Nodarbība sagatavošanās grupas eksperimentā "Vēstule no tuksneša salas". Nodarbības kopsavilkums par eksperimentālajām aktivitātēm sagatavošanas grupā "Eksperimenti ar miltiem


Anotācija par atklātu stundu par eksperimentēšanu ar gaisu sagatavošanas grupā

Tēma: "Mūsu planētas Zeme bagātība"

Audzinātāja Vlasova Alla Viktorova 4. grupa

Maskava 2014

Mērķis: visaptverošas apkārtējās pasaules uztveres veidošanās, interese par bērnu pētījumiem un izziņas aktivitātēm.

Programmas saturs: veicināt bērnu zināšanu bagātināšanu un nostiprināšanu par gaisa īpašībām; attīstīt bērniem spēju nodibināt cēloņu un seku attiecības, pamatojoties uz elementāru eksperimentu, un izdarīt secinājumus; veicināt interesi par pētniecības darbībām. Iepazīstināt bērnus ar netradicionālu zīmēšanas ar gaisu tehniku \u200b\u200b- blotogrāfiju.

Iepriekšējs darbs: Saruna: "Dzīvā un nedzīvā daba", apskatot ilustrācijas enciklopēdijā; vērojot, kā staigā vējš.

Materiāls: dažādu krāsu un izmēru baloni, plastmasas maisiņi katram bērnam, salmiņi, plastmasas glāzes, 2 burkas ar stingriem vākiem, krāsas, papīrs, gumijas rotaļlieta, karsts ūdens termosā, 2 tukšas pudeles, tehniskie mācību līdzekļi (dators, karikatūra "Fixies").

Vārdnīcas darbs: blobogrāfija.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, šodien uz mūsu stundu ieradās viesi. Sasveicināsimies. (Bērnu apsveikums)

J: Tagad ejam pie paklāja un nostājamies lokā un sasveicināmies viens ar otru.

(SPĒLE saziņai) komunikācija

Stāvēsim blakus, apli,

Teiksim: “Sveiki! " viens otru.

Mēs neesam pārāk slinki, lai sasveicinātos:

Sveiki visiem! "Un" Labdien! ";

Ja visi smaida -

Labrīt sāksies.

- LABRĪT!

Paskaties, kādus skaistus balonus es atvedu: sarkanu, zaļu, ak, kas notika ar zilo balonu? Viņš kaut kā kļuva skumjš, mazs (atbildes).

Kas jādara, lai bumba būtu apaļa un izturīga?

D: - Mums viņu vajag vairāk uzpūst.

J: - Tiešām? Tagad es to uzpūstu (uzpūstu) Tā tas izrādījās skaisti! Nez, kas viņā ir, skaties?

D: - Gaiss.

J: Šodien mēs par gaisu runāsim kā par reāliem pētniekiem. Zinātnieki strādā telpā, kurā ir daudz instrumentu eksperimentiem, bet kā šo istabu sauc? Laboratorija.

J: Laboratorijā ir jāievēro noteikti noteikumi: klusējiet, nepārtrauciet viens otru. netraucē viens otram, strādā klusi, uzmanīgi, uzmanīgi. Šodien es jums organizēju nelielu laboratoriju grupā.

J: Ejam uz mūsu laboratoriju, veicam eksperimentus (staigājam pa apli, tad ejam pie galdiem)

Lai kļūtu par dabas draugu,

Uzziniet visus viņas noslēpumus

Atrisiniet visas mīklas

Iemācieties novērot

Kopīgi attīstīsim kvalitāti - uzmanība,

Un tas palīdzēs visu uzzināt

Mūsu novērojums.

J: Šeit mēs atrodamies reālā zinātniskā laboratorijā. Apsēdieties pie galdiem. (bērni apsēžas)

J: Tātad, sāksim eksperimentus:

Eksperiments Nr. 1 “Kā noķert gaisu? "

J: - Puiši, lai redzētu gaisu, jums tas jānoķer. Es sapratu, kā mēs varam noķert gaisu un redzēt, kas tas ir.

J: Paņemiet plastmasas maisiņu. Redzi, kas tajā ir? (tas ir tukšs).

J: Jā, tas ir tukšs, to var salocīt vairākas reizes. Paskaties, cik viņš ir tievs. Tagad mēs ievelkam maisu gaisā un pagriežam maisu. Kas notika ar paku? Patiešām, iepakojums ir mainījis formu, tas ir pilns ar gaisu. (atbildes).

Puiši, vai jūs domājat, ka jūtat gaisu. (Atbildes)

J: Labi! Pārbaudīsim. Paņemiet asu nūju un uzmanīgi izurbiet maisiņu. Pielieciet to pie sejas un nospiediet to ar rokām. Ko tu jūti?

Secinājums: gaiss ir jūtams.

J: Vai jūs zināt, kā jūs varat redzēt gaisu? (bērnu atbildes)

Eksperiments Nr. 2 "Mēs redzam gaisu, izmantojot mēģeni un trauku ar ūdeni"

J: - Jā, puiši, jums ir taisnība, gaiss ir caurspīdīgs, un, lai to redzētu, jums tas ir jānoķer. Un mēs to varējām izdarīt! Mēs noķērām gaisu un ieslēdzām maisiņā, un pēc tam atbrīvojām. Tas nozīmē, ka mums apkārt ir gaiss. Bet nez vai mūsu iekšienē ir gaiss, ko jūs domājat? (atbildes).

