Nodarbbas par iepazans ar apkrtjo pasauli. Nodarbības par iepazīšanos ar ārpasauli - izziņas-spēles moduļa kopsavilkums bērnudārza vidējā grupā "Draudzības pasaka, kas apmeklē bērnus"


Strādājot pie holistiskas pasaules ainas veidošanās bērniem, vissvarīgākais šajā virzienā ir bērnu ekoloģiskā izglītība. Ievietot cieņpilnu attieksmi pret visām dzīvajām un nedzīvajām lietām bez zināšanām nebūs pilnīga. Un bērni mācās zināšanas nodarbību, spēļu, eksperimentu, novērojumu gaitā. Es vēršu jūsu uzmanību uz pēdējās nodarbības "Es esmu krasta daba" kopsavilkumu, kuras saturs ietver sarunas, verbālas, aktīvas un didaktiskas spēles. Spēlējot, bērni parāda savas zināšanas par dabu un apkārtējo pasauli, izdara secinājumus un arī pauž attieksmi pret šo tēmu. Iesaku bērniem šīs nodarbības praktisko daļu netradicionālā virzienā - zīmējot ar saburzītiem papīra gabaliem, samitrinot, kas piešķir reljefu izskatu, spilgtumu un neparastu izskatu. Šādas izmaiņas izglītības un vizuālajās aktivitātēs ir izdevīgas bērniem, kuri var un mīl kaut ko darīt ar savām rokām. Lai gan katram bērnam lapās varat piedāvāt praktisko daļu, izvēloties veidu "Extra ceturtā". Šo nodarbību izmēģināju vecākā grupā seminārā par vides izglītību. Kolēģi viņu novērtēja pozitīvi.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar citiem vecākajā grupā

"Es esmu krasta daba"

Mērķis: Veidot bērnu idejas par planētu "Zeme", par tās dabisko vidi.

Uzdevumi:

  1. Iemācieties izprast attiecības starp Zemes dabisko vidi.
  2. Turpiniet papildināt bērnu zināšanas par Zemes ekoloģiju.
  3. Veicināt cieņu pret dabu.
  4. Pilnveidot netradicionālu attēlu formu tehniskās prasmes.

Nodarbības plāns:

  • Spēle "Kas tas ir?"
  • "Zeme ir mūsu dzimtās mājas" (Zemes attēls, globuss)
  • "Četri Zemes elementi"
  • Bumbas spēle "Gaiss, ūdens, zeme"
  • Spēle brīvā dabā "Lido, peld, skrien"
  • Spēle "Rūpējies par dabu"

Nodarbības gaita:

  1. Didaktiskā spēle "Kas tas ir"

Skolotājs domā par dzīvas vai nedzīvas dabas objektu un sāk uzskaitīt tā pazīmes. Ja bērni to uzminēja, tiek domāts par nākamo objektu, ja nē, tad zīmju saraksts palielinās.

"Saule" - karsta, gaiša, apaļa, starojoša;

"Vējš" - kustīgs, spēcīgs vai vājš, var vadīt mākoņus;

"Zvēri" - mobili, lieli un mazi, pūkaini, savvaļas;

"Koks" - nekustīgs, augsts, viegli uzliesmojošs, dod mājvietu putniem un vāverēm;

"Zeme" - melna, vaļīga, barojoša, tajā ir ūdeles.

  1. "Zeme ir mūsu dārgās mājas"

Apsveriet ilustrāciju "Zemes planēta", parādiet globusu.

Kā sauc šo vienumu? (Globuss)

Ko jūs varat pateikt par viņu? (Bērnu atbildes)

Kas atrodas uz planētas "Zeme"?

Kalni, upes un jūras _

Šī ir visa mana Zeme!

Jums ir labas zināšanas par Zemi. Es jums pastāstīšu par četriem elementiem, kas pastāv uz Zemes, un tie ir nepieciešami visiem planētas iedzīvotājiem: tie ir gaiss, uguns, ūdens un zeme. Bez tiem nevar iztikt.

Uzminiet sev, kāpēc jums nepieciešams gaiss (ūdens, uguns, zeme)?

  1. Didaktiskā bumbu spēle "Gaiss, ūdens, zeme"

Skolotājs iemet bumbu bērnam un nosauc dabas objektu, piemēram, "magpie". Bērnam jāatbild "gaiss" un jāmet bumba atpakaļ.

Delfīns, varene, tauriņš, lācis, čūska, siļķe, valis, ērglis.

  1. Attēla "Apaļā deja" pārbaude

Apskatiet šo attēlu. Visi turas rokās un priecīgi dejo, it kā būtu viens otram radinieki:

Viss ir vajadzīgs uz planētas!

Nepieciešams lietus un sniegs

Saule ir skaidra, vējš

Klusa strauta skriešana.

