Nodarbības kopsavilkums par pērļošanu Tēma: “Ziedu izgatavošana no pērlītēm (franču aušanas tehnika). Nodarbības kopsavilkums par pērļošanu papildu izglītībā


ATKLĀTĀS NODARBĪBAS PAMATS

RADOŠĀ ASOCIĀCIJA "Hobiju kaleidoskops"

PROGRAMMAS NODAĻA "BEAD WEAVING"

Nodarbība tiek vadīta ar 1. studiju gada bērniem, jaunākiem skolas vecums no 8 līdz 10 gadiem.

Nodarbības forma: ceļojuma stunda.

Temats: "Ziedi uz stieples bāzes"

Mērķis: Bērnu patstāvības attīstīšana un lasītprasmes palielināšana vides jautājumos, izmantojot mākslu un amatniecību - pērļošana.

Uzdevumi:

  1. Izglītojošs - noenkurošana un patstāvīga izmantošana pieņemšanām

Stiepļu rotāšana

  1. Attīstība - radošās iztēles attīstība, estētisks garša, patstāvīgas domāšanas veidošanās
  2. Izglītojošs - izglītība bērniem, kuri mīl dabu, iepazīšanās ar augiem dzimtā zeme, disciplīnas, neatlaidības, uzmanības, objektīva pašvērtējuma, savstarpējas palīdzības izglītošana.

Metodes: Paskaidrojošs, ilustratīvs, reproduktīvs, rotaļīgs.

Metodes: Spēles ceļojums pa burvju pļavu, saruna, aptauja, jauna materiāla analīze, paraugu analīze, skaidrojums, izmantojot vizualizāciju, praktisku darbību demonstrēšana, praktiskais darbs, individuālais darbs, rezumējot, iedrošinājums.

Didaktiskais materiāls:karte - ceļojums, veca cilvēka pļavas figūriņa, gatavi rokdarbu paraugi, diagrammas, grāmatas.

Materiāli un instrumenti: Šķēres, krelles, vara stieple, brīvas salvetes, plāksnes pērlītēm.

Darba posmi:

Organizatoriskais

  1. Sveiciens, pārbaudot bērnu gatavību nodarbībai, t / b.
  2. Tēma, mērķu un uzdevumu izvirzīšana.

Sagatavošanās

  1. Sarunas ievads.
  2. Tikšanās ar Veco cilvēku-pļavu.

Galvenais

  1. Spēļu ceļojums pa ziedošu pļavu (teorija, prakse, iegūto zināšanu nostiprināšana).
  2. Dinamiskā pauze

Fināls

  1. Nodarbības rezultātu apkopošana.
  2. Pārsteiguma elements - visi saņem dāvanas no Vecā vīra.
  3. Garastāvokļa krāsu diagramma.

Informatīvs

  1. Mājas uzdevums.
  2. Nākamās nodarbības tēma.

Nodarbības gaita

Organizācijas posms

Sveiciens, bērnu gatavības pārbaude stundai, drošības pasākumi. Tēmas apzīmējums, mērķu un uzdevumu izvirzīšana.

Sagatavošanās posms

Skolotājs: Meitenes, šodien mums ir neparasta mācība. Mans vecais draugs mūs uzaicināja ciemos. Mans paziņa nav parasts cilvēks. Viņš ir burvis, meistars ziedoša pļava... Viņš runā puķu valodā, un, tā kā jūs viņu nepazīstat, viņš man lika runāt viņa vietā. Un viņu sauc Old Man-Pļava. Viņš ir ļoti vecs un gudrs cilvēks, zina daudz un zina, varbūt kaut ko mums pastāstīs. Vecā cilvēka pļavā mūs gaida daudz pārsteigumu un pārsteigumu. Es domāju, ka jums būs prieks viņu apmeklēt. Bet pirms došanās uz Veco cilvēku pļavu atcerēsimies, kas jums vispirms jādara, kad ieradīsities apmeklēt?

Bērni: sasveicinieties.

Skolotājs: Pareizi, jums ar cieņu jāsaka sveiki, neaizmirstiet! Zvanīsim vecim ar draudzīgiem klapiem, un tad sauksim: "Ak, vecīt, pļava!" Gatavojāmies, sākām ...

Parādās Old Man-Pļavas figūriņa: “Sveikas, jaunās rokdarbnieces. Es aicinu jūs doties ceļojumā uz manu maģisko pļavu un iepazīt tās iedzīvotājus. "

Galvenā skatuve

Vecā vīrieša figūriņa ir piestiprināta ceļojuma pļavā, kur maršruts ir sagriezts, lai viņš varētu pārvietoties.

Skolotājs: "Balsis" vecais vīrs. Viņš lasa azerbaidžāņu dzejnieka Semeda Vurguna dzejoļu rindas:

Lēnām ejam pa pļavu

Un: "Sveiki!" teiksim katrs zieds.

Man jāpieliekas pāri ziediem

Nevis plēst vai griezt

Un redzēt viņu laipnās sejas

Un parādiet viņiem laipnu seju.

Meitenes, padomājiet par to, kāpēc Lugovičoks lasīja šo dzejoli. Skatiet, cik daudz ir pļavā skaisti ziedi un garšaugi. Tikmēr daudziem augiem draud izmiršana. Gaisa piesārņojums, nepareiza attieksme pret dabu, piegružošana noved pie negatīvās sekas: Sarkanajā grāmatā uzskaitīto reto augu un dzīvnieku pazušana. Sarkanā grāmata - sarkanais luksofors: apstājieties, paskatieties apkārt, padomājiet! Uz mūsu planētas ir arvien mazāk stūru ar senatnīgu dabu, tāpēc pret dabu ir jāizturas uzmanīgi, aizkustinoši.

Un šeit ir pirmais mana izcirtuma iemītnieks. Kas slēpjas aiz šīm lapām? Uzminēsim:

Es esmu violets zieds

Ļoti šaura lapa.

Puiši mani redzēja

Pļavā spēlējot paslēpes.

Man nez kāpēc viņi

Viņi teica: "Zvaniet".

Bērni: Zvans.

Skolotājs: Pareizi, labi izdarīts! (Izvelk lapu dēļ gatavs paraugs zieds) Apskatīsim šo ziedu cieši.

Kāda ir tā forma, no kādām daļām tā sastāv, kāda ir katras daļas nozīme?

Cik vienādu detaļu ir izstrādājumā, kāda ir detaļu forma, kā detaļas ir savienotas?

Kādas krelles tika izmantotas, kāpēc? Kādi citi materiāli tika izmantoti zvana izgatavošanai? Bērnu atbildes.
Pēc parauga analīzes skolotājs plāno un nosaka gaidāmo darba darbību un darbību secību, veicot zvanu.

Skolotājs: Puiši, Lugovičoks vēlas jums pastāstīt, ka saskaņā ar leģendu zvani parādījās, kad vienīgais transporta līdzeklis uz zemes bija jaščina un kad briesmīgās dzērājšofera dziesmas un zvanu zvana signāls zem loka paziņoja par apkārtni, un puķes sadīgušas tieši tur, kur zvanu signāli nokrita zemē.

Botānikas zinātnieki zvani iedala trīs simtos sugu, tie aug visā mūsu valsts teritorijā, izņemot Tālos ziemeļos.

Zvaniņi mūsu dzimtenes pļavās zied no jūnija līdz septembrim. Tomēr lielākā daļa viņu sugu ir uz izmiršanas robežas un tām nepieciešama aizsardzība.

