Vecākās grupas FAM nodarbības kopsavilkums “ceļo pa matemātiskiem ceļiem.


Kopsavilkums par integrētu nodarbību par elementāru matemātisko attēlojumu veidošanos vecākā grupa.

Pedagogs: Puškareva O.A.

Tēma: "Saglabāsim mūsu draudzību"

Mērķis: konsolidēt elementāru matemātiskie attēlojumi; veicināt kohēziju, savstarpēju palīdzību.

Uzdevumi:

Lai nostiprinātu prasmju skaitīšanu uz priekšu un atpakaļ 10 robežās, zināšanas par skaitļa kaimiņiem;

Veidot orientēšanās prasmes uz papīra lapas;

Nostiprināt zināšanas par nedēļas dienām;

Lai nostiprinātu zināšanas par ģeometriskām formām un to specifiskas īpatnības;

Attīstīt uzmanību, smalka motorika pirksti;

Attīstīt spēju atbildēt ar pilnīgu atbildi, izvēlēties aprakstošos īpašības vārdus;

Veidot spēju veikt pašnovērtējumu.

Teritoriju integrācija: izziņa, komunikācija, socializācija, fiziskā attīstība.

Materiāls: Bumba ar piezīmi, iesaiņojums ar uzdevumu, kartītes ar skaitļiem, baltā papīra loksnes Ф - А 4, orientācijas uzdevuma paraugs uz papīra lapas, rozā un zaļas zvaigznītes.

Pārvietot.

Bērni ienāk, sveic viesus. (Bumba ripo).

Pedagogs : Bērni, paskatieties, vēl viens viesis ripo pret mums - nez, ko viņš mums grib pateikt? Ak, un bumbiņā ir piezīme. Lasīsim.

“Es esmu Gingham burve - ļauna un viltīga. Es paņēmu tevī bērnudārzs Draudzība. Es gribu, lai jūs dusmojaties nerātni bērni un visi sastrīdējās! Ja vēlaties saglabāt savu draudzību, jums ir jāveic sarežģīti uzdevumi, un es jūs vērošu burvju spogulī. Burvju juceklis parādīs ceļu uz uzdevumiem. "

Pedagogs : Bērni, ko darīt?

Bērni: Draudzība ir jāglābj!

Pedagogs: Labi, ka man ir karte, kas mums parāda ceļu. Bet kartē ir divi ceļi - zils un zaļš. Zilajā trasē ir 5 piedzīvojumu uzdevumi, bet uz zaļā paklāja - 6 piedzīvojumi. Kur vēl piedzīvojumi?

Bērni: uz zaļā paklāja.

Pedagogs: Cik daudz piedzīvojumu ir uz zaļās joslas nekā uz zilās joslas?

Bērni: vēl viens piedzīvojums. Skaitlis 6 ir vēl viena vienība nekā skaitlis 5.

Pedagogs : Kuru ceļu izvēlēsimies ar jums?

Bērni: Zaļā josla, ir vairāk piedzīvojumu.

Pedagogs: Tātad pirmais uzdevums ir "Stāvēt kārtībā". Skaitļi tiek nejauši izlikti uz paklāja. Pēc signāla bērni vienlaicīgi paceļ vienu ciparu un stāv rindā (1-10). Tad pēc signāla viņi izkliedējas un uz signāla stāv rindā apgrieztā secībā (10-1).

Pedagogs : Otrais uzdevums: "Nosauciet kaimiņus." Bērnu priekšā ir plakāts, uz kura cipari: 5 ... 7; 8 ... 10; 4 ... 6; 3 ... 5; 2 ... 4; Kaimiņi, kādi skaitļi šeit ir rakstīti?

Bērni: 6;9;5;4;3.

Pedagogs: Trešais uzdevums. Mīklas par ģeometriskām figūrām.

    Man nav stūru, bet es izskatos kā apakštase.

Uz šķīvja un uz vāka, uz gredzena un ritenīša.

Kas es esmu, draugi? Tu mani nosauci. (aplis)

    Manas trīs puses var būt dažāda garuma.

Vietās, kur sāni saskaras, tiek iegūts leņķis.

Kas notika, skatieties, jo ir arī trīs stūri. (trīsstūris)

    Tas izskatās kā ola vai seja.

Tas ir tāds aplis - ļoti dīvains izskats.

Aplis kļuva saplacināts, tas pēkšņi izrādījās ... (ovāls).

    Es vienmēr esmu ļoti vienmērīga figūra.

Visi leņķi manī ir vienādi un četri.

Kubs ir mans mīļais brālis, jo es esmu ... (kvadrāts).

Pedagogs: Labi padarīts. Tagad atpūtīsimies.

Fiziskie vingrinājumi.

Plašā lokā es redzu

Visi mani draugi piecēlās

Mēs iesim tūlīt,

Tagad ejam pa kreisi

Pulcēsimies apļa centrā

Un mēs visi atgriezīsimies vietā.

Pasmaidīsim, pamirkšķināsim

Un sāksim atkal spēlēt!

Pedagogs: Un tagad nākamais, ceturtais uzdevums "Orientēšanās uz papīra lapas". (Ģeometrisko figūru zīmēšana). Bērni, lūdzu, atcerieties, kur palaga centrs, stūri, sāni - augšā, apakšā, pa labi, pa kreisi. Es atkārtošu uzdevumu 2 reizes, un jūs to darāt uz papīra loksnēm.

Bērni veic uzdevumu.

Pedagogs: Tagad pārbaudiet izpildes pareizību, salīdziniet savu darbu ar paraugu. Labi padarīts!

Pedagogs: Nākamais uzdevums. Atcerēsimies nedēļas dienas.

Pirmdien mazgāju

Otrdien slaucot grīdu

Trešdien es cepu rullīti,

Bumbu meklēju visu ceturtdienu.

Piektdien izmazgāju krūzītes

Un sestdien es nopirku kūku,

Visi mani draugi svētdien

Aicināts uz dzimšanas dienu!

Tad skolotāja uzdod jautājumus: ko viņa darīja trešdien, (cepa rullīti), ko darīja nedēļas pirmajā dienā (es mazgāju pirmdien) utt.

Pedagogs: Bērni, jūs visi esat lieliski, jūs labi izpildījāt visus uzdevumus. Un tagad uzdevums, iespējams, ir visgrūtākais. Ļauna burve, viltīga un mānīga, vēlas pārbaudīt, cik godīga un patiesa jūs esat. Tagad jums būs jādomā par to, kā jūs domājat, kā tikāt galā ar visiem uzdevumiem. Tie, kuri domā, ka nav pieļāvuši nevienu kļūdu, paņems rozā zvaigzni, tie, kuri domā, ka kļūdījās, - zaļu.

Bērni nāk pie galda un ņem zvaigznes.

Pedagogs: Labi darīts, puiši, jūs visi rīkojāties godīgi, bijāt gudri, asprātīgi un draudzīgi. Un tagad burve Gingema atbaidīs un ļaus mūsu draudzībai atgriezties mūsu bērnudārzā.

FEMP nodarbību kopsavilkums vecākajā grupā

"Ceļojums uz pasaku zemi"

Mērķi: nostiprināt kārtības un kvantitatīvās skaitīšanas prasmes 10 robežās;

lai nostiprinātu spēju pareizi atbildēt uz jautājumiem: cik daudz? kur pēc kārtas?

Izglītības uzdevumi:

1. Fiksējiet augšup un lejup skaitīšanu 10 robežās.

2. Uzlabojiet zināšanas par ģeometriskām formām.

3. Apstipriniet zināšanas par krāsu.

4. Uzlabot spēju sastādīt un risināt problēmas.

5. Piestipriniet orientāciju uz papīra lapas

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt uzmanību, loģiskā domāšana, smalkas motorikas prasmes, vizuālā uztvere un atmiņa.

Izglītības uzdevumi:

Veicināt interesi par matemātiku, spēju darboties kopā, lai iesāktais darbs būtu līdz galam

Aprīkojums un materiāls:

  1. Pasaku varoņu lidmašīnas attēli.
  2. Plakanie saldumu attēli 7 gab., atšķirīga krāsa.
  3. Sezonu attēlojošais plakāts ir pavasaris.
  4. Ģeometriskas formas dažādās krāsās.
  5. Skaitļu kopa.

