mēs veidojam zirņus no plastilīna.

Bērni sēž pie sava rakstāmgalda. Skolotājs pirms darba uzsākšanas aicina bērnus spēlēties ar pirkstiem.

J: "Cockerel, cockerel

Zelta ķemmīšgliemene,

Sviesta galva,

Zīda bārda!

Ka tu agri celies

Jūs neļaujat saviem bērniem gulēt. "

Skolotājs paskaidro un parāda darba izpildes shēmu. Pēc darba beigām viņš slavē bērnus un piedāvā pabarot gailīti. Cockerel pateicas bērniem ar skaļu KU-KA-RE-KU!

J: Cockerel tev saka liels paldies par kārumu. Viņam ļoti patika mūs apciemot, un viņš atkal nāks pie mums. Tagad ir pienācis laiks viņam aiziet.

Privātā pirmsskola izglītības iestāde

"Atklātās akciju sabiedrības bērnudārzs Nr. 238

"Krievijas dzelzceļš"

« Mēs ārstēsim gaili "

Spēles-nodarbības kopsavilkums ar bērnudārza grupas bērniem

izglītības jomā "mākslinieciskā jaunrade »

Pedagogs:

Kuročkina Gaļina Jurievna

2014. gads

Es vēršu jūsu uzmanību uz izstrādātajām modelēšanas nodarbību shēmām bērniem pirmsskolas vecums 2-3 gadus vecs.

Šādu nodarbību mērķis: iepazīstināt ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācīt dažādas tēlniecības tehnikas; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Nodarbības piezīmes

par modelēšanu

jaunākajā grupā

(2-3 gadus vecs)

MDOAU crr - d / s

"Scarlet Flower"

Nodarbības mērķis

Materiāls

Modelēšanas tehnika: "Mīcīšana"

Nodarbības gaita

Nodarbības mērķis

Materiāls

Modelēšanas tehnika: "saspiešana"

Nodarbības gaita :

3. nodarbība. Pankūkas

Nodarbības mērķis

Materiāls:

Modelēšanas tehnika: "saplacināšana"

Nodarbības gaita : (nodarbību labāk vadīt pie bērnu galda un bērnam uzvilkt priekšautu).

Labi, labi!

Vecmāmiņa cepa pankūkas,

Es laista ar eļļu,

Viņa to iedeva bērniem.

Daša - divi, Pasha - divi,

Vanja - divas, Taņa - divas,

Saša - divi, Maša - divi,

Labas pankūkas

Mūsu labā vecmāmiņa!

4. nodarbība. Kotletu vārīšana

Nodarbības mērķis

Materiāls:

Modelēšanas tehnika: "saplacināšana"

Nodarbības gaita: (labāk nodarbību vadīt pie bērnu galda un bērnam uzvilkt priekšautu).

Plastilīna attēli.

5. nodarbība. Barojiet vistu

Nodarbības mērķis

Materiāls

Tēlniecības pieņemšana : "Spiediens"

Nodarbības gaita:

Sāciet savu darbību ar spēli.

Nodarbības mērķis

Materiāls

Tēlniecības pieņemšana : "Spiediens"

Nodarbības gaita

Mērķis:

Materiāls:

Modelēšanas tehnika: Spiediens.

Nodarbības gaita:

8. nodarbība. "Amanita"

Mērķis:

Materiāls:

Modelēšanas paņēmieni

Nodarbības gaita:

Sāciet ar mīklu.

Netālu no meža malā,

Dekorējot tumšo mežu

Uzaudzis raibs,

Tāpat kā pētersīļi,

Indīgs ...

Sarkana cepure ar polka punktiem,

Uz augstas baltas kājas -

Tas, bērni, MUHOMOR.

Nu, mēs izvirzījām uzdevumu!

Pirms mums noteikti ir ZĒNS.

Es vispār nesaprotu -

Svārki, kāpēc viņam vajadzētu?

9. nodarbība. "Ābele"

mērķim

Materiāls

Modelēšanas paņēmieni

Nodarbības gaita:

Paskaties, tā ir ābele.

Kādas krāsas tās ir?

10. nodarbība "Mārīte"

Mērķis:

Materiāls:

Modelēšanas paņēmieni

Nodarbības gaita:

Sāciet ar mīklu.

Mārīte,

Melna galva,

Lido prom uz debesīm

Atnes mums maizi

Melns un balts

Tikai nav sadedzināta.

***

mārīte

Sēž uz papīra.

Viņai uz muguras

Mazi melni punktiņi.

11. nodarbība "Uguņošana"

Nodarbības mērķis

Materiāli (labot)

Modelēšanas paņēmieni

Nodarbības gaita:

Visi priecājas par svētkiem

un viņi dzied dziesmas

un vakara debesīs

uguņošana mirdz.

12. nodarbība "Lietus"

Mērķis:

Materiāls

Modelēšanas paņēmieni: Smērēšana.

Nodarbības gaita

Sāciet ar mīklu.

Klausieties atskaņu.

Lietus, lietus, stiprāk -

Zāle būs zaļāka

Ziedi augs

Uz mūsu mazās pļavas.

Lietus, lietus, vēl vairāk

Aug, zāle ir biezāka.

13. nodarbība. " Sniegs iet»

Nodarbības mērķis:

Materiāli:

Modelēšanas tehnika: Spiediens.

Nodarbības gaita:

Sāciet ar sarunu.

14. nodarbība. "Saule"

Nodarbības mērķis:

Materiāli:

Modelēšanas tehnika: Smērēšana.

Nodarbības gaita:

Saule, saule

Paskaties ārā pa logu;

Bērni tevi mīl

Bērni-jaunieši.

15. nodarbība. "Ezītis"

Nodarbības mērķis:

Materiāli:

Modelēšanas paņēmieni:

Nodarbības gaita:

Ezis izgāja pastaigā

pa meža taku.

Ļoti asas adatas

ezīša aizmugurē.

16. nodarbība "Ogu pļava"

Nodarbības mērķis

Materiāli (labot)

Modelēšanas paņēmieni:

Nodarbības gaita:

17. nodarbība "Ziedi"

Nodarbības mērķis

Materiāli (labot)

Modelēšanas paņēmieni

Nodarbības gaita

18. nodarbība "Ziemassvētku eglītes rotāšana"

Nodarbības mērķis:

Materiāli:

Modelēšanas paņēmieni:

Nodarbības gaita:

Izlasi dzejoli par eglīti:

Nu, koks ir tikai brīnums,

Cik gudri, cik skaisti.

Zari vāji čīkst

Krelles spīd spoži

Un rotaļlietas šūpojas -

Karogi, zvaigznes, krekeri.

Šeit viņai iedegās gaismas,

Cik daudz sīku gaismas!

Un dekorējot augšu,

Tas spīd tur kā vienmēr

Ļoti gaišs, liels,

Nodarbības mērķis:

Materiāli (labot)

Modelēšanas paņēmieni:

Nodarbības gaita:

Priekšskatījums:

Nodarbības piezīmes

par modelēšanu

jaunākajā grupā

(2-3 gadus vecs)

Pedagogs: Barana Jūlija Janovna

MDOAU crr - d / s

"Scarlet Flower"

1. nodarbība. Iepazīšanās ar plastilīnu

Nodarbības mērķis : Iepazīstināt ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācīt mīcīt plastilīnu ar abu roku pirkstiem un plaukstām; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls : Mīksta plastilīna gabali, vidēji dažādas krāsas... Kaudze vai bērnu nazis.

Modelēšanas tehnika: "Mīcīšana"

Nodarbības gaita : (nodarbību labāk vadīt pie bērnu galda un bērnam uzvilkt priekšautu).

Parādiet bērnam plastilīnu. Pārskatiet krāsu nosaukumus kopā ar bērnu.

Paskaties, tas ir plastilīns. Tas ir dažādās krāsās. Tas ir mīksts, jūs varat veidot skaistu un interesantas amatniecības.

Parādiet savam bērnam, kā sagriezt plastilīnu. Izgrieziet dažus plastilīna blokus vidēja lieluma gabaliņos.

