Nodarbība Ziemassvētku rotaļlietas. Nodarbības "Ziemassvētku rotaļlietas" kopsavilkums


Samaras reģiona valsts budžeta izglītības iestādes Nr. 2 valsts budžeta izglītības iestādes struktūrvienība "Prometejs" V. Maskina dzelzceļš Art. Klyavlino no Samara apgabala Klyavlinsky pašvaldības rajona

Atklāta klase

« DIY Ziemassvētku rotaļlietas»

Bērnu vecums - 9-10 gadi

Norises vieta - JV "Prometey"

GBOU 2. vidusskola nosaukta V.Maskina

klyavlino stacija, Samāras apgabals

Izstrādātājs:

papildu izglītības skolotājs

Kļikova Irina Leonidovna

Art. Klyavlino

Nodarbības mērķis:Intereses veidošanās par Jaungada svinēšanas vēsturi, tradīcijām un paražām Jaungada rotaļlietu izgatavošanas procesā.

Nodarbības mērķi:

Stažieri:

    nostiprināt spēju izmantot atkritumus amatniecības darināšanai;

    uzlabot spēju strādāt ar tehnoloģiskajām kartēm;

Attīstība:

    attīstīt spēju kontrolēt smalkas roku un pirkstu kustības ar smadzeņu palīdzību;

    attīstīt bērnu konstruktīvo domāšanu, viņu radošo iztēli.

Izglītības:

    izglītot estētisko gaumi un vēlmi darbu novest līdz beigām;

    attīstīt spēju plānot un organizēt savu darbību.

Aprīkojums:

    gatavi jaungada rotaļlietu paraugi;

    tehnoloģiskās kartes,

    instrumenti (šķēres, papīrs, līme),

    detaļu sagatavošana amatniecībai katram bērnam;

    vecas un modernas Ziemassvētku rotaļlietas

Plānotie rezultāti:

Skolēni varēs:

    Izmantojiet nepieciešamos rīkus;

    Veiciet amatniecību no nevēlama materiāla.

Skolēni zinās:

    Jaungada svētku vēsture un tradīcijas;

    Drošības pasākumi, strādājot ar instrumentiem;

    Amatniecības ražošanai nepieciešamo materiālu darba tehnoloģija un īpašības.

Nodarbošanās veids: apgūstot jaunu materiālu.

Nodarbība paredzēta bērniem no 8 līdz 9 gadiem, nodarbības ilgums ir 40 minūtes.

Nodarbības forma: radošā darbnīca.

Izmantotās tehnoloģijas:

- IKT (prezentācija);

Sadarbības darbs.

Nodarbību aprīkojums: klēpjdators, ekrāns.

Nodarbības struktūra:

1. Organizācijas posms (3 min).

2. Galvenais posms. (12 min.)

3. Praktiskais posms. (20 minūtes.)

4. Noslēdzošais posms. Vispārinājums. Motivācija turpmākajām aktivitātēm. Pārdomas. (5 minūtes.)

Lietotas grāmatas:

1. Builova L.N. Mācību stunda papildu izglītības iestādē. - M.: TsDYuT "Bibirevo", 2001. gads.

2. krievs G.A. Skolotāja sagatavošana adaptīvas studentu mācību vides veidošanai. Ceļvedis skolotājam. - M.: Ladoga - 100, 2002. gads.

3. Interneta resursi

1. Organizācijas posms (3 min.)

Sveiki dārgie kolēģi, dārgie puiši!

Puiši, kādā noskaņojumā jūs ieradāties klasē? Parādiet savas sejas izteiksmes. Es priecājos, ka jums ir labs garastāvoklis! (2. slaids)Turklāt visvairāk gaidītie un maģiskākie Jaungada svētki pienāks pavisam drīz! Jaungada vakarā ir iespējami jebkādi brīnumi, un ne velti pusnaktī, kamēr pulkstenis pārspēj aizejošā gada pēdējos mirkļus, pieaugušie un bērni cenšas izteikt vislolotākās vēlmes, ticot, ka tās piepildīsies.

(3. slaids)Visi mājā viņu gaida -

Šīs brīvdienas ... (Jaunais gads)

Sveķains skujiņa

Slaids, smaržīgs

Mēs paši ... (rotāsimies)

Mēs paši ... (saģērbsim)

Rotaļlietas griezīsies uz eglītes -

Krāsainas laternas, ... (petardes)

Un uz eglītes tiks apvīti karogi

No sārtinātā, no sudraba ... (papīrs)

Koka pašā galā

Pagatavosim zeltu ... (zvaigznīte),

Vītnes un ligzdojošās lelles

Bērni tiks izgatavoti ... (palmas)

Uzspīdēs uz eglītes

Katrs ... (adata)

Jo tagad pie vārtiem

Priecīgs klauvēja pie mūsu durvīm ... (Jaunais gads).

Puiši, vai jums patīk Jaunais gads? Kas tev viņā patīk?

Kādas Jaungada svinēšanas tradīcijas jūs zināt?

2. Galvenā skatuve (12 min) - Jauno gadu cilvēki svin kopš seniem laikiem. Mēs svētkus mēdzām svinēt pavasarī. Svētki bija veltīti saulei. Tāpēc viņi dekorēja augļu kokus ar gaismām. (4. slaids) Laika gaitā viss mainījās, daudzās valstīs viņi Jauno gadu sāka svinēt ziemā. Ziemas mežā tika dedzināti ugunskuri un dziedātas dziesmas ap kokiem.Krievijā svētkus sāka svinēt kopš 1700. gada pēc cara Pētera dekrēta 1. (5. slaids) Šajā dekrētā cars Pēteris I pavēlēja cilvēkiem uz vārtiem likt priežu, egļu un kadiķu kokus vai zarus, lai šī dekorācija būtu no 1. līdz 7. janvārim. Kā izklaides zīmi cilvēkiem vajadzēja apmeklēt un apsveikt viens otru, un Sarkanajā laukumā tika iecelts ugunīgs prieks, un tika pavēlēts šaut lielgabalus un musketes pie malka, kā arī palaist raķetes.