Nodarbības gaita

  • Puiši, šodien dodamies ceļojumā uz pasaku zemi, kur dzīvo pasaku varoņi. Ar kādu transportu jūs varat ceļot? Lai uzzinātu, kur mēs šodien ceļosim, uzminiet mīklu:

Dzelzs būdiņas

Piestiprināti viens otram

Viens no tiem ar pīpi.

Vada visus aiz viņa.

(Vilciens)

Bērni mūzikas pavadījumā "Priecīgie ceļotāji" attēlo, kā viņi brauc vilcienā.

  1. Spēļu vingrinājums "Count"
  • Šeit mēs nonākam pasaku zemē. Šajā valstī mūs sagaidīs pasaku varoņi. Lai uzzinātu, kura pasaku varonis mēs tiksimies, jums ir jāuzmin mīkla:

Mīkla:

Maza meitene jautri skrien

Pa taku uz māju

Kas stāv mežā

Šai meitenei drīz jādodas pie vecmāmiņas

Paņem līdzi iesūtīto grozu

(Sarkangalvīte)

Un šeit ir pati Sarkangalvīte

Uz tāfeles ir attēlots Sarkangalvītes attēls

Viņa dodas pie vecmāmiņas. Ko viņa viņai nes? (Bērnu atbildes)

Labi darīts, un viņa atnes arī konfektes.

Kā uzzināt, cik saldumu? (Jāskaita)

Skaitīsim. Cik konfektes Sarkangalvīte atnes vecmāmiņai?

Bērns dodas uz dēļa, liek uz tāfeles konfektes, skaita.

Cik konfektes ir? (10 konfektes)

Labi padarīts! Kas ir dzeltenā konfekte? (Dzeltenas konfektes uz 3)

Kas ir zilās konfektes?

Kāda krāsa ir piektā konfekte?

Tagad mums konfektes atkal jāievieto grozā.

Bērns ieliek konfektes grozā un skaita atpakaļskaitīšanu.

Labi! Jūs esat pareizi izpildījis uzdevumus. Ir pienācis laiks mums doties uz nākamo pasaku, un Sarkangalvītei jādodas apciemot savu vecmāmiņu.

2. Darbs ar ģeometriskām figūrām.

Nākamajā stacijā mūs sagaida vēl viens pasaku varonis. Un kas viņš ir, uzmini mīklu:

Mīkla:

Viņš neko nezina.

Tu zini viņu.

Atbildi man atklāti.

Kā viņu sauc? .. (Dunno)

Skolotājs uz tāfeles ieliek Dunno attēlu.

Bērni, Dunno nezina, kas tas ir ģeometriskas figūras un kādi tie ir. Vai jūs zināt ģeometriskas formas? Palīdzēsim Dunno?

Jums uz jūsu galdiem ir ģeometriskas formas. Paņemiet un parādiet laukumu. Kā vēl jūs varat saukt šo skaitli? (Četrstūris)

Kāpēc to sauc? (Tā kā kvadrātam ir 4 stūri)

Cik daudz kvadrāta malu ir? (četri)

Pareizi, un mēs visi redzam, ka šīs puses ir vienādas.

Bērni, parādiet man ģeometrisku formu - trīsstūri.

Cik daudz leņķu ir trīsstūrim? (3)

Uzzīmējiet ģeometrisku formu - taisnstūri.

Kā vēl jūs varat saukt šo skaitli? (Četrstūris)

Kuras taisnstūra malas ir vienādas? (Augšējā puse ir vienāda ar apakšējo pusi un malas ir vienādas)

Bērni parāda pārējās ģeometriskās formas (aplis, ovāls, rombs, trapece)

Dunno ir ļoti apmierināts un pateicas jums. Ir pienācis laiks mums atpūsties.

3. Fiziskā izglītība "Celies ātri, smaidi"

Ātri celies, smaidi

Augstāka, augstāka stiepšanās.

Iztaisnojiet plecus,

Paceliet, nolaidiet.

Pagriezies pa kreisi, pa labi,

Ceļi pieskārās manām rokām.

Apsēdās - piecēlās, apsēdās - piecēlās

Un viņi skrēja uz vietas.

Atpūtieties, un tagad jūs varat doties uz nākamo pasaku.

Skolotājs izdara mīklu, lai atpazītu pasaku varoni.

4. Spēle "Uzmini mīklas"

Mīkla:

Koka smails deguns

Viņš uzkāpj visur, neprasot

Pat caurums attēlā

Izgatavots ar degunu ... Pinokio

Skolotājs uz tāfeles ieliek Pinokio attēlu.

Malvina uzdeva Buratino uzdevumu, taču viņš nevar tikt galā ar uzdevumu. Palīdzēsim Pinokio atrisināt mīklas. Es jums uzdošu jautājumus, un jūs man parādīsit atbildi ar karti ar numuru.

Cik astes ir diviem kaķiem?(2)

Cik mugurām ir trīs cūkas?(3)

Cik vēderu ir pieciem nīlzirgiem?(5)

Cik ausu ir divām pelēm?(4)

Cik māju ir simts skudrām?(1)

Cik dienas nedēļā?(7)

Cik degunu ir sešiem suņiem?(6)

Cik ragi ir diviem buļļiem?(4)

Labi darīti zēni. Pinokio pateicas par jūsu palīdzību. Atvadīsimies no Pinokio un dodamies uz nākamo pasaku.

5. Spēle "Izveido problēmu"

Skolotājs izveido mīklu, lai uzzinātu nākamo varoni.

Mīkla:

Viņi tiek uzaicināti kopā ar draugu Genu

Savā dzimšanas dienā ar visiem līdzekļiem.

Un mīl katru kļūdu

Smieklīgi ...(Čeburaška)

Skolotājs uz tāfeles ievieto Čeburaškas attēlu

Puiši, krokodils Gena uzdeva Čeburaškai uzdevumu.

Viņš viens pats netiek galā ar šādu uzdevumu. Bērni, vai mēs varam palīdzēt Čeburaškai atrisināt problēmas?

1. Ceļā uz pļavu

Zaķis apēda četrus burkānus,

Tad viņš apsēdās uz koka celma

Un es ēdu arī burkānus

Nāc ātri saskaiti,

Cik burkānu apēdis zaķis?(Pieci burkāni)

Pierakstiet šīs problēmas risinājumu (4 + 1 \u003d 5)

Izlasiet ierakstu (pievienojiet vienu līdz četrus, lai iegūtu piecus)

2. Pieci pūkaini kaķi
Iekārtojāmies grozā.
Tad viens pienāca pie viņiem.
Cik kaķu ir kļuvuši kopā?(Seši kaķēni)

Pierakstiet problēmas risinājumu un izlasiet ierakstu (5 + 1 \u003d 6)

(Pievienojiet vienu līdz piecus, lai izveidotu sešus)

3. Četri kucēni spēlēja futbolu

Vienu sauca par mājām

Viņš skatās pa logu, domā

Cik tagad spēlē?(Trīs kucēni)

Sastādiet problēmas risinājumu un izlasiet to. (4-1 \u003d 3)

4. Septiņas smieklīgas cūkas
Viņi stāv rindā pie siles.
Divi devās gulēt, lai ietu gulēt,
Cik cūku ir silē?(Piecas cūkas)

Sastādiet problēmas risinājumu un izlasiet to (7 - 2 \u003d 5)

Labi darīti zēni! Čeburaška saka "paldies" par jūsu palīdzību un aicina atpūsties.

6. Fiziskā izglītība mūzikas pavadījumā "Pavasaris"

Kādā pasakā mēs tagad varam atrasties?

7. Spēle "Uzzīmē sauli"

Skolotājs sastāda mīklu:

Mīkla:

Resnais cilvēks dzīvo uz jumta.