Paskaties, cik daudz plastilīna gabalu mēs saņēmām. Veikt visu, kas jums patīk.

Parādiet, kā jūs varat mīcīt plastilīnu ar pirkstiem, saspiediet to dažādos virzienos, mainot tā formu.

Dodiet savam bērnam iespēju spēlēt ar plastilīnu bez laika ierobežojumiem. Tas ir ļoti noderīgs pirkstu kustību un smalkas motorikas attīstībai.

Modelēšanu ieteicams sākt ar šo vingrinājumu. Tad pastāstiet viņiem, ka nākamajā nodarbībā bērni no plastilīna veidos interesantas amatniecības un noņem plastilīnu viņiem nepieejamā vietā. atšķirīga krāsa... (Aiciniet visus izvēlēties 2-3 dažādu krāsu gabalus, nākotnē krāsu skaitu var palielināt) un attēla pamatu (tas var būt mazāks nekā komandas darbs, piemēram, A5 formāts). Jūs varat izveidot ne tikai "ziedu kaisīšanu", bet arī sižeta attēli - zāle, saule, ziedi utt.

2. nodarbība. Plastilīna mozaīka

Nodarbības mērķis : Turpiniet iepazīstināt jūs ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācīt, kā no liela gabala saspraust mazus plastilīna gabaliņus un pielipt pie līdzenas virsmas; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls : Dažādu krāsu mīksts plastilīns, plāksnīte vai formāta bieza kartona loksne (to var pārklāt ar plānu tādas pašas krāsas plastilīna kārtu), mozaīkas spēle.

Modelēšanas tehnika: "saspiešana"

Nodarbības gaita : (nodarbību labāk vadīt pie bērnu galda un bērnam uzvilkt priekšautu).

Sāciet savu darbību ar spēli. Parādiet mazulim puzzle spēli, pievērsiet uzmanību tam spilgtas bildes un rakstus var izgatavot, izmantojot daudzkrāsainus

informācija. Tad dodiet mālu un paskaidrojiet, kā no šī materiāla var izveidot mozaīku.

Galda vidū ielieciet mozaīkas pamatni - formāta kartona lapu (to var pārklāt ar plānu plastilīna slāni).

Darīsim to kopā ar jums skaista bilde no plastilīna.

Aiciniet savu bērnu izvēlēties jebkuras krāsas plastilīna gabalu. Tad parādiet, kā no plastilīna gabala noplūkt mazus gabaliņus un piestipriniet tos pie pamatnes. Aiciniet mazuli izgatavot no plastilīna daudzkrāsaina mozaīka... Pārliecinieties, ka bērns nesteidzas. Veidojiet ar viņu mozaīkas. Piedāvājiet apmainīt plastilīna gabalus. Darba beigās jūs iegūsiet attēlu. Izdomājiet tam vārdu kopā ar bērnu.

3. nodarbība. Pankūkas

Nodarbības mērķis : Turpiniet bērnu iepazīstināt ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācīties ar visiem rokas pirkstiem saplacināt plastilīna bumbiņas; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls: Mīksts plastilīns dzeltena krāsa, plastmasas plāksnes, lelles.

Modelēšanas tehnika: "saplacināšana"

Nodarbības gaita : (nodarbību labāk vadīt pie bērnu galda un bērnam uzvilkt priekšautu).

Pirms nodarbības uzsākšanas no dzeltenā plastilīna sagatavo bumbiņas 2–2,5 cm diametrā.

Parādiet savam mazulim, kā no balona pagatavot pankūku. Lai to izdarītu, paņemiet plastilīna bumbu rokās un sāciet to izlīdzināt starp pirkstiem, pakāpeniski pagriežot apli. Apsveriet gatavu pankūku kopā ar bērnu. Pievērsiet uzmanību mazulim, ka pankūka ir vienmērīgi plakana un apaļa.

Dodiet bērnam plastilīna bumbiņas un pasaki viņiem, ka tagad gatavosiet leļļu pankūkas. Aiciniet bērnu pats pagatavot pankūkas, ja nepieciešams, atkal parādiet, kā saplacināt bumbu, vai, paņemot bērna rokas, rīkojieties ar rokām.

Labi, labi!

Vecmāmiņa cepa pankūkas,

Es laista ar eļļu,

Viņa to iedeva bērniem.

Daša - divi, Pasha - divi,

Vanja - divas, Taņa - divas,

Saša - divi, Maša - divi,

Labas pankūkas

Mūsu labā vecmāmiņa!

Beat gatavo amatniecību: ielieciet pankūkas uz plāksnēm, apstrādājiet lelles.

4. nodarbība. Kotletu vārīšana

Nodarbības mērķis : Turpiniet iepazīstināt jūs ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācieties saplacināt plastilīna bumbiņas, ar plaukstām nospiežot uz līdzenas virsmas; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls: Mīksts plastilīns brūna krāsa, pamatnes dēļi, plastmasas plāksnes, lelles.

Modelēšanas tehnika: "saplacināšana"

Nodarbības gaita: (labāk nodarbību vadīt pie bērnu galda un bērnam uzvilkt priekšautu).

Pirms nodarbības uzsākšanas no brūna plastilīna sagatavo bumbiņas 3 cm diametrā.

Parādiet savam mazulim, kā no bumbas var pagatavot "kotleti": ielieciet plastilīna bumbu uz tāfeles, pārklājiet ar taisnām saspringtām palmām (vienu vai abām) un nospiediet.

Apsveriet gatavo kotletu kopā ar bērnu. Dodiet bērnam dažas plastilīna bumbiņas un paskaidrojiet, ka jūs gatavosiet lellēm garšīgas "kotletes". Aiciniet savu bērnu padarīt viņus pašus.

Ja nepieciešams, atkal parādiet, kā saplacināt bumbiņas, vai, paņemot bērna rokas, rīkojieties ar rokām.

Beat gatavo amatniecību: ielieciet kotletes uz plāksnēm un apstrādājiet lelles.

Plastilīna attēli.

5. nodarbība. Barojiet vistu

Nodarbības mērķis : Turpiniet iepazīstināt jūs ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācīt ar rādītājpirkstu nospiest plastilīna lodi, piestiprinot to pie pamatnes, plastilīna bumbiņas novietot vienādā attālumā viens no otra; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls : Zaļas kartona loksnes (A4 vai A5 formāts); dzeltens vai brūns plastilīns, sarullēts mazās bumbiņās ar diametru apmēram 5 mm, apmēram 10-20 bumbiņas; rotaļlieta - plastmasas vai gumijas vistas.

Tēlniecības pieņemšana : "Spiediens"

Nospiešana - ar rādītājpirkstu nospiežot velmētu bumbu, lai iegūtu plastilīna kūku noteiktā vietā uz līdzenas amatniecības pamatnes.

Apgūt plastilīna presēšanas (un vēlāk iesmērēšanas) paņēmienus sākas ar pirkstiem labā roka, tālāk pievienojas un kreisā roka bērns. Visērtāk ir rīkoties ar vadošās rokas rādītājpirkstu, bet jūs varat izmantot vidējo un īkšķisja tas ir ērti bērnam. Darba laikā ir jānodrošina, lai bērna pirksts nelocītos, bet paliktu taisns un saspringts, lai tas darbotos ar pirksta spilventiņu un nesaskrāpētu plastilīnu ar nagu.

Nodarbības gaita: (nodarbība notiek pie bērnu galda, un bērnam var nēsāt priekšautu).

Sāciet savu darbību ar spēli.

Paskaties - tas ir izcirtums, uz kura aug zaļa zāle. Uz izcirtumu ieradās vista un teica: “Ko-ko-ko! Grib ēst!" Ko vistas ēd? Pareizi, graudi. Vista pļavā meklē graudus - graudu nav. Pabarosim vistu, iedosim tai gardus graudus.

Ielieciet plastilīna bumbu uz zaļās "izcirtuma" un uzaiciniet bērnu nospiediet to ar pirkstu. Ja bērnam ir grūti veikt šo darbību, palīdziet viņam, paņemot roku jums un rīkojoties ar roku.