J: - Pārbaudīsim!

J: - Puiši, iepūšam caurulītē, kas iemērcama ūdens glāzē, klusi, klusi. Un redzēsim, kas notiks.

J: - Ak, puiši, kas notiek ar ūdeni?

D: Iznāk burbuļi.

J: - Burbuļi? Kā viņi tur nokļuva? Glāzē bija tikai ūdens (atbildes).

J: - Es saprotu, ka burbuļi ir gaiss, kas atrodas mūsos. Mēs iepūšam mēģenē, un tā iznāk burbuļu formā. Bet, lai izpūstos vairāk, vispirms mēs ieelpojam jaunu gaisu, pēc tam izelpojam caur cauruli un tiek iegūti burbuļi.

Secinājums: kad mēs izelpojam daudz gaisa, tad ir daudz burbuļu, kad mēs izelpojam mazāk gaisa, ir maz burbuļu. Ar caurules un ūdens trauka palīdzību mēs redzējām gaisu.

Kāpēc burbuļi paceļas uz virsmas?

Jo gaiss ir vieglāks par ūdeni.

3. eksperiments “Vai gaisam ir svars? "

J: Mēs to pārbaudīsim tūlīt.

J: Uz galda ir priekšmeti: gumijas rotaļlieta, gumijas gabals

J: Paņemiet gumijas gabalu un ielieciet to ūdenī. Viņš noslīka. Tagad ieliksim gumijas rotaļlietu ūdenī. Viņa neslīkst.

Kāpēc? Galu galā rotaļlieta ir smagāka par gumijas gabalu? Kas ir rotaļlietas iekšpusē?

(gaiss)

Secinājums: pareizi. Jo gaiss ir vieglāks par ūdeni.

Fiziskā minūte. Burbuļi. Man jums ir neliels pārsteigums. (Izvelku ziepju burbuļus). Kas tas ir? Kas, jūsuprāt, ir burbuļu iekšpusē? Spēlēsim nedaudz. Es pūtīšu burbuļus, kamēr jūs noķersiet.

Tagad ejam uz mūsu laboratoriju. Mūs gaida jauni atklājumi.

J: Vai jūs dzirdat gaisu? Kā jūs to dzirdat? (bērnu atbildes)

4. eksperiments "Mēs dzirdam gaisu"

J: Ja jūs iepūšat burkā vai pudelē, flomāstera vākus no burciņām vai nopūšat bumbu.

J: Paņemiet tos ar pudeli, vāciņu un pūtiet no malas. Ko jūs dzirdat? Skaņa, gaiss.

J: Mums uz galda ir arī piepūsts balons. Kā jūs domājat, ko ar šo balonu var darīt, lai dzirdētu gaisu? Ir nepieciešams izstiept bumbas atvērumu un lēnām atbrīvot gaisu, ko mēs dzirdam? Čīkstēt, gaiss.

Kā mēs dzirdējām gaisu? (Mums palīdzēja burkas, pudeles un bumba).

Secinājums: gaisu var dzirdēt daudzos veidos. Kad pūš vējš, tas virza gaisu, un tāpēc jūs varat dzirdēt dažādas gaisa skaņas (svilpe, gaudošana)

J: Vai jūs varat sajust gaisu? Kā? (bērnu atbildes)

Eksperiments Nr. 5 "ZINĀT pēc smaržas"

Kas tas ir? Tie, iespējams, ir burvju burkas.

J: - Paskaties, vai tajos ir kaut kas? (atbildes).

J: - Pareizi, gaiss, bet cik garšīgi tas smaržo, ož pēc smaržas?

J: - Patiešām, tā smaržo pēc apelsīna.

J: - Puiši, pārbaudīsim, kas atrodas otrajā burciņā.

J: - Kā šajā burkā smaržo gaiss? (atbildes).

J: Kāpēc, jūsuprāt, abas burkas ir tukšas, bet smaržo atšķirīgi (atbildes).

J: - Izrādās, ka gaisam nav savas smaržas. Tīrs gaiss nesmaržo. Smaržu tai piešķir citas vielas, kas ar to ir saskārušās.

J: Pats gaiss ir bez smaržas, bet tas var pārvadāt smakas. Pēc smaržas, kas pārnesta no virtuves, mēs varam uzminēt, kāds ēdiens tur tika pagatavots.

Secinājums: gaiss ir bez smaržas.

J: Puiši, vai jūs zināt, ka jūs varat krāsot ar gaisu? (bērnu atbildes) Šo tehniku \u200b\u200bsauc par blotēšanu.

J: Vai vēlaties to izmēģināt?

J: Tagad mēs mēģināsim zīmēt ar gaisa, krāsu un mēģenes palīdzību. (parāda blotēšanas tehniku: nometiet uz papīra pilienu akvareļu un uzspridziniet to ar kokteiļa mēģeni dažādos virzienos. (bērni mēģina zīmēt)

J: Tāpēc mēs šodien veicām daudz eksperimentu. Saki, ka tev patika veikt eksperimentus (bērnu atbildes)

J: - Un tagad es ierosinu spēlēt spēli ar nosaukumu "Burvju bumba". Mēs visi stāvēsim riņķī un nodosim balonu viens otram un pastāstīsim visu, ko šodien esam iemācījušies par gaisu.