Viņš lido augstāk

Ja jūs gulējat agri

Jūs varat spēlēt ar viņu

Lidos pie jums sapnī

Dzīvs, jautrs ...(Karlsons)

Skolotājs uz tāfeles ievieto Karlsona attēlu

Karlsons jums uzgleznoja attēlu. Paskaties cieši un saki, kādu gadalaiku zīmēja Karlsons? (Pavasaris)

Pareizi. Kā sauc pirmo pavasara mēnesi? (Marts). Cik mēnešus pavasarī jūs zināt? Nosauciet viņus. (Marts aprīlis, maijs)

Paskaties uz attēlu un pasaki, ko Karlsons gleznoja attēla centrā? (Koks)

Kas atrodas augšējā labajā stūrī? (Augšējā labajā stūrī ir uzzīmēts mākonis)

Kurš ir uzzīmēts labajā apakšējā stūrī? (Apakšējā labajā stūrī tiek uzzīmēts zaķis)

Kas atrodas apakšējā kreisajā stūrī? (Sniegpulkstenītes ir uzzīmētas apakšējā kreisajā stūrī)

Vai jūs domājat, ka esat aizmirsis zīmēt Karlsonu attēla augšējā kreisajā stūrī? (Augšējā kreisajā stūrī Karlsons aizmirsa uzzīmēt sauli)

Alsu Khananova
FEMP stundas kopsavilkums vecākajā grupā "Ceļošana pa matemātiskiem ceļiem"

Mērķi:

Labojiet kontu desmit dienu laikā (tiešais, reversais);

Veidot pieredzi par grūtību pārvarēšanu skolotāja vadībā, pamatojoties uz refleksīvo metodi, paškontroles pieredzi.

Uzdevumi:

Nostiprināt zināšanas par ģeometriskām formām;

Vingrinājums loģisko problēmu un uzdevumu risināšanā ar atjautību;

Paaugstiniet bērnu interesi par matemātikajūtas pārliecināti par savām zināšanām.

Vilciena garīgās operācijas - analīze, salīdzināšana, vispārināšana, abstrakcija.

Attīstīt uzmanību, atmiņu, runu, fantāziju, iztēli, loģisko domāšanu, radošās prasmes, iniciatīvs;

Attīstīt roku smalko motoriku.

Paaugstiniet bērnu interesi par matemātikajūties pārliecināts par savām zināšanām

Audzināt labvēlīgu attieksmi vienam pret otru.

Demonstrācija materiāls: astoņu tauriņu un deviņu ziedu attēls, skaitļu attēls no 1 līdz 10 uz A4 formāta papīra loksnēm fiziskai audzināšanai, drukas audekls, ģeometriskas figūras, magnētiska tāfele, paplāte, sarkani un zaļi āboli no kartona, a plakāts ar ābeļu rakstu.

Izdošana materiāls - karšu numuri no 1 līdz 10; ģeometrisko plakņu figūru komplekti, albumu lapas atbilstoši bērnu skaitam.

Metodes un paņēmieni: paskaidrojums, norāde, paskaidrojums, jautājumi, demonstrēšana, spēles tehnika, iedrošinājums, pedagoģiskais novērtējums

... Ievada daļa:

Laika organizēšana.

a) bērnu sveicināšana;

c) psiholoģiskā attieksme;

c) pārsteiguma brīdis;

Puiši, vai jums patīk ceļot? Šodien mums būs neparasts ceļojuma matemātikas ceļi... Būs kopā ar mums Vecis - Lesovičoks, viņš ir viss viņš zina takas matemātiskajā mežā... Mums šodien būs daudz jāpiedzīvo un jāatrisina daudzas problēmas. Tāpēc ejam uz pasakaino ceļot.

Galvenā daļa.

Un šeit ir pirmā apstāšanās. Un to sauc "Grūti uzdevumi".

Mēs sēdēsim apstājušies un atrisināsim problēmas.

Cik pirkstu ir uz vienas rokas?

Tu un es, jā tu un es. Cik no mums?

Nosauciet gadalaikus. (Pavasaris, vasara, rudens un ziema).

Cik galiem ir divas nūjas?

Dašas vecmāmiņai bija mazdēls Pasha, kaķis Pūkas, suns Družoks. Cik viņai ir mazbērnu?

Kurai figūrai nav sākuma vai beigu?

Atrodies kokā 4 putni: 2 zvirbuļi, pārējie ir vārnas. Cik vārnu?

Kolja vispirms skrēja mājās no skolas, bet Olya - otrā. Kurš skrien ātrāk un kurš lēnāk?

Labi darīti zēni! Jūs esat izpildījis uzdevumu, un mēs ejam tālāk.

Mēs gājām, gājām, gājām, gājām, līdz otrajai apstāšanās vietai "Uzmini - ka" nāca.

Un šeit visi skaitļi izkaisīti, spēlēti izcirtumā.

Es palūgšu visiem puišiem ātri izveidot numurus pēc kārtas!

(Bērniem jāizliek vairākas kartītes ar attēlu cipari:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10). Grupa un individuālais konts turp un atpakaļ.

Un tagad Vecs vīrs - mežstrādnieks aicina mūs spēlēt spēli "Uzmini - ka".

Skolotājs zvana uz numuru, bērni atrod un parāda atbilstošo karti ar numuru. (Mazākais skaitlis (1, lielākais skaitlis (10, 3. numurs, 5. numurs; skaitlis, kas dzīvo starp numuri: 3 un 5, 6 un 8, 7 un 9; kaimiņi skaitļiem 4, 8, 3 utt.)

Labi darīti zēni! Ejam uz Vecis - meža cilvēks pa taciņu tālāk.

Mēs gājām, gājām, gājām, gājām un nonācām trešajā apstāšanās vietā. Un to sauc "Mīklas".

Puiši, mēģināsim uzminēt mīklas Vecais vīrietis ir lesovička?

1) Man nav stūru

Un es esmu kā apakštase

Uz plāksnes un uz vāka

Uz gredzena, uz riteņa. (Aplis.)

2) Mīkla ir īsa:

Trīs sāni un trīs stūri.

Kas es esmu? (Trīsstūris.)

3) Kopš bērnības esmu jūsu paziņa,

Katrs stūris atrodas tepat.

Visas četras malas ir vienāda garuma.

Es priecājos jūs iepazīstināt ar sevi.

Un mani sauc ... (Kvadrāts.)

4) man nav stūru,

Man nav nevienas puses.

Un es izskatos pēc melones.

Nu, kurš uzminēja

Kā mani sauc ... (Ovāls.)

5) Ir četras puses -

Pretstati ir vienādi.

Vēl četri taisni leņķi

Es izskatos pēc ledusskapja.

Nu padomājiet, draugi

Kā mani sauc visi? (Taisnstūris.)

Nu kā Vecis - Lesovičoks, vai puiši visu pareizi uzminēja? Pāriet tālāk?

Mēs gājām, gājām, gājām, gājām, un tagad priekšā ir ceturtā apstāšanās. Un to sauc "Paslēpes". Vecs vīrs - mežstrādnieks un viņa draugi, ģeometriskas figūras, vēlas spēlēt paslēpes kopā ar mums.

(Skolotājs pie magnētiskā dēļa piestiprina ģeometriskas figūras - apli, kvadrātu, trīsstūri, ovālu un taisnstūri, parāda tās, un bērni nosauc ģeometriskās figūras. Tad skolotājs viņš runā: "Nakts"... Bērni aizver acis, un viņš slēpj vienu figūru. Pedagogs viņš runā: "Diena"... Bērni atver acis un parāda ģeometrisku figūru, kuras nav. Un tad skolotājs atdod skaitli savā vietā. Slēpšanās spēle tiek atkārtota visām ģeometriskajām figūrām. Arī skolotājs var vienkārši samainīt skaitļus vietās, tos nenoņemot.)

Mēs gājām, gājām, mēs gājām, gājām, un šeit ir piektā apstāšanās priekšā. Un to sauc "Fizkultminutka"... Paskatieties puiši, cik daudz koku ir. Un pacēlies vējš satricina kokus, noplūc lapas.

Vecs vīrs - mežstrādnieks vēlas ar tevi spēlēt.

Fiziskā audzināšana "Vējš spēlē ar lapām ..."

"Vējš spēlē ar lapām,

Tas celsies, tad kritīsies.

Krītošās lapas griežas valsiņā.

Vēlā rudens apģērbs.

Uz balta bērza zariem

7(3,9,4,6) lapas izdzīvoja. "

Bērni skrien pie figūras, kuru skolotājs sauc.

Vecis - meža cilvēks vēlas, lai katrs no jums izdomātu attēlu un saliktu to no ģeometriskām figūrām uz albuma lapas.

Bērni uzdevumu izpilda paši.