Šeit ir graudi un šeit ir graudi. Vista apēda graudus un teica: “Ko-ko-ko! Paldies! Garšīgi graudi! "

Piedāvājiet mazulim sagatavotās bumbiņas - ļaujiet viņam tās ņemt un ievietot Īstā vieta, nospiež ar pirkstu.

Vista saka: “Ko-ko-ko! Es gribu vairāk graudu. " Dosim vistai daudz graudu!

Pēc uzdevuma izpildīšanas pārspējiet rezultātu: rotaļu vista ieradīsies izcirtumā, iekodīs tajā graudus un slavēs bērnu.

6. nodarbība. Saldumi uz šķīvja

Nodarbības mērķis : Turpiniet bērnu iepazīstināt ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācīties ar rādītājpirkstu nospiest plastilīna lodi, piestiprinot to pie pamatnes, plastilīna bumbiņas novietot vienādā attālumā viens no otra; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls : Kartona loksnes balts (nav spīdīgs); plastilīns sarkans, oranžs un dzelteni ziedivelmēta mazās bumbiņās, kuru diametrs ir aptuveni 7-8 mm (10-15 bumbiņas); 2-3 gumijas rotaļlietas.

Tēlniecības pieņemšana : "Spiediens"

Nodarbības gaita : (nodarbība tiek veikta pie bērnu galda, un bērnam var nēsāt priekšautu).

Pirms nodarbības uzsākšanas sagatavojiet pamatu plastilīna attēlam. Uz baltā kartona loksnes uzzīmējiet apli ar diametru apmēram 15 cm.Šajā formā jūs varat piedāvāt sagatavi, bet labāk ir sagriezt apli gar kontūru.

Sāciet savu darbību ar spēli. Parādiet savam bērnam papīra lapu ar uzzīmētu apli vai izgrieztu apli.

Uzmini, kas tas ir. Šī ir plāksne. Kāda ir plāksnes forma? (Ietinot rokas žestu.) Pareizi, apaļa. Kādā krāsā tas ir? Balta. Vai uz šķīvja ir kaut kas? Nē. Un šodien pie mums ieradīsies viesi. Liksim uz šķīvja konfektes.

Ielieciet plastilīna bumbu uz "plāksnes" un aiciniet bērnu nospiest to ar pirkstu. Ja bērns ir zaudējis, palīdziet viņam: paņemot roku tev, rīkojies ar roku. Lielas bumbiņas var nospiest ar īkšķi.

Paskaties, šeit ir dzeltenā konfekte - citrons, un šeit ir konfektes apelsīns - oranža, un šī konfekte ir sarkana - aveņu. Pagatavosim daudz konfekšu.

Dodiet mazulim sagatavotās bumbiņas - ļaujiet viņam pašam tās paņemt, ievietot pareizajā vietā un nospiest ar pirkstu.

Kāda veida skaista konfekte izrādijās! Laikam garšīgi! Un šeit viesi nāk. Knock-Knock! Kas tur ir? Tas esmu es, suns! Av, aw! Sveiks suns! Nāciet ciemos pie mums! Palīdziet sev, sunītis, saldumus. Om! Cik garšīgas konfektes!

7. nodarbība "Vitamīni burkā"

Mērķis: Turpiniet iepazīties ar plastilīnu un tā īpašībām; iemācīties ar rādītājpirkstu nospiest plastilīna lodi, piestiprinot to pie pamatnes, plastilīna bumbiņas novietot vienādā attālumā viens no otra; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls: Balta kartona loksne; plastilīns spilgtas krāsasvelmētas mazās bumbiņās, kuru diametrs ir aptuveni 7-8 mm (10-15).

Modelēšanas tehnika: Spiediens.

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas sagatavojiet pamatu plastilīna attēlam. Uz balta kartona loksnes uzzīmējiet kannas kontūru, kuras augstums ir apmēram 8-12 cm. Šajā formā jūs varat piedāvāt sagatavi, bet labāk to sagriezt gar kontūru.

Dodiet bērniem izgrieztu kartona burku.

Paskaties, šī ir bundža. Tas satur daudzkrāsainus vitamīnus. Pagatavosim vitamīnus un ieliksim tos burkā!

Ielieciet plastilīna bumbiņu "burkā" un aiciniet mazuli to nospiest ar pirkstu. Ja bērniem ir grūti, palīdziet viņiem: paņemiet bērna roku savās rokās, rīkojieties ar viņu. Lielas bumbiņas var nospiest ar īkšķi.

Tad piedāvājiet sagatavotās bumbiņas bērniem - ļaujiet viņiem pašiem tās paņemt, ievietot pareizajā vietā un nospiest ar pirkstu.

Šeit ir daži brīnišķīgi vitamīni, kas jums ir! Tie tiek doti bērniem, lai viņi būtu veseli.

8. nodarbība. "Amanita"

Mērķis: Lai iemācītu, kā no gabala norīvēt mazus plastilīna gabaliņus un no tiem ripināt bumbiņas, kuru diametrs ir 5-7 mm, nospiediet plastilīna bumbu ar rādītājpirkstu, piestiprinot to pie pamatnes, novietojiet bumbiņas vienādā attālumā no viens otru; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls: Baltā kartona (ar iepriekš sagatavotu rakstu) vai aplikācijas loksnes; balts plastilīns; rotaļlieta vai zīmējums, kurā attēlota amanita.

Modelēšanas paņēmieni : "Plūkšana", "ripināšana" - bumbiņu veidošana no maziem plastilīna gabaliņiem, ripinot tos apļveida kustībās starp īkšķa un rādītājpirksta (vai vidējā) pirkstu, "spiediens".

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas sagatavo pamatu plastilīna attēla izveidošanai - amanitas sēnes attēlu uz kartona. Lai to izdarītu, izgrieziet cepuri no sarkanā papīra un pielīmējiet to uz lapas un uzzīmējiet kāju.

Sāciet ar mīklu.

Klausieties mīklu. Mēģiniet uzminēt, par ko ir runa.

Netālu no meža malā,

Dekorējot tumšo mežu

Uzaudzis raibs,

Tāpat kā pētersīļi,

Indīgs ...

Pareizi, šī ir mušmireņu sēne!

Parādiet bērniem mušmires rotaļlietu vai tās attēlu.

Apskatīsim mušas agariku cieši. Šeit ir viņa kāja. Un šī ir cepure. Un kas mušmirai ir uz cepures? Balti plankumi.

Dodiet bērniem mušmires sagatavi un baltu plastilīnu.

Paskaties, jūsu attēlā ir arī mušmire. Tikai kaut kas viņam pietrūkst. Ko tu domā? Pareizi, uz vāciņa balti plankumi. Piestiprināsim pie mušmires cepures baltas plankumus, lai visi to atpazītu, nelasītu un neēstu indīgu sēni.

Aiciniet bērnus izgatavot plankumus: saspiežot mazus plastilīna gabaliņus, ar labās rokas īkšķi un rādītājpirkstu izvelciet no tiem bumbiņas.

Kamēr bērni taisa plankumus, jūs varat lasīt dzejoļus:

Sarkana cepure, balti punktiņi -

Viņš izskatās skaists, lai ko jūs teiktu,

Tikai mēs to neņemam grozā,

Viņš ir ļoti, ļoti bīstams, šī sēne.

Sarkana cepure ar polka punktiem,

Spēcīgs, slaids, tukšs,

Uz augstas baltas kājas -

Tas, bērni, MUHOMOR.

Nu, mēs izvirzījām uzdevumu!

"Sēne" ir vīrišķīga, kas nozīmē

Pirms mums noteikti ir ZĒNS.

Es vispār nesaprotu -

Svārki, kāpēc viņam vajadzētu?

Ja bērnu smalkas motorikas attīstības līmenis un prasmes strādāt ar plastilīnu ļauj, tad kopā ar viņiem jūs varat izgatavot sēņu galvu no plastilīna. Lai to izdarītu, uz kartona pamatnes tiek iesmērēts sarkans plastilīns, uz kura iepriekš tiek uzzīmēta sēnes kontūra.