J: Kāda bija visinteresantākā pieredze jums?

J: Ko jaunu tu šodien esi iemācījies? Kā sauc tehniku, kā zīmēt ar gaisu?

Mūsu stunda beidzās, jūs visi bijāt uzmanīgi un aktīvi.













Atpakaļ uz priekšu

Uzmanību! Slaidu priekšskatījumi ir paredzēti tikai informatīviem nolūkiem, un tie var neatspoguļot visas prezentācijas opcijas. Ja jūs interesē šis darbs, lūdzu, lejupielādējiet pilno versiju.

Praktiskā eksperimentālā darbība veido elementāras ekoloģiskas zināšanas par bērniem, paplašina bērnu redzesloku, ļauj attīstīt bērnu kognitīvo interesi, viņu spēju spriest un analizēt.

Mērķis: paplašināt un precizēt bērnu zināšanas par ūdens īpašībām.

Uzdevumi:

  • Palīdziet bērniem noteikt vielas, kas izšķīst ūdenī.
  • Iepazīstināt bērnus ar ūdens attīrīšanas metodi - filtrēšanu.
  • Stiprināt bērnu zināšanas par drošas uzvedības noteikumiem, strādājot ar dažādām vielām.

Organizācijas forma: eksperimentālās izpētes darbības.

Aprīkojums: Ūdens, milti, cukurs, augu eļļa. Marle, kālija permanganāts. Dažāda lieluma un formas kuģi. Piltuves, eļļas auduma priekšauti, eļļas audumi galdiem. Datora, ekrāna, multimediju instalācija.

Iepriekšējs darbs: atgādināt bērniem jau zināmās ūdens īpašības: caurspīdīgums, garšas, smaržas trūkums, lai iepazītos ar īpašībām - plūstamību, spēju izšķīdināt dažādas vielas, spēju pārvietoties no viena stāvokļa uz otru. Atkārtojiet noteikumus darbam ar nepazīstamām vielām: jūs nevarat nogaršot vielas - pastāv saindēšanās draudi; jums rūpīgi jānošņāc, ar plaukstu novirzot smaržu no stikla.

Nodarbības gaita

Uzdevums Metode (uzņemšana) Saturs Laiks
1. Ievaddaļa.
Iepazīstiniet bērnus ar pasākuma tēmu. Māksliniecisks vārds.
Pedagogs:
Vai esat dzirdējuši par ūdeni?
Viņi saka, ka viņa ir visur!
Pudrī, jūrā, okeānā
Un pie jaucējkrāna
Sasalst kā lāsteka
Rāpo mežā ar miglu,
Tas vārās uz plīts
Tējkannas prāmis svilpo
Mēs nevaram mazgāt seju bez viņas
Neaprauj sevi, nepiedzēries!
Es uzdrīkstos jums ziņot:
Bez tā mēs nevaram dzīvot.
2 minūtes.
2. Galvenā daļa
Palielināt bērnu izziņas interesi un runas aktivitāti.
Saruna. Paziņojums par problemātisku situāciju. Kā jūs, iespējams, nojautāt, šodien mēs runāsim par ūdeni. Puiši, vai jūs zināt, ka ūdens ir burve? Es gribu uzaicināt jūs uz laboratoriju. Tagad mēs pārvērtīsimies par burvjiem un iesaistīsimies eksperimentos ar ūdeni (bērni sēž pie galdiem). 10 minūtes.
Eksperimenti, pētījumu metode.
Pedagogs: Apskatīsim, kas notiek, kad testa vielas izšķīdina ūdenī. ? (Bērni dažādos traukos izšķīdina dažādas vielas)
Dialogs ar bērniem, bērnu pamatojums. Heiristiskā saruna (pieredzes asimilācija pa elementiem).
Kas notika ar ūdeni? Cukurs ātri izšķīst ūdenī, ūdens paliek dzidrs. Milti izšķīst arī ūdenī, bet ūdens kļūst duļķains. Pēc tam, kad ūdens ir nedaudz stāvējis, milti nosēžas apakšā, bet šķīdums paliek duļķains. Kālija permanganāta pulveris ātri mainīja ūdens krāsu, kas nozīmē, ka tas labi izšķīst. Eļļa nešķīst ūdenī: tā vai nu izplatās pa tās virsmu kā plāna plēve, vai arī peld ūdenī dzeltenu pilienu veidā. 3 min.
Saglabājiet prieka sajūtu, sazinoties ar varoni, mainot bērnu darbības veidu. Fiziskā audzināšana "Līdz straujajai upei"
Mēs nokāpām straujajā upē,
(staigājot vietā)
Mēs noliecāmies un nomazgājāmies.
(noliecas uz priekšu, rokas uz jostas)
Viens divi trīs četri,
(aplaudē rokas)
Tas ir kā krāšņi atsvaidzināts.
(paspiest rokas)
Tas jādara ar savām rokām:
Kopā - vienreiz tas ir krūtis.
(apļi ar divām rokām uz priekšu)
Viens, otrs ir rāpošana.
(apļi ar rokām uz priekšu pārmaiņus)
Mēs visi kā viens peldam kā delfīns.
(lekt vietā)
Nāca krastā stāvs
(staigājot vietā)
Un mēs devāmies mājās.
2 minūtes.
Problēmu izklāsta metode pēc pasakas piemēra. Pedagogs:Puiši, atcerēsimies pasaku "Māsa Aļonaška un brālis Ivanuška". Kas notika ar Ivanušku? (Bērnu atbildes) Kāpēc nebija iespējams dzert šo ūdeni? Pareizi, jo tas ir netīrs. 10 minūtes.
Pieredzes asimilācija pa elementiem. Bet gadās, ka tuvumā nav tīra ūdens, bet ir vitāli svarīgi iedzert vismaz malku ūdens. Ir dažādi ūdens attīrīšanas veidi. Tagad mēs iepazīsimies ar vienkāršāko veidu, kas jums var būt noderīgs dzīvē. Lai to izdarītu, ņem: piltuvi, kabatlakatu, vates un ūdens traukus. Kopā ar bērniem izdomājam, kā izgatavot tīrīšanas ierīces - filtrus. Tātad, ja Aljonuška un Ivanuška zinātu, ka ūdeni var attīrīt, izlaižot to caur kabatlakatiņu, tad no nepatikšanām varēja izvairīties.
Fiziskā audzināšana. Didaktiskā spēle. "Ūdens nav ūdens."Uzmanības spēle. Ja nosauktais vārds nozīmē kaut ko, kas satur ūdeni, bērni pieceļas. Ja objekts ir netieši saistīts ar ūdeni, bērni apsēžas un paceļ rokas. Ja kādam priekšmetam vai parādībai nav nekāda sakara ar ūdeni, bērni sit plaukstas. Spēles vārdi: upe, vilciens, līdaka, kuģis, mākonis, saule, peļķe, laiva, krēsls, tvaikonis, vilciens, sniegs, vējš, ezers, delfīns. 2 minūtes.
3. Pēdējā daļa
Mudiniet bērnus veikt pamata vispārinājumus, pamatojoties uz esošajām zināšanām. Apkopojot, secinājums.