  1. Spēle "Lido, peld, skrien"

Skolotājs bērnus sauc par savvaļas dzīvnieku objektu. Bērniem vajadzētu attēlot, kā šis objekts pārvietojas. Piemēram, "karūsas" - atdarina peldošu zivi, "zaķis - bērni sāk skriet uz vietas vai lēkt":

Ērglis, haizivs, vēzis, dzenis, kamene, bruņurupucis.

  1. Spēle "Rūpējies par dabu"

Uz tāfeles ir attēli: mežs, ūdens, saule, muša, lācis, strazds, mēness.

Skolotājs noņem vienu no attēliem, kas notiks ar atlikušajiem dzīvniekiem vai priekšmetiem, ja uz Zemes nav paslēpts neviens objekts. Piemēram, mēs noņemam putnu - kas notiks ar pārējiem dzīvniekiem, cilvēkiem, augiem.

Jūs un es sapratām, ka "Zeme" ir mūsu kopīgās mājas, kuras ir jāaizsargā un jāaizsargā, lai ikviens varētu tajā labi dzīvot.

  1. Zīmējums ar saburzītiem planētas "Zeme" papīriem

Zīmēsim savu planētu Zeme ar saburzītiem papīra gabaliem, guašu.

Iesakiet uzzīmēt apaļu globusu globusa formā, kas apzīmē okeānus (zils), kalnus (brūns), mežus (zaļš)

Jūs paveicāt labu darbu, daudz iemācījāties, labi izdarījāt!

Nodarbības beigās piedāvājiet izveidot zīmējumu galeriju, apbrīnot, apspriest.


Čeboksari pilsētas pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs Nr. 73" Polyanka "

Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar ārpasauli sagatavošanas grupā "Mūsu meža koki"

Izstrādāja:

Osterova E.D.

Pedagogs 1 kv. kaķis.

Čeboksari - 2017. gads

Programmatūras saturs.

Mērķis: padziļināt un uzlabot bērnu zināšanas par mūsu mežu kokiem.

Izglītības uzdevums: iemācīt bērniem atšķirt un atpazīt kokus pēc to izskata, augļiem un lapām; nostiprināt zināšanas par koku struktūru un nozīmi cilvēka dzīvē.

Korekcijas un attīstības uzdevums: turpināt darbu pie vārdu veidošanas (relatīvo īpašības vārdu veidošanās no lietvārdiem, kas apzīmē koku nosaukumus); attīstīt atmiņu, garīgās darbības, sakarīgu runu;

Izglītības uzdevums: veicināt interesi un cieņu pret kokiem, spēju pareizi uzvesties mežā atvaļinājumā.

Vārdnīcas darbs: paplašiniet un bagātinietbērnu vārdu krājums, izmantojot īpašības vārdus, kas atvasināti no lietvārdiem.

Materiāli: attēli, kas attēlo kokus, dzejoļi, mīklas, d / un "No kura koka lapa".

Nodarbības gaita:

Sveiki bērni! Šodien mēs dosimies uz meža pasaku zemi (lasīsim dzejoli)

Pasaka par mežu

Aizkaru aust no smaržīgiem zariem,

Priedes nelaiž vēju meža sirdī ...

Tur, vēsā klusumā, sprēgā straume,

Svaiga un vēsa, tīra un spīdīga ...

Bailīgi slēpjoties piekrastes zālē,

Sniegbaltā ielejas lilija skatās tajā straumē,

Un notur stipru aizkaru no zariem

Snaudoša pasaka - pasaka meža sirdī ...

Puiši, kas ir galvenie šīs pasakainās valsts iedzīvotāji? (bērnu atbildes)

Pareizi! Koki, protams!

Kādu labumu koki dod mežam? (bērnu atbildes)

Labi padarīts! Koki ir galvenais planētas skābekļa avots. Viņi elpo netīro smaku un izelpo tīru!

Mūsu meži ir bagāti ar dažādiem kokiem. Apskatīsim dažus no tiem. Tam es jums esmu sagatavojis mīklas (es izlasīju pirmo mīklu)

Baltmucu skaistules

Viņi kopā stāvēja pie ceļa,

Zari nolaižas no apakšas,

Un uz zariem ir auskari.

(Bērzs)

Pareizi! Bērzs! (parādot attēlu ar bērza attēlu)

Puiši, kā izskatās bērzs? (bērnu atbildes)

Labi padarīts! Bērzs ir ļoti skaists, mazas cirtainas lapas, balts stumbrs, tas ir slaids.

Kādu labumu bērzs dod cilvēkam? (bērnu atbildes)

No tā izgatavo mēbeles, amatniecības izstrādājumus un suvenīrus. Krievu ciematos būdiņas jau sen silda bērzu baļķi. Bērzu pumpuri un lapas tiek izmantotas medicīnā. Bērzu sula, kas tiek novākta agrā pavasarī, ir garšīga un veselīga.