Neplosiet savvaļā augošos zvanus pušķos. Noplūktie ziedi uzreiz izbalēs, un vāzē tos atdzīvināt ir gandrīz neiespējami. Labāk ļaujiet viņiem iepriecināt mūsu acis ar savām zilajām korolām meža laukos un malās.

Skolotājs: Un šeit ir mūsu nākamā pietura, un atkal Old Man-Meadow uzdod mums mīklu:

Laukā ir cirtaini mati,

Balts krekls,

Zelta sirds

Kas tas ir?

Bērni atbild: "Kumelīte"

Tiek analizēta izlase un analizēti soļi tās ieviešanai.

Skolotājs: Meitenes, Lugovičoks turpina ceļu. Un šeit ir noslēpumainās lapas, kas paslēpj pļavas iemītnieku no mums. Klausīties uzmanīgi.

Tie ir redzami - neredzami,

Tos nevar saskaitīt!

Un kurš tikko tos izgudroja -

Jautrs, zils?

Jābūt noplēstam

Sadriskāts no debesīm

Nedaudz uzburts

Un viņi izgatavoja ziedu.

Bērnu atbildes. Paraugu analīze un parsēšana. Ražošana.

Skolotājs: Paskaties, puiši, ceļā ir celmi, un viņš ir vecs un ļoti noguris, tāpēc viņš nolēma nedaudz atpūsties. Pa to laiku mēs nodarbosimies ar aizmirsto izstrādājumu ražošanu.

Apsveriet mācību un blokshēmas ziedu izgatavošanai, tās mums palīdzēs ātri tikt galā ar uzdevumu.

Notiek praktiskais darbs, kura laikā skolotājs katram bērnam sniedz nepieciešamās konsultācijas, sniedz palīdzību.

Laikā patstāvīgs darbs skolotājs stāsta leģendu par aizmiršanu.

... Reiz ziedu dieviete Flora nokāpa uz zemes un sāka pasniegt ziedus ar vārdiem. Viņa visiem deva vārdu, nevienu neaizvainoja un gribēja aiziet, bet pēkšņi aiz muguras dzirdēja vāju balsi:

Neaizmirsti mani, Flora! Dodiet man arī vārdu!

Flora paskatījās apkārt - neviena nebija redzama. Viņa vēlējās atkal aiziet, bet balss atkārtoja:

Aizmirsti mani, nevis Floru! Lūdzu, dodiet man vārdu!

Un tad tikai Flora pamanīja mazu zilu ziedu priekšgalos.

Nu, - teica dieviete, - esi aizmirsta. Kopā ar vārdu es jūs apveltīju ar brīnišķīgu spēku - jūs atdosiet atmiņu tiem cilvēkiem, kuri sāks aizmirst savus tuviniekus vai dzimteni ...

Skolotājs: Meitenes, pauzēsim dinamiski.

Aizveriet acis un veiciet ar tām apļveida kustības: pa kreisi - uz augšu - pa labi - uz leju, tad pretējā virzienā. Pārvietojieties lēnā tempā. Pēc tam ar pirkstu galiem viegli noglaudiet plakstiņus, atveriet acis un veiciet pāris ātras mirkšķināšanas kustības.

Pēdējais posms

Skolotājs: Mūsu ceļojums, puiši, tuvojas beigām. Apskatīsim un parādīsim Vecajam pļaviņam, kādus ziedus mēs ieguvām.

Darba rezultātu apspriešana ar bērniem (apsveriet katru ziedu, atzīmējiet, kurš ir izdevies un ar ko vēl jāpiestrādā, slavējiet bērnus).

Meitenes, puķu pļavas īpašniecei ļoti patika, kā jūs strādājat, tāpēc viņš vēlas jums pasniegt nelielas dāvanas kā piemiņu.

Vecais pļavas cilvēks pārceļas uz pēdējo krūmu, kur paslēpti pērlīšu komplekti, dāvina tos bērniem kā piemiņu, paldies par darbu, novēl turpmāku veiksmi rokdarbos.

Bērni saka: "Paldies!" - sasit plaukstas. Mazā pļava pazūd.

Skolotājs: Puiši, atvadīsimies, mēs izrotāsim mūsu ceļojuma pļavu ar vairāk ziediem.

Ja tev būtu lielisks noskaņojums šodien klasē, tad "iestāda" sarkanu ziedu, ja labi - dzeltenu, ja sliktu - zilu.

Informācijas posms

Paziņojiet nākamās nodarbības tēmu un nepieciešamo - mājasdarbu.


Kopsavilkums par pērlīšu nodarbībām 1 studiju gads

Tēma “Paralēlā nolaišana. Divrindu

(2. krokodila nodarbība šajā tehnikā)

  1. Aušanas metožu konsolidācija - divrindu paralēla adīšana.
  2. Māciet bērniem aust krokodilu, izgatavojiet jaunu kāju detaļu.
  3. Izglītot uzmanību, precizitāti.
  4. Attīstīt estētisko garšu, roku koordināciju.

Aprīkojums: krokodila kulona paraugs, izpildes diagramma, piezīmjdatori, krelles, makšķerēšanas līnija, zīmuļi.

Nodarbības plāns

  1. Laika organizēšana
  2. Jauns materiāls:

1) Darbs piezīmju grāmatiņā;

2) Darbs ar pērlītēm.

  1. Patstāvīgs darbs.
  2. Nodarbības kopsavilkums

Nodarbības kopsavilkums

  1. Laika organizēšana

Skolotājs: Sveiki!

Šodien mēs turpināsim tēmu par paralēlu divu rindu nolaišanu. Mēs veiksim krokodila suspensiju. Kāda ir atšķirība starp dubultrindas un vienrindas nolaišanu, veicot darbu?

Māceklis: Katru rindu veic divas reizes ar divu rindu nolaišanu, ko veic uz makšķerēšanas auklas.

Piem .: Un produkti atšķiras pēc izskata.

Učs: Viņi ir apjomīgāki.

Piem .: Vai ir iespējams izgatavot ziedu divrindu un vienrindu čūsku?

Ouh: Jūs varat, bet tie neizskatīsies tik pievilcīgi.

Izrādes paraugs

Piem .: Lai pagatavotu krokodilu, jums ir nepieciešamas zaļo nokrāsu vai dzeltenas krelles, aizmugure ir pabeigta tumša krāsa, vēders gaišā krāsā.

Kādas citas krāsas mums ir vajadzīgas?

Učs: Deguns ir melna pērle. Acis - divas krelles ... Ķepas - četras citas krāsas krelles.

  1. Jauna tēma

1) Darbs ar diagrammām piezīmju grāmatiņā.

Piem .: Kas mums vajadzīgs, izņemot krelles un makšķerēšanas līniju?

Učs: Shēma.

Piem .: Sagatavojiet piezīmjdatorus ... Apsveriet diagrammu .... Ko mēs varam teikt par pirmās rindas izpildi?

Mēs pabeidzām galvu, mēs savācām 3 krelles un mēs izpildām kājas 3 tumšas krāsas pērles, ceturtā - citas krāsas, mēs veicam uz vienas makšķerēšanas līnijas, tagad mēs atstājām citas krāsas lodītes pēc 3, atgriezāmies aušanā .

Mēs darām to pašu otrā līnijā. Trīs krelles vēdera otrā rinda netiek veikta. Mēs pārzīmējam ķēdi līdz galam.

2) Darbs pie produkta.