Saruna, eksperimenta rezultātu fiksēšana.

Pedagogs: Kas notika pēc ūdens filtrēšanas ar dažādām vielām?
Eļļu mums izdevās ātri filtrēt, jo tā neizšķīdināja ūdenī, uz filtra skaidri redzamas eļļas pēdas.
Cukurs netika filtrēts, jo tas bija labi izšķīdis ūdenī. Kālija permanganāts tika daļēji filtrēts, jo viņa krāsoja ūdeni sārtā krāsā. Milti daļēji iziet cauri filtram, daļa miltu palika uz filtra un ūdens palika duļķains.
5 minūtes.
Uzturiet grupas pozitīvu emocionālo attieksmi, motivējiet bērnus turpmākajām eksperimentālajām un eksperimentālajām aktivitātēm.
Pārsteidzošs brīdis. Fantāzija, TRIZ tehnoloģija. Pedagogs: Un tagad mēs ar jums pārvērtīsimies par burvjiem un burvjiem.
Tiek veikti triki ar ūdeni: pieteikumu
Nolaidiet tapu glāzē ūdens. Kā jūs varat iegūt tapu, nesaslapinot rokas? (Ar magnētu.)
Skolotājs pateicas bērniem par aktīvo līdzdalību un visiem dāvina ziepju burbuļus.

Nodarbība eksperimenta "Vēstule no tuksneša salas" sagatavošanas grupā

Mērķis: attīstīt bērnu kognitīvo darbību eksperimentēšanas procesā.

Uzdevumi: * attīstīt bērnu meklēšanas aktivitāti

  • iemācīt identificēt radušās problēmas un attīstīt spēju atrast nestandarta risinājumus
  • uzlabot uzkrāto praktisko iemaņu līmeni
  • eksperimentējot ar nedzīvas dabas objektiem

Aprīkojums: pudele ar zīmīti; ūdens filtrēšanas iekārtas (katram bērnam); shēmas "izdzīvošanas lentes" izveidošanai; Baloni.

Nodarbības gaita

Bērni sēž uz paklāja.

V. - Puiši, pie manis ieradās veca paziņa un atnesa suvenīru. Paskaties, šī ir pudele. Un ziniet, es atradu vēstuli pudelē, tā izrādījās šifrēta, mēģināsim to izlasīt.

Kopā ar bērniem mēs atšifrējam vēstuli.

Aptuvenais vēstules teksts "Es atradu septiņziedu ziedu, kas izteica dažādas vēlmes, un nepamanīju, kā domāju, ka esmu tuksneša salā ar pēdējo ziedlapiņu. Vairs nav ziedlapu! Saglabājiet! Palīdziet! Valerik!"

Q. - Puiši, kas ir sala?

Bērnu atbildes.

J. - Ja apkārt nav cilvēku, tad kā jūs domājat, uz kuru salu nokļuva mūsu Valeriks?

Bērnu atbildes. (neapdzīvots)

D. - Kas, jūsuprāt, ir tuksneša sala?

Bērnu atbildes.

V. - Tā kā cilvēku nav, viņam uz salas nebūs viegli. Kas zēnam vispirms būtu jādara, lai izdzīvotu un gaidītu glābējus?

Bērnu atbildes. (ūdens, pārtika, mājokļi)

J. - Ko mēs varam darīt, lai visi, kas nonāk līdzīgā situācijā, neapjuktu, bet izdzīvotu un gaidītu palīdzību? Ne velti viņi saka: "Asaras nepalīdzēs skumt."