Klausīsimies kopā ar jums otro mīklu:

Stāv pār stāvo

Varenais varonis:

Izkliedē man plecus

Viņš izmeta rokas. (Ozols)

Pareizi! Ozols! (parādot ozola attēlu)

Pastāsti bērniem, kas ir ozola stumbrs? (bērnu atbildes)

Bagāžnieks ir biezs, pārklāts ar brūnpelēku mizu ar līkumainām plaisām. Jo vecāks koks, jo dziļākas plaisas. Ozols tiek uzskatīts par varonīga spēka, varas un muižniecības personifikāciju.

Kā sauc ozola augļus? (bērnu atbildes)

Pareizi! Zīles! Un kuri meža iemītnieki mīl mieloties ar ozolzīlēm?

Labi padarīts! Mežacūkām, briežiem, lauka pelēm, žagatiem patīk mieloties ar ozolzīlēm.

Un kādas priekšrocības ozols dod cilvēkiem? (bērnu atbildes)

To izmanto kuģu būvniecībā, mēbeļu un galdniecības ražošanā.

Tagad klausīsimies kopā ar jums šo mīklu:

Kāda ir šī meitene:

Ne šuvēja, ne amatniece,

Viņa pati neko nešuj,

Un adatās visu gadu. (Egle)

Kādu koku mēs vienmēr rotājam ar rotaļlietām Jaunajam gadam? (bērnu atbildes).

Pareizi! Ziemassvētku eglīte!

Pastāsti man, kādus ieguvumus koks dod cilvēkam? (bērnu atbildes).

Tas izgatavo skaistas mēbeles. Arī papīrs un mūzikas instrumenti ir izgatavoti no egles koka.

Klausīsimies kopā ar jums šo mīklu:

Pumpuri - smaržīgi,

Lapas ir lipīgas

Augļi - gaistoši (papeles)

Papele! Sakiet, kāda ir papeļu lapu izmantošana? (bērnu atbildes)

Viņi noņem putekļus un kvēpus no gaisa un atbrīvo lielu daudzumu skābekļa atmosfērā.

Tagad nedaudz atpūtīsimies!

Didaktiskā spēle "No kāda koka ir lapa?"

Bērniem tiek izsniegtas kartītes ar koku, lapu attēlu. Nepieciešams atrast pāri (bērza lapa - bērzs) utt.

Un tagad puiši, atcerēsimies, kā uzvesties mežā, lai netraucētu meža iemītniekiem.

Dzejoļa lasīšana.

Ja jūs atnācāt mežā pastaigāties,

Elpojiet svaigu gaisu

Skrien, lec un spēlē

Tikai, ņemiet vērā, neaizmirstiet

Tam nevajadzētu mežā trokšņot.

Pat ļoti skaļi dziedi.

Mazie dzīvnieki būs nobijušies

Bēdz prom no meža malas!

Nevajadzētu veltīgi plūkt ziedus!

Nevajag šaut no strēles!

Jūs nenācāt nogalināt!

Ļaujiet tauriņiem lidot

Nu, kam viņi traucē,

Šeit viņi nav jānoķer,

Sit, klapē, sit ar nūju.

Jūs esat tikai viesis mežā.

Šeit īpašnieks ir ozols un alnis.

Rūpējies par viņu mieru -

Galu galā viņi nav mūsu ienaidnieki.

Jauni puiši!

Atkal atcerēsimies, kādi koki aug mūsu mežos.

Valentīna Kakoša
Nodarbības par iepazīšanos ar ārpasauli kopsavilkums "Saruna par cilvēku"

Metodiskā izstrāde iepazīšanās ar apkārtējo(sagatavošanas grupa)

Abstrakts GCD izglītības jomā " Kognitīvā attīstība"

Kakosha Valentina Valerievna - audzinātāja GBOU vidusskola Prosvet ciematā "Rasas piliens".

Temats: « Saruna par cilvēku»

Uzdevumi: Veidot bērniem ir priekšstats par sevi kā par cilvēks; par tā atšķirīgajām iezīmēm; par dzimumu atšķirībām. Attīstīt novērošanu, spēt atrast atšķirības no citiem cilvēkiem. Veiciniet gādīgu attieksmi viens pret otru.

Aprīkojums: Molberts; enciklopēdija; plakāts « Persona» ; attēlus (augi, dzīvnieki, persona) strādāt divatā; bildes spēlei "Ķēde" (bērns - pirmsskolas vecuma bērns - skolēns - students - pieaugušais vecāka gadagājuma cilvēks); plakāts vai attēli "Noderīgi un kaitīgi produkti"

Insults: Bērni staigā uz paklāja un stāv aplī

Pedagogs: 1) Puiši, paskatieties uz sauli, kas spīd caur mūsu logiem, uzsmaidīsim viens otram un dāvāsim labu garastāvokli.