Piem .: Rindas vidū uzvilkām melnu pērlīti. Tagad divas krelles ar tumšas krāsas slēdzeni, pēc tam divas pērles ar gaišas krāsas slēdzeni. Tālāk mēs veicam galvu saskaņā ar shēmu. Mēs to cieši pievelkam.

Izgatavoja trīs krelles. Pabeidza galvu. Mēs veicam ķepas ... Mēs veicam darbu tālāk

  1. Studentu patstāvīgais darbs.

Bērni darbu veic saskaņā ar shēmu.

  1. Nodarbības kopsavilkums

Piemēram: mēs pabeidzām darbu, mēs salabojam līniju, katrs ar diviem mezgliem. Mēs apskatījām veicamo darbu. Rotaļlietai nevajadzētu iet pārāk tālu viena no otras, ja tā novirzās, tad nākamreiz mēģiniet to cieši pievilkt ...

Krokodili izrādījās ļoti brīnišķīgi. Labi padarīts!

Slīpa mozaīkas aušanas tēma

  1. Lai nostiprinātu bērnu zināšanas par mozaīkas aušanas veidiem.
  2. Māciet bērniem slīpi mozaīkas aušanu.
  3. Veiciniet darba mīlestību.
  4. Attīstīt uzmanību estētiskajai gaumei.

Aprīkojums: izstrādājumi, kas izgatavoti no dažādu veidu mozaīkas aušanas, shēmas vienkāršas mozaīkas aušanas un slīpa mozaīkas aušanas veikšanai, makšķerēšanas auklas, krelles, piezīmju grāmatiņa, zīmulis.

Nodarbības plāns

  1. Laika organizēšana
  2. Jauns materiāls:
    1. Darbs piezīmju grāmatiņā;
    2. Darbs ar pērlītēm.
  3. Patstāvīgs darbs.
  4. Nodarbības kopsavilkums
  1. Laika organizēšana. Izrādes paraugs

Skolotājs: Sveiki! Šodien mēs turpināsim mozaīkas aušanas tēmu. Šī ir sava veida stingra aušana. Var veikt taisnu mozaīkas aušanu.

Skolēni: Fenichki, jostas vāzēm.

Piem .: Kā tiek taisīta mozaīkas aušana?

Uch: Pērle tiek uzvilkta un līnija tiek iestumta nākamajā lodītē.

Piem .: Pareizi. Kāda veida mozaīkas aušana ir šī produkta izgatavošana? / parādīts ezis /

Učs: Mežģīnes.

Pr: Kā tas tiek darīts?

Uch: Kā arī taisna līnija tikai aplī.

Piem .: Kādus produktus var izgatavot, izmantojot šāda veida mozaīkas aušanu?

Uch: Pildspalva, vāze, dzīvnieki ...

Parādīts: kaste, roze.

Piemēram: Kā sauc šāda veida mozaīkas aušanu?

Uch: apkārtraksts.

Piem .: Kādus produktus var izgatavot šādā veidā?

Uch: Ziedi, kuloni, vāzes, kastes, pogas ...

Tiek rādītas krelles.

Piem .: kāda veida aušana ... Šo mozaīkas aušanas veidu sauc par slīpi, jo rindas krīt kā kāpnes, katra rinda ir augstāka nekā iepriekšējā. Ko šādā veidā var aust?

Uch: Ķēde, bumbiņas, vāzes josta.

  1. Jauns materiāls.

Pr: Tagad apskatīsim un salīdzināsim shēmas.

Tas ir tiešs mozaīkas aušanas modelis ...

Un šī slīpa mozaīkas aušana ...

Mēs savācam 4 rombu pirmo rindu, un pēc tam rindas beigās mēs veicam 3 krelles apgriezienu, savācam un stumjam līniju pirmajā lodītē aušanas virzienā. Tālāk

mēs aužam kā vienkārša mozaīka: tas ir, mēs uzliekam pērlīti un iespiežam to pērlītē, pirmais ... otrais ... trešais ... Uz aušanas ir palicis vēl viens lodītes, bet mēs nepabeidzim rindu, bet mēs veicam otrādi 2 krelles un austam līdz apakšai kā mozaīkas aust.

1) Darbs piezīmju grāmatiņā.

Mēs veicam rindu līdz galam un izveidojam 3 krelles izkliedi ... Mēs veicam zīmējumu piezīmju grāmatiņā. No vienas puses, pērlīšu skaits rindā samazinās, un, no otras puses, tas palielinās, un tādēļ katru jauno rindu nobīda viena lodīte.

2) Darbs ar pērlītēm.

Tagad mēģināsim izgatavot produktu, mēs savācam četrus rombus, bet ne tā, kā mēs parasti uzvelkam krelli, mēs uzliekam krelli nevis slēdzenē, bet kopā. Tagad mēs vienā līnijā ievietojām 3 krelles (otrā vēl nevajadzēs ...)

Studenti, kas strādā.


3. Studentu patstāvīgais darbs.

Pr: Un tagad katrs var doties uz savu darbu.

Individuāls darbs.

4. Nodarbības rezultāts.

Šodien mēs iepazināmies ar slīpa mozaīkas aušanas veidu. Nākamajā nodarbībā mēs iemācīsimies izgatavot citus produktus, izmantojot šo metodi.

Arī katrs no jums strādāja pie sava produkta ...

Nodarbība ir beigusies.

Kopsavilkums par pērlīšu nodarbībām 2. studiju gads

Tēma ir “Stūra mozaīkas aušana. Lapas "

  1. Nostiprināt prasmes strādāt mozaīkas aušanas tehnikā.
  2. Stūra mozaīkas aušanas pasugas mācīšana.
  3. Lai izkoptu precizitāti, darba kultūru.
  4. Attīstīt loģisko domāšanu, uzstāšanās un konstruktīvās prasmes, radošumu.

Aprīkojums: diagrammas slīpa mozaīkas aušana, leņķa, produktu paraugi, kas izgatavoti ar šāda veida aušanu.

Nodarbības plāns

  1. Laika organizēšana
  2. Jauna materiāla prezentācija.
  3. Praktiskais darbs
  4. Darba analīze un novērtēšana.

Nodarbības kopsavilkums

  1. Nodarbības organizēšana

Izrādes paraugs

Pr: Šodien mēs iepazīsimies ar vēl vienu mozaīkas aušanas veidu. Mums vajag divu krāsu piezīmjdatorus un krelles - jums vajadzētu izvēlēties pareizā kombinācija ja lapa ir ziedu ziedlapa, baltas nokrāsas ir zilas, baltasarkanas, dzeltenbrūnas; ja tā ir lapa, toņi ir zaļi dzelteni, detaļa dekorēšanai var būt pilnīgi atšķirīga, bet kombinēta.

  1. Jauna materiāla prezentācija.

1) Darbs piezīmju grāmatiņā.

Mēs sākam no lapas vidus, izveidojam 1 rombu ar gaišu krāsu Nr. 1, nākamā krāsa ir Nr. 1, un lodīte kopā ir krāsa Nr. 2; tad mēs veicam 4 rombus ar krāsu Nr. 2 tumši.

Ņemiet vērā, ka rombi nav izgatavoti tāpat kā aušanas ar rombu metodē, pērle netiek nēsāta ar slēdzeni, bet gan kopā ar makšķerēšanas auklu. Ieskicēts piezīmju grāmatiņā.

Mēs veicam nākamo rindu kā slīpi mozaīkas aušanu. Mēs veicam reversu no 3 krellēm ar krāsu # 2, pēc tam ierodamies kā parasti mozaīkas aušana 4 pērlīšu krāsa Nr. 2 un viena lodītes krāsa Nr. 1.