Tagad pasaki Vecim - mežstrādniekam, no kurām ģeometriskās figūras jūs izveidojāt savu figūriņas: laiva, zivis, karogs, koks utt.

Labi darīts, tagad Vecs vīrs - mežzinis ved mūs līdzi matemātiskais ceļš tālāk un šeit ir mūsu pēdējā apstāšanās "Skaitīšanas lauks".

Jūs esat nonācis skaistā pļavā, kur aug daudz skaisti ziedi un daudzi krāsaini tauriņi plīvo.

Skolotājs parāda ziedu un tauriņu attēlu.

Cik tauriņu?

Cik daudz ziedu?

Kas vēl? Kas ir mazāk? Cik daudz?

Labi darīts, puiši, jūs atgriezāt visus numurus savās vietās, mūsu ceļojums ir beidzies... Viss takas pārvarēja bez vilcināšanās.

... Apkopojot:

Puiši, vai mums patika ceļot?

Kas jūs pārsteidza?

Ko jūs atceraties?

Tagad novērtējiet savu dalību ceļot... Ja esat apmierināts ar savu progresu šodien un novērtējiet savu darbu "naudas sods" - paņem uz paplātes sarkanu ābolu un pielīmē to pie ābeles uz plakāta, un, ja tu domā, ka tev kaut kas neizdevās un tu būtu varējis izdarīt labāk, paņem to un pielīmē zaļš ābols. (Bērni novērtē viņu darbu.)

- Nodarbība ir beigusies, paldies Vecs vīrs - uz mežniecību par mūsu pasakaino ceļot! Atvadies no viņa, ir pienācis laiks viņam doties uz savu meža domēnu!

Saistītās publikācijas:

Mērķis: Apzināt iegūtās zināšanas, idejas, prasmes, kuras bērni saņēma gada laikā. Uzdevumi: Izglītojoši: 1. Precizēt telpisko.

Pēdējās nodarbības par FEMP kopsavilkums vecākās grupas bērniem "Ceļošana grupā" Mērķi: 1. Uzlabot spēju izgatavot skaitli no diviem mazākiem (5 robežās); telpiskās attiecības. Pārbaudiet: kārtības prasmes.

GCD kopsavilkums FEMP vecākajā grupā "Ceļojums uz Arktiku" Tieši abstrakts izglītojošas aktivitātes vecākajā grupā FEMP "Ceļojums uz Arktiku" Mērķis: veidot vecāko bērnu.

Kopsavilkums par atklātu nodarbību par FEMP vecākajā grupā "Kosmosa ceļojumi" Mērķi: Izglītojoši: nostiprināt kārtības skaitīšanas prasmes 10 robežās, skaitīt uz priekšu un atpakaļ; izsaukt ģeometriskās figūras;

FEMP nodarbības kopsavilkums vecākajā grupā "Ceļojums ar lidmašīnu" Izglītības zona " Kognitīvā attīstība". NVO integrācija: "Sociālā un komunikatīvā attīstība", " Runas attīstība". Forma: integrēta.

FEMP nodarbības kopsavilkums vecākajā grupā "Ceļošana pa lidmašīnas paklāju" PROGRAMMAS UZDEVUMI: Vingrināt bērnus, skaitot līdz 10, atšķirot un nosaucot numurus (līdz 7). Turpiniet mācīt izprast blakus stāvošo attieksmi.

FEMP stundas kopsavilkums vecākajā grupā "Ceļojums uz ģeometrijas valsti" Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskām figūrām: trijstūri, kvadrātu, taisnstūri, apli, ovālu. Iemācieties atrast ģeometriskus attēlus.

FEMP stundas kopsavilkums vecākajā grupā "Ceļošana ar vectētiņu Panasu" Ceļojumi ar vecmāmiņu PANASA Mērķis: Vispārināt bērnu zināšanas un prasmes: - fiksēt skaitļus ar pupiņām; - mēra garums: * pēda; * pa soļiem;

Izglītojošas aktivitātes par FEMP sagatavošanas grupā "Ceļojums uz dārgumu matemātiskajām salām" Programmatūras saturs: - matemātisko zināšanu un prasmju nostiprināšana, izmantojot spēli - ceļošana. - Atkārtojiet tiešo un reverso kārtas numuru.

Mērķis. Iepazīstināt ar skaitļa 20, skaitļa 20 veidošanos un sastāvu. Programmas saturs: Mācību uzdevumi: Vingrojiet skaitīšanas laikā.

Attēlu bibliotēka:

Kognitīvā attīstība. FEMP. Temats: "Kvantitatīvās skaitīšanas no 1 līdz 10 vispārināšana un atkārtošana".

Izglītības jomas: Izziņa, integrācija, fiziskā kultūra, kognitīvi - pētnieciskā darbība.

Mērķis:Skaitīšanas prasmju uzlabošana 10 gadu laikā ar vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem.

Uzdevumi:

Izglītības:

  • Fiksējiet kvantitatīvo kontu desmit laikā, zināšanas par skaitļiem.
  • Iemācieties salīdzināt divus objektus garumā, izmantojot trešo objektu (nosacītu mēru), kas vienāds ar vienu no salīdzinātajiem objektiem.
  • veidojiet domu, ka objektu var sadalīt divās vienādās daļās, iemāciet nosaukt daļas un salīdzināt kopumu un daļu.
  • Turpiniet veidošanu, lai nostiprinātu spēju redzēt apkārtējos objektos pazīstamu ģeometrisko formu formu (plakanu).
  • Turpināt pagaidu pārstāvniecību veidošanu.

Attīstība:

  • Attīstīt loģisko domāšanu, uzmanību, atmiņu, runu.

Izglītības:

  • Audzināt mērķtiecību, neatlaidību.

Materiālss un aprīkojums:

Demonstrācija:Pinokio, Artemons, Tortilla, Šušera, Basilio kaķis (attēli); lentes dažāda garuma; kartona sloksnes, mežģīnes; vītne; vads; piecas daudzkrāsainas aploksnes ar uzdevumiem; soma ar "monētām"; plāksne "Brīnumu lauks".

Izdales materiāls: Matemātikas attēli, šķēres, salvetes, 12 kvadrāti balta papīra, vienkārši zīmuļi (katram bērnam).

Iepriekšējs darbs:Lasot A. Tolstoja pasaku "Buratino".

GCD kustība

1. Ievada - motivējošā daļa.

Pedagogs: Šodien pie mums ieradās viesis. Kas, jūsuprāt, tas ir?

Viņš brokastīs ēda tikai sīpolu,

Bet viņš nekad nebija raudulis

Iemācījās rakstīt ar burta degunu

Un viņš iesēja piezīmi piezīmju grāmatiņā.

Nemaz nepaklausīja Malvinam

Pāvesta dēls Karlo ... (Pinokio)

Pedagogs: Puiši, vai jūs zināt, kādus svētkus mēs drīz svinēsim? (8. marts). Ko mēs apsveicam? Buratino arī vēlas apsveikt Malvinu - sarīkot viņai brīvdienas. Bet viņam bija nepatikšanas. Viltīgais kaķis Bazilio un lapsa Alise vilināja savu naudu un apglabāja Brīnumu laukā. Un viņš nezina ceļu uz turieni. Bet pasakas varoņi nolēma palīdzēt Pinokio un iedeva viņam aploksnes ar uzdevumiem, ja Pinokio izpildīs visus uzdevumus, tad viņš atradīs Brīnumu lauku. Bet Buratino viens pats netiek galā, jo nemaz nemāk skaitīt - galu galā viņš netika līdz skolai. Puiši, cik aploksņu ir Pinokio? (pieci). Pareizi, tā kā jūs jau zināt, kā skaitīt un zināt skaitļus, varat palīdzēt Pinokio atrast ceļu uz Brīnumu lauku. Nu, iesim uz ceļa.

2. Galvenā daļa

Iesildīšanās "Žurkas ruļļu jautājumi"

Pedagogs: Atveriet pirmo aploksni. Kas to iedeva Pinokio? Pareizi, žurka Šušers, kurš gandrīz ievilka Buratino savā bedrē.

Žurkas Šušeras jautājumi.