(6. slaids) -Vai jūs zināt, kāpēc sākāt rotāt eglītes? Senos laikos tika uzskatīts, ka spēcīgi gari, gan labie, gan ļaunie, atrada patvērumu koku zaros, un, lai ar viņiem saprastos, lai saņemtu viņu palīdzību dzīvē, tika piedāvātas bagātīgas dāvanas, kas tika pakārtas uz zariem . Sākumā tas tika noņemts diezgan vienkārši, bet tas nebija ilgs laiks. Pamazām uz eglītes zariem parādījās rieksti, saldumi, āboli, bumbiņas, un galvas augšdaļā bija saules attēls, izgriezts no bieza papīra vai izgatavots no salmiem.

(7. slaids)Līdzība Kad Jēzus piedzima Betlēmē, cilvēki, dzīvnieki, putni steidzās uz pilsētu. Augi atnesa dāvanas arī mazulim. Daži no tiem ir maģisks aromāts, citi ir sulīgi augļi, un citi ir spilgti ziedi un mīkstas lapas. Egle atnāca pēdējā, jo viņas ceļš no ziemeļiem bija, ak, cik tālu! Viņa nāca klajā - un pieticīgi nostājās malā.

- Kāpēc tu neienāc iekšā? - visi bija pārsteigti. "Es baidos, ka man nav ar ko iepriecināt bērnu," \u200b\u200batbildēja Jels. Kas man ir? Tikai bezgaumīgi pumpuri un pat lipīgi sveķi. Es labāk skatos uz mazuli no attāluma, pretējā gadījumā es neviļus viņu nobiedēšu vai saduršu ar savām adatām. " Un tad augi dalīja dāvanas ar egli. Uz tās zariem nosarka ābolu bumbiņas, atskanēja ziedu zvani, pienenes dušas ērkšķainas adatas ar sudrabaini mīkstu pūku. Egle bija sajūsmā, piegāja pie mazuļa. Redzot skaistumu, mazais Jēzus pasmaidīja. Bet Betlēmes zvaigzne spilgti mirgoja tieši virs tās augšdaļas.

Kopš tā laika egle paliek zaļa visu gadu, un reizi gadā tā nonāk katrā mājā un priecē ar savu svētku tērpu.

(8. slaids) -Ko jūs varētu izmantot egles rotāšanai? Kādus ēdamus rotājumus varēja izmantot agrāk un tagad?

Uzspēlēsim spēli. Es nosaukšu priekšmetus, un jūs, ja domājat, ka ar šo priekšmetu esat izrotājuši Ziemassvētku eglīti, sita plaukstas, un, ja nē, tad sitiet! Labi? (Āboli, mandarīni, piens, apelsīni, filca zābaki, burkāni, gludekļi, kartupeļi, olas, šūpoles, rieksti, vafeles, krēsli, piparkūkas, cirtainais cukurs, slota un cietās konfektes).

(9. slaids) -Nu labi darīti zēni! Tā nav nejaušība. Katrs no tiem simbolizēja kaut ko svarīgu. Piemēram, ābols personificēja bagātīgu ražu, olu - nepārtrauktu dzīvi, riekstus - dievišķās rūpības noslēpumu, vafeles - svētu svētību. Dažreiz ābolus klāja ar krāsu un spīdumiem, bet riekstus ar cukuru. Konfektes tika iesaiņotas krāsainā papīrā vai folijā. Turklāt egles zariem piestiprināja citrusaugļu šķēles, kanēļa standziņas un sukādes. Visi šie labumi tika apēsti Jaungada naktī, un iesaiņojums palika karājas. Vecākos laikos šādā veidā izrotātai eglītei tika piešķirta maģiskā spēja padzīt ļaunos garus. Un skujkoku zari, kas dekorēti ar āboliem, tika stiprināti virs sliekšņa un pie logiem, lai pasargātu ģimeni no burvestībām un piesaistītu laimi. Tieši āboli kļuva par stikla bumbiņu prototipu. ... (10. slaids)

Saskaņā ar leģendu, kādreiz bija slikts gads, un ābolu bija maz. Tad stikla pūtēji no Lauscha pilsētas Tīringenē 1848. gadā ierosināja pagaidu aizstāt šos augļus. Tieši tur pirmās stikla bumbiņas izgatavoja no caurspīdīga un krāsaina stikla.

(11. slaids)Laika gaitā talantīgi amatnieki sāka pūst ne tikai bumbiņas no stikla, bet arī dažādas citas figūras. Un vācu eglīšu rotaļlietas kļuva slavenas visā pasaulē.

(12. slaids) Bet stikla rotaslietas ilgu laiku bija dārgas, un tāpēc pašmāju amatniecība joprojām bija iecienīta un noderīga ģimenes aktivitāte. Tās bija rotaļlietas, kas izgatavotas no čaumalām, krāsaina papīra, kartona, vates, mīklas sirsniņu, putnu, dzīvnieku, zvanu, sniegavīru formā, iedomātas ceptas smilšu cepumi, sudraba pārklājumi un apzeltīti konusi.

(13. slaids) - Viens no visbiežāk sastopamajiem Jaungada un Ziemassvētku rotājumiem bija un joprojām ir zvans. Kopš seniem laikiem to uzskatīja par spēcīgu amuletu. Ar savu zvana balsi zvans padzen tumšos spēkus, pasargā māju no nelaimēm, iezīmē ģimenes jautrības sākumu. Viņi pat teica, ka tas attīra gaisu un novērš slimību izplatīšanos.

Puiši, klausīsimies arī īsta zvana zvanu !!! Cik jauka skaņa!

(14. slaids) -Krievijā Ziemassvētku eglīšu rotājumi tika izgatavoti arī no lupatām, salmiem, liniem, krāsainām lentēm, spikeletiem, pīlādžu sukām. Bieži vien tika izgatavotas lelles, par kurām cilvēkiem ir īpaša ideja. Lupatu lelle, kas parasti ir bez sejas un pēc izskata nav pamanāma, bija aizsardzība pret slimībām, nelaimēm un ļaunajiem gariem. Viņi viņu sauca tā: Bereginya. Pret pašu darinātām lellēm izturējās precīzi un ar cieņu. Viņi uzskatīja, ka labklājība, labklājība un pat raža ir atkarīga no viņiem.