Patstāvīgs darbs

Tagad mēs esam sākuši veikt ziedlapas pirmo pusi.

Individuāls darbs ar studentiem.

Pabeidzot pirmo puslaiku, mēs pārietam uz otro. Ko mums tagad darīt?

Uch: pagrieziens.

Pr: Kā mēs to darām?

Uch: No 3 pērlītēm.

Piem .: Bet mums pirmā puse jāpievieno 1. rindai. Savāc 2 krelles, kuru krāsa ir Nr. 2 (tumšāka), un piespiediet līniju 2 krellēs, 1 pagrieziet uz augšu un nospiediet 1 krellē no tērptajām augšup. Tālāk tiek veikta arī lapa.

Individuāls darbs ar studentiem.

Piemēram: mēs pabeidzām lapu izpildi, un tagad sapņosim, konstruēsim jaunus produktus. Man ir divi krelles paraugi ...

Jūs varat iedomāties ļoti labus ziedus ar lokšņu novietojumu viens virs otra. Kas vēl?

Piemēram: Šīs lapas dod lielisku iespēju izveidot piespraudes, matadatas ... Un kādām īstu ziedu ziedlapiņām šī ziedlapa ir ļoti līdzīga?

Piemēram: Ko vēl jūs varat darīt, izmantojot lapas?

3. Praktiskais darbs

Pr: Labi darīts, un tagad ķersimies pie sava darba veikšanas.

Individuāls darbs.

4. Darba analīze un novērtēšana

Piem .: Kādus mozaīkas aušanas veidus mēs zinām?

Uch: taisns, mežģīnes, leņķisks, slīps, apļveida ...

Piem .: Pareizi

Viss strādāja labi. Darbs strauji virzās uz priekšu un drīz tiks pabeigts ...

… Veic grūtu darbu.

... uzstājas ļoti uzmanīgi.

... uzstājas lēni, jums jāsteidzas.

Jūs strādājāt labi. Labi padarīts. Uz redzēšanos.

Kopsavilkums par pērlīšu nodarbībām 2. studiju gads

Tēma ir “ažūra aušana. Lieldienu olu gatavošana .

/ zināšanu vispārināšanas un sistematizācijas stunda /

  1. Sistematizēt un vispārināt zināšanas par ažūru aušanu.
  2. Palīdziet studentiem brīvi pārvaldīt šo tehniku, iemāciet esošās zināšanas pielietot praksē.
  3. Radīt izziņas interesi.
  4. Izkopt estētisku garšu, krāsu izjūtu.
  5. Attīstīt prasmes un iemaņas patstāvīgi apgūt zināšanas, prasmi izmantot vizuālos paraugus un prezentēt sava produkta rezultātu, attīstīt radošu iniciatīvu.

Nodarbības plāns

  1. Laika organizēšana
  2. Iepriekš izpētītā materiāla konsolidācija.
  3. Patstāvīgs darbs.
  4. Nodarbības rezultāts.

Aprīkojums: ražoti produkti dažādas tehnikas, kartītes ar uzdevumiem, lelle, albums ar paraugiem, pērlītes, adatas, šķēres, makšķerēšanas aukla.

Nodarbības kopsavilkums

  1. Laika organizēšana

Pr: Sveiks! Mēs turpinām strādāt ar ažūru aušanas tēmu.

  1. Iepriekš apgūto materiālu pastiprināšana.

Piem .: Kāda veida izstrādājumos var izmantot ažūra tehniku?

Uch: Salvetes, vāzes, apkakles un apkakles ...

Piemēram: cik daudz ažūra acu jūs zināt?

Ču: rombs, lukturītis, kvadrāts, ar saišķu piemēru ...

Pr: Kādā ažūra sietā nav iespējams konkrēti nosaukt šūnas tipu? Kāpēc?

Uch: Ar saišķiem, kā jūs varat paķert 1,2 ... krelles.

Uch: Daži vairāku rindu aušanas veidi

Piemēram: kāda ir ažūra aušanas priekšrocība.

Učs: Materiāla un laika ekonomikā.

2) Darbs ar kartēm

Praktiskais materiāls

Problēma meklētājprogrammā

Induktīva

Pr: Un tagad, izmantojot savas zināšanas, mēs strādājam ar kartēm.

Atrast krāsu / Lieldienu olas /

Ieskicējiet tehnisko kleitu lellei un vāzei. Strādājot ar skicēm, varat izmantot albumu ar aušanas tehnikas paraugiem.

Rezultāts, strādājot ar krāsu saskaņošanas kartēm.

Kā tiek atlasītas krāsas?

Uch: Vieglums, piesātinājums, ... kontrasts, radniecība.

PR: Labi paveikts ar uzdevumiem.

  1. Patstāvīgs darbs.

Pr: Tagad ķeramies pie darba. Darba vietas pārbaude. Drošības inženierija

Kopā pēc kartēm (skices)

Piem .: Paskatīsimies, kā izrādījās kleitas skices

Vai tehnika ir piemērota? ... Labi padarīts paveica labu darbu.

  1. Nodarbības rezultāts.

Pr: Kādā tehnikā tu strādāji ...? Kāda ir vismodernākā vecā vai modernā tehnika ažūru aušanā?

Cik daudz produktu esat pabeidzis, izmantojot šo tehniku? Paldies par jūsu darbu.

Cerams, ka jūs izpildīsit vēl daudzus gabalus, izmantojot šo tehniku.

Kopsavilkums par pērlīšu nodarbībām 2. studiju gads

Tēma "Ažūra acs ar rombu šūnu"

  1. Pārbaudiet bērnu zināšanas par pērļošanu, nostipriniet tās.
  2. Nostipriniet prasmi strādāt ar shēmu.
  3. Veicināt komandas veidošanos.
  4. Uzlabot komandas darbu un individuālās prasmes.
  5. Attīstīt uzmanību, precizitāti, estētisko garšu.

Aprīkojums: lelles - krelles (2), puzles komandām (2), pērlīšu aušanas raksti (2), krelles, šķēres, makšķeres aukla, stiprinājumi.

Nodarbības plāns

  1. Laika organizēšana
  2. Iesildīties

1) mutvārdu spēle "Izklausīt lelli".

2) Praktiski aust krelles.

  1. Patstāvīgs darbs.
  2. Nodarbības rezultāts.

Nodarbības kopsavilkums

  1. Laika organizēšana

Pr: Sveiks! Šodien mēs apkoposim ar jums, pārbaudīsim, kādas zināšanas jūs saņēmāt pērļošanas nodarbībās. Sadalīsimies divās komandās. Lelles ir krelles.

  1. Iesildīties

Piemēram: uzzīmējiet, kura komanda ir 1,2.

    1. mutvārdu spēle "Noskani lelli".

Komanda pārmaiņus pauž savu lelli. Ja atbilde ir pareiza, tiek nosaukts burts, un kustība turpinās. Vārdi ir šifrēti, kas nepieciešams krelles ražošanai.