9. nodarbība. "Ābele"

mērķim : Turpiniet iemācīties no gabala saspiest mazus plastilīna gabaliņus un izvelciet no tiem 7-10 mm diametra bumbiņas, nospiediet rādītājpirkstu uz plastilīna lodītes, piestiprinot to pie pamatnes, novietojiet bumbiņas vienādā attālumā no viens otru; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls : Balta kartona loksne ar sagatavi (zīmējums vai aplikācija); sarkans, dzeltens, zaļš plastilīns stieņos, kā arī plastilīns, kas velmēts bumbiņās

Modelēšanas paņēmieni : Saspiešana, ripināšana, presēšana

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas ir jāsagatavo pamats plastilīna attēla izveidošanai - koka (stumbra un zaļa vainaga) attēls uz kartona. Lai to izdarītu, izveidojiet krāsaina papīra aplikāciju - zaļu vainagu un brūnu stumbru vai uzzīmējiet koka kontūru ar krāsainām flomāsteri.

Parādiet bērnam sagatavi ar koka attēlu.

Paskaties, tā ir ābele.

Bet kaut kas pietrūkst ābelē, kā jūs domājat?

Nu, protams! Nepietiek ābolu.

Kādi tur āboli? Pareizi liels un mazs.

Kādas krāsas tās ir?

Padomāsim par ābolu formu?

Dodiet bērnam sagatavi ar koka un plastilīna attēlu.

Kādā krāsā āboli būs mūsu ābelē? Sarkana, dzeltena, zaļa. Izvēlieties ābolu krāsu, kas augs uz koka, un paņemiet tādas pašas krāsas plastilīnu.

Aiciniet savu bērnu pagatavot ābolus: saspiežot mazus plastilīna gabaliņus, ar labās rokas īkšķi un rādītājpirkstu izvelciet no tiem bumbiņas. Palīdziet savam bērnam sākt izpildīt uzdevumu, sekojiet līdzi. Aiciniet savu bērnu pats izgatavot 2–4 bumbiņas, pārējās sagatavojiet iepriekš. Pēc tam lūdziet piestiprināt bumbiņas pie koka vainaga, izmantojot spiediena metodi.

10. nodarbība "Mārīte"

Mērķis: Turpiniet iemācīties no gabala saspiest mazus plastilīna gabaliņus un izvelciet no tiem bumbiņas 5-7 mm diametrā, nospiediet ar rādītājpirkstu uz plastilīna lodītes, piestiprinot to pie pamatnes, novietojiet plastilīna bumbiņas vienādā attālumā viens no otra novēro modeļa simetriju; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls: Balta kartona loksne ar sagatavēm (zīmējums vai aplikācija); melns plastilīns; rotaļlieta - mārīte vai viņas attēls.

Modelēšanas paņēmieni : Saspiešana, ripināšana, presēšana.

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas sagatavojiet pamatu plastilīna attēla izveidošanai - mārītes attēlu uz kartona.

Sāciet ar mīklu.

Paskaties, kurš atnāca pie mums ciemos? Vai jūs atpazīstat? Šī ir mārīte. Atcerēsimies dzejoli par mārīti:

Mārīte,

Melna galva,

Lido prom uz debesīm

Atnes mums maizi

Melns un balts

Tikai nav sadedzināta.

***

mārīte

Sēž uz papīra.

Viņai uz muguras

Mazi melni punktiņi.

Parādiet bērniem mārītes sagatavi.

Paskaties, jūsu attēlā ir arī mārīte.

Tikai kaut kas viņai pietrūkst.

Vai esat uzminējuši? Pareizi, melni plankumi aizmugurē. Uztaisīsim dažus raibumus!

Aiciniet bērnus izgatavot bumbiņas raibumiem: saspiežot mazus plastilīna gabaliņus, ar labās rokas īkšķi un rādītājpirkstu izvelciet no tiem bumbiņas. Palīdziet bērniem sākt uzdevumu, sekojiet līdzi. Aiciniet bērnus pašiem izgatavot 2–4 bumbiņas, pārējo sagatavojiet iepriekš. Pēc tam lūdziet piestiprināt bumbiņas mārītes aizmugurē, izmantojot spiediena metodi.

Tajā pašā laikā iemāciet ievērot simetriju par viduslīniju. Ja bērniem ir grūti, bumbiņu piestiprināšanas vietās varat uzzīmēt punktus, lai būtu vieglāk orientēties.

Tik skaisti mārītes tu to izdarīji! Labi padarīts!

11. nodarbība "Uguņošana"

Nodarbības mērķis : Turpiniet mācīties, kā no gabala saspiest mazus plastilīna gabaliņus un sarullēt tos bumbiņās ar diametru 7-10 mm, nospiežot rādītājpirksts iesmērējiet plastilīnu uz kartona, novietojiet bumbiņas vienādā attālumā viens no otra; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāli (labot) : A4 melna kartona loksnes; košu krāsu plastilīns bāros; plastilīns, velmēts bumbiņās, kuru diametrs ir aptuveni 7 mm, ar ātrumu 10-15 bumbiņas katram bērnam.

Modelēšanas paņēmieni : Saspiešana, ripināšana (1. metode), smērēšana.

Nodarbības gaita: Sāciet ar sarunu un dzejoli:

Visi priecājas par svētkiem

un viņi dzied dziesmas

un vakara debesīs

uguņošana mirdz.

Jūs esat redzējuši svētku uguņošana? Pastāstiet, kāda ir uguņošana (spilgta, dzirkstoša).

Dodiet bērnam kartonu un plastilīnu blokos. Iesakiet izgatavot plastilīna bumbiņas: saspiežot mazus plastilīna gabaliņus, ar labās rokas īkšķi un rādītājpirkstu izvelciet no tām bumbiņas.

Palūdziet paņemt vienu bumbu un novietot to lapas augšdaļā, pēc tam nospiediet bumbu ar rādītājpirkstu un izklājiet to uz kartona no augšas uz leju. Tādas pašas darbības jāveic arī ar pārējām bumbām.

Kādā krāsā mēs vispirms krāsosim uguņošanu? Izvēlieties sarkanu (dzeltenu, zaļu utt.) Bumbiņu. Ielieciet to lapas augšdaļā, nospiediet ar pirkstu un iesmērējiet - šādi!

Lai bērns sajustu kustību, jums vajadzētu ņemt bērna roku savās rokās un rīkoties ar viņu.

Šeit ir viena uguņošanas zibspuldze - sarkana. Uztaisīsim šādu attēlu tā, lai debesīs būtu daudz dažādu krāsu gaismu. Cik skaistu uguņošanu mēs saņēmām nakts debesīs!

IN vienkārša versija uguņošanas zibspuldze sastāv no vienas gaismas (viena gājiena), sarežģītākā variantā - no vairākām gaismām, šajā gadījumā uguņošanas zibspuldze izskatās kā zieds (vairāki gājieni).

12. nodarbība "Lietus"

Mērķis: iemācīt, nospiežot rādītājpirkstu, kustināt plastilīnu uz kartona; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāls : Pelēka kartona loksne vai zils; zils vai zils plastilīns.

Modelēšanas paņēmieni: Smērēšana.

Nodarbības gaita : Pirms nodarbības uzsākšanas sagatavo pamatu - mākoni debesīs. Lai to izdarītu, izvelciet bumbu no plastilīna, izlīdziniet to un ievelciet to ovālā. Novietojiet saplacināto ovālu virs kartona gabala un nospiediet ar plaukstu, lai to uzlīmētu.

Sāciet ar mīklu.

Klausieties atskaņu.

Lietus, lietus, stiprāk -

Zāle būs zaļāka

Ziedi augs

Uz mūsu mazās pļavas.

Lietus, lietus, vēl vairāk

Aug, zāle ir biezāka.

Paskaties, kāds mākonis parādījies debesīs, apsedzis sauli. Tagad līs!

Aiciniet mazuli nospiest pirkstu apakšējā daļa mākoņus un velciet pirkstu uz leju, lai izveidotu lietus straumi.