  • Kāds ir gada laiks?
  • Uzskaitiet visus ziemas mēnešus.
  • Kurš mēnesis ir?
  • Kurš mēnesis būs pēc februāra?
  • Kura nedēļas diena ir šodien?
  • Ja šodien ir trešdiena, kāda nedēļas diena tā būs rīt?
  • Kura nedēļas diena bija vakar?
  • Vai ir rīts vai vakars?
  • Palīdziet man saskaitīt līdz desmit 1,2, 3,4 ...
  • Kādi skaitļi būs nākamie 10.9, 8, 7 ...

Kaķa Basilio matemātiskās mīklas - "Matemātiskais klusums".

Pedagogs: Kā jūs domājat, puiši, kas jums jautās mīklas no šīs aploksnes? Pareizi - Basilio kaķis. Viņš vēlas ar jums spēlēt matemātisku klusumu. Vissvarīgākais nosacījums ir tāds, ka atbildes nevar pateikt skaļi, pareizos skaitļus var parādīt tikai ar attēlu palīdzību.

  • Cik pirkstu ir uz kreisās rokas?
  • Cik pirkstu ir uz labās rokas?
  • Cik acu ir luksoforam?
  • Cik daudz leņķu ir trīsstūrim?
  • Cik astes ir diviem kaķiem? ?
  • Cik reizes gadā ir dzimšanas diena?
  • Cik ausu ir divām pelēm?
  • Cik degunu ir trim kaķiem?
  • Cik monētas deva Pinokio Karabas Barabas?

Spēļu vingrinājums "Piesieniet loku pie Malvinas".

Pedagogs: Nākamo aploksni mums sagatavoja meitene ar ziliem matiem. Pareizi, viņu sauc Malvina. Malvina gatavojas 8. marta svētkiem - viņa vēlas pīt divus pigtailus un sasiet lokus. Lellei jau ir viena lente, un tai ir jāatbilst tāda paša garuma pārim.

Man ir lente. Salīdzināsim to ar Malvina lenti. Kura lente ir garāka, kura īsāka?

Kā mēs noteicām, kura lente ir garāka un kura īsāka? (Piestipriniet lentes viena otrai, ielieciet lentes viena virs otras.)

Kas jums jādara, lai sagrieztu lenti vēlamo garumu?

Vai mums būs ērti izmērīt otro Malvina lenti, izmantojot aplikāciju un lentu pārklāšanu? (nē, lentes slīd un sadalās).

Uz mana galda gulēt dažādi priekšmetikas var kalpot pēc mērauklas, tas ir, objekti dažādu priekšmetu mērīšanai: auklas gabals, pinums, spieķi, kartona sloksnes.

Ko tu domā pēc mērauklas vai būs ērtāk izmērīt mūsu lenti? ( Kartona sloksne.) Ar mērīšanas palīdzību atcerieties mērīšanas noteikumus: jāsāk precīzi no gala, nolieciet mērlenti taisni.

Ar kartona sloksnes palīdzību skolotājs kopā ar bērniem mēra un pārgriež vajadzīgā garuma lenti, salīdzina to ar pirmo lenti un saista lelles ar lokiem.

Fiziskā minūte.

Pedagogs: Es esmu mazliet noguris, un tu? Atpūtīsimies.

Es devos peldēt pirmdien (izlikties peldēties)

Un otrdien viņš gleznoja. (attēlot zīmējumu)

Trešdien es ilgi mazgāju seju, ("mēs mazgājamies")

Un ceturtdien es spēlēju futbolu. (darbojas vietā)

Piektdien es lecu, skrienu (lecu)

Es dejoju ļoti ilgi. (vērpšana vietā)

Un sestdien, svētdien (klapē)

Es visu dienu atpūtos.

(bērni tup uz leju, rokas zem vaiga - aizmigt)

"Salvetes lellēm".

Pedagogs:Cik aploksnes mēs vēl esam atvēruši? (3). Cik palicis? (2).

Kas sagatavoja uzdevumu ceturtajā aploksnē? Tas ir pūdelis Artemons, uzticīgais Malvinas suns. Draugs ieradās apciemot Malvinu, un Artemons vēlas dāvināt Malvīnai un viņas draugam tāda paša izmēra salvetes.

Pedagogs: Puiši, katram no jums ir viena salvete.

Kāda ir salvetes forma? (Kvadrāts)

Kas jādara, lai no vienas salvetes izveidotu divas salvetes? (Jums tas ir jāsaloka uz pusēm, lai sānu malas sakristu, un sagrieziet pa locīšanas līniju).

Bērni sagriež salveti uz pusēm gar locīšanas līniju.

Kā pārbaudīt salvešu vienlīdzību? (Pārklājums vai lietotne.)

Bērni pārbauda, \u200b\u200bvai salvetes pārklājas.

Vai salvetes ir vienādas?

Cik daļas tas veidoja?

Kā jūs varat nosaukt katru daļu? (Puse, viena sekunde.)

Kas ir lielāks: viss vai daļa?

Kas ir mazāk: daļa vai viss?

Bērni dod lellēm salvetes.

- Bruņurupuča Tortilla noslēpums.

Pēdējā, piektā aploksne satur bruņurupuča Tortilla uzdevumu - slepenu šifrētu kodu piekļuvei Brīnumu laukam.

1. nodarbība

Attīstīt bērnu smalko motoriku;

Attīstīties intelektuālās spējas bērni;

Attīstīt runu, uzmanību, atmiņu, loģisko domāšanu.

Nodarbības mērķi:

1. Veidot orientēšanās prasmes pēc elementārā plāna, spēju pareizi noteikt objektu relatīvo stāvokli telpā.

2. Veidot spēju sastādīt vienkāršākās ģeometriskās figūras no nūjām un diegiem uz galda plaknes, izpētīt un analizēt tās vizuāli-taktilā veidā.

3. Nostipriniet skaitīšanas prasmes piecu stundu laikā, iemāciet skaitīšanu no 5 līdz 1.

4. Izglītot labas attiecības uz meža iemītnieki, uzvedības kultūra.

Materiāls nodarbībām: Teātra biļetes, galds ar plānu, skaitļu komplekts no 1 līdz 10, sērkociņi, mežģīnes, putraimi, zīmulis katram bērnam. Garais vads, audio ieraksti, rotaļlietas, ekrāns, magnetofons.

Spēle "Teātris"

I. Pārvietot: Prasmju veidošana skaitīšanai no 1 līdz 10 un otrādi.

1. Es ierosinu apmeklēt dzīvnieku teātri, tāpēc jums jāpērk biļetes.

Ir daudzi, kas vēlas! Pie "kasieres" rinda ir ierindota.

Kurš ir rindā pirmais, trešais, piektais, ceturtais, otrais utt.

Es izdalīju bērniem numurus, kas atbilst viņu skaitļiem. Skaitīsim no 1 līdz 10.

Tagad nosauciet numurus secībā, sākot no rindas "astes" (pa vienam, visi kopā). Labi padarīts! Puiši un kārtis, kas jums ir jūsu rokās, pārvērtās par biļetēm, un tagad jūs varat doties uz teātri.

2. Mēs ejam uz teātri. Visi sēdēs sēdeklī atbilstoši biļetei (šajā posmā tiek aktivizēti redzes, taustes un dzirdes analizatori).

Vai visiem ir pietiekami daudz krēslu?

Kā pārbaudīt?

Izrādījās, ka trūkst viena krēsla. Kā ir ar krēslu skaitu šajā gadījumā? Kā to izdarīt vienādi? Es pievienoju krēslu. Bērni sēž uz krēsliem.

II. Darbs ar plānu.

Pasaka, pasaka, joks, tas nav joks to pateikt,

tā ka pasaka izklausījās pēc upes čabināšanas.

Lai līdz galam, ne vecs, ne mazs, nepalaistu zem tā.

Kādreiz bija Zaķis un Lapsa. Apnicis, ka viņi strīdas, viņi nolēma dzīvot kopā. Lapsa uzaicināja zaķi ciemos, bet viņa dzīvoja tālu, un jūs uzreiz netiksiet. Lapsa novilka ceļu uz savu māju zaķim. Zaķis nevar saprast.

Puiši, mēs vedam Zaķi pie Lapsa.

Bērni apsēžas pie galdiem. Katram bērnam ir plāns.

Kurš paskaidros, kā mēs nonākam līdz Lizas mājai? Bērns apraksta ceļu saskaņā ar plānu.