1. Kādas blīvas aušanas metodes jūs zināt? (gobelēns, mozaīka, klosteris.

2. Kāda veida krelles jūs zināt (sasmalcinātas, samta, parastās, bugles)

3. Kādā veidā tiek ražots produkts: lauvas mazulis, čūska,

4. Kādā veidā produkts ir izgatavots no vāzes.

5. Kādus ažūra aušanas veidus jūs zināt? (četri)

6. Kāda veida blīvā aušana ir vispiemērotākā krāsu raksta (gobelēna) pārnešanai

7. Kāda veida blīvā aušana ir piemērota apņemšanai ap dzīvnieka formu (mozaīka)

8. Kas tiek uzskatīts par pērlīšu amatniecības pamatlicēju Krievijā? (Lomonosovs).

9. Kādas aušanas metodes tiek izmantotas suvenīru izgatavošanai (paralēla adīšana, mozaīka).

10. Kā sauc ķēdes, kurās tās tiek izmantotas dažādi veidi ķēdes (jauktas)

    1. Praktiski aust krelles.

Komandas kapteiņi Ale, Katja. Izmantojot diagrammas, jums ir jāizgatavo krelles.

  1. Izplatiet darbu.
  2. Izrāde:

Aust 1 ziedu

No aizdares aust divas ķēdes,

  1. Patstāvīgs darbs.

Patstāvīgs darbs.

  1. Nodarbības rezultāts.

Nodarbības rezultāts. Kas to izdarīja pirmais ... Izpildes kvalitāte.

Labi darīts, paveicis labu darbu.


Kopsavilkums par atklātu nodarbību par pērļošanu ar prezentāciju.
Autore: bērnu biedrības "Pērļošana" papildizglītības skolotāja Luņeva Larisa Semjonovna.
Nodarbības tēma: “Zieda pīšana. Krokusi ".
Nodarbības forma: nodarbība-spēle.
Nodarbības mērķis: Nostipriniet pērlīšu izveides spēles pamatmetodes un izveidojiet ziedu, izmantojot cilpu aušanas tehniku.
Uzdevumi:
Izglītojošs - lai nostiprinātu iepriekš izpētītās paņēmienus, kā pērlēt uz stieples: paralēli, cilpaini un apļveida;
- iemācīties izmantot krelles zieda izgatavošanai, izmantojot cilpu aušanas tehniku;
Attīstīties - attīstīties radoša domāšana, radošā neatkarība, atmiņa, iztēle, smalka motorika, modina bērnos vēlmi fantazēt, attīstīt kompozīcijas izjūtu;
Izglītojošs - audzināt estētisko gaumi, precizitāti, neatlaidību, pacietību, uzmanību, laipnu attieksmi pret biedriem, centību. Izaudziniet bērnos mīlestību pret dabu, izrādiet interesi par apkārtējo pasauli.
Metodes: Daiļliteratūra, verbāla (stāsts, frontāla aptauja);
Paskaidrojošs un ilustratīvs (demonstrējums, skaidrojums, instrukcija);
Reproduktīvais (praktiskais darbs, izstāde).
Metodes: spēle "Atrisiniet krustvārdu mīklu", aptauja, saruna, paraugu analīze, praktisku darbību demonstrēšana, individuālais darbs, apkopošana, iedrošināšana.
Didaktiskais materiāls: aušanas modeļi dažādas tehnikas, kartītes ar uzdevumiem, gatavi attēli ar rokām darināti raksti, attēli-ilustrācijas.
Materiāli un instrumenti: krelles dažādas krāsas, šķēres, salvetes darbam, stieple, plāksnes krellēm, krelles dekorēšanai.
Plāns:
1. Organizatoriskais: apsveikums, pārbaudot bērnu sagatavošanos stundai.
2. Sagatavošanās: stundas tēmas vēstījums, ievads.
3. Ievads nodarbībā: spēles instruēšana.
4. Galvenais: spēle.
5. Vingrošanas minūte.Vingrošana acīm.
6. Galvenā posma turpinājums.
7. Praktiskais darbs: prakse, "burvju" zieda izgatavošana.
8. Galīgais: ziedu noformējums vienā kompozīcijā, apkopojums, secinājumi, iedrošinājums.
Nodarbības gaita:
1. Laika organizēšana... Sveiciens, pārbaudot bērnu gatavību stundai.
Valija ir loģiska minūte. (2 min.) Mērķis: radīt stundā psiholoģiska komforta atmosfēru, mazināt stresu. Es aicinu bērnus iedomāties, ka tās ir skrejlapas, kas šūpojas vājā brīzē. Bērni ērti sēž, aizver acis, atslābina roku un kāju muskuļus, tos kratot. Tad studenti atver acis un uzsmaida galda biedram. Nodarbībā tiek iekļauti puiši, kuri nomierinājās pēc pārtraukuma.
2 .. Sagatavošanās.
Puiši, šodien mums ir neparasta nodarbība, mūsu stundā ir viesi, un mēs jums parādīsim, ko jums izdevās iemācīties, kādas skaistas lietas jūs varat izdarīt no pērlītēm. Atvērsim viesiem gaišo un krāsaino pērlīšu pasauli. Mēs jums parādīsim, kādas jūs esat gudras un rokdarbnieces.
Tagad uz ielas vēls rudens, daba guļ, tad būs ilgi ziemas vakaros, un pēc tiem nāks brīnišķīgs laiks gads - pavasaris. Un atkal daba mirdzēs ar krāsainām krāsām: ziedēs koki, ziedēs ziedi dārzos un puķu dobēs. Kādi ziedi pirmie zied mūsu dārzos un parkos? (Krokusi, prīmulas, tulpes, narcises, margrietiņas, pansijas .. .) - Un mēs centīsimies šodien paātrināt pavasara atnākšanu un no pērlītēm izgatavot košu pavasara ziedu.
-Pasaki man, no kādām daļām sastāv zieds? (Ziedlapiņas, putekšņi, kāts, lapas.) - Kā dabā tiek krāsotas krokusu ziedlapiņas? (Tās var būt divu krāsu, vienā ziedā var krāsot ziedlapiņas savādākpiemēram, violets un dzeltens, balts un rozā utt.) - Mums visas šīs zieda daļas būs jāizgatavo no pērlītēm. - Kādi instrumenti, jūsuprāt, mums ir nepieciešami pērļošanai? (Šķēres, stieple, makšķeres aukla, diegi ...)
Un mūsu nodarbība notiks spēles formā. Vai jums patīk spēlēt? Un mīklu minēšana? Tad mēs sāksim risināt krustvārdu mīklu.Krustvārds "Uzmini, kurš zieds?"
Skatiet, cik daudz ziedu ir. Iepazīsim viņus:
1. Horizontāli:
Vienu maija dienu piedzima puķe, un zelta pļava to lolo. Man šķiet, ka tikai tu tai pieskaries, un tā melodiski zvana. Un pļava dzirdēs šo skaņu. Un putni un ziedi. Klausīsimies: Ah , pēkšņi mēs dzirdam jūs un es
Pareizā atbilde ir zvans.