Apspriediet iespējas. Atlasiet risinājumus un shematiski attēlojiet darbības "izdzīvošanas lentes" formā.

Q. - Jūs piedāvāsit savas iespējas, un es tās pierakstīšu lentē.

1h lentes. Atrodi ēdienu.

a) meklēt pazīstamus augus.

b) makšķerēšana.

c) putnu olu savākšana.

2 stundas lentes. Veidojiet mājokļus.

a) būdiņa, kas veidota no zariem

b) ala

3 stundas lente. Atrodi ūdeni.

a) pavasaris

b) lietus

c) kalnu sniegs

D. - Nevar uzreiz dzert, kas jādara, lai ūdens būtu piemērots?

Bērnu atbildes. (attīra ūdeni)

Fiziskā audzināšana.

Mēs nokāpām straujajā upē, (Mēs staigājam vietā.)

Mēs noliecāmies un nomazgājāmies. (Liecas uz priekšu, rokas uz jostas.)

Viens divi trīs četri, (Sita plaukstas.)

Tas ir kā krāšņi atsvaidzināts. (Mēs paspiežam rokas.)

Jums tas jādara ar savām rokām: Kopā - viens, tas ir krūtis. (Riņķo uz priekšu ar divām rokām.)

Viens, otrs ir rāpošana. (Riņķo pārmaiņus ar rokām uz priekšu.)

Mēs visi kā viens peldam kā delfīns. (Lecot vietā.)

Nāca krastā stāvs (Mēs staigājam vietā.) Bet neiesim mājās.

Q. - Es parādīšu vienu no ūdens filtrēšanas veidiem.

Eksperimenta sākums:

Vispirms es to parādīju, pēc tam bērni veic eksperimentu.

B. - Mēs paņemam pudeli, to vajag sagriezt aptuveni uz pusēm (bērni iepriekš sagatavo aprīkojumu), pudeles augšējā daļa kalpos kā piltuve filtram, un apakšējā daļa kalpos kā glāze, no kuras notecēs filtrētais ūdens.

Piltuvi secīgi piepilda ar slāņiem: vates slāni, pēc tam drupinātā iesaiņotā sasmalcinātā aktīvā ogle, oļu slāni, papīra salveti virsū.

Lēnām ielejiet ūdeni. Salīdziniet, cik daudz ūdens ir tīrāks.

Bērni veic eksperimentu.

Secinājums: kāds ir secinājums (uzklausot bērnu secinājumus) mēs, puiši, varam izgatavot oļus, cieši piespiežot viens otru, veidot sietu, kas neļauj iziet cauri lielām netīrumu daļiņām. Jo biezāks ir šāda filtra slānis, jo labāk tas atdalīs ūdeni un tajā nešķīstošās daļiņas. Mazāki piemaisījumi un daļēji ūdenī izšķīdinātas vielas tiek saglabātas aktivētās ogles slānī, kas spēj absorbēt ne tikai piemaisījumus, bet pat gāzes.

J. - Kāpēc pēc filtrēšanas ir nepieciešams vārīt ūdeni?

Q. - Rūpīgi apskatiet mūsu "izdzīvošanas lentes" shēmu. Mēģināsim izlasīt: "Ja es atrastos tuksneša salā, lai izdzīvotu un gaidītu palīdzību, es .........."

Bērni "lasa" lenti.

V. - Mēs piestiprināsim savu lenti trīs balonu virknēs un pastaigas laikā izlaidīsim to debesīs. Lente noteikti sasniegs Valeriku. Mēs priecāsimies, ka mēs kopā centāmies palīdzēt Valerikam.

Sagatavojusi skolotāja Čegodaru Gabriela.

"Vēstule no tuksneša salas"

nodarbība sagatavošanās grupā par eksperimentiem

GBOU SOSH 1985. gadā līdz "Nightingale"

Kombinētā tipa pirmsskolas izglītības iestāde Nr. 35

Pabeidzis: Kolveivina Anastasija Vladimirovna kompensējošo sugu audzinātāja, Komsomoļska pie Amūras 2015

Uzdevumi:

  1. Iepazīstināt bērnus ar gaisa īpašībām (bez smaržas, bezkrāsains, sakarst sakarst un paaugstinās) un veidi, kā to atklāt. Lai bērniem sniegtu elementāru izpratni par gaisa piesārņojuma avotiem, tīra gaisa nozīmi mūsu veselībai.
  2. Attīstiet bērnu kognitīvo darbību eksperimentēšanas procesā
  3. Lai audzinātu bērnos izziņas interesi, spēju redzēt apbrīnojamo apkārtējā pasaulē.

Materiāls: dažādu krāsu un izmēru baloni, plastmasas maisiņi katram bērnam, salmiņi, plastmasas glāzes, 2 burkas ar stingriem vākiem, mazi akmentiņi, 2 lieli ūdens baseini, karsts ūdens termosā, 1 tukša pudele).

Varoņi: pedagogs (IN), bērni e).

J: - Sveiki puiši! Cik priecājos jūs redzēt! Vai zinājāt, ka šodien ir gaisa balonu festivāls? Paskaties, kādus skaistus balonus es atvedu: sarkanu, zaļu un kas notika ar zilo balonu? Viņš kaut kā kļuva skumjš, mazs.

D: (atbildes).

J: - Kas jādara, lai bumba būtu apaļa un elastīga?

D: - Mums viņu vajag vairāk uzpūst.