Skatiet, kādas citas rotaļlietas tika izmantotas, lai rotātu mūsu vecvecmāmiņu un vecvectēvu, vecvecāku, māmiņu un tētu eglītes. (slaidi 15-19)

Ļoti drīz meža skaistums - koks likumīgi valdīs jūsu mājās. Un pat tad, ja viņa valdīs ne ilgi, bet cik daudz prieka un jautrības viņa nesīs sev līdzi. Un koka rotāšana ir prieks. Un šeit ir kaste ar Ziemassvētku rotājumiem. (No kastes rādu Ziemassvētku rotaļlietas). (20. slaids) - Mana sirds izlaida sitienu, kad ieraugu šo burvju kasti. Man tik ļoti patīk tajā sakārtot rotaļlietas un pakārt tās uz koka. Šī ir ļoti patīkama pieredze. Gadu jūs aizmirsāt, kuras rotaļlietas atrodas jūsu kastēs. Jūs to atverat, un tur ... spīdīgas zvaigznes, krelles, čiekuri, rieksti. Cik viņi ir skaisti un trausli! Apbrīnojiet viņus, mēģiniet redzēt katras bumbas skaistumu un ļaujiet īstajai Jaungada burvībai nonākt pie jums!

(21. slaids) -Un tagad, puiši, es jūs aicināšu doties uz klases centru, sadoties rokās un vēl vairāk uzmundrināt sevi ar jautru vingrinājumu!

(22. slaids) CŠodien, puiši, jums jākļūst par burvjiem, es aicinu jūs uz Jaungada darbnīcu!
- Es iesaku jums ar savām rokām pagatavot Ziemassvētku suvenīrus - rotaļlietas. Galu galā ar rokām darinātas rotaļlietas ir īpaši dārgas, tās rotās jūsu eglīti un sagādās prieku jums un jūsu tuviniekiem. Bet vispirms uzminiet mīklas, un es jums iedošu kuponus pareizajām atbildēm!

(23. slaids)Kas viņš ir, ar baltu bārdu

Pats ruddy un sirms-haired,

Viņš ir labākais un laipnākais!

Vai esat uzminējuši? - ... Barmaley? (Ziemassvētku vecītis)

(24. slaids)

Es esmu Frost un Blizzard mazmeita,
Es šeit nāku katru gadu!
Sniegpārslas-draugs ar mani
Viņi vada jautru apaļo deju. (Sniega meitene)

(25. slaids)

Tas aug kā zieds laukā

Tas zvana zvanu tornī

Skolā viņš ir pirmais zvans

Mūsu mīļais ... (zvans)

(26. slaids)

Kas ir Ziemassvētku vecīša palīgs?

Kurš ar burkānu degunam?

Kurš ir balts, tīrs, svaigs?

Kas ir no sniega? - ... Goblins? (Sniegavīrs)

(27. slaids)

Ezis mīlēja gulēt zem zara,

Alnis bieži klīda apkārt,

Vairāk nekā vienu reizi liets sniegs,

Lai tas nesaltu sals,

Kā viņa mums pietrūka!

Un tagad (siļķe) apmeklē mūs

(28. slaids)

Paskaties pa durvju spraugu -

Jūs redzēsiet mūsu koku.

Mūsu koks ir augsts

Sasniedzas līdz griestiem.

No stenda līdz vainagam

Karājas uz zariem ... (rotaļlietas)

(29. slaids)

Pulkstenis staigā pa pagalmu -
Bezprecedenta skaistuma aste.
Potītes kājas.
Cik skaļi! (gailis)

(Bērniem par pareizām atbildēm tiek izsniegti kuponi - atbildes uz mīklām. Bērni, kuri atbildēja tikpat ātri, strādā grupās).
3. Praktiskais solis (20 min.)

(30. slaids)

Lai darbs sāk vārīties, mēs visu sagatavosim lietai,

griezīsim un šūsim, griezīsim, līmēsim un veidosim!

visam jābūt kārtībā.

Puiši, kādi ir jūsu darba rīki?

Kādi drošības noteikumi mums jāzina?

(31. slaids)

Nejoko ar šķērēm, nevērp tos rokās,

Turot aso malu, nododiet tos savam draugam.

Tiklīdz darbs ir beidzies, šķērēm ir nepieciešama aprūpe.

Neaizmirstiet tos aizvērt un ievietot atpakaļ vietā.

Un arī atcerēsimies drošas līmes un adatu apstrādes noteikumus. (32. slaids)

Un es gribētu atgādināt arī tautas gudrības vārdus par to, kas jāievēro un nedrīkst aizmirst nevienā darbā, lasīsim tos! (33. slaids)

Bērni: "Dariet darbu, bet neatstājiet izmaiņas",

"Kur ir kārtība, tur ir kārtība",

"Septiņas reizes mēra vienu reizi",

"Izgatavots steigā, bet radījis smieklus."

(34. slaids)

Un arī apdomā, lūdzu, sakāmvārdu

Strādāt kopā - panākt kopīgu lietu "

Kā jūs saprotat sakāmvārdu?

Ko saka sakāmvārds?

(35. slaids) - Puiši, tagad ķersimies pie darba. Šodien mēs nestrādājam pēc tehnoloģiskajām kartēm, instrukcijām! Šodien jūs esat meistari burvji! Es jums došu grozus ar nepieciešamajiem materiāliem, lai jūs varētu izgatavot savu amatu. Jūs patstāvīgi izvēlaties visu nepieciešamo un sākat veidot. Parādiet savu iztēli, precizitāti, pacietību, atcerieties, kādus Jaungada amatniecības darbus mēs jau esam paveikuši. Tas jums palīdzēs! Un arī burvīgā Jaungada mūzika jūs iestatīs pareizi!

Tātad, sāksim lāpīt. Un par rūpību jūs saņemsiet Jaungada balvu.