Eju taisni, pabraucu garām bērzam, kas atrodas manā kreisajā pusē, pagriezos pa labi, sasniedzu ziedu lauku, pagriezos pa kreisi, eju taisni, pagriezos pa labi un redzu ezeru.

Medījums ar graudaugiem (rīsi, griķi)

Krītoša ūdens skaņas.

"Atlasīsim baltos akmeņus no tumšajiem."

Pirkstu spēle.

Zaķim bija sakņu dārzs, divas vienādas gultas.

Un, protams, dārzā zaķītis labprāt iet.

Vispirms viņš visu izraks, un tad visu izlīdzinās.

Viņš veikli sēj sēklas un dodas stādīt burkānus.

Bedre ir sēkla, bedre ir sēkla, un jūs atkal skatāties uz dārzu

Zirņi, burkāni augs, bet, tuvojoties rudenim,

Novāc savu.

III. Ģeometrisko figūru sastādīšana no nūjām un mežģīnēm uz galda plaknes.

Katram bērnam uz galda ir divas mežģīnes un sērkociņi.

Kādas ir ģeometriskās formas, kuras jūs zināt? Mēs sastādīsim skaitļus uz galda un runāsim par tiem

Izveidojiet trīsstūri un kvadrātu mazs izmērs... Cik nūju vajadzēja, lai izveidotu kvadrātu, trīsstūri?

Parādīt kvadrāta, trīsstūra malas? Cik tādu ir? Cik stūri?

Blakus mazajam laukumam izveidojiet lielu laukumu. Cik sērkociņu bija nepieciešams, lai izveidotu lielu laukuma vienu pusi? Un otra puse? Kāpēc visas laukuma puses veido vienāds sērkociņu skaits?

No mežģīnēm izveidojiet apli un ovālu. Vai ir iespējams no sērkociņiem izveidot apli, ovālu? Kāpēc? Kādas ir apļa un ovāla līdzības un atšķirības?

IV. Fiziskā audzināšana

Es dodu bērniem biezu virvi, kas piesieta gredzenā. Bērni tiek ņemti ar divām rokām un veido apli, ovālu, trīsstūri.

Mēs veicam kustības saskaņā ar vārdiem:

Atkal nāciet lokā

Spēlēsim saulē.

Mēs esam jautri stari, mēs esam ātri un karsti,

1, 2, 3, 4 paplašina loku plašāk.

Turpinām kustēties pēc plāna.

Bērns izskaidro savu rīcību. Mēs redzam, ka vasaras vidū parādījies sniegavīrs. Kas tas ir? Vai tas var notikt?

V. Spēle "Fabula"

Uzmanības, atmiņas, runas, loģiskās domāšanas attīstīšana.

Tagad ir silts pavasaris, vīnogas šeit ir nogatavojušās.

Ragots zirgs pļavā, vasarā lecot sniegā.

Vēlā rudenī lācim patīk sēdēt upē.

Un ziemā lakstīgala dziedāja starp zariem, ha-ha-ha.

Ātri dodiet man atbildi - tā ir taisnība vai nē.

Šis bija pēdējais pārbaudījums, šeit ir lapsas māja.

Vi. Mēs nonācām pie Lizas mājas.

Parādās lapsa.

Zaķīt, kā tu tik ātri nokļuvi manā mājā?

Ko bērni tev palīdzēja? Kas bija grūtākais?

Kas ir visinteresantākais?

Bērni atgriežas īsā ceļā atpakaļ ar vārdiem:

Mēs gājām pa šauru taku

Balerīnām ejot.

Mēs turējāmies viens pie otra.

Mūs attēloja kā čūsku.

Uh, noguris, atpūtīsimies

Jā, ejam vēlāk vēlreiz.

Strādājot ar plānu, bērni atzīmē savu ceļu ar zīmuli (tiek aktivizēti vizuālie un taustes analizatori).

Nodarbības analīze

Ieslēgts šo nodarbību pirmsskolas vecuma bērni veidoja spēju saskaitīt līdz desmit, orientēties telpā, atmiņā, loģiskajā domāšanā. Tajā pašā laikā dažādos nodarbības posmos tika aktivizēti taustes, redzes un dzirdes analizatori. Visas stundas laikā bērni izturējās labi, aktīvi piedalījās piedāvātajos spēles brīžos. Visa nodarbība bija balstīta uz piespiedu interešu aktivizēšanu, kas ļāva labāk asimilēt teorētisko materiālu.

2. sesija

Programmatūras saturs:

Vingriniet bērnus kvantitatīvā un kārtas skaitīšanā; orientācijā uz papīra lapas būrī;

Iemācies atrisināt loģiski uzdevumi, attīstīt spēju domāt, spriest, pierādīt, patstāvīgi veidot atbildes un jautājumus; vingrinājums, lai atšķirtu skaitļus un krāsas.

Aprīkojums:

1. Krāsaini kvadrāti - katrs 10 gab

2. Sniega slidkalniņa ar celiņiem attēls - katram bērnam

3. Karte matemātikas diktēšanai

4. Tukšās kartes - katram bērnam

5. Zīmuļu korpuss ar ģeometriskām figūrām

6. Mašīnu attēls

7. Ziemassvētku eglītes attēls

8. Vītņu attēls

Nodarbības gaita

Burvīgajā ziemā

Mežs ir apburts

Un zem sniega bārkstīm

Pasakas runā klusi.

Mēs mīlam, ziemu, jūs,

Tavs sals un ledus.

Un pūkains sniegs uz zariem,

Gan kamanas, gan slidotava.

Jūs visu pārvēršat pasakā

Kad sniegs krīt.

Pienāca ziema. Ir pienācis viņas pirmais mēnesis. Kā to sauc?

Bērni: decembris.

Jā, pirmais ziemas mēnesis ir decembris. Šis ir neparasts mēnesis. Viņš saģērbj mūsu zemi pūkainā, sniegbaltā, pasakainā tērpā.

Beidzas decembra mēnesis vecais gads un nāk jauns. Dušas jaunais gads

Brīnumu zeme.

Šeit ir pasakas pie vārtiem

Visas tikšanās ar mums gaida.

Puiši, sākušies brīnumi. Paskaties pa logu, tas nāk pie mums pasakains viesis, Pastnieks Pečkins.

Zvana durvju zvans, ienāk Pečkins. (tiek aktivizēti dzirdes un redzes analizatori)

Pečkins: - Sveiks. Man jums ir telegramma. Lūdzu, saņemiet un parakstiet. Un es gāju, man jānogādā pasts citiem adresātiem. Uz redzēšanos.

Uz redzēšanos. Un no kā ir šī telegramma? Ko tas saka?

"Kamanas sacenšas,

Ātri skriešanās

Caur laukiem un mežiem.

Dzirkstošā sniega slaucīšana

Ar vēju, puteni un sniegu

Sirmspalvainais Ziemassvētku vecītis sacenšas.

Viņš vicina garās rokas.

Dzin zvaigznes virs zemes.

Gatavojieties sapulcei. "

Puiši, tā kā viesi nāk pie mums, mums jāizgrezno grupa, jāsagatavo cienasts - pīrāgs. Un mēs rotāsim savu dzimšanas dienas torti ar ogām un riekstiem, par kuriem jūs saņemsiet kā balvu pareizais lēmums uzdevumi. Pats pirmais, kas uz koka pakāris krelles vītni.

"No dažādi skaitļi Es izgatavoju krelles

Un tajos lokos, kur nav skaitļu,

Sakārtojiet plusi un mīnusi

Lai iegūtu nepieciešamo atbildi. "

Es aicinu bērnus attiecīgajās aprindās uzrakstīt plus vai mīnus zīmes. Pēc tam, kad bērni ir uzrakstījuši zīmes, es aicinu viņus izlasīt piemērus (Septiņi plus divi ir vienādi deviņi; desmit mīnus pieci ir vienādi pieci; seši plus trīs ir vienādi deviņi).

Kurš vispirms savāca vītni, iegūst vienu ogu, lai rotā kūku. Mēs izgatavojām krelles vītni, tagad mēs uz mūsu Ziemassvētku eglītes izkārsim daudzkrāsainus karogus. (Lapa ar uzzīmētu pavedienu un dažādu krāsu krāsainiem kvadrātiem)

Ak ko skaistas vītnes jūs izdomājāt, labi izdarījāt! Tagad spēlēsim jautājumu un atbilžu spēli.