Bērni sēž uz paklāja.

Skolotājs veido mīklas

1 Ja tas nebūtu viņš, es neko neteiktu. (Mēle)

2 Naktī divi logi aizveras, un ar saullēktu viņi atveras (Acis)

3 Tas var būt ļoti atšķirīgs: laipns, kaitīgs. Lepns, svarīgs, garš, mazs, kuprots. Biezs, plāns, vasaras raibums. (Deguns)

4Ceļā iet divi identiski stabi, es bez tiem nevaru dzīvot - galu galā šie ir mani (Kājas)

5Neskuchayushki - draudzenes dienu un nakti kopā. Ja viņi gatavo siera kūkas, abi būs mīklā. (Ieroči)

Dzejolis "Pieci mazi brāļi"

Pieci pirksti uz viņa rokas, sauciet vārdā. PIRMAIS pirksts - sāniski - sauc BIG.

OTRAIS pirksts - centīgs rādītājs, - Nav brīnums, ka viņi to sauc par POTENCIĀLU. Tavs TREŠAIS pirksts ir tikai pa vidu, Tāpēc TUVAM tiek dots nosaukums. CETURTO pirkstu sauc par bezvārdu, viņš ir neveikls un spītīgs. Tāpat kā ģimenē, jaunākais brālis ir iecienīts. Saskaņā ar kontu viņš ir PIEKTĀS, saukts par MAZO PIRKSTU.

2) Zīmējiet uz molberta

Punkts, punkts, komats. Izlīda greiza seja. Rokturi, kājas, gurķi- izrādījās- mazs vīrietis!

Par ko mēs šodien runāsim? Plakāts « Persona»

- Cilvēks ir dzīvs organismskā augs, dzīvnieks. Viņš zina, kā kustēties, staigāt, skriet, elpot, just (dzirdēt, saost, sāpēt, izsalkumu, apkārtējās vides temperatūra). Lai dzīvotu, viņam jābūt neskartiem un normāli funkcionējošiem orgāniem un ķermeņa daļām. Enciklopēdija Persona atšķirībā no augiem un dzīvniekiem - būtne saprātīgi: viņš domā, runā un rīkojas saprātīgi. Persona - tāpat kā augiem un dzīvniekiem ir vajadzīgi noteikti apstākļi trešdiena: gaiss, ūdens, pārtika.

Spēle "Atrast atšķirības" veic pa pāriem. Uz galdiem ir attēloti augi-dzīvnieki, augu- persona, dzīvnieku- persona... Jums jāatrod atšķirības starp šīm dzīvajām būtnēm.

3) Jūs tagad esat atraduši atšķirības, bet tagad pasakiet man, ar ko cilvēki atšķiras viens no otra? (augums, matu, acu, ādas krāsa, tautība)

Spēle - Kā jūs varat pateikt?

Ja acis ir zilas - zilas acis, zaļas - zaļas, brūnas, melnas - melnas.

Ja āda ir balta, baltādaina, dzeltenīgi dzeltena, melna-melna.

Ja mazs ir liliputs, garš ir milzis.

Ja zēns kļūst par vīrieti, meitene kļūst par sievieti.

Spēle "Savāc ķēdi" -bērni ir sadalīti divās komandās, bildes ir uz diviem galdiem (mazulis (ka, pirmsskolas vecuma bērns (ts, students (ts, students, skolnieks) (ka, vīrietis-sieviete, vecmāmiņa-vectēvs).

Katrai komandai ir jāsakārto attēli pēc kārtas un pēc tam jānosaka sava vieta šajā ķēdē.

4) U cilvēkam ir ķermeņa daļas, nosauksim tos pareizi un parādīsim sev.

Spēle "Nosauciet to pareizi" Es saukšu dzīvnieka ķermeņa daļas un jūs cilvēks.

Mutes-mutes-vilnas-matu ķepas-rokas ilkņi-zobi-purni-sejas nagi-nagi vēders-vēders.

Fizminutka Man ir galva, Pa labi un kreisi viens, divi. Viņa sēž uz stipra kakla, pagriezās un pagriezās. Tad rumpis iet - noliecieties atpakaļ, noliecieties uz priekšu, pagriezieties, pagriezieties! Ikvienam ir izveicīgas rokas uz augšu un uz leju, uz leju un uz augšu. Mums vajag kājas, lai skrietu, lēkātu, tupētu, stāvētu. Tas ir mans ķermenis! Kopā ar viņu dari visu par pieciem!

5) - kas būtu jādara, lai mūsu ķermenis būtu vesels? (mazgāt, ēst vitamīnus)

Kas ir mūsu ienaidnieki (mikrobi) Attēli

Kā ar viņiem rīkoties?