(Bērni veido amatniecību, skolotājs, ja nepieciešams, palīdz ar padomu)

(36. slaids) - Labi darīts, puiši, es redzu, ka jūs visi tikāt galā ar burvju uzdevumu! Saģērbsim egli, ko izgatavojusi viena no amatnieku grupām, ar rotaļlietām, ko izgatavojusi cita grupa. Un blakus eglītei mēs noliksim Ziemassvētku vecīti, Sniegmeitu, Sniegavīru un Gailīti, kurus izgatavoja pārējās grupas. Paskaties, kāda tev ir maģiska klīringa!

(37. slaids) Nu, kāda ir Jaungada burvība bez brīnišķīgas dziesmas "Mežā piedzima eglīte" (apaļa deja ap eglīti)

(38. slaids) -Puiši, vai jums patika mūsu stunda? Ko jaunu tu esi iemācījies? Ko tu esi iemācījies darīt?

(39. slaids) -Smaidīsim viens otram. Tagad ir pienācis laiks mums atvadīties. Un mēs neatstāsim ziemas pasaku, jo mūs vēl gaida labākie svētki - Jaunais gads!

(40. slaids) Un Jaunais gads ir ... (dāvanas).

Dāvanu pasniegšana no Jaungada kastes.

(41. slaids) Paldies puišiem, ka to izdarījāt! Jūs bijāt ļoti aktīvs! Laimīgu Jauno gadu! Es novēlu visiem sapņiem piepildīties!

Atklāta nodarbība: "Stāsts par Jaungada rotaļlietu"

Pedagogs

Apvāršņu attīstība.

Iepazīšanās ar Jaungada svinēšanas vēsturi un Jaungada rotaļlietas vēsturi

Ziemassvētku eglītes rotaļlietas izgatavošana.

Veidojas spēja analizēt produkta paraugu pēc skolotāja jautājumiem, strādāt pēc modeļa.

Roku, iztēles, domāšanas smalkas motorikas attīstīšana.

Smaga darba, draudzīgu attiecību izglītošana.

Nodarbības gaita:

1. Bērni ierindojas lokā

Enerģijas pārveidotājs:

Lūk, mana roka ...

Lūk, mana roka ...

Mēs izdalīsim visu mūsu roku siltumu apkārtējiem draugiem

(Pārejot bumbu aplī, mēs sakām labus vārdus.)

2. Bērni apsēžas savās darba vietās.

Kurš gada laiks ir ārpus loga?

Kādi ir ziemas mēneši?

Tuvojas vismīļākie ziemas svētki. Kurš? (Jaunais gads)

Un mūsu stundas tēma: "Jauns gads pie vārtiem ...."

Kāpēc jums patīk šie svētki?

Visi sāk iepriekš sagatavoties Jaunajam gadam. Un jūs arī gatavojaties svētkiem dažādās nodarbībās. Zīmējot, viņi zīmēja Jaungada zīmējumus, lai rotā klasi un skolu, savos darbos izgatavoja Jaungada rotaļlietas un rotājumus, mācījās Jaungada dziesmas un apaļās dejas ar mūziku un ritmu, mācījās dzeju lasīšanas un logopēdijā un atkārtoja PB noteikumi, rotājot eglīti un svinot matīnus.

Pievērsiet uzmanību tam, kurš ieradās pie mums ciemos uz nodarbībām. (Milka)

Sveiki puiši! Cik ilgi es tevi esmu redzējis.

Naktī dzirdēju strīdu par Jaungada rotaļlietām mūsu klasē. Kurš no viņiem ir vecākais?. Strīdā viņi neko nenonāca, jo nezina Jaungada rotaļlietas vēsturi.


Mēs palīdzēsim atrisināt strīdu.

Iepazīsimies ar Jaungada rotaļlietas vēsturi.

(Prezentācija "Jaungada rotaļlietas stāsts")

Krievijā Jaungada svinēšanas paradumu ieviesa Pēteris Lielais, un viņš arī pavēlēja, lai eglei būtu jākļūst par galveno Jaungada koku. Paraža rotāt Ziemassvētku egli Krievijā ienāca Nikolaja Pirmā vadībā.

Katru reizi, kad atveram noplucinātu kartona kastīti ar eglīšu rotājumiem, mēs ar neslēptu satraukumu un maigumu izvelkam rotaļlietas un pakarinām tās uz koka. Kas var būt jaukāk, nekā atrast rotaļlietu, kuru atceraties no bērnības. Šādas rotaļlietas tiek rūpīgi uzglabātas un nodotas no paaudzes paaudzē kā relikvija.

Vai zināt, ar kādām rotaļlietām rotājās pirms daudziem gadiem, kad mūsu vecvecāki vēl bija bērni?

Izsekosim šī pazīstamā objekta vēsturi no bērnības.

Daudzu gadu iecienītākās rotaļlietas ir ēdamas mīklas figūriņas, kas ietītas krāsainā folijā, apzeltīti rieksti un āboli. Arī Krievijā rotaļlietas tika ražotas no auduma, vates un papīra mašē. Pirmie stikla rotājumi tika izgatavoti Vācijā.

No 1927. līdz 1935. gadam Jaungada svinības tika aizliegtas. 1935. gadā, 28. decembrī, laikrakstā Pravda parādījās raksts: “Sarīkosim bērniem labu Ziemassvētku egli Jaunajam gadam!”. Kopš šī brīža sākās cilvēkiem nepelnīti atņemto svētku "rehabilitācija". Tieši tad eglīšu rotājumi kļuva par tiešu padomju vēstures atspoguļojumu.

Kādus notikumus mūsu valsts vēsturē jūs uzskatāt par vissvarīgākajiem, jo \u200b\u200btie atstāja savu zīmi uz eglītes rotājumiem?


Bērnu atbildes.

Pagājušā gadsimta 30. gadu rotaļlietas izskatījās pēc vēsturiskās realitātes: "izpletņlēcēji" no vates, stikla dirižabļi ar uzrakstu "PSRS". 1937. gadā tika izlaista Ziemassvētku balles sērija ... kurā piedalījās Politbiroja locekļi! (iespējams, bija ļoti biedējoši pakārt viņus kokā - ja nu jūs sagraut, kuru no partijas līderiem?).