1) Cik karodziņu jums ir, Maša? Un tev ir Arsēnijs, un tu, Liza?

2) Kāda ir zilā karoga kārtība?

3) Kādas krāsas ir sestais karogs?

4) Kāda ir izvēles rūtiņas secība starp sarkanu un dzeltenu?

5) Kādas krāsas karogs ir pa kreisi (pa labi) no brūnā?

Labi padarīts! Mēs paveicām labu darbu, un visi dabūja ogas. Jūs visi braucāt ar kamanām, slēpot vai vienkārši tāpat. Un cik daudziem kalnā nācies rakt tuneļus, lai izveidotu labirintu? Nē? Vai tu gribētu? Pamēģināsim. Apskatiet attēlu. Šis ir jūsu labirintiskais sniega slaids. Tam ir vārti, kas ir atvērti ejai.

Paņemiet sarkanu filca pildspalvu un uzmanīgi, ejot cauri vārtiem, izmantojiet nepārtrauktu līniju, lai savienotu labirinta zvaigzni un karoga pamatni.

Sāksim! Notika? Labi. Novietojiet marķierus malā. (Es pīrāgam izdalīju ogas).

Fiziskā izglītība "Nenoturīgs karavīrs"

Nostājieties uz vienas kājas

Ja jūs esat grūts karavīrs

Kreisā pēda - līdz krūtīm,

Vai tu nekrīti.

Tagad palieciet pa kreisi

Ja esat drosmīgs karavīrs.

(Bērni veic uzdevumu atbilstoši dzejoļa tekstam)

Tagad es ātri parādīšu (2 reizes) karti, uz kuras kaut kas ir uzzīmēts, un jūs uzmanīgi to apskatāt un visu aizpildāt.

Tad es paņemu karti, un jūs no atmiņas precīzi pārzīmējat taisnstūrī redzēto. Gatavs! Skaties! (10 sekundes). Paņemiet zilu flomāsteri un uzzīmējiet visu, ko varat atcerēties. Vai esi pabeidzis? Novietojiet marķierus malā.

Tiem, kas to dara pareizi, tiek dotas ogas.

Tagad atgriezīsimies pie patīkamajiem Jaungada sagatavošanās darbiem.

Pirmssvētku burzma ietver pasta mašīnu pārvadāšanu apsveikumu kartiņas un vēstules, pakas ar rotaļlietām un saldumiem. Vienai automašīnai steidzami nepieciešams remonts. Šeit tas ir uz jūsu galda. Kā izkļūt no situācijas? Padoms attēlā. Paņemiet sarkanu flomāsteri un uzzīmējiet automašīnas trūkstošās daļas.

Ogu izplatīšana.

"Tas notiek pasaulē,

Tas tikai reizi gadā

Gaisma uz koka

Jauka zvaigzne.

Jūs viņu vienmēr atradīsit mežā

Ejam pastaigāties un tiekamies:

Tas ir dzeloņains kā ezis

Ziemā vasaras kleitā.

Un tas nonāks pie mums zem Jaunais gads -

Puiši būs laimīgi. "

Puiši, kas ir Jaunais gads bez koka? Zieda kreisajā pusē ir uzzīmēta Ziemassvētku eglīte. Lūdzu, paņemiet zaļu flomāsteri un pa labi no zieda, sākot no zvaigznītes, šūnās uzzīmējiet tieši to pašu Ziemassvētku eglīti. Sāksim! Notika? Lieliski! Nolieciet filca pildspalvu. Un kāda eglīte tā ir bez gaismām? Iedegsim to. Lūdzu, aizveriet acis un ielieciet pirkstu uz palaga ar apļiem, pēc tam atveriet acis un paskatieties, kuru numuru saņēmāt - uz šāda apļa jums vajadzētu pakārt lukturīti.

Paskaties, cik skaists ir mūsu koks:

“Uz koka vainags mirdz ar gaismām,

Pie mums spēlē eleganta eglīte.

Augšup pa apļiem

No rotaļlietām un rotaļlietām

Jūs varat uzkāpt

Visu ceļu uz augšu "

Puiši, lukturītis no koka vēlas spēlēt ar jums. Mēs to nodosim viens otram mūzikas lokā. Līdz ar mūzikas beigām tas, kam ir lukturītis, atbildēs uz viņa jautājumu. Jautājumi:

1. Kas nodarbībā bija interesants?

2. Kas jums patika visvairāk?

3. Kāda bija visgrūtākā darbība?

4. Un vieglākais?

5. Vai jūs domājat, ka esat paveicis labu darbu?

6. Kāpēc jūs to izlēmāt?

7. Par ko jūs sevi slavētu?

Liels paldies puišiem.

Jūs atbildējāt pareizi, strādājāt cītīgi un precīzi. Paldies, un tagad uzlīmē atlikušās ogas uz kūkas. Lai visas jūsu vēlmes piepildās bez kavēšanās. Un no rīta biežāk tevi apciemo saules stars! Ļaujiet tam būt jautri, ļaujiet savam uzticīgajam draugam būt blakus. Un katru dienu, piemēram, Jauno gadu, jūs aicināt uz labu pasaku.

Nodarbības analīze

Vecākajā pirmsskolas vecums nodarbību galvenā forma ir spēle. Biežas izmaiņas spēles situācijasnodarbības laikā ļāva nezaudēt neviļus interesi par pētāmo materiālu. Bērni aktīvi piedalījās didaktiskās spēlesah, kas veicināja visas grupas komandas atspoguļošanu un nepieciešamās izglītības informācijas asimilāciju. Veicināja dažādu analizatoru aktivizēšana efektīva mācīšana un nedeva iespēju didaktisko spēļu laikā nogurdināt bērnus.

3. sesija

Programmas saturs: nostiprināt ģeometrisko formu ideju, veidot spēju grupēt tās pēc dažādām īpašībām; salīdzināt preces pēc daudzuma; uzlabot orientēšanās prasmi telpā (no kreisās uz labo, augšā, zemāk); vingrinājums, lai nošķirtu pamatkrāsas; attīstīt loģisko domāšanu, spēju uzminēt mīklas; vingrinājums līdz 5.

Vides un bērnu organizācija: studija "Tsvetik-Seven-Tsvetik" ir veidota kā "Matemātikas valstība": cipari un ģeometriskās formas ir redzamas visur. Pie vienas no sienām atrodas matemātiskais tornis ar slēdzeni pie durvīm, tā priekšā ir galds ar dažādu krāsu un izmēru ģeometriskām formām. Pret otru sienu ir atvērta "Brīnišķīgā grāmata", kuras lapas ir apšūtas ar flaneli. Vienas lapas augšpusē ir kvadrāts, otrā - trīsstūris un trešajā - aplis. Uz paklāja grāmatas priekšā ir nejauši izkliedētas ilustrācijas, kas attēlo apaļu, kvadrātveida, trīsstūra formas priekšmetus, kuru aizmugurē ir pielīmēta flaneļa. Plauktos ir krāsaini papīra vāciņi (mazuļa galvas izmērs) un krāsaini papīra laternas... Netālu no loga ir galdi, uz kuriem ir izliktas divu sloksņu kartes (pēc bērnu skaita): augšējā joslā redzami pieci rūķi, apakšējā - tukša. Ir arī plāksnes ar papīra cirvjiem. Uz sāniem (bērniem neredzams: bišu un lāču cepures, divas auklas - zaļas un sarkanas, pieci vienas krāsas, bet dažāda izmēra kvadrāti un apļi. Uz studijas durvīm blakus kastei ir slēdzene ar trīsstūrveida atveri. kastē ir vairāki dažādu ģeometrisku formu un izmēru taustiņi Pirms stundas skolotājs bezmaksas skapītī paslēpj "Matemātikas karalienes" vainagu un mantiju.

Skolotāja informē bērnus, ka šodien brīnišķīgs viesis apsolīja ierasties uz viņu stundu, taču viņa nez kāpēc aizkavējas. Varbūt jūs nejauši iekļuvāt citā grupā? Viņš iziet, lai satiktos, ātri pārģērbjas un ienāk grupā matemātikas karalienes tērpā:

Sveiki puiši! Es, matemātikas karaliene, aicinu jūs uz savu valstību, lielās zinātnes - matemātikas - valstību!