Spēle "Veselīgs - kaitīgs ēdiens" bērni tiek sadalīti divās komandās, uz galdiem attēli. Ir nepieciešams ievietot vairākus noderīgus pārtikas produktus, kas ir kaitīgi mūsu ķermenim.

Ja ir plakāts, atrodiet veselīgu un neveselīgu pārtiku.

Skolotājs nolasa pantu, bērni sevi parāda.

Uz mūsu pirkstiem ir naglas, uz rokām, plaukstas locītavas, elkoņiem. Kronis, kakls, pleci, krūtis. Un neaizmirstiet savu vēderu! Gurni, papēži, divas kājas, apakšstilbs un potīte. Ir ceļi un mugura, bet ir tikai viens! Mums ir divas ausis uz galvas,

Un divas daivas. Uzacis, vaigu kauli un tempļi, un acis, kas ir tik tuvu. Vaigi, deguns un divas nāsis, Lūpas, zobi izskatās, Zods zem lūpas. Tas ir tas, ko jūs un es domāju!

6) Spēle "Saki to laipni"

Deguns-deguns, acs-acs, mute-mute utt.

Rezultāts Par ko runāja?

Kā jums vajadzētu saistīties ar savu ķermeni, kā rīkoties?

Kā ārstēt apkārtējiem tu cilvēkiem un dzīvām būtnēm?

Programmatūras saturs:

Lai konsolidētu pamatjēdzienus: "veselība", "tīrība", "higiēnas preces", "laipnība", "pareiza uztura";

Iemācīt bērniem drošas uzvedības noteikumus;

Attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu, iztēli;

Nodarbībā izmantotie materiāli:

Spogulis, pārtikas manekeni, "higiēnas priekšmetu" attēli, moduļi, "smeshariki" attēli, baloni, grozi (3 gab.), Saules attēls, lentes pēc bērnu skaita, multivide, magnetofons.

Atklātās nodarbības kurss par iepazīšanos ar ārpasauli vidējā grupā

Pedagogs: Sveiki, dārgie puiši. Šodien es atnācu pie jums ciemos, lai dotos burvju ceļojumā. Skatiet, cik daudz viesu mums ir. Sasveicināsimies ar viņiem. "Sveiki!"

Pedagogs: Puiši, mēs ne tikai sveicinājām jūs, bet novēlējām viens otram un viesiem labu veselību, un viesi - labu veselību.

Puiši, kas jums jādara, lai būtu vesels? (bērnu atbildes)

Pedagogs: Un tagad es jūs uzaicinu uz valstību "Veselība". (skan mūzika)

Lai atgrieztos kopā ar mani, mums nav nepieciešams transports.

Burvju spogulis mūs nepievils

Veselība mūs ātri ievedīs valstībā.

Lai nokļūtu burvju valstībā, jums jāieskatās burvju spogulī un jāsmaida viņam. (bērni skatās spogulī un smaida)

Pedagogs:

Tātad mēs nokļuvām valstībā "Veselība" un atradāmies pirmajā izcirtumā "Veselīgs ēdiens".

Trīsdesmit divi smieklīgi zobi

Pieķerties viens otram

Steigā augšā un lejā

Viņi grauž maizi, grauž riekstus.

Puiši, smaidiet viens otram un redziet, cik jums ir zobu? Cik skaista tu esi, kad smaidi.

Pedagogs: Paskaties, šajā tīrīšanā ir divi zobi. Kāds tas ir zobs? (rāda jautru zobu)

Bērni: Priecājies.

Pedagogs: Kāpēc viņš ir smieklīgs?

Bērni: Viņš ir balts, vesels.

Pedagogs: Kāds tas ir zobs? Kāpēc viņš ir skumjš? (rāda skumju zobu)

Bērni: Viņam ir caurums, viņš ir slims, viņam ir kariess.

Pedagogs: lai būtu vesels, jums jāēd pareizi. Es domāju, ka jūs zināt, kuri pārtikas produkti ir veselīgi un kuri - neveselīgi. Kādi ir pārtikas produkti, kas ir noderīgi jūsu veselībai? Kādi ir neveselīgi pārtikas produkti? Tagad es iesaku jums spēlēt spēli: " Noderīga un neveselīga pārtika”(Bērni divos groziņos salika pārtikas manekenus).

Labi darīts, es redzu, ka jūs daudz zināt par veselīgu uzturu.

Skolotājs: Tagad klausieties burvju mīklu, kas mūs aizvedīs uz nākamo mijieskaņu Drošas uzvedības noteikumi».

Mīklas par bīstamiem priekšmetiem:

Ja tas ir labi asināts,

Viņš visu ļoti viegli sagriež.