Ziemassvētku eglīte miera laikā patiešām ir svētku galvenais atribūts. Un kāds varēja būt viņas liktenis briesmīgajos Lielā Tēvijas kara gados?

Bērnu atbildes.

Kara gados rotaļlietas tika ražotas ierobežotā daudzumā. Bet jaungada rotājums bija obligāts - šī ceremonija atgādināja par mierīgu dzīvi un deva spēku cerēt uz ātru uzvaru. "Militāros" kokus rotāja "karavīri", "tanki", "pistoles", "kārtības suņi"; pat Ziemassvētku vecītis sita nacistus uz Jaungada kartītēm ...

Līdz ar divdesmitā gadsimta smagākā kara beigām Ziemassvētku rotaļlietas ir mainījušās. Kā jūs domājat, kādus notikumus mūsu valsts pēckara vēsturē tie varētu atspoguļot tagad?

Bērnu atbildes.

1949. gadā jubilejai tika izlaistas rotaļlietas, kurās attēloti dzejnieka pasaku varoņi. Kamēr valstī pie varas bija Staļins, visi, arī rotaļlietu ražotāji, vadījās pēc viņa domām. Staļins ļoti cienīja hokeju - attiecīgi parādījās “eglīšu hokejisti”, viņš mīlēja cirku - uz eglēm parādījās cirka varoņi. Pagājušā gadsimta 50. gadu sākumā, kad valstī bija pārtikas trūkums, daudzas rotaļlietas tika izgatavotas augļu, ogu un dārzeņu veidā (protams, neēdamas). Parādījās arī pasaku varoņi: Aibolit, Ded Moroz, Snegurochka, Chipollino, dažādi dzīvnieki: vāveres, lāči, zaķi ... Tajā pašā laikā 50. gados modē bija stikla pērles un stikla bumbiņu, krelles un nūjas.

Un kādi sasniegumi iezīmēja Hruščova periodu Krievijas vēsturē?

Bērnu atbildes.

Pagājušā gadsimta 60. gados Ziemassvētku eglēs tika pakārtas “kukurūzas ausis” un “kviešu kūļi”. Un tur bija arī "satelīti", "kosmonauti", "raķetes"

Pagājušā gadsimta 70. gados Ziemassvētku eglīšu rotājumu rūpnīcas "iespieda" līdzīgu bumbiņu, "čiekuru", "piramīdu", "lāsteku" un "zvanu" sēriju ... 70. gados tika ražotas arī daudzas rotaļlietas uz drēbju adatas. 70. un 80. gados folijas lietus kļuva populārs.

Deviņdesmitajos gados pārdošanā parādījās daudzas Ziemassvētku balles ar dzīvnieku attēlu - nākamā gada simboliem.

Vai jūs pievēršat uzmanību tam, kā izskatās mūsdienu eglītes - skaistules lielveikalos un laukumos?

Bērnu atbildes.

Pirms vairākiem gadiem parādījās modīga rietumu tradīcija rotāt Ziemassvētku eglītes ar divu krāsu bumbiņām, apvienotām, piemēram, ar sarkanu un zeltu, zilu un sudrabu, kā arī zaros piesiet brokāta lokus. Un ne vizulis, ne "lietus"!

Pats labākais ir tas, ka viss šis krāšņums jau ir parādījies plauktos! Jaunais gads ir tepat aiz stūra, un, domājot par to, mūsos pamostas pasakas priekšnojauta. Un staigāšana pa veikaliem, kas piepildīta ar kastēm ar spīdīgām bumbiņām un piekārta ar spožu vizuli, noteikti jūs uzmundrinās! Svētku priekšvakarā turiet rokās Ziemassvētku eglīšu rotaļlietu - šo burvju gabalu, kuram tik ļoti vēlaties ticēt Jaungada vakarā!

Vai jūs ticat jaungada burvībai un tam, ka jebkura jaungada pasaka var piepildīties?

Pārdomas:

Šodien nodarbībā mums jāpabeidz darbs pie Jaungada rotaļlietas izgatavošanas.


Mēs uzņemamies darbus. Mēs uzņemamies savu darbu. Pēdējais darba posms ir rotaļlietas rotāšana ar plastilīna rakstiem, pērlītēm, papīra figūrām un ziediem utt.

(bērni rotā rotaļlietu)

Izrādījās skaistas rotaļlietas, gudras.

Jūs varat izrotāt Ziemassvētku eglīti

Bet, lai svētku skaistums mums sagādātu prieku, nevis nelaimi, obligāti jāievēro daži noteikumi.

Kā jūs domājat, kāpēc stikla rotaļlietas ar lielu piesardzību vajadzētu karināt uz eglītes?

(viņi var avarēt un cilvēks tiek ievainots)

Kāpēc eglītes rotāšanai nevar izmantot vate?

(tas var aizdegties un būs uguns.)

Vai jūs varat izrotāt koku ar svecēm, dzirkstītēm?

(NĒ, tas var aizdegties. Labāk pakārt vītni uz koka.)

Labi darīts, mēs atcerējāmies drošības noteikumus, mēs varam droši izrotāt eglīti.

Milka - Ak, bet kur mums ir eglīte, ko mēs rotāsim?

Paņemiet rotaļlietas aiz cilpām un sakārtojieties riņķī.

Aizver savas acis. Maģija sākas. (Šajā laikā aplī parādās students Ziemassvētku eglītes tērpā.)

Šodien mums ir viss neparasts un arī koks ir neparasts, un mēs to saģērbsim ar neparastām rotaļlietām (mēs rotājam “eglīti” ar izgatavotām rotaļlietām)

Bērni lasa dzeju:

Visu gadu gulējām kastē
Ziemassvētku rotaļlietas
Tumsā mums bija ļoti garlaicīgi
Zaķi, rūķi un pētersīļi,
Bet ne tuvu neizbalējis
Viņu apģērbs arī ir spilgts
Mēs pakārt tos uz koka -
Ļaujiet viņiem dzirksti, ļaujiet viņiem sadedzināt!