2. Horizontāli:
Dažkārt tas zied maijā, Viņu var atrast meža ēnā: Uz kātiņa kā krelles pēc kārtas karājas smaržīgi ziedi ...
Pareizā atbilde ir landers.
Fotoattēlā redzama dzīvā zieda un pērļotā zieda salīdzinājums.
3. Horizontāli:
Es esmu kaprīzs un maigs, man tas ir vajadzīgs jebkuriem svētkiem. Es varu būt balta, dzeltena, sarkana, bet es vienmēr palieku skaista
Pareizā atbilde ir roze.
Fotoattēlā redzama dzīvā zieda un pērļotā zieda salīdzinājums.
4. Horizontāli:
Viņš ir ziedu princis-dzejnieks, Viņam ir dzeltena cepure. Par pavasara sonetu encoram Mums lasāms ...
Pareizā atbilde ir narcissist.
Fotoattēlā redzama dzīvā zieda un pērļotā zieda salīdzinājums.
5. Horizontāli:
Garš plāns kāts, virs - sarkana gaisma. Nevis augs, bet bāka - tas ir spilgti sarkans ...
Pareizā atbilde ir mac.
Fotoattēlā redzama dzīvā zieda un pērļotā zieda salīdzinājums.
6. Horizontāli:
Izlaužoties cauri sniegam, pārsteidzošs asns. Pats pirmais, vissmalkākais, Visvelveta zieds!
Pareizā atbilde ir sniegpulkstenīte.
Fotoattēlā redzama dzīvā zieda un pērļotā zieda salīdzinājums.
7. Horizontāli:
Uz kāta ir ziedu rinda,
Pumpuri un ziedi sēž
Nepretenciozs, nevis kaprīzs
Tajās var redzēt zilās debesis!
Pareizā atbilde ir aizmirsti.
Tas zied pavasarī
tas zieds ir nerātns
Lapu nav. Tas ir triks.
Droši vien CROCUS jokoja.
Dzeltena, zila, svītraina.
Viņš joprojām ir SAFFRAN, puiši.
Un izrādījās vertikāli - Krokusi.
Šodien mēs pīsim krokusa ziedus. Šī ir mūsu stundas tēma. Un mēs tos dāvināsim savām mātēm un vecmāmiņām svētkos "Mātes diena".
4. Galvenais posms.
Sagatavošanās zieda pagatavošanai.
- Sākot strādāt ar pērlītēm, jāatceras sekojošais: - darba vietai jābūt labi apgaismotai. - pirms darba sākšanas krelles jāsakārto atbilstoši to krāsām. - darbam krelles lej uz salvetes. Ļaujiet man atgādināt par drošības noteikumiem, strādājot ar pērlītēm 1. Apdraudējumi darbā: pirkstu bojājumi ar stiepli; rokas savainojums ar šķērēm; acu traumas. 2. Kas jādara pirms darba uzsākšanas: ielieciet instrumentus un piederumus tiem paredzētajā vietā. 3. Kas jums jādara darba laikā: esiet uzmanīgs pret darbu; labajā pusē ielieciet šķēres ar aizvērtiem asmeņiem, kas ir vērsti prom no jums; šķēres nododiet tikai ar aizvērtiem asmeņiem un gredzeniem uz priekšu. Nevar sagriezt lidojumā. Strādājot ar šķērēm, darbības laikā ir jāuzrauga asmeņu kustība un stāvoklis. 4. Kas jādara darba beigās: saskaitiet adatu un tapu skaitu adatu gultā. Viņiem vajadzētu būt tik daudz, cik bija darba sākumā; sakopt darba vietu. 5. Mēs sekojam stājai, neliecamies.
Sadalīsimies pa trīs cilvēku grupām, katra grupa auž savas detaļas, proti, trīs pīt ziedlapiņas, trīs pīt lapas un trīs pīt putekļus un ziedlapiņas. Katra grupa izveidos savu ziedu un izrotās to.
Mēs izpildīsim pirkstu vingrošana: Mēs iebāzām pirkstus dūrē - iedomāsimies, ka tas ir ziedu pumpurs.Šis pirksts grib gulēt, Šis pirksts ir ielēcis gultā, Šis pirksts ir pamājis, Šis pirksts jau ir aizmidzis. Visi pirksti pamodās - "Urā!" Ir pienācis laiks mums strādāt!
Materiālu izplatīšana.
5. Materiāla nostiprināšana:
atcerieties apļveida aušanu;
shēmas kartes demonstrēšana un darba konsolidācija ar to.
7. Praktiskais darbs.
Skolotājs ierosina izgatavot ziedu no krellēm saskaņā ar iepriekš pētīto cilpu aušanu. Meitenes apsēžas savās vietās, kur tām jau ir sagatavotas salvetes, plāksnes krellēm, šķēres. Aust ziedlapiņām ziedlapiņas. Pielikums Nr. 3. (plakāts ar cilpu rakstu).
Cilpas aušanas modelis.