Tā no mākoņa līst lietus! Pilēt-pilēt! Tas ir tāds lietus.

Mudiniet bērnu rīkoties neatkarīgi. Lai lietus plūsma būtu garāka, jums stingrāk jāpiespiež plastilīns.

Ja bērna vecums un prasme attīstīties darbā ar plastilīnu ļauj, tad jūs varat ar viņu veidot mākoņu.

13. nodarbība "Snieg sniegs"

Nodarbības mērķis: Turpiniet mācīties nospiest ar rādītājpirkstu uz plastilīna lodītes, piestiprinot to pie pamatnes, lai plastilīna bumbiņas novietotu vienādā attālumā viens no otra; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāli: A4 formāta melnas, pelēkas, zilas vai krāsainas lapas violets (atkarībā no dienas laika, kuru izvēlaties attēlam - vakars var būt pelēks, bet nakts - melns, violets); balts plastilīns, sarullēts mazās bumbiņās, kuru diametrs ir aptuveni 7 mm (10-20 bumbiņas katram bērnam).

Modelēšanas tehnika: Spiediens.

Nodarbības gaita:

Sāciet ar sarunu.

Atceries, kurā ziemā sniga? Sniegpārslas virpuļoja gaisā un nokrita zemē. Sakiet, vai sniegs ir auksts vai silts? Auksts. Kādā krāsā tas ir? Pareizi, balts. Veidosim sniegu no plastilīna. Mūsu sniegs līs tumšā naktī. Šī ir tāda melna nakts, kāda mums būs.

Dodiet bērniem kartonu, piedāvājiet bumbiņas, kuras esat sagatavojis, palūdziet viņus ievietot pareizajā attēlā un nospiediet ar pirkstu.

Paskaties, snieg. Vispirms viena sniegpārsla. Tad vēl viens. Arvien vairāk ... Cik skaista ziemas nakts!

14. nodarbība. "Saule"

Nodarbības mērķis: Turpiniet mācīt, nospiežot rādītājpirkstu, smērēt plastilīnu uz kartona; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāli: A5 zila vai gaiši zila kartona loksnes; plastilīns ir dzeltens.

Modelēšanas tehnika: Smērēšana.

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas sagatavojiet pamatu - "saule debesīs". Lai to izdarītu, izvelciet bumbu no dzeltena plastilīna, pēc tam izlīdziniet to un piespiediet to pret kartonu loksnes centrā.

Izlasi dzejoli par sauli:

Saule, saule

Paskaties ārā pa logu;

Bērni tevi mīl

Bērni-jaunieši.

Mums attēlā ir zilas debesis. Un debesīs spīd saule. Tikai tas spīd vāji, nemaz nesilda. Kāpēc tu domā? Jo saulei nav staru. Palīdzēsim viņam un izveidosim starus - šādi.

Piedāvājiet nospiest pirkstu uz plastilīna saules malas, stiprāk nospiest un pavilkt pirkstu uz leju vai uz sāniem - tā jūs saņemat saules staru.

Tas ir stars! Padarīsim sauli daudz staru! Tagad tas spīd spoži!

Mudiniet mazos rīkoties paši. Uz saules stari izrādījās ilgāk, jums vairāk jāpiespiež plastilīns. Darba ērtībai jūs varat pagriezt sagatavi (vienkāršākais veids ir ar labo roku veikt darbības virzienā no augšas uz leju vai no kreisās uz labo).

15. nodarbība. "Ezītis"

Nodarbības mērķis: Turpiniet mācīties, kā no gabala saspraust mazus plastilīna gabaliņus un no tiem izrullēt 5–7 mm diametra bumbiņas; iemācīt, nospiežot rādītājpirkstu, kustināt plastilīnu uz kartona; novietojiet plastilīna bumbiņas vienādā attālumā viens no otra; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāli: Kartona loksnes gaiša krāsa A4 formāts ar ezīša kontūras attēlu; pelēks vai melns plastilīns stieņos; plastilīns, velmēts bumbiņās, kuru diametrs ir aptuveni 7 mm; rotaļu ezis.

Modelēšanas paņēmieni: Saspiešana, ripināšana (1. metode), smērēšana.

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas ir jāsagatavo pamats plastilīna attēla veidošanai - ezīša kontūras attēls bez adatām: ķermenis, kājas, aste. Sāciet nodarbību ar spēli; parādiet bērniem rotaļu ezīti.

Kas tas skrien pa ceļu? Tas ir ezis! Redz, kas aug ezīša aizmugurē? Adatas!

Ezis izgāja pastaigā

pa meža taku.

Ļoti asas adatas

ezīša aizmugurē.

Šeit ir ezīša attēli. Ak! Viņš ir kaut kā dīvains! Šķiet, ka ezītim kaut kā pietrūkst. Pareizi, adatu nav! Labāk taisīsim ezīša adatas! Kā šis!

Aiciniet bērnus izgatavot plastilīna bumbiņas adatām: saspraužot mazus plastilīna gabaliņus, ar labās rokas īkšķi un rādītājpirkstu izvelciet no tām bumbiņas. Tad piedāvājiet uzlikt plastilīna bumbu virs ezīša muguras kontūras, nospiediet to ar pirkstu un velciet pirkstu uz leju.

Izrādījās adata! Izveidosim ezim daudz adatu. "

Ezīša aizmugurē varat ievietot 10-15 adatas.

16. nodarbība "Ogu pļava"

Nodarbības mērķis : Turpiniet mācīties no gabala saspiest mazus plastilīna gabaliņus un izvelciet no tiem bumbiņas 5-7 mm diametrā, nospiediet ar rādītājpirkstu plastilīna lodi, piestiprinot to pie pamatnes, iesmērējiet mālu uz kartona ar rādītājpirksta spiediens; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāli (labot) : Gaišas A4 formāta kartona loksnes (baltas, zilas vai dzeltenas); zaļš un sarkans plastilīns stieņos; plastilīns, velmēts bumbiņās ar diametru 5-7 mm.

Modelēšanas paņēmieni: Kniebšana, ripināšana (1. metode), presēšana, smērēšana.

Nodarbības gaita: Pirms nodarbības uzsākšanas jums jāsagatavo pamats plastilīna attēla izveidošanai. Lai to izdarītu, kartona loksnes apakšā velciet horizontālu līniju - tā ir "zeme", un augšpusē uzzīmējiet sauli.

Skaties uz bildi. Zemāk ir zeme. Un virsū spīd saule. Tas sildīja zemi, no kuras grasās izaugt bieza zaļa zāle. Pagatavosim nezāles.

Dodiet mazulim zaļu plastilīnu un piedāvājiet sarullēt dažas plastilīna bumbiņas, pārējās sagatavojiet iepriekš. Tad piedāvājiet uzlikt plastilīna bumbu virs "zemes līnijas", nospiediet to ar pirkstu un velciet pirkstu uz leju - jūs saņemat zāles asmeni. Lai bērnam būtu ērtāk izpildīt uzdevumu, varat uzzīmēt punktus, uz kuriem jānovieto plastilīna bumbiņas. Pat vairāk viegls variants - zīmēt punktus un līnijas.

Tas ir izrādījies izcirtums! Saule ir sasildījusi zāli, un zālē tagad nogatavojas sarkanās ogas. Pagatavosim ogas.

Aiciniet savu bērnu uzlikt plastilīna bumbu zāles zāles augšējā galā un nospiediet to ar pirkstu - jūs saņemat ogu.

17. nodarbība "Ziedi"

Nodarbības mērķis : Turpiniet mācīties no gabala noplūkt mazus plastilīna gabaliņus un izvelciet no tiem bumbiņas 5-7 mm diametrā, nospiediet ar rādītājpirkstu plastilīna lodi, piestiprinot to pie pamatnes, iesmērējiet plastilīnu uz kartona ar rādītājpirksta spiediens; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāli (labot) : Dažāda formāta kartona loksnes, atkarībā no attēlu skaita uz vienas lapas (krāsu var izvēlēties kopā ar bērnu); dažādu krāsu plastilīns; rotaļlieta - lelle.