Maize, kartupeļi, bietes, gaļa,

Zivis, ābols un sviests.

Šī ir šaura - šaura māja:

Tajā mudž simts māsu.

Un jebkura no māsām

Tas var uzliesmot kā ugunskurs.

Es puff, puff, puff

Es vairs negribu sasilt.

Vāks skaļi iezvanījās:

"Dzeriet tēju, ūdens vārās!"

Viņam ir daudz raižu:

Pieredzējis rīks -

Nav liels, ne mazs,

Viņš griež un griež.

(šķēres)

Linu valstī gar Sheets upi

Tvaikonis kuģo turp un atpakaļ,

Un aiz viņa ir tik gluda virsma - nav grumbu, ko redzēt.

Pedagogs: Puiši, šeit mēs esam ar jums un klajā "Drošas rīcības noteikumi". Un šajā lauciņā dzīvo smešariki, skumji un jautri, kuri vēlas kopā ar jums spēlēt spēli "Noderīgi un kaitīgi padomi". Es jums uzdošu jautājumus, un, ja jūs piekrītat, tad audziniet Smesharik, kurš smaida, un, ja jūs nepiekrītat, tad Smesharik, kurš ir skumjš.

Spēle Noderīgi un kaitīgi padomi

Sēžot pie galda, vicinot nazi un dakšiņu;

Runājiet bez košļājamās pārtikas;

Ēšanas laikā izmantojiet salveti;

Ielieciet mutē pogas, saspraudes, adatas;

Spēlēt ar sērkociņiem;

Esi rūdīts;

Atver durvis svešiniekam;

Zāļu lietošana bez pieaugušo atļaujas;

Ievērojiet dienas režīmu;

Ieslēdziet elektroierīces bez pieaugušo atļaujas;

Nostājies uz palodzes un noliecies pa logu.

Labi darīts, viņi nemaldījās un atbildēja pareizi. Nu ir pienācis laiks doties uz nākamo izcirtumu.

Pedagogs:

Mums ļoti patīk vingrot -

Visi vēlas būt veseli!

Vingrojumi mums palīdz

Retāk tiekoties pie ārstiem.

Un tagad mēs atrodamies sporta laukumā, kur veiksim fizisku minūti.

Fiziskās minūtes veikšana (mūzikas pavadījumā)

Pedagogs: Un šī klaja ir maģiska, un uz tās dzīvo pasaku "Labestība", kas mazus bērnus pārvērš par burvjiem. Stāviet lokā, dodiet viens otram rokturus, aizveriet acis. Tagad jūs kļūsiet par maziem burvjiem (skan burvju mūzika). Atver acis, skaties viens uz otru un smaidi. Dodiet viens otram savu roku siltumu. Sajūtiet, kā līdz ar plaukstu siltumu jūs sagaida vislabākās jūtas. Tagad sāciet divatā un sadodieties rokās.

Smaidiet viens otram ar laipnu smaidu;

Dodiet viens otram laipnu izskatu;

Dodiet viens otram laipnu rokasspiedienu;

Sildīsim plaukstas ar siltu elpu un dāvāsim viens otram savu siltumu.

No jūsu laipnības, jūsu siltuma izcirtumā spīdēja spoža saule. Katrs no jums ir saules stars. Apsēdīsimies, paņemsim staru un sildīsim viens otru ar siltiem vārdiem. Skatoties kaimiņa acīs, jums jāsaka viņam pāris laipni vārdi, par kaut ko jāslavē, jāsola vai jānovēl kaut kas labs. (bērni sēž uz ceļiem, sijas rokās, pateikuši sirsnīgu vārdu, pieliek staru saulei)

Pedagogs: Tagad klausieties pasaku, kas mūs aizvedīs uz izcirtumu, kur dzīvo “Tīrības” pasaka.

Pasaka par tīrību.

Pedagogs: Es domāju, ka jums visiem patīk mazgāties, peldēties, un tagad uzcelsim Mazajai Saulei pili, lai viņa reizēm nāktu pie mums un pārbaudītu, vai visi mīl tīrību.

Spēle "Pils saulei"

(bērni no moduļiem, kuros attēloti higiēnas priekšmeti, uzbūvē māju, paņemot moduli, paskaidro, kāpēc vajadzīgs šis vai cits higiēnas līdzeklis).

Cik skaista pils izrādījās, un es domāju, ka Solntselučenkai tā ļoti patiks.

Pedagogs: Šeit beidzās mūsu ceļojums caur valstību “Veselība”.

Mēs esam iemācījušies būt veseli

Un mēs jums nedosim jaunus padomus:

Nekad nevienam nekaitē.

Ēd tikai veselīgu pārtiku.

Nomazgājiet rokas un kājas ar ziepēm.

Aizmirstiet spēli uz ceļa!