Atcerēsimies pērļotās cilpošanas tehniku \u200b\u200bun saskaņā ar modeli, kas karājas uz tāfeles, jāizgatavo 5 ziedlapiņas. Nogrieziet stiepli 20 cm garumā.Pievienojiet 13 krelles, savērpiet, pagrieziet vēl 22 krelles, savērpiet 31 krelles. Tad mēs savērpjam stieples galus tā, lai lodītes būtu tieši vidū. Iegūtā cilpa ir pirmā ziedlapa. Mēs strādājam pēc shēmas. Vienam ziedam vajag 4 šādas ziedlapiņas. Mēs izgatavojam putekšņus, savācam 6 krelles un savērpjam.Lapu izgatavošanai jums jāsavāc 30-40 krelles un jāturpina. Ķeries pie darba. Kam vajadzīga mana palīdzība, paceliet roku.
Darba gaitā skolēni tiek aicināti klausīties skolotājas stāstītas leģendas un pasakas par ziediem.
Tauta ziedu nosaukumos ieliek savas valodas maigumu un mūziku. Viņu vārdi uzsver ārējās pazīmes krāsas vai iedvesmots no pasaku un leģendu satura. Klausīsimies dažus no tiem.
Astra - astera plānās ziedlapiņas tāpēc nedaudz atgādina tālu zvaigžņu starus skaista puķe un saņēma nosaukumu "aster" (latīņu aster - "zvaigzne"). Senā ticība saka, ka, pusnaktī izejot dārzā un nostājoties asters vidū, var dzirdēt klusu čukstu. Tie ir ziedi, kas sazinās ar zvaigznēm. Saskaņā ar sengrieķu mītu asters radās no kosmiskiem putekļiem, kad Jaunava, debess zvaigznājs, paskatījās no debesīm un raudāja.
Rudzupuķe - šī auga krievu nosaukuma izcelsme izskaidro veco tautas pārliecība... Jau sen skaista nāra iemīlēja skaisto jauno arāju Vasiliju. Jaunais vīrietis viņai atbildēja, bet mīļotāji nespēja vienoties, kur dzīvot - uz zemes vai ūdenī. Nāra nevēlējās šķirties no Vasilija, tāpēc viņa viņu pārvērta savvaļas zieds, kas pēc savas krāsas atgādināja vēsi zilo ūdens krāsu. Kopš tā laika, kā vēsta leģenda, katru vasaru, kad zied zilas rudzupuķes, nāras no viņiem pina vainagus un rotā ar tiem galvu.
Īrisa - saskaņā ar sengrieķu mitoloģija varavīksnes dieviete Īrisa (Īrisa), plīvoja pa viegliem, caurspīdīgiem, varavīksnes spārniem pāri debesīm un izpildīja dievu pavēles. Cilvēki to varēja redzēt lietus lāsēs vai uz varavīksnes. Par godu zelta matainajai Irisei tika nosaukts zieds, kura nokrāsas bija tikpat krāšņas un dažādas kā varavīksnes krāsas.
Calendula - nabadzīgā ģimenē piedzima zēns. Viņš uzauga slims un vājš, tāpēc viņi viņu sauca nevis vārdā, bet vienkārši Zamorysh. Kad zēns pieauga, viņš uzzināja ārstniecības augu noslēpumus un iemācījās tos izmantot cilvēku dziedināšanai. No visiem apkārtējiem ciematiem slimnieki sāka nākt uz Zamorišu. Tomēr bija ļauns cilvēks, kurš apskauda ārsta slavu un nolēma viņu iznīcināt. Reiz brīvdienās viņš atnesa Zamorišam vīna kausu ar indi. Viņš dzēra, un, kad jutās, ka mirst, viņš piezvanīja cilvēkiem un novēlēja apglabāt naglu no kreisās rokas pēc nāves zem indētāja loga. Viņi izpildīja viņa lūgumu. Uzauga tajā vietā ārstniecības augs ar zelta ziediem. Labā ārsta piemiņai cilvēki šo ziedu nosauca par kliņģerīti.
Maijpuķītes - krievu leģendās maijpuķītes baltos ziedus sauc par jūras princeses Magvas asarām, kura iemīlēja skaisto guslāru Sadko. Tomēr jaunā vīrieša sirds piederēja viņa līgavai Lyubavai. Uzzinot par to, lepnā princese nolēma neatklāt savu mīlestību. Tikai dažreiz naktī mēness gaismā varēja redzēt, kā skaistais Magus sēž ezera krastā un raud. Asaru vietā meitene nometa zemē lielas baltas pērles, kuras, pieskaroties zemei, dīgst ar burvīgiem ziediem - ielejas lilijām.
Roze - ziedu karaliene - cilvēki dziedāja no seniem laikiem. Saskaņā ar sengrieķu leģendu dzimis Afrodīte (skaistuma dieviete), kas iznāca no jūras Kipras dienvidu krastā. Šajā brīdī ideālo dievietes ķermeni klāja sniega baltas putas. Tieši no viņas cēlās pirmā roze ar žilbinoši baltām ziedlapiņām. Dievi, redzot skaistu ziedu, pārkaisa to ar nektāru, kas rozei piešķīra garšīgu smaržu. Rožu zieds palika balts, līdz Afrodīte uzzināja, ka viņas mīļotais Adonis ir nāvīgi ievainots. Dieviete ar galvu skrēja pie savas mīļotās, neko apkārt nemanot. Afrodīte nepievērsa uzmanību, kāpjot uz asiem rožu ērkšķiem. Viņas asiņu pilieni pārkaisa šo ziedu sniegbaltās ziedlapiņas, padarot tās sarkanas.
Vingrinājums acīm.
Materiāla rakstura dēļ (nelielas lodītes caurumi), veselība taupīšanas tehnoloģijas nodrošina 2 pauzes praktiskā darba laikā.Vingrojumi acīm.
Acis pa labi, acis pa kreisi,
Un mēs vedīsim pa apli.
Ātri - ātri mirgo
Un mēs nedaudz ēdīsim.
Paskaties uz deguna galu
Un ieskaties "uzacī".
Aplis, kvadrāts un trīsstūris
Atkārtojiet trīs reizes.
Mēs aizveram acis
Lēnām ieelpojiet.
Un atkal izelpojot
Liek acis pamirkšķināt.
8. Fināls.
Apskatīsim, ko jūs darījāt? Skatiet, cik skaisti ir ziedi, spilgti un visiem atšķirīgi. Labi darīts, jūs visu izdarījāt. Es vēlos jums pastāstīt, kā jūs varat izrotāt savu māju ar pērļotiem ziediem vai pagatavot dāvanu svētkiem.
Kļūs krokusi, kas izgatavoti no mūsu izgatavotām krellēm vairākās krāsās lielisks pušķis mājas dekorēšana vai dāvanas papildinājums. Tos var ietīt skaists papīrs, ielieciet katlā vai vāzē.Sēžot uz lapām, mēs varam aust mazus tauriņus, kas papildina attēlu. Tas arī viss. Izveidojiet skaistumu ar savām rokām, lūdzu, sev un saviem mīļajiem. To var izdarīt, iemācoties no krellēm aust krokusus. Izmēģiniet to, kas jums patiks. Es ierosinu izveidot jūsu darbu izstādi.
Bērni demonstrē savu darbu;
atbildiet uz jautājumu: “Ko jaunu viņi ir iemācījušies šajā nodarbībā?”;
izteikt vēlmes un fantāzijas par citu dāvanu izgatavošanu nākamajās nodarbībās.
Ja jums bija lielisks garastāvoklis un nodarbība patika, tad mēs ņemam sarkanu ziedu, ja labu - zilu, ja sliktu garastāvokli un nodarbība nepatika - baltu.
9. Noslēguma piezīmes
- Puiši! Daba ir mūsu mājas. Ziedi ir šīs mājas rotājums. Pret viņiem izturēsimies uzmanīgi, ar mīlestību! Neplūc puķes pļavās un laucēs, tās tur ir mājās. Tie ir nepieciešami tauriņiem, bitēm, kamenēm un spārēm. Ejiet tikai pa takām, lai ar kājām nesaspiestu garšaugus un ziedus. Audzējiet ziedus savā dārzā un dārzeņu dārzā. No tiem varat izgatavot pušķus.
Mēs ceram, ka šodienas nodarbība jums bija interesanta un pamācoša.
Izmantoto interneta resursu saraksts
Mīklas par ziediem
http://littlhuman.ru
Pirkstu vingrošana
http://www.liveinternet.ru
Foto no svaigiem ziediem
http://www.funcore.net
http://gallery.ru
DPI paraugi ar ziedu attēlu
http://rospisi.narod.ru/gzhel.html
http://masterpodelok.ru
Ziedi dažādās pērļošanas tehnikās
http://1pletenie.net
http://www.zhenskoehobbi.net
http://www.biser.info
Krokusa aušanas raksts
http://more.foto-origami.ru/iz-bisera-shemi-tsvetov.html























Atpakaļ uz priekšu

Uzmanību! Slaidu priekšskatījumi ir paredzēti tikai informatīviem nolūkiem, un tie var neatspoguļot visas prezentācijas opcijas. Ja jūs interesē Šis darbslūdzu, lejupielādējiet pilnu versiju.

Bērnu vecums ir 8-10 gadi (kā arī vecāki bērni ar invaliditāti).

1. Didaktiskais stundas pamatojums

Nodarbības mērķis:

  • Bērnu patstāvības attīstīšana un lasītprasmes palielināšana vides jautājumos, izmantojot mākslu un amatniecību - pērļošana. Pērļošanas pamattehniku \u200b\u200bnodrošināšana - violeta zieda izgatavošana.

Uzdevumi:Izglītojošs - noteikt krelles nolaišanas un vienkāršu cilpu savīšanas tehniku \u200b\u200bzieda "Violeta" izgatavošanas procesā no krellēm;

  • Attīstība -attīstīt iztēles domāšanu, radošo neatkarību, atmiņu, iztēli, uzmanību, smalko motoriku, rosināt vēlmi fantazēt, attīstīt kompozīcijas izjūtu bērnos;
  • Izglītojošs - audzināt estētisko gaumi, precizitāti, neatlaidību, pacietību, uzmanību, rūpību. Izaudziniet bērnos mīlestību pret dabu, iepazīšanos ar telpaugiem. Veido vērtību sistēmu, kuras mērķis ir maksimāli palielināt personīgo ieguldījumu kolektīva darbība stundas laikā. Iedvesmot interesi par apkārtējo pasauli un matemātiku, izmantojot pērļošanas nodarbības.
  • 2. Nodarbības metodiskais aprīkojums

    Materiāli tehniskā bāze

    • Instrumenti un materiāli: gatavā zieda paraugs, šķēres, stieple, krelles, lineāls, pērlīšu vāciņi.