Modelēšanas paņēmieni : Saspiešana, ripināšana (1. metode), presēšana, smērēšana.

Nodarbības gaita : Pirms nodarbības sākuma sagatavojiet pamatu plastilīna attēla izveidošanai. Šajā nodarbībā ieteicams izmantot shematisku zīmējumu līniju veidā (smērēšanai) un apļiem (spiedienam). Uz kartona var uzzīmēt vienu ziedu (pusi no A5 formāta) vai uz vairākām nodarbībām attēlot dažāda veida ziedus uz A4 kartona.

Paskaidrojiet, ka vietās, kur tiek novilktas līnijas, jums vajadzētu iesmērēt mālu, un vietās, kur ir uzzīmēti apļi, nospiediet to uz leju.

Šodien ir mūsu lelles dzimšanas diena. Dosim viņai ziedus. Kādā krāsā tie būs? Izvēlieties savu izvēli. Piemēram, vidus ir dzeltens, ziedlapiņas ir sarkanas, kāts un lapas ir zaļas.

Pēc tam piedāvājiet aplīšu attēliem uzlikt plastilīna bumbiņas un nospiediet ar pirkstu uz leju, un pēc tam iesmērējiet tās atbilstošajās zieda daļās.

Mūsu zieds ir gatavs! Cik skaisti! Paņem, lelle, puķe. Daudz laimes dzimšanas dienā!

Ziedi var būt dažādi pēc krāsas un formas. Iepazīstiniet bērnu vispirms ar viena veida ziediem, pēc tam ar citu, trešo. Nākotnē bērni paši var izvēlēties formu un krāsu, izgatavot ziedu pušķus.

18. nodarbība "Ziemassvētku eglītes rotāšana"

Nodarbības mērķis: Turpiniet mācīties, kā no gabala noplūkt mazus plastilīna gabaliņus un izrullēt no tiem 7 mm diametra bumbiņas, ar rādītājpirkstu nospiediet plastilīna lodi, piestiprinot to pie pamatnes, ar presēšanas kustību iesmērējiet mālu uz kartona. jūsu rādītājpirksts; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku.

Materiāli: A4 vai A5 kartona loksnes (krāsu var saskaņot ar bērniem); dažādu krāsu plastilīns.

Modelēšanas paņēmieni: Kniebšana, ripināšana (1. metode), presēšana, smērēšana.

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas tiek sagatavots pamats plastilīna attēla izveidošanai. Šajā nodarbībā ieteicams izmantot shematisku zīmējumu līniju veidā (smērēšanai) un apļiem (spiedienam). Attēlu var sarežģīt.

Paskaidrojiet, ka vietās, kur novilktas līnijas, jums vajadzētu iesmērēt plastilīnu (koka zarus), un vietās, kur ir uzzīmēti apļi, nospiediet to uz leju (Ziemassvētku balles).

Daram ziemassvētku eglīte - skaista, gudra!

Izlasi dzejoli par eglīti:

Nu, koks ir tikai brīnums,

Cik gudri, cik skaisti.

Zari vāji čīkst

Krelles spīd spoži

Un rotaļlietas šūpojas -

Karogi, zvaigznes, krekeri.

Šeit viņai iedegās gaismas,

Cik daudz sīku gaismas!

Un dekorējot augšu,

Tas spīd tur kā vienmēr

Ļoti gaišs, liels,

Piecu spārnu zvaigzne. (E. Blaginina)

Aiciniet bērnus sagatavot atbilstošu krāsu plastilīna bumbiņas (neaizmirstiet iepriekš sagatavot dažas bumbiņas). Pēc tam piedāvājiet sasmērēt zaļo plastilīnu atbilstoši līnijām, lai izveidotu Ziemassvētku eglīti, uz aplīšu attēliem uzlieciet daudzkrāsainas plastilīna bumbiņas un nospiediet ar pirkstu.

Šeit ir koka stumbrs, un šeit ir zari. Tagad saģērbsim savu Ziemassvētku eglīti - uz tās izkārsim krāsainas bumbiņas. Šeit ir sarkana bumba. Šeit ir zila bumba. Un šī dzeltens balons... Uz koka ir daudz spilgti krāsainu bumbiņu - tas ir kļuvis skaists un elegants!

19. nodarbība "Skaista plāksne"

Nodarbības mērķis: Turpiniet iemācīties no gabala saspiest mazus plastilīna gabaliņus un izvelciet no tiem bumbiņas 5-7 mm diametrā, nospiediet bumbu ar rādītājpirkstu, piestiprinot to pie pamatnes, iesmērējiet mālu uz kartona ar spiedienu. jūsu rādītājpirksts; radīt interesi par darbu ar plastilīnu; attīstīt smalko motoriku

Materiāli (labot) : Sagataves no kartona (balti apļi ar diametru 15-20cm); dažādu krāsu plastilīns.

Modelēšanas paņēmieni: Kniebšana, ripināšana (1. metode), presēšana, smērēšana.

Nodarbības gaita:

Pirms nodarbības uzsākšanas jums jāsagatavo pamats plastilīna attēla izveidošanai. Šajā nodarbībā ieteicams izmantot shēmas shēmas zīmējuma attēlojumu uz plāksnes līniju veidā (smērēšanai) un apļiem (spiedienam).

Bērniem jāpaskaidro, ka vietās, kur tiek novilktas līnijas, plastilīns ir jāiesmērē, un vietās, kur tiek uzzīmēti apļi, nospiediet to uz leju.

Paskaties, tās ir plāksnes. Plātnes ir tikai baltas, nepavisam nav interesantas. Izrotāsim tos - uztaisīsim plastilīna rakstu.

Aiciniet bērnus sagatavot plastilīna bumbiņas (ļaujiet viņam pašam izvēlēties krāsas), neaizmirstiet iepriekš sagatavot dažas bumbiņas. Pēc tam piedāvājiet aplīšu attēliem uzlikt plastilīna bumbiņas, nospiediet ar pirkstu un sasmērējiet saskaņā ar zīmējuma līnijām.

Šeit ir daži skaisti, svētku šķīvji! Labi padarīts!

Raksti var būt dažādi pēc krāsas un formas. Plāksnes dekorēšanu var veikt dažu sesiju laikā. Pirmajā nodarbībā piedāvājiet bērniem sagataves ar rakstu, nākamajā - sagataves bez parauga, lai bērni varētu izdomāt savu.