Vingrojiet, saģērbieties silti,

No rīta ielej aukstu ūdeni.

Esi uzmanīgs nakti un dienu.

Nekad nespēlē ar uguni!

Nav nekā dārgāka par veselību.

Visi bērni un pieaugušie par to zina.

Tāpēc ļaujiet visiem rūpēties par veselību

Mājās, uz ielas, bērnudārzā.

Pedagogs: Un tagad atvadīsimies no valstības “Veselība”, un mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

Lai atgrieztos bērnudārzā, mums nav nepieciešams transports.

Par gaišu smaidu es tev pasniegšu spoguli.

Burvju spogulis mūs nepievils.

Viņi mūs ātri aizvedīs uz bērnudārzu.

(bērni skatās spogulī un smaida)

Audzinātāja: Nu, tāpēc mēs atgriezāmies bērnudārzā. Sakiet, puiši, vai jums patika ceļojums uz valstību "Veselība"? Ko jūs visvairāk atceraties no mūsu ceļojuma? (bērnu atbildes)

Un man ļoti patika ceļot kopā ar jums. Es jums esmu sagatavojis pārsteigumu. Tie ir baloni. (Es izplata bumbiņas).

Nominācija: stundas kopsavilkums par tēmas rīkiem.

Vecāko grupu nodarbību kopsavilkums par iepazīšanos ar ārpasauli

Temats: "Instrumentu" jēdziena veidošana

Mērķi:
1)
Paplašināt bērnu idejas par dažāda veida rīkiem, par to, kā tos izmanto dažādu profesiju cilvēki;

2) Papildināt vārdu krājumu, attīstīt bērnu loģisko domāšanu;

3) Izveidojiet interesi par to, kāpēc ir nepieciešami instrumenti.

Aprīkojums: instrumentu komplekts, Dunno.

Iepriekšējs darbs: rīku pārbaude.

Nodarbības gaita:

Ievaddaļa:

(Uz galda ir instrumenti: rullīšu tapa, lineāls, birste, āmurs, knaibles, skrūvgriezis)

Nezinu:(Sēž pie darbības modeļa priekšmetu kāpņu veidā). Man nav daudz vietas otrajā pakāpienā. Es gribēju visu no šīs tabulas ievietot otrajā pakāpienā, bet vietas nepietika. (Materiāli ir otrajā solī, un tie ir rīki). Kāpēc tu mani jauc ...?! Lineāls ir koka, āmurs ir gan metāla, gan koka, kurpju birste ir saru ... (Tie ir izgatavoti no materiāliem, jums ir jāstrādā ar tiem).

Pedagogs: Jā, Dunno, bērni tev pareizi izskaidro. Šiem priekšmetiem ir vēl viens izplatīts vārds. Pasaki viņam!

Bērni: Instrumenti!

Pedagogs: Rīki. Kā pieaugušie atpazīst instrumentus citu priekšmetu vidū?

Nezinu:Es uzminēju: viss ar rokturiem ir instrumenti! Āmurs ar rokturi ir instruments, bet noņemiet lineālu ... Šeit jūs varat ievietot mātes maisu, jo tam ir rokturi ... Pie durvīm ir arī rokturis (paskatieties uz to). Tikai nav kā likt ...

Bērni: Viņi smejas!

Pedagogs:(Smejas kopā ar bērniem). Jā ... es to visu sajaucu! Nepieciešams precizēt, vai durvis un somu var saukt par instrumentiem?!

Galvenā daļa:

Pedagogs: Dunno, ko tu risini problēmu?

Nezinu: Kāpēc jūs sakāt "instrumenti", ja tie ir tik atšķirīgi?

Pedagogs:Nepieciešams pierādīt Dunno, kāda ir lāpsta, lejkanna un grābeklis?

- Katja, pasaki man!

Bērni: Es uzskatu, ka lāpsta, lejkanna un grābeklis ir līdzīgi, jo darbojas).

Pedagogs: Pareizi! Instruments ir objekts, kas tiek izmantots kāda veida darbu veikšanai. Teiksim kopā, kad objektu sauc par "instrumentu"?

Bērni: Rīki ir objekti, kas veic jebkāda veida darbu.

Nezinu: Es tos nevarēšu atcerēties, viņu ir daudz ...

Pedagogs: Dunno, jums nav nepieciešams iegaumēt, jums jāiemācās uzdot sev jautājumu.

- Kādu jautājumu jums vajadzētu uzdot sev, lai izlemtu, vai objektu var saukt par instrumentu?

Bērni: Vai viņi var strādāt?

- Ko viņi var darīt?

Pedagogs: Pareizi!

Nezinu: Man ir tāds priekšmets, bet es nezinu, kas tas ir?

