Nodarbības izklāsts par ārpasauli (vecākā grupa) par tēmu: "Kas ir varavīksne". Projekts (vidējā grupa) par tēmu: Izglītojošs un radošs projekts vidējās grupas bērniem "Varavīksnes loka"


Anna Lifanova
Kas ir varavīksne? Abstrakts izziņas darbība vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem

Mērķis. Bērna analītisko un sintētisko spēju attīstība.

Uzdevumi:

iepazīstināt bērnus ar gaismas īpašību pārvērsties varavīksnes spektrs;

Paplašiniet izpratni par krāsu sajaukšanos, kas veido baltu.

Materiāli un aprīkojums: Prezentācija ar mākslinieku gleznu reprodukcijām ar attēliem varavīksnes, litru bļoda ar ūdeni, pudele vieglas nagu lakas.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Klausieties puiši, dzejolis:

Varavīksne

Varavīksne karājās pavasara debesīs,

Jautrs lūkojās uz leju no debesīm.

Mēs laimīgi pasmaidījām iekšā atbildi:

- Varavīksne - varavīksne, krāsa - pārmērīga ekspozīcija.

Varavīksne īsu laiku karājās debesīs,

No debesīm uz zemi uz īsu brīdi noskatījos:

Izkusis ...

Ko tas visiem jāatceras?

Pa kreisi?

Sarkanās magones,

Dzeltenas smiltis

Zaļais iedegās

Uz zara ir lapa.

Vabole purpursarkana

Silda malas

Zilas šļakatas

Upe līdz krastiem.

Oranža saule

Meži ir sasildīti

Un strazds

Zilas acis. V. Stepanovs

Pedagogs: Puiši, apskatiet slavenu mākslinieku reprodukcijas. Ko jūs redzat visās šajās bildēs?

Bērni: varavīksne

Pedagogs: Vai kāds to zina tāda varavīksne un kā tas parādās?

Bērni atbild, ka viņa parādās pēc lietus, kad spīd saule.

Pedagogs: Varavīksne - viena no skaistākajām dabas parādībām.

Vai jūs, puiši, esat kādreiz redzējuši varavīksne?

Kā tas izskatās?

Skolotājs klausās atbildes bērni: Uz šūpoles, uz loka, uz tilta utt.

Pedagogs: Kopš seniem laikiem cilvēks ir domājis par izcelsmes dabu varavīksnes un saistīja daudzkrāsainas loka parādīšanos debesīs ar daudziem uzskatiem un leģendām. Daži tam ticēja varavīksne ir debesu tilts, no kura dievi vai eņģeļi nolaidās uz zemes, citi teica, ka tas ir ceļš starp debesīm un zemi vai no vārtiem uz citu pasauli.

Patiesībā, varavīksne Vai atmosfēras parādība rodas, kad saule lietus vai miglas laikā vai pēc lietus izgaismo daudz ūdens pilienu. Kad lietus laikā saules stari tiek lauzti ūdens pilēs, debesīs parādās daudzkrāsaina loka.

Atcerēsimies, cik daudz tam ir krāsu varavīksne un kas?

Bērni: 7 krāsas, mēs uzskaitām krāsas, atceroties slavenās atskaņa: "Katrs mednieks vēlas uzzināt, kur sēž viņa fazāns.".

Pedagogs: Tagad mēs centīsimies izveidot savu varavīksne

Pieredze « Varavīksnes filma»

Novietojiet uz galda trauku ar ūdeni tā, lai uz tā nekristu tiešie gaismas stari. Turiet otu no lakas pudeles virs bļodas, līdz lakas piliens nokrīt ūdenī. Novērojiet ūdens virsmu. Pārvietojiet galvu, lai apskatītu ūdeni no dažādiem leņķiem. Ko mēs esam redzējuši?

Uz plānas lakas kārtas, kas izlijusi uz ūdens, var redzēt zaigojošas pārplūdes... Laka uz ūdens virsmas veido plānu plēvi. Kad gaisma nokrīt uz šīs plēves virsmas, katrs tās starojums no tās daļēji atspoguļojas. Cita stara daļa sasniedz filmas apakšējo virsmu un arī no tās tiek atspoguļota. Staru atstarojumi summējas viens ar otru, un mēs varam redzēt pārplūdi varavīksnes toņi.

Fiziskā audzināšana:

Debesīs varavīksne karājas gaisā"izdarīt" varavīksne

Bērni ir uzjautrināti. pastiepies un vicini rokas

No viņas, tāpat kā no slaida, nolieciet rokas

Egorka, gailis brauc,

Kaķis, cūka un es. saritini pirkstus uz rokas

Pedagogs: Tagad mēs spēlēsim ar krāsām. Mēs sajauksim krāsas, lai krāsotu varavīksne.

K - sarkans

O - oranža

F - dzeltens

З - zaļa

G - zils

C - zils

F - violets

Mums ir tikai 4 krāsas: sarkana, dzeltena, zila, balta.

Kā mēs varam uzzīmēt varavīksne?

Bērni piedāvā savas krāsu sajaukšanas iespējas.

Pedagogs: Pārbaudīsim jūsu atbildes. Mums ir sarkans, oranžs \u003d sarkans + dzeltens, dzeltens - ir, zaļš \u003d zils + dzeltens, ciāns \u003d zils + balts, zils ir, violets \u003d zils + sarkans.

Es aicinu visus zīmēt savus varavīksne, tikai nejauciet krāsu izkārtojumu.

Un beigās nodarbības, mēs atkal spēlēsim ziepju burbuļi... Pēc burbuļu atbrīvošanas rūpīgi tos aplūkojiet. Katram burbulim ir Īrisakas ietver arī visas krāsas.

Pēc varavīksnes

Galvenie mērķi:

Lai nostiprinātu bērnu zināšanas par spektra galvenajām krāsām, spēju izcelt krāsu priekšmeta vidē, atlasīt objektus pēc krāsas;

Enkurs vizuālās prasmes;

Attīstīt radošumu, iztēli, estētisko uztveri.

Spēlējams varonis: skolotājs pēc mākslinieka tēla (jums var būt varavīksnes-loki, zieds-septiņi ziedi utt.).

Pārsteiguma brīdis

Skolotāja bērniem saka, ka, no rīta ierodoties grupā, viņa redzēja, ka visa grupa ir kļuvusi kaut kāda krāsaina. Kopā ar bērniem viņš pie sienas atrod apgleznotu varavīksni, uz galda septiņu krāsu ziedu, plauktā krāsainas lentes, mērces stūrī dažādu krāsu ziedu vainagus, grozā - balonus ar dažādas krāsas. Viņa bērniem saka, ka viņi noteikti nonākuši daudzkrāsainā pasaku stāvoklī.

Didaktiskais vingrinājums "Baloni")