    Didaktiskais atbalsts

    • Elektroniska prezentācija "Iekštelpu ziedi", video "Ziedi", krustvārdu mīkla "Iekštelpu ziedi", produktu izgatavošanas shēmas ar soli pa solim.

    3. Mācību metodes

    Verbāls (stāsts, skaidrojums, instrukcija, frontāla saruna);

    Vizuāls (skaidrojošs, ilustratīvs, demonstrējošs, elektroniska prezentācija);

    Praktiskais (praktiskais darbs, reproduktīvais darbs, spēle, izstāde).

    Saruna, aptauja, jauna materiāla analīze, paraugu analīze, skaidrojums, izmantojot vizualizāciju, praktisko darbību demonstrēšana, praktiskais darbs, individuālais darbs, apkopošana.

    5. Studentu izziņas darbības organizēšanas formas: individuāla, kolektīva.

    6. Nodarbošanās veids: apvienota.

    7. Posmi:

    Organizatoriskais

    • Sveiciens, pārbaudot bērnu gatavību nodarbībai, t / b.

    Sagatavošanās

    • Sarunas ievads.

    Galvenais

    Iekštelpu ziedu krustvārdu mīklu (teorija, prakse, iegūto zināšanu nostiprināšana) atrisināšana ar iekštelpu ziedu prezentācijas palīdzību.

    • Mērķu izvirzīšana.
    • Praktiskais darbs
    • Dinamiskā pauze, fiziskās minūtes.

    Fināls

    Apkopojot stundas rezultātus.

    8. Darba objekts: zieda "Violet" izgatavošana

    9. Starpnozaru saziņa:

    • OBZH - drošības pasākumi, strādājot ar caurduršanas un griešanas priekšmetiem (šķēres, stieple);
    • Pasaule - informācija par iekštelpu, dārza un lauka ziediem;
    • Matemātika - izmantojot noteiktu skaitu pērlīšu, mērot ar lineālu.
    • Mūzika - mūzikas gabala atpazīšana un klausīšanās.

    Nodarbības gaita

    1. Organizācijas posms.

    Sveiciens (sveiki, es priecājos jūs sveikt stundā).

    Skolēnu gatavības pārbaudīšana stundai.

    2. Sagatavošanās posms. Zināšanu atjaunināšana (jautājumi grupai).

    Kādu lielu tēmu mēs pētījām pēdējās nodarbībās? (pamata pērļošanas paņēmieni: vienkārša pērļošana, cilpu aušana)

    Kādas ir tilpuma aušanas iezīmes? (tilpuma aušanas iezīme kombinācijā dažādi ceļi aušana - skaistāks gala produkts)

    Ko mēs darījām vienā pēdējā stundā, kad gatavojāmies Skolotāju dienai? (ziedu darināšana)

    Atcerēsimies, no kādām daļām sastāv vienkāršs zieds? (ziedlapiņas un centrs)

    Šodien mēs turpināsim mācīties, kā to izmantot vienkārši triki aušana, lai izveidotu apjomīgu produktu, bet pirms mēs sākam, parunāsim par krāsām.

    Kur aug ziedi? (dārzā, mežā, laukā)

    Ja viņi aug dārzā, tad tos sauc dārzs. Un ja mežā - mežs, un laukā - laukā... Pareizi! Puiši, tagad es iesaku jums noskatīties nelielu filmu par dārzu un savvaļas puķēm. (Video "Ziedi")

    (Filmā izmantots PI Čaikovska muzikālais darbs “Ziedu valsis”. Bērni tiek aicināti apgūt šo darbu, noteikt tā žanru.)

    3. Galvenais posms.

    Puiši, kādi vēl ziedi ir? Pareizi - iekštelpās. Pēdējā nodarbībā jums tika dots mājas darbs, lai atcerētos istabas augu nosaukumus. Vai esat gatavs atbildēt? Bērni sauc istabas augus.

    Un tagad es iesaku jums ar prezentācijas palīdzību atrisināt iekštelpu ziedu krustvārdu mīklu (1. pielikums). UN atslēgvārds krustvārdu mīkla mums pateiks, kuru ziedu mēs šodien pīsim. Bērni skatās PowerPoint prezentāciju "Iekštelpu ziedi", vispirms viņi paši mēģina uzminēt vārdu un secībā to ievadīt krustvārdu mīklā. Ja jūs nevarat uzminēt, uznirst auga nosaukums: ja tas (nosaukums) ir sarkans, tad šis vārds ir piemērots krustvārdu mīklai un bērni krustvārdu mīklā ieraksta ziedu nosaukumus... Kāds ir atslēgvārds, kas parādījās? Pareizi - "Violeta".

    Vecākās grupas meitenes auda brīnišķīgas lapas un ievietoja katlā. Bet kaut kā pietrūkst. Ko tu domā? Pareizi, ziedi! Vijolītes! Šodien mēs svami pabeigsim šo viltojumu! Labi padarīts! Dzejniece Zimfira Abdrakhmanova uzrakstīja brīnišķīgu dzejoli par violetu:

    Atkal violets uz loga
    Viņa mums iedeva savu pušķi.
    Ar dāsnu violetu vienā līmenī
    Es ziedu tev pasaulē.

    Es tikai prasu: apsedz mani
    Ar roku lauki ar piedošanas ūdeni.
    Es nepārdzīvošu sniegu un karstumu,
    Galu galā es esmu mājas augs.

    Uz loga zied vijolītes
    Ceriņu spilgta krāsa.
    No rīta viņi man smaida
    Viņi ir solidāri ar vasaru.

    Dvēselei zied vijolītes
    Tieši laikā manai vārda dienai
    Svaigi un tik labi
    Joprojām bērnišķīgi neaizsargāti.

    Ziedi kā maigs zīds
    Lapas - zaļa samta,
    Maiguma gabals - parādos:
    Jauki, patīkami un gaiši.

    Sakiet man, puiši, vai vijolītes vienmēr ir ceriņi? Pareizi. Es iesaku jums noskatīties prezentācijas “Iekštelpu ziedi” turpinājumu un apbrīnot šos apbrīnojamos ziedus (bērni skatās dažādu krāsu un formu vijolīšu fotogrāfijas). Tātad, kādas ir vijolītes? Pareizi! Un šodien katrs no jums varēs izvēlēties krāsu savām vijolītēm, un mums būs ļoti skaists vijolīšu pods. Paskaties uz šo ziedu. Skolotājs parāda gatavo paraugu. Pēc izlases analīzes skolotājs plāno un nosaka gaidāmo darba darbību un darbību secību, veicot vijolītes.

    Šodienas nodarbības mērķis ir izgatavot ziedus. Tā rezultātā mums vajadzētu būt gatavam sastāvam - vijolīšu podam.

    Ievada apmācība

    Tagad ķersimies pie praktiskā darba.

    Lai strādātu, jums būs nepieciešami šādi rīki un materiāli: krelles no zilas, violetas, baltas vai krāsa rozā, vads, lineāls.

    Praktiskā darba laikā jums jāievēro drošības noteikumi, strādājot ar šķērēm un krellēm. Atcerēsimies (izplūda). Turklāt jums jāuzrauga sava stāja, jāsēž taisni, nelokoties un neskatāmies uz darbu no malas.

    Lai mums gūtu panākumus, kā mums vajadzētu strādāt ar jums? (draudzīgi, uzcītīgi).

    5. Praktiskais darbs (pēc mūzikas)