Pedagogs: (Parāda rīku, kuru bērni nav redzējuši vai zina - vernier caliper. Vārdnīca ir definēta šādi: "mērinstruments (bīdāms kalibrs), kas sastāv no metāla lineāla, uz kura ir iespiesta skala, un diviem vaigiem - viens fiksēti savienots ar šo lineālu un otru, slīdot gar to; izmantots priekšmetu biezuma vai cauruma platuma mērīšanai ").

Pedagogs: Uzdodiet jautājumus, lai izlemtu, vai tas ir rīks vai nē?

Bērni: Kā sauc? (Suporti).

- Kāpēc tas vajadzīgs? (Tas ir nepieciešams, lai izmērītu)

Pedagogs: Labi padarīts! Ar kalibru jūs varat izmērīt objekta biezumu, iekšpusē var izmērīt.

- Kas tas ir, jo viņi strādā darbu - mēra priekšmeta biezumu vai cauruma platumu?

Bērni:Rīks.

Pedagogs: Kāds ir viņa vārds?

Bērni: Suporti.

Pedagogs: Tagad nedaudz atpūtīsimies.

Pirkstu vingrošana

Taņa, paņem adatu,

Šūsim kreklu un T-kreklu

Bikses, blūze un kleita,

Un mēs saģērbsim lelli Katju. Parādiet labās rokas rādītājpirkstu - adatu. Pagrieziet rādītājpirkstu ap katru kreisās rokas pirkstu. Atkārtojiet ar otru roku.

Pedagogs: Puiši, skatieties, bet tas? (rāda binokli)

Nezinu: Es to sapratu. Bet tas, protams, nav rīks, tas neizskatās kā kalibrs.

Pedagogs: Uzdodiet sev jautājumus.

- Kāds ir pirmais jautājums?

Bērni: Kā viņu sauc?

Pedagogs: Tā kā tas nav līdzīgs, tad nosaukums ir atšķirīgs.

- Atbildi!

Bērni: Binokļi.

Pedagogs: Kāds ir otrais jautājums?

Bērni: Kāpēc tas ir vajadzīgs? vai

- Vai viņi var paveikt šo darbu?

Pedagogs: Vai jūs kādreiz esat to izpētījis?

Bērni: Jā!

Pedagogs: Ko viņi redzēja?

Bērni: No vienas puses, viss ir mazs, un, no otras puses, tas ir liels.

Pedagogs:No vienas puses, jūs izpētīsit šos mazos stikla gabaliņus, tas, kas bija tālu, kļūs tuvu, un jūs visu apskatīsit. Un, ja jūs to apgriežat un paskatāties, tas, kas ir tuvu, kļūst tālu un kļūst mazs.

- Kam vajadzīgs binoklis, kā jūs domājat?

Bērni: Kad jūs ejat uz teātri.

Pedagogs: Un darbā?

Bērni: Kapteinim!

Pedagogs: Un ko viņiem dara kuģa kapteinis?

Bērni: Noskaidro ceļu, raugās tālu uz priekšu, novēro, vai ir pretimbraucoši kuģi, lai nesadurtos, vai objekti, kas var traucēt kuģim.

Pedagogs: Tātad, vai binokli var saukt par instrumentu?

Bērni: Jā.

Pedagogs: Vai grupā ir kādi citi instrumenti?

Bērni:Viņi to sauc.

Pedagogs:Palīdzēsim Dunno izvēlēties rīkus starp dažādiem priekšmetiem!

- Kā jūs noteiksit?

Bērni: Uzdodot sev jautājumu: ko viņi dara?

Pedagogs: Lūk, smilšu pulkstenis!

- Vai tas ir instruments?

Bērni: Jā! Viņi var izmērīt laiku.

Pedagogs: Grāmatu statīvs?

Bērni: Šis rīks ir ērts grāmatas skatīšanai un lasīšanai.

Pedagogs: Kauss?

Bērni: Rīks. Lai noslaucītu grīdu, lai grupa būtu tīra.

Nodarbības kopsavilkums:

Pedagogs: Dunno, vai tu saproti, kas ir instrumenti?

Nezinu: Jā! Rīki ir objekti, kas veic kādu darbu.

Pedagogs: Kādi jautājumi jums jāuzdod sev, lai uzzinātu, ka tas ir rīks?

Bērni: Kā viņu sauc?

- Ko viņi var darīt?

- Kam tas paredzēts?

Pedagogs: Pareizi, labi darīts, puiši!

- Mājās lūdziet vecākiem parādīt instrumentus, kurus mēs grupā neesam redzējuši!

Nominācija: kopsavilkums par atklātu nodarbību vecākajā grupā.

Amats: augstākās kvalifikācijas kategorijas pedagogs
Darba vieta: MADOU Nr. 232 "Apvienotais bērnudārzs"
Atrašanās vieta: Kemerovo, Kemerovas reģions