MBDOU "CRR- bērnudārzs Nr. 99 "
Tēma: Piparkūku cilvēks ruddy pusē... (bērnu mākslinieciskā jaunrade)
Pedagogs: 1 rindu mājas grupa. Šestakovs. E.Yu. Čita
Uzdevumi:
1. Veidot spēju korelēt objektu ar tā verbālo apzīmējumu, attīstīt runu un dzirdes uzmanību. Turpiniet, māciet veikt darbību saskaņā ar verbālajiem norādījumiem.
2. Attīstīt bērnu sīko motoriku.
3. Dažādu darbības metožu mācīšana ar plastmasas materiāliem: mīcīšana, "pēriens", ripināšana.
4. Radīt interesi strādāt ar testu. Māciet bērniem ripināt.
5. Attīstīt aktīvu bērnu vārdu krājumu, mudināt uz patstāvīgiem izteikumiem.
6. Attīstīt bērnu garīgos procesus: vizuālā uztvere, uzmanība, atmiņa, domāšana.
Materiāls:
Dzeltena mīkla, dēļi, priekšauti, piedurknes, salvetes, paplāte, bulciņa.
Testa recepte: 1. ēdamk. sāls, 2 ēd.k. milti, 1 ēd.k. ūdens, tonēts ar guašu, 2 ēdamk. l. dārzeņu eļļa... Maisojiet miltus un sāli un pakāpeniski pievienojiet maisījumam ūdeni un eļļu, mīciet mīklu. Gatavā mīkla labi mīciet.
Izmantotā modelēšanas tehnika
Mīcīšana - piespiešana ar rokām un pirkstiem uz mīklas gabala.
"Pēriens" - enerģiska mīklas glāšana ar saspringtu plaukstu ar taisniem pirkstiem. Kustības diapazonu var mainīt.
Rullēšana (2. metode) - lielu bumbiņu veidošanās, izmantojot apļveida kustības starp taisnām palmām.
Iepriekšējs darbs.
1. Krievu ilustrāciju lasīšana un skatīšana tautas pasaka "Kolobok".
2. Zīmējums "Kolobok".
3. Psiho-vingrošanas vingrinājumi, kuru mērķis ir emociju izpausmes veidošanās.
Pārvietot. 1. Organizācijas brīdis.
Pedagogs: Puiši, paskatieties, cik daudz viesu šodien ir ieradušies pie mums, ļaujiet mums visiem sasveicināties, teikt: "Sveiki!"
Puiši, nedaudz paspēlēsimies ar jums.
Psiho-vingrošana "sveiks deguns, sveika mute"
Deguns. Sveiki Sveiki.
Vaigi. Sveiki Sveiki!
Acis sveiki, sveiki!
Mēs klapējam, klapējam, klapējam
Mēs speram augšā, augšā!
Vairāk jautrības, top, top, top!
Labi padarīts!
2. Spēles motivācija.
Pie durvīm klauvē.
Pedagogs: “Puiši, vai dzirdat, ka kāds klauvē pie mūsu durvīm? Es iešu un redzēšu, kas ieradās mūs apciemot ”.
2.1 Pārsteiguma brīdis... (vecmāmiņa ienāk raudot).
Pedagogs: "Sveika, vecmāmiņa Maša, kas ar tevi notika, kāpēc tu tik rūgti raudi?"
Vecmāmiņa: “Sveiki, bērni. Vectēvs lūdza, lai es viņam uzcepu koloboku, es to izcepu, noliku uz loga, lai atdzesētos, un viņš aizbrauca. Vai jūs, puiši, esat viņu redzējuši? " (bērnu atbildes) nē, vai esat redzējuši?
Pedagogs: "Puiši, ļaujiet mums vecmāmiņai viņai pagatavot koloboku." Vai mēs jums palīdzēsim, puiši? (bērnu atbildes). Jā, mēs palīdzēsim.
Vecmāmiņ, pasaki, lūdzu, no kā tu cepi koloboku?
Vecmāmiņa: "No mīklas, puiši."
Pedagogs: Es arī sagatavoju jums burvju mīklu burvju katlā, no kuras mēs pagatavosim bulciņu.
3. Taktilā uztvere pārbaude.
Pedagogs: “Puiši, kāda mīkla mums ir? (mīksts, plastmasas, silts, krāsains utt.). Kāda krāsa? Dzeltens. Labi darīti zēni! "
“Puiši, pirms mēs sākam gatavot bulciņu vecmāmiņai, iesildīsim pirkstus.
4. Pirkstu vingrošana "Reiz bija ...." (kā parādījis skolotājs)
Kādreiz bija vectēvs un sieviete
Notīrīšanā pie upes
Un viņi mīlēja, ļoti, ļoti
koloboks uz krējuma.
Lai gan sievietei ir maz spēka
Baba mīcīja mīklu
Nu, un vecmāmiņas mazmeita
Piparkūku vīrietis ripoja rokturos.
Labi darīts, mēs sasildījām rokas. Tagad mēs tuvosimies saviem krēsliem, uzliksim priekšautus un piedurknes un pagatavosim bulciņu.
5. Moloboka formēšana.
Pedagogs: “Puiši, paņemiet mīklas gabalu rokās, mīciet, iepļaukājiet to. Puiši, lūdzu, paskatieties, kā es ripinu mūsu bulciņu. Ielieciet mīklas gabalu uz plaukstas, pārklājiet to ar otru plaukstu un ripiniet maizīti ar apļveida kustību. "
Vecmāmiņa palīdz bērniem pagatavot kolobokus.
Puiši, vai mēs saņēmām bulciņu? Jā, tas izdevās (bērnu atbildes).
Tas izrādījās ļoti gluds,
Nav sāļa vai salda
Ruddy bulciņa. (pasaku koloboka izrāde)
6. Saruna par koloboku
Pedagogs: “Kādu bulciņu mēs saņēmām? (apaļa, gluda, ruddy, maģiska utt.)
Atdosim vecmāmiņai savus kolobokus. " Vecmāmiņa: “Cik labi mēs ar tevi spēlējām, vārījām kolobokus. Ko tu esi laipns, draudzīgs! Man bija ļoti interese par tevi! Es nākšu pie tevis ciemos, tagad man jādodas mājās. Uz redzēšanos, puiši ".
Puiši, mūsu sausajā baseinā ir arī daudz krāsainu koloboku, spēlēsim ar viņiem.

GCD iekšā bērnudārzu grupa par tēmu:

"Piparkūku vīrietis ruddy pusē".

Uzdevumi: Veicināt bērniem draudzīgu attieksmi pret

spēles varoņi, raisa vēlmi viņiem palīdzēt; attīstīties mazs

muskuļus, iemācieties veidot bulciņu, ripinot plastilīnu starp plaukstām

plaukstu apļveida kustības. Attīstīt verbālās komunikācijas nepieciešamību.

Nodarbības gaita:

Bērni sēž uz krēsliem, kas novietoti aplī.

Pedagogs: (sēdēt uz krēsla, turot rokās bulciņu):

Es esmu bulciņa, ruddy puse,

Es pametu vectēvu

Es pametu vecmāmiņu,

Un viņš arī atstāja zaķi ar vilku,

Un es nokļuvu pie jums.

Kas tu esi?

Bērni: Puiši.

Pedagogs: (atsaucoties uz koloboku):

Un jūs zināt, bulciņa, katram bērnam ir savs vārds. Tātad tava vecmāmiņa tevi apžilbināja un nosauca par koloboku. Un mūsu puišus nosauca tētis un mamma. Vai vēlaties zināt, ko skaisti vārdi pie maniem bērniem? Pārvietojieties no manām rokām uz mazuļa rokām un uzziniet, kā viņu sauc. (Skolotājs nodod bulciņu blakus sēdošajam bērnam. Bērni dod vārdus un maizīti pasniedz aplī.)Pedagogs: (spēlē koloboka lomu); Man ļoti patika jūsu vārdi. Es gribētu palikt bērnudārzā, spēlēt gan ar Dašu, gan Marku utt. Palieciet kolobok (atsaucoties uz kolobok), mēs jums daudz iemācīsim un, protams, mēs spēlēsim kopā ar jums.

Fiziskā minūte "Kolobok".

Produktīva darbība - "Kolobok" formēšana. Puiši, skatieties, bulciņa nemaz nav tāda kā jūs, viņam nav nedz roku, nedz kāju, viņš nevar nedz iepļaukāt, nedz sist ar kājām, un var tikai ripot pa taku un dziedāt dziesmas. Es paņemšu plastilīna gabalu un uzformēšu nelielu kamolu, lai būtu kāds, ar kuru mūsu viesis skries pa taku un dzers dziesmas. Tā es dabūju bumbu. Un, lai mans piparkūku vīrietis varētu dziedāt dziesmas un redzēt visu apkārt, es uzmetīšu viņam acis un uzzīmēšu muti. Mans piparkūku vīrietis ir gatavs. Vai tev viņš patīk? Un tu, kolobok-ruddy pusē? Vai vēlaties veidot to pašu koloboku? Ķeries pie darba.

Koloboku formēšana.

Vai tu priecājies, kolobok, ka tev ir īsti draugi?

Vai jūs nebaidāties, ka viņi jūs apēdīs? Tagad jums nebūs garlaicīgi ceļot. Un uz redzēšanos, lai spēlētu spēli ar mums. "Nāc, bulciņa, piecelies un pēc iespējas ātrāk panāc mūs."

Bērni staigā pa kaņepēm, uz kurām guļ bulciņa.