Tā Kornijs Čukovskis tik skaisti rotāja eglīti, dzejoli sauc par "Par egli":

Ja eglītei būtu kājas

Viņa skrietu pa taku.

Viņa dejotu ar mums

Viņa klauvētu ar papēžiem.

Rotaļlietas grieztos uz eglītes -

Daudzkrāsainas laternas, petardes.

Ziemassvētku eglītē griezās karogi

Izgatavots no sārtinātā un sudraba papīra.

Smejoties par Matrjoškas eglīti

Un viņi no prieka sasita plaukstas.

Jo šovakar pie vārtiem

Priecīgais Jaunais gads ir klauvējis!

Jautrs, drosmīgs Jaunais gads!

Un viņš jūs aicina puišus apaļā dejā!

Deja ir apaļa deja.

Priecīgu Jauno gadu viesiem.

Nodarbības kopsavilkums

"Jaungada koka rotaļlietas"

(otrā jaunākā grupa).

Nodarbības mērķis: iemācīt bērniem izveidot svētku eglītes attēlu, pamatojoties uz nepabeigtu kompozīciju (eglītes siluets).

Mērķi: turpināt apgūt formu un krāsu kā tēlainas izteiksmes līdzekli; turpiniet bērnus iepazīstināt ar netradicionālām zīmēšanas metodēm ar vates tamponiem; iemācīties atšķirt krāsas; attīstīt estētisko uztveri, izglītot precizitāti.

Iepriekšējs darbs. Sadarbībā ar skolotāju un bērniem Ziemassvētku egles zīmēšana ar guaša krāsām.

Aprīkojums: liela loksne (Whatman papīrs) ar eglītes siluetu, guaša, vates tamponiem, salvetēm, līmi, mākslīgu eglīti, vairākām Ziemassvētku bumbām, Ziemassvētku vecīti, Sniegavēnu.

Nodarbības saturs.

Grupas telpā ir eglīte.

Pedagogs: Puiši, es šodien atnācu uz bērnudārzu, un uz sliekšņa ir eglīte. Kā jūs domājat, kurš to atnesa? Un šeit pie eglītes soma. Apskatīsim, kas atrodas somā: krāsainas rotaļlietas un burts “Sveikas, meitenes un zēni! Es, Ziemassvētku vecītis, tev atvedu eglīti un rotaļlietas. Tikai es steidzos ar savu biznesu. Jūs rotāsiet eglīti un gaidīsit mani ar dāvanām. Un, lai jums nebūtu garlaicīgi, es jums atstāju dziesmu. Uz redzēšanos! "-Kas mums atnesa eglīti? -Kādu dziesmu Ziemassvētku vecītis mums atsūtīja? -Puiši, ar ko jūs varat izrotāt eglīti?

Ziemassvētku balles pārbaude. - Man ir dažas Ziemassvētku balles. Kas viņi ir? (Apaļa) Kāda krāsa? Kas uz tiem ir uzgleznots? Kā ar tām var izrotāt eglīti? (Pakārt uz auklām). Pakarināsim bumbiņas uz koka. (bērni karina bumbas) - vai mūsu eglīte ir skaista? Tikai uz tā ir maz bumbiņu. Zīmēsim eglīti un rotāsim ar vēl vairāk bumbiņām. - Paskaties uz galdiem. Ar ko mēs krāsosimies? (Krāso) Un kas vēl ir uz galdiem? (kokvilnas pumpuri). Šodien mums tie būs vajadzīgi dekorēšanai. ziemassvētku balles.

Pirkstu vingrošana.

Tagad mūsu pirksti darbosies, darīsim viņiem vingrinājumus.

Šis pirksts ir visbiezākais, stiprākais un lielākais! Šis pirksts ir paredzēts, lai to parādītu! Šis pirksts ir garākais, Un tas stāv vidū! Šis pirksts ir bez nosaukuma, Viņš ir visvairāk sabojāts! Un mazais pirkstiņš, kaut arī mazs, Bet izveicīgs un drosmīgs! Mēs slēpjam pirkstus dūrēs: dūrēs, dūrēs. Mēs vicinām ar pirkstiem: ej prom, ej prom.

Skolotājs parāda bumbiņu zīmēšanas un bumbiņu rotāšanas veidus ar vates tamponiem. (Mēs savācam krāsu uz vates tampona un izrotājam bumbu). -Izvēlieties krāsu, kas jums patīk visvairāk. Kas ir krāsa? (Bērni rotā eglīšu bumbiņas un zīmē rakstus ar vates tamponiem.) Skolotājs uzrauga, sniedz individuālu palīdzību) -Puiši, ļaujiet bumbiņām nožūt, kamēr mēs pagaidām mazgājam pildspalvas.

Ziemassvētku eglītes rotāšana ar bumbiņām. - Vai mums ir skaista eglīte? Vai jūs domājat, ka vectēvam Frostam tas patiks?

Nodarbības rezultāts. - Ko mēs šodien ar tevi izdarījām? -Dejosim apaļu deju mūsu skaistajai eglītei un dziedāsim dziesmu "Yolka" (bērni dejo, dzied).