J: - Tiešām? Es to tagad uzpūstu (Es uzpūstu)... Tā tas izrādījās skaisti! Nez, kas viņā ir, skaties?

D: - Gaiss.

J: - Kāds cits gaiss? ES neko neredzu!

D: (atbildes)

J: -Un tu redzi gaisu? Kāpēc tu domā?

J: - Izrādās, ka gaiss ir caurspīdīgs, bezkrāsains un neredzams.

J: - Puiši, vai jūs varat pieskarties gaisam? Un noķert? Es sapratu, kā mēs varam noķert gaisu un redzēt, kas tas ir.

Paņemiet plastmasas maisiņu. Redzi, kas tajā ir? (tas ir tukšs).

J: - Jā, tas ir tukšs, to var salocīt vairākas reizes. Paskaties, cik viņš ir tievs. Tagad mēs ievelkam maisu gaisā un pagriežam maisu. Kas notika ar paku? Patiešām, iepakojums ir mainījis formu, tas ir pilns ar gaisu. Kā tas izskatās?

D: (atbildes).

J: - Šķiet, ka tas izskatās kā spilvens. Gaiss aizņēma visu vietu somā. Tagad mēs attaisīsim maisu un izlaidīsim gaisu no tā. Kas mainījās? Iepakojums atkal ir tukšs. ES brīnos kāpēc?

D: (atbildes).

J: - Jā, puiši, jums ir taisnība, gaiss ir caurspīdīgs, un, lai to redzētu, jums tas ir jānoķer. Un mēs to varējām izdarīt! Mēs noķērām gaisu un ieslēdzām maisiņā, un pēc tam atbrīvojām. Tas nozīmē, ka mums apkārt ir gaiss. Bet nez vai mūsu iekšienē ir gaiss, ko jūs domājat?

D: (atbildes).

J: - Pārbaudīsim!

J: - Puiši, iepūšam caurulītē, kas iemērcama ūdens glāzē, klusi, klusi. Un redzēsim, kas notiks.

J: - Puiši, kas notiek ar ūdeni?

D: Iznāk burbuļi.

J: - Burbuļi? Kā viņi tur nokļuva? Glāzē bija tikai ūdens

D: (atbildes).

J: - Es saprotu, ka burbuļi ir gaiss, kas atrodas mūsos. Mēs iepūšam mēģenē, un tā iznāk burbuļu formā. Bet, lai izpūstos vairāk, vispirms mēs ieelpojam jaunu gaisu, pēc tam izelpojam caur cauruli un tiek iegūti burbuļi.

Caur degunu iet krūtīs,

Un atgriešanās ir ceļā.

Viņš nav redzams, un tomēr

Mēs nevaram dzīvot bez tā / gaiss /.

J: - Pūtīsim spēcīgāk un skatīsimies, kas notiks.

J: - Oho, burbuļi paceļas tik ātri. Vai tas man atgādina, kā tas izskatās, puiši?

J: - Atbildes. Tieši tā izskatās kā vētra. Un uz zvana pilieniem, un uz rotaļīgās lāstekas ??? Kad lāsteka pilinās, uz peļķēm parādās arī burbuļi. Parādīsim draisko lāsteku.

Fizminutka "Nerātns lāstekas" .

Uz karnīzes sēdēja nerātna lāsteka

Nerātnā lāsteka paskatījās lejup

Es paskatījos, ko darīt.

Sāka mest pilienus.

Divas lāstekas paskatījās uz leju

Un viņi zvanīja saulē.

Dzin, dzin. Vāciņš, pilošs

J: - Puiši, es pilnīgi aizmirsu. Kad gāju uz bērnudārzu, pa ceļam atradu groziņu. Apskatīsim kopā, kas tur ir (atvērt, meklēt).

J: - Kas tas ir?

D: (oļi; atbildes).

J: - Kā jūs domājat, ko jūs varat darīt ar oļiem?

D: (atbildes).

J: - Jā, es arī pagalmā redzēju, kā bērni peļķē met akmeņus. Ieliksim šos akmeņus ūdenī un redzēsim, kas notiek, ko jūs domājat?

J: - Puiši, ko mēs redzam, kad ūdenī ieliekam akmeņus?

J: - Nez, kāpēc oļi grimst?

D: (atbildes)

J: - Izrādās, ka akmeņi ir smagi, tāpēc tie grimst.

J: - Jā, cik daudz es uzzināju par gaisu, bet nez vai, ja mēs ieliksim bumbu ūdenī, viņi noslīks?

D: (atbildes)

J: - Kāpēc tu tā domā?

D: (atbildes)

J: - Pārbaudīsim (iemērciet bumbu tasē ūdens).

J: - Dīvaini, akmeņi noslīka, bet bumba - ne. Kāpēc tas notiek puiši? Ko tu domā?

D: (atbildes).

J: - Izrādās, ka bumba nenogrimst, jo tā ir vieglāka par ūdeni, un oļi ir smagāki, tāpēc tie grimst, izspiežot gaisu no ūdens, tāpēc parādās burbuļi.

J: - Jā, puiši, mūs ieskauj auksts gaiss. Bet ir interesanti teikt, ka, ja gaiss tiek uzkarsēts, tas paaugstināsies, un jūs, puiši, ko jūs domājat? kā tas notiek?

D: (atbildes).