Angarskas pilsētas kombinētā tipa MDOU bērnudārzs Nr. 57 Sastādījusi tēlotājas mākslas aktivitāšu vadītāja Svetlana Sergeevna Serebreņņikova 1 kvalifikācijas kategorija

Kāpēc visi bērni mīl skulptūras? Priekš kam mūsdienu bērns modelēšana? Uz dažiem jautājumiem nav vispārīgas atbildes, jo katrs bērns pasauli uztver un savā veidā izplata to.

Modelēšana ir viens no veidiem tēlotājmākslakurā no plastmasas materiāli apjomīgs (dažreiz reljefs) attēli un veselas kompozīcijas. Tēlniecības tehnika ir bagāta un daudzveidīga, taču tajā pašā laikā tā ir pieejama pat maziem bērniem.

Modelēšana dod pārsteidzošu iespēju modelēt pasauli un savu ideju par to telpiski plastiskos attēlos.

Katrs bērns var izveidot savu mazo plastilīna vai māla pasauli, taču gluži kā īstu! Tāpēc ir tik labi spēlēt ar plastilīna rotaļlietām un uzstādīt mazus priekšnesumus. Atcerieties plastilīna karikatūras!

Modelēšana ir pats taustāmākais mākslas radīšanas veids.

Bērns ne tikai redz to, ko viņš ir izveidojis, bet arī pieskaras, paņem un pēc vajadzības maina. Tēlniecības galvenais rīks ir roka (vai drīzāk abas rokas), tāpēc prasmju līmenis ir atkarīgs no prasmes ar savām rokāmnevis suku, zīmuli vai šķēres. No šī viedokļa tēlniecības tehniku \u200b\u200bvar vērtēt kā vismodernāko un pieejamāko patstāvīgai attīstībai. No viena plastilīna gabaliņa jūs varat izveidot bezgalīgu skaitu attēlu, katru reizi atrodot jaunas iespējas un metodes pat bez skolotāju un vecāku līdzdalības. Un, ja ir pietiekami daudz materiāla, un tuvumā ir izveicīgs un tajā pašā laikā smalks pieaugušais, kurš savlaicīgi palīdzēs un atbalstīs, modelēšana daudzus gadus kļūst par iecienītu izklaidi.

Modelēšanai ir sarežģīta ietekme uz bērna attīstību:

Palieliniet maņu jutīgumu, t.i. veicina smalku formas, faktūras, krāsas, svara, plastmasas uztveri;

Attīstīt iztēli, telpisko domāšanu, vispārējas prasmes roku darbā, smalkas motorikas prasmes;

Sinhronizēt abu roku darbu;

Veidot spēju plānot darbu pie idejas īstenošanas, paredzēt rezultātu un to sasniegt; ja nepieciešams, veic sākotnējā dizaina korekcijas;

Bet vissvarīgākais un vērtīgākais ir tas, ka modelēšana kopā ar citiem veidiem vizuālās mākslas estētiski attīsta bērnu. Viņš iemācās redzēt, sajust, novērtēt un radīt saskaņā ar skaistuma likumiem.

Iepazīšanās.

Ļaujiet bērnam iepazīties ar materiālu un tā īpašībām. Dodiet viņam plastilīnu vai mālu. Nerādiet un neuzspiediet neko, ļaujiet viņam visu izdarīt pats, dabiskas ziņkārības vadīts.

Bērna pieredzi var bagātināt, paplašinot šī atklājuma robežas. Dodiet savam bērnam iespēju rīkoties dažādi materiāli... Viņš pārliecināsies, ka dažiem no tiem - mīklai, sniegam, slapjām smiltīm - ir līdzīgas īpašības, piemēram, mālam vai plastilīnam. Tos var viegli mainīt pēc vēlēšanās, piešķirot jebkuru formu.

Eksperimentēšana.

Bērns mācās plastmasas materiālus un izgatavo jaunus "atklājumi" ... Tagad viņš pēta ne tikai īpašības, bet arī savas ietekmes sfēru uz materiālu. Izrādās, ka viņš var noraut, saspiest, no visa gabala atskrūvēt nelielu plastilīna vai māla gabalu, kas dažu darbību rezultātā ir viegli maināms. Lai to izdarītu, jums tas ir jāsadrupina vai jāsaplacina, vai jāsatin, vai jāizvelk, vai jādara kaut kas cits. Jūs varat nospiest citu gabalu, un tas nekritīs, tas noturēsies, to viegli iesmērē uz papīra vai dēļa. Jūs varat uz to kaut ko uzskribelēt vai uzzīmēt un pēc tam izlīdzināt, un nokasītais zīmējums pazudīs.

Pāriet uz attēlu.

Izdrukas uz sniega un smiltīm dod bērnam pirmo vizuālo ideju, ka dažas vielas un materiāli var saglabāt attēlu kā specifisku informāciju.

Bērni eksperimentē, mācās, salīdzina dažādus izdrukas, mēģina noteikt avotu ("Kas atstāja pēdas?" ) "Pēdu nospiedumi" dažādi priekšmeti stimulē meklēšanu. Kādu zīmi atstās dakša, ja to iespiedīsit plakaniski mālā? Ja jūs pielīmējat dakšiņu ar zobiem? Un, ja jūs ar dakšiņu saskrāpējat plastilīna bloku? Izdrukas dažādi priekšmeti - pogas, monētas, vāciņi, zīmuļi, vāki - jūs vēlaties uzminēt un uzminēt citiem: "Kas tas ir?" , "Kā tas ir?" , "Ko vēl jūs varat atstāt šādu" pēdu "

Galvenās modelēšanas formas.

"Desa" vai veltnis ir pirmā forma, kuru bērns pats var apgūt jau no 1 līdz 1,5 gadiem.

Nākotnē zīdainis uzlabo savas prasmes - ruļļos garus un īsus, biezus un plānus, vienkrāsainus un daudzkrāsainus veltņus. Un, protams, viņš izkapj sava iemesla dēļ, bet tāpēc, ka tie ir zīmuļi, nūjas, konfektes, žogs, koki un daudz kas cits. Līdz 2,5 - 3 gadiem bērns sāk būt uzmanīgāks pret formu un cenšas to precīzāk nodot. Viņš modificē cilindru visos pieejamos veidos un pārvērš to par virtuļu, pēc tam par gliemežu, pēc tam par piramīdu.

Kā iegūt cilindrisku formu:

Ritiniet plastilīna gabalu plaukstās ar gareniskām kustībām turp un atpakaļ;

Ar divu pirkstu galiem izvelciet plastilīna gabalu (liels un rādītājpirksts); ar šo metodi tiek iegūti ļoti mazi cilindri un plānas flagellas;

Kā pārveidot cilindra formu:

Sarullē gredzenā (bagelis, stūre, piramīdas gredzeni, riteņi, stīpa);

Pagrieziet spirāli (glomeruli, gliemezis, čūska, zieds);

Izlīdziniet lentē (lapa, šalle);

Rullējiet konusā (burkāns, vāciņš);

Pagrieziet vai austiet 2-3 "Desas" (izkapts, augs, kolonna);

Kā iegūt sfērisku formu:

Apļveida kustībā velmējiet plastilīna gabalu;

Ar pirkstu galiem velmējiet plastilīna gabalu; šī metode rada ļoti mazas bumbiņas ("Acis" , "Deguns" utt.);

Kā pārveidot bumbas formu:

Viegli pavelciet abās pusēs un izvelciet olšūnu vai elipsi (melone, balons);

Pavelciet atpakaļ vienā pusē (bumbieris, matrjoška);

Ja nepieciešams, saritiniet un salieciet (banāns, gurķis);

Starp plaukstām saplaciniet diskā (ritenis, kūka);

Rullējiet konusā (saldējums, piramīda);

Vienā pusē saplacināt puslodē (piparkūkas, vaboles);

Veiciet depresiju ar pirkstiem vai zīmuli (sēņu cepure, krūze, vāze);

Mīļie vecāki - eksperimentējiet, veidojiet skulptūras kopā ar saviem bērniem! Liels prieks par tēlniecības procesu un rezultātu!

Es novēlu jums un jūsu bērniem radošus panākumus!