    Senos laikos pastāvēja tradīcija vienkārši dekorēt dažādus kokus. Cilvēki ticēja, ka visi koki ir apveltīti ar labu spēku, ka tajos dzīvo visvarenie gari. Tādēļ viņi visādā ziņā nomierināja šos garus ar rotājumiem. Un tos galvenokārt dekorēja ar āboliem, olām un riekstiem. Egle vienmēr ir bijusi pirmajā vietā starp kokiem. Viņa tika uzskatīta par nemirstības paradīzes koku, kas simbolizē pašu dzīvi. Galu galā egle ir mūžzaļš augs (kas diez vai varēja iederēties mūsu tālu senču galvās), un, ja ne tāpat kā visiem kokiem, tad tā ir maģija! Viņi uzskatīja, ka eglei ir īpašas Saules privilēģijas, jo tā ļauj tai vienmēr būt zaļai. Senajā Grieķijā egle tika uzskatīta par svētu cerību koku, visu dzīvo lietu mūžīgo dzīvi. Tiek uzskatīts, ka Trojas zirgs tika būvēts no egles. Pirmās izrotātās eglītes parādījās 1605. gadā Francijā Elzasā. "Ziemassvētku laikā šeit esošajās mājās tiek uzstādītas eglītes, un uz to zariem tiek pakārtas rozes, kas izgatavotas no krāsaina papīra, āboliem, cepumiem, cukura kubiņiem un vizulis" - tā ir informācija no hronikas. Šo ideju ātri pieņēma vācieši un pēc tam visa Eiropa. Tiesa, sākumā eglītes varēja redzēt tikai bagātāko muižnieku mājās. Tiem, kas sūdzas, ka brīvdienas mūsu laikos nav lētas, un Ziemassvētku eglīšu cenas ir "ārpus mēroga", es atzīmēju, ka 19. gadsimtā par Ziemassvētku eglīti ar rotājumiem bija jāmaksā no 20-200 rubļiem. Par 20 rubļiem tajās dienās varēja nopirkt izcilu govi, un par 200 rubļiem skaistu māju netālu no Sanktpēterburgas. Krievijā Jaungada svētki tiek svinēti kopš 1700. gada. To uzsāka Pēteris I. Viņš ieviesa jaunu hronoloģiju no Kristus dzimšanas, tāpat kā visā Eiropā, nevis no pasaules radīšanas. Diemžēl šī tradīcija nesakņojās, un pēc Pētera nāves Jaungada svinības tika aizmirstas. Šī apbrīnojamā tradīcija tika atjaunota tikai Katrīnas II laikā. Skujkokus sāka dekorēt tikai 19. gadsimta otrajā pusē. Un pirmā Ziemassvētku egle, kas dekorēta ar svecēm, rotaļlietām un vītnēm, tika uzstādīta Sanktpēterburgā 1852. gadā.

  • spēja sagriezt detaļas.

(

Fiziskā minūte.

Vai tu esi noguris?
Tāpēc atpūtīsimies.
Sākas iesildīšanās
Piecēlāmies, iztaisnojām muguras.
Labais - kreisais noliecās
Tagad pagriezīsim galvu.
Tāpēc mēs domāsim labāk.
Mēs strādājam ar savām rokām
Pārrāvējs un divi paraut
Mēs tupējam pēc kārtas
Viens divi trīs četri pieci
Mēs ejam blakus ballītei,
Tagad sēdēsim mierīgi
Un mēs turpināsim strādāt.

Produkta ražošana.

  1. Apkopojot

Ko jūs nodarbojāties nodarbībā?
Kādi materiāli?
Kā jūs sākāt strādāt?
Tad kādu darbu jūs darījāt?

Ko mēs darījām?

Novērtē sevi.

4. Atspoguļošana

Labi padarīts! Paldies!

Skatīt dokumenta saturu
"Nodarbības" Ziemassvētku rotaļlieta "kopsavilkums"

Nodarbības tēma:: "Jaungada rotaļlietu" Angela "izgatavošana

Nodarbības mērķi:radot apstākļus studentu radošo spēju attīstībai, izveidojot Jaungada rotaļlietu

Uzdevumi:

    Uzziniet zināšanu līmeni par tēmu “Jaunais gads. Jaungada rotājumi ";

    Iepazīstināt ar Jaungada svētku vēsturi;

    Veikt sarunu, kā un ko rotāt Jaungada koku;

    Veikt praktiskus darbus jaungada rotaļlietas "Eņģelis" ražošanā;

    Apkopojiet nodarbību.

Aprīkojums:tehnoloģiskā karte, skujiņa, kokvilnas spilventiņi, vates tamponi, liela pērlīte, dekorēšanai paredzētas dzirksti, šķēres, diegi un adata, klēpjdators (mūzika, veicot P / R).

Nodarbības gaita

    Laika organizēšana

Zvans jau ir izskanējis
Nodarbība sākas.
Visi klusi apsēdās pie rakstāmgalda,
Visi skatījās uz mani.
Ielieciet rokas taisni
Paceliet rokas kopā.
Lieliski!
Nolaists,
Noliecies,
Atlaist
Sēdies taisni, smaidi!

Meitenes man saka, ar kādu noskaņojumu jūs ieradāties klasē? Parādiet savu noskaņojumu, paceļot emocijzīmes, kas atrodas uz jūsu galda.

2. Nodarbības tēmas un mērķu komunikācija

a) decembrī, decembrī
Visi koki sudrabā
Mūsu upe, it kā pasakā,
Naktī bruģēts sals.
Atjauninātas slidas, ragavas,
Es atnesu egli no meža.
Sākumā koks raudāja
No mājas siltuma
Tad viņa pārstāja raudāt
Es elpoju, atdzīvojos.
Tad viņi saģērba koku
Koks ir kļuvis labs!

b) Par kādiem svētkiem dzejolis runā?
Kurš mīl šos svētkus?
Ar ko tas atšķiras no citiem gada svētkiem?

Jaunais gads ir pasakainākie, ģimenes un maģiskākie svētki. Jaungada vakarā iedegas krāsainas eglītes, mēs šujam pasakainus tērpus, gatavojam viens otram dāvanas, un ko puiši dara Jaunajam gadam?

Un tāpēc šodien, puiši, jums jākļūst par burvjiem.

Es aicinu jūs uz Ziemassvētku vecīša darbnīcu! Kā jūs domājat, ko mēs šeit darīsim kā svami?

Stundas tēma: "Jaungada rotaļlietu" Angel "izgatavošana

Kāds Jauns gads bez koka. Šodien mums ir tāda Ziemassvētku eglīte (es parādu Ziemassvētku eglīti, kas izgatavota, izmantojot kanzashi tehniku), šodien to saģērbsim.

Un tāpēc šodien Ziemassvētku vecīša darbnīcā mēs izgatavosim svamī tādu eņģeli.

Kādus mērķus mēs izvirzīsim savā stundā

Mērķi:

    uzzināt par Jaungada svētku vēsturi,

    apsveriet produkta paraugu

    padarīt rotaļlietu par skujiņu (eņģelis)

    darbs pēc tehnoloģiskā plāna

c) Mazliet no eglītes un Ziemassvētku rotaļlietu vēstures.