J: - Pārbaudīsim, vai tas tā ir. Sēdieties uz krēsliem, tagad es jums parādīšu interesantu pieredzi: es paņemu tukšu stikla pudeli, uzlieku bumbu un ievietoju pudeli karstā ūdenī, redzēsim, kas notiks.

J: - Redzi, kas notiek ar bumbu?

D: (atbildes).

J: - Patiešām, balons ir piepūsts, kāpēc jūs domājat? Izrādās, ka gaiss pudelē sakarst, izplešas un paceļas, tāpēc balons piepūšas. Jums taisnība, ka karstais gaiss ir vieglāks par auksto.

J: - Puiši, paskatīsimies, kas vēl ir mūsu grozā.

J: - Kas tas ir? Tie, iespējams, ir burvju burkas.

J: - Paskaties, vai tajos ir kaut kas?

D: (atbildes).

J: - Pareizi, gaiss, bet cik garšīgi tas smaržo, ož pēc smaržas?

D: (atbildes)

J: - Patiešām, tā smaržo pēc kafijas.

J: - Puiši, pārbaudīsim, kas atrodas otrajā burciņā.

J: - Kā šajā burkā smaržo gaiss? (ķiploki).

J: Kāpēc, jūsuprāt, abas burkas ir tukšas un smaržo atšķirīgi?

D: (atbildes).

J: - Izrādās, ka gaisam nav savas smaržas. Tīrs gaiss nesmaržo. Smaržu tai piešķir citas vielas, kas ar to ir saskārušās.

J: - Un tad es domāju, kāpēc visur tā smaržo citādi, uz ielas ir viena smarža, telpā otra, un pie tā vainojams gaiss: tā piesavinās citu cilvēku smaržas. Nesen es gāju pa ielu, un garām brauca automašīna, un es sāku šķaudīt, un es šķaudīju tik ilgi, ka deguns bija pietūcis. Kāpēc tas notiek, puiši, jūs nezināt?

D: (atbildes).

J: - Izrādās, ka es ieelpoju netīru gaisu un šķaudīju. Jā, tagad es uzmanīgāk staigāšu pa ielām, aizverīšu muti, aiztaisīšu degunu un neelpošu netīru gaisu. Jūs piekrītat man?

D: (atbildes).

J: - Un mēs to tagad pārbaudīsim. Aizveram muti un saspiežam degunu, redzēsim, kā jūtamies.

J: - Patiešām, bez gaisa mēs jūtamies slikti.

J: - Puiši, ko jūs domājat, kāds gaiss ir nepieciešams cilvēka dzīvībai? D: (atbildes).

J: - Kā jūs domājat, kāds ir gaiss pilsētā: tīrs vai netīrs? Kāpēc?

D: (atbildes).

J: - Kur jūs varat elpot tīru un svaigu gaisu? (Ārā).

J: - Un tagad es ierosinu spēlēt spēli ar nosaukumu "Maģiskā bumba" ... Mēs visi stāvēsim riņķī un nodosim balonu viens otram un pastāstīsim visu, ko šodien esam iemācījušies par gaisu.

J: - Labi darīts! Puiši, man tas bija tik interesanti ar jums, bet vai jums patika nodarbība? Kas bija grūti? Kas interesē?

Žanna Safonova

Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde

kombinētā tipa bērnudārzs Nr

Atvērtas integrētas nodarbības kopsavilkums

pēc pieredzējis - eksperimentāls aktivitātes

iekšā sagatavošanas grupa skolai

par tēmu: « Interesanti netālu»

Sagatavots:

Pedagogs

Safonova Zh.A.

Chebarkul, 2015

mērķim: attīstība pirmsskolas vecuma bērnu interese par pieredzējušiem - eksperimentāls aktivitātes.

Eksperimentāls aktivitātes:

1. Izvērsiet bērnu idejas par pasauli un cilvēku veselību pieredzējusi olu aktivitāte.

2. Izglītot katra bērna sociālās un personiskās īpašības nka: saziņa, neatkarība, novērošana, elementāra pašpārbaude un viņu darbību pašregulācija.

3. Attīstīt bērnu garīgo un garīgo kognitīvo darbību spējas: analīze, salīdzinājums, secinājumi.

Aprīkojums: katram bērnam - 2 olas, 2 papīra salvetes, 1 tekstila salvete, karote, kaudze, divas lielas plastmasas glāzes ar ūdeni, viena plastmasas glāze ar sāli, apakštase 2 gab., olu čaumalas, līme, sagataves uzklāšanai.

Atkārtot Puiši, šodien es nenācu pie jums ar tukšām rokām, lai uzzinātu, kas ir manā grozā, lūdzu, uzminiet mīkla:

Tas var avarēt

To var arī pagatavot.

Ja vēlaties putnu

Var pārvērsties. (Ola)

(bērnu atbildes)

Atkārtot Pareizi, labi izdarīts! Šodien mēs runāsim par olu (izvelk no groza olu un parāda to bērniem).

Atkārtot Olu, puiši, uzskata par dzīves simbolu. Senos laikos ola kalpoja kā pavasara saules simbols, nesot sev līdzi dzīvību, prieku, siltumu, gaismu, dabas atdzimšanu, atbrīvojoties no sala un sniega.