Bērni viņai seko un apstājas aizslēgtu durvju priekšā.

Nav viegli iekļūt manā valstībā. Vai redzat, kāda milzīga slēdzene sver durvis? Kā to atvērt?

Notiek spēle "Pick a lock to lock"

Cik tur bija atslēgu? Un tikai viens nonāca pie slēdzenes ... (viens).

Viņi ir iekļauti grupā.

Ak, cik neglīti izrādījās, uzaicinātie viesi, un Valstībā ir tāda nekārtība! Iespējams, tas bija nerātns Deuce, kurš spēlēja nerātni! Bērni, varbūt jūs varat man palīdzēt sakārtot lietas?

Bērni no attēliem, kas atrodas uz grīdas, vispirms izvēlas objektu attēlu apaļa forma un pievienojiet tos "Brīnišķīgās grāmatas" lapai, kur ir piestiprināts aplis, pēc tam atlasiet kvadrāta objektus un trīsstūrveida un pievienojiet tos attiecīgajām grāmatas lappusēm.

Matemātikas karaliene ved bērnus pie galdiem, uz kuriem ir kārtis ar rūķiem (tiek aktivizēti redzes un dzirdes analizatori):

Šeit dzīvo mani rūķīšu draugi. Rūķi ir lieliski darbinieki. Katru rītu viņi dodas uz liela kalna alu un tur izraksta krāsainos akmeņus. Lai viņi strādātu, viņiem ir nepieciešami cirvi. Viņu ir tik daudz! Vai visiem rūķiem būs pietiekami daudz cirvju? Kā uzzināt?

Bērni labā roka zem katra rūķīša no kreisās uz labo pusi tiek izlikti cirvi, izmantojot aplikācijas tehniku.

Kā ar rūķu un cirvju skaitu? (tie ir vienādi sadalīti, ir tik daudz cirvju, cik ir rūķu).

Rūķu vārdā viņa dāvina bērniem krāsainus vāciņus un lukturīšus. Tiek rīkota spēle "Krāsainās laternas".

Pēc darba rūķi atgriežas mājās. Rīts ir pienācis. Tas kļuva gaišs. Zilās laternas nodzisa (tupēja bērni ar zilām laternām), dzeltenās (sarkanās, zaļās ...). Bet tad pienāca vakars, satumsa, iedegās laternas (bērni pieceļas) un rūķi ar laternām sāk dejot.

Bērni dejo pēc jebkuras smieklīgas melodijas. Spēle atkārtojas.

Puiši, vai vēlaties uzzināt, kas vēl ir manā valstībā? (atved bērnus uz māju).

Atklātā laukā teremok, teremok,

Viņš nav ne zems, ne augsts, ne augsts,

No purva bija trīsstūris,

Viņš redz: vārti ir aizslēgti.

Hei, aizslēdz, nomet, nomet!

Teremochek, atvērts, atvērts!

Ievadiet "trīsstūri" - slēpto grupas bērnu.

Ko trīsstūris varētu pateikt par sevi, ja tas varētu runāt? (trijstūrim ir trīs stūri, trīs malas). Trīsstūris gribēja iekļūt teremokā, taču nevarēja.

Trīsstūris veido mīklas, bērni atrod un nosauc atbildes.

Man nav stūru

Un es esmu kā apakštase

Uz gredzena, uz riteņa.

Kas es esmu, draugi? (aplis)

Viņš mani pazīst jau sen,

Katrs stūris tajā ir taisns,

Visas četras puses

Vienāds garums.

Es priecājos viņu iepazīstināt ar jums,

Un viņu sauc ... (kvadrāts).

Trīs stūri, trīs malas

Garumi var atšķirties.

Ja jūs hit stūriem

Drīz tu pats uzlēksi. (trīsstūris).

Trīsstūris pateicas bērniem par palīdzību, par atjautību un slēpšanos terēmā. Matemātikas karaliene sadala bērnus divās komandās: sarkanā un zaļā.

Uzmanīgi klausieties ļoti sarežģītu uzdevumu: sarkano komandai no sarkanās krāsas pavediena jāizvelk ceļš no lielākā laukuma līdz mazākajam. Un zaļajai komandai ir jāizveido ceļš no paša mazs aplis uz lielāko.

Bērni veic uzdevumu.

Aj, labi darīts! Tagad apgriezieties pa mazāko laukumu. Kas uz tā ir uzgleznots? (lācis). Apgrieziet lielāko apli. Kas uz tā ir uzgleznots? (Bites). Cik bites? (daudzi, (var saskaitīt)). Un lācis? (viens).

Tiek rīkota āra spēle "Lācis un bites".

Ak, un man ir priecīgi viesi! Bet ir pienācis laiks atvadīties, es ceru, ka jums patika mana valstība, un jūs mani bieži apmeklēsiet.

Matemātikas karaliene pavada bērnus grupā, ceļā nedaudz atpaliek, novelk vainagu un mantiju un pēc bērniem ienāk grupā:

Viņa izstaigāja visu dārzu, bet mūsu viesi neatrada. Jā, un es jūs neredzēju grupā. Kur tu biji?

Bērni dalās savos iespaidos.

Nodarbības analīze

Nodarbības laikā tika izmantotas dažādas didaktiskās spēles, kuru pamatā bija pirmsskolas vecuma bērnu vizuālie, dzirdes un taustes analizatori. Pašu pirmsskolas vecuma bērnu dalība spēļu organizēšanā veicināja materiāla labāku asimilāciju. Materiāla apgūšanas fakts tiek pārbaudīts un nostiprināts stundas beigu daļā, kas veicina pirmsskolas vecuma bērnu atmiņas attīstību.

4. sesija

Mērķis: uzlabot spēju atšķirt un nosaukt ģeometriskās formas (aplis, kvadrāts, trīsstūris) neatkarīgi no to lieluma un krāsas. Attīstīt novērošanu un iztēli.

Vanechka ieradās apciemot bērnus ( liela lelle). Viņš vēl nezina ģeometriskās formas. Vēlas skatīties, kā bērni spēlē un mācās no viņiem.

"Kā tas izskatās?"

Bērni stāv aplī. Viņi nodod bumbu viens otram un sauc, kā izskatās aplis, kvadrāts, trīsstūris.

"Pievērs uzmanību"

Uz tāfeles - aplis, kvadrāts, trīsstūris. Es ierosinu apsvērt skaitļus un atcerēties to atrašanās vietu. Tad es lūdzu bērnus aizvērt acis, kamēr es pati noņemu vienu figūru. Atverot acis, bērni saka, ka tas ir mainījies.

"Atrast skaitli"

Parādu bērniem pa vienai kartītei, uz kuras tiek uzzīmēti priekšmeti (ritenis, šalle, telts, bumba, televizors utt.). Nosauciet tās pašas formas formu (aplis, kvadrāts, trīsstūris).

"Apjucis"

Es saku, ka es nēsāju figūras, lai parādītu bērniem, bet viņi visi bija sajaukti kastē. Mums tie ir jānošķir un jāsakārto uz plāksnēm. (Trijstūri, kvadrāti un apļi).

"Atrodi māju"

Bērniem ir viena figūra. Es dodu uzdevumu izkliedēties grupā un atrast tādu skaitli pie sienas, uz skapja utt.

"Spēlēsimies ar figūrām"

Izkārtojiet zīmējumu ar ģeometriskām figūrām. Es izdalīju bērniem kartes un iesaku uzlikt figūras Īstā vieta... Es uzdodu jautājumus:

Cik trijstūri? Cik apļi? Cik kvadrātu?

"Krāsa"

Es zinu, ka visiem bērniem un pieaugušajiem patīk dāvanas. Pasniegsim Vanijai dāvanu. Dodiet viņam kārtis ar ģeometriskām formām. Lai tie būtu skaisti, tie ir jākrāso. Kvadrāti sarkanā krāsā, apļi zaļā krāsā un trīsstūri zilā krāsā.

Nodarbības analīze

Nodarbības laikā tika aktivizēti redzes, dzirdes un taustes analizatori, kas palīdzēja asimilēt tādas matemātikas zināšanas kā ģeometriskās formas, skaitīšana, orientēšanās telpā. Didaktisko spēļu izmantošana veicināja bērnu piespiedu interešu aktivizēšanos un līdz ar to arī materiāla labāku asimilāciju.