Senos laikos pastāvēja tradīcija vienkārši dekorēt dažādus kokus. Cilvēki ticēja, ka visi koki ir apveltīti ar labu spēku, ka tajos dzīvo visvarenie gari. Tādēļ viņi visādā ziņā nomierināja šos garus ar rotājumiem. Un tos galvenokārt dekorēja ar āboliem, olām un riekstiem. Egle vienmēr ir bijusi pirmajā vietā starp kokiem. Viņa tika uzskatīta par nemirstības paradīzes koku, kas simbolizē pašu dzīvi. Galu galā egle ir mūžzaļš augs (kas diez vai varēja iederēties mūsu tālu senču galvās), un, ja ne kā visiem kokiem, tad tā ir maģija! Viņi uzskatīja, ka eglei ir īpašas Saules privilēģijas, jo tā ļauj tai vienmēr būt zaļai. Senajā Grieķijā egle tika uzskatīta par svētu cerību koku, visu dzīvo lietu mūžīgo dzīvi. Tiek uzskatīts, ka Trojas zirgs tika būvēts no egles. Pirmās izrotātās eglītes parādījās 1605. gadā Francijā Elzasā. "Ziemassvētku laikā šeit esošajās mājās tiek uzstādītas eglītes, un uz to zariem tiek pakārtas rozes, kas izgatavotas no krāsaina papīra, āboliem, cepumiem, cukura kubiņiem un vizulis" - tā ir informācija no hronikas. Šo ideju ātri pieņēma vācieši un pēc tam visa Eiropa. Tiesa, sākumā eglītes varēja redzēt tikai bagātāko muižnieku mājās. Tiem, kas sūdzas, ka brīvdienas mūsu laikos nav lētas, un Ziemassvētku eglīšu cenas ir "ārpus mēroga", es atzīmēju, ka 19. gadsimtā par Ziemassvētku eglīti ar rotājumiem bija jāmaksā no 20-200 rubļiem. Par 20 rubļiem tajās dienās varēja nopirkt izcilu govi, un par 200 rubļiem skaistu māju netālu no Sanktpēterburgas. Krievijā Jaungada svētki tiek svinēti kopš 1700. gada. To uzsāka Pēteris I. Viņš ieviesa jaunu hronoloģiju no Kristus dzimšanas, tāpat kā visā Eiropā, nevis no pasaules radīšanas. Diemžēl šī tradīcija nesakņojās, un pēc Pētera nāves Jaungada svinības tika aizmirstas. Šī apbrīnojamā tradīcija tika atjaunota tikai Katrīnas II laikā. Skujkokus sāka dekorēt tikai 19. gadsimta otrajā pusē. Un pirmā Ziemassvētku egle, kas dekorēta ar svecēm, rotaļlietām un vītnēm, tika uzstādīta Sanktpēterburgā 1852. gadā.

Un tas, kas mums jāzina, pirms turpināt Ziemassvētku eglītes jaungada rotaļlietas ražošanu:

    spēja izmantot šķēres,

    spēja sagriezt detaļas.

    Pārzināt eņģeļa izgatavošanai nepieciešamos materiālus;

    Prast strādāt tehnoloģiskajā kartē

    Prast strādāt ar karstu līmi.

Lai Ziemassvētku eglītes rotaļlieta būtu skaista, katram no jums ir jāmēģina, jābūt uzmanīgiem, jāprot sagriezt, pielīmēt. Un arī nodarbībā jāievēro uzvedības noteikumi un drošības pasākumi.

(Uz tāfeles ir tabula ar noteikumiem)

1. Drošības noteikumi, strādājot ar šķērēm.

Izmantojiet šķēres tikai savā darba vietā.

Glabājiet šķēres slēgtas noteiktā vietā

Grieziet sēžot, nevelciet šķēres, nenometiet tās, vērojiet pirkstus.

Pabrauciet šķēres aizvērtas, gredzenus uz priekšu

Neturiet šķēres otrādi.

Neatstājiet tos atvērtus.

Nelietojiet instrumentus bez skolotāja atļaujas

  1. Darbs savā darba vietā.

    Pirms darba uzsākšanas pienācīgi sagatavojiet savu darba vietu.

    Strādājot, saglabājiet savu darba vietu kārtīgu.

    Saglabājiet savus rīkus, ietaupiet materiālus, vienmēr domājiet par to, kā to izdarīt labāk.

    Pabeigts darbs, rūpīgi notīriet darba vietu.

Galvenais! Mums jāstrādā kopā.

Fiziskā minūte.

Vai tu esi noguris?
Tāpēc atpūtīsimies.
Sākas iesildīšanās
Piecēlāmies, iztaisnojām muguras.
Labais - kreisais noliecās
Tagad pagriezīsim galvu.
Tāpēc mēs domāsim labāk.
Mēs strādājam ar savām rokām
Pārrāvējs un divi paraut
Mēs tupējam pēc kārtas
Viens divi trīs četri pieci
Mēs ejam blakus ballītei,
Tagad sēdēsim mierīgi
Un mēs turpināsim strādāt.

Produkta ražošana.

    Apkopojot

Ko jūs nodarbojāties nodarbībā?
Kādi materiāli?
Kā jūs sākāt strādāt?
Tad kādu darbu jūs darījāt?

Ko mēs darījām?

Pirms mūsu darba novērtēšanas vēlreiz atcerēsimies darba izpildes secību.

Novērtējiet savu darbu. Kā tas tiek darīts?

Salīdziniet savu rotaļlietu ar atsauci.

Novērtē sevi.

Labi padarīts! Šodien visi paveica labu darbu, parādīja savas prasmes, kādas skaistas eglītes viņi izrādījās.

4. Atspoguļošana

Vai jums patika strādāt Tēva sals darbnīcā?

Tagad redzēsim, cik ļoti jums patika strādāt.

Ja domājat, ka esat paveicis šo darbu, pakariet savu eglītes rotaļlietu uz koka.

Paskaties, tava eglīte ir kļuvusi vēl skaistāka!

Labi padarīts! Paldies!