Atkārtot Un kas zina, kāda ir vistu olu izmantošana cilvēkiem? (bērnu atbildes)... Ola ir pārsteidzošs produkts, jo tik mazs, ka tajā ir daudz olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu, kas stiprina smadzenes, acis un sirdi. Olas uzlabo atmiņu, aizsargā pret daudzām nopietnām slimībām un palīdz zaudēt svaru. Olas satur daudz kalcija, tāpēc cilvēkiem, kuri regulāri ēd olas, ir stipri zobi un veseli kauli.

Atkārtot Puiši, sakiet, no kurienes olas? (bērnu atbildes)... Vai tos nēsā tikai vistas? (bērnu atbildes)... Spēlēsim spēli, es parādīšu putna attēlu, un jūs sakāt, kā sauc šo putna olu.

Didaktiskā spēle "Kura šī ola"

Atkārtot Labi darīts, jūs paveicāt lielisku darbu.

Atkārtot Puiši, apskatīsim vēlreiz olu. Lūdzu, nosauciet tās ārējās pazīmes (bērnu atbildes)... Vai vēlaties redzēt, ko

Atkārtot Kā sauc tos cilvēkus, kuri tērē pieredze un eksperimenti? (zinātnieki)... Kur viņi tērē savu pieredzi? (laboratorijās)... Priekš pieredzi eksperimentējot jāvalkā aizsargapģērbs un jāzina drošības noteikumi. Vai jūs zināt noteikumus? (bērnu atbildes).

Bērni atkārto noteikumus. Valkājiet priekšautus. Nāc pie galdiem, kur turēt pieredzi.

Pieredzes numurs 1"Kas ir iekšā"

Atkārtot Puiši, paņemiet rokās olu, ar karoti maigi salauziet olu pa vidu un ielejiet apakštase. Mēs skatāmies, no kā tas sastāv (bērnu atbildes)... Ko mēs redzam centrā (bērnu atbildes)... Kāds dzeltenums? (dzeltena, apaļa ....)... Kas ir ap dzeltenumu? (bērnu atbildes)... Kas viņš ir? (caurspīdīgs no dzeltena, šķidrs, trauka formā)... Bieza caurspīdīga masa ir olbaltumviela, visi dzīvie organismi ir izgatavoti no olbaltumvielām. Paņemiet kaudzes un mēģiniet izurbt dzeltenumu. Kas notika? Kāpēc? (bērnu atbildes)... Dzeltenums ir šķidra masa plānā plēvē. Mēs nevaram to ņemt rokās. Apskatīsim olas čaumalu, ko sauc par čaumalu. Kāda viņa ir? (trausls, trausls, plāns).

Puiši secina: ola sastāv no trim elementiem (apvalks ir olas čaumala, balta ir bieza masa, centrā dzeltenums plānā plēvē).

Atkārtot Puiši, es esmu mazliet noguris, un jūs? Atpūtīsimies?

Fiziskā audzināšana "Mēs gājām pa ceļu"

2. pieredze"Slīkšana, nevis grimšana"

Atkārtot Vai jūs, puiši, domājat, ka ola var peldēt ūdenī, vai arī tā nogrims? Mēs izpildīsim pieredze! Uz jūsu galdiem jums ir divas glāzes ūdens. Vienā glāzē mēs pievienojam sāli no mazas glāzes un izšķīdinām to. Viegli iemērciet olu svaigā ūdenī. Ko mēs redzam? (bērnu atbildes)... Mēs darām izeja: ola noslīkst saldūdenī. Tagad mēs ar karoti izņemam olu no glāzes svaiga ūdens un iemērkam to sālsūdenī. Kas notika? (ola peld uz ūdens virsmas)... Kāpēc? (bērnu atbildes) Jo viņa (ola) atbalsta ne tikai ūdeni, bet arī tajā izšķīdušās sāls daļiņas. Sālsūdens palīdz peldēt. Sāļajā jūrā ir daudz vieglāk peldēties nekā saldūdens upē. Nāves jūrā, kurā ir ļoti spēcīga sāls koncentrācija, cilvēks var mierīgi gulēt uz ūdens virsmas.

Tagad atšķaidīsim sāls šķīdumu ar svaigu ūdeni, ko jūs redzējāt? (ola peld pa vidu)... Tātad darīsim izeja: saldūdenī - ola noslīka, ļoti sāļā ūdenī - tā peld uz virsmas, nedaudz sāļā ūdenī - peld pa vidu.

Pieredzes numurs 3"Olu un dzirkstošo ūdeni"

Gada otrā daļa pieredze"Kas notika ar olu" (Pirmā daļa pieredze notika pēc nedēļas "Olu iegremdēšana dzirkstošā ūdenī").

Skolotājs vērš uzmanību uz glāzi dzirkstoša ūdens, kurā iegremdēta ola. Bērni atceras izpildes algoritmu (olu iegremdēja glāzē dzirkstoša ūdens)... Puiši, kāpēc mēs to izdarījām pieredzeko tu gribēji pārbaudīt? (kas notiks ar olu).

Skolotājs aicina bērnus redzēt, kas noticis ar olu. Bērni paskaidro redzēto (ola ir krāsaina, aptumšota, apvalks ir kļuvis mīksts)... Atkārtot Kādu secinājumu var izdarīt? (gāzēts ūdens iznīcina čaumalu, krāsa paliek uz olas virsmas). Bērni izsaka savus pieņēmumus, kāpēc tas notika.

Atkārtot Puiši, vai jūs domājat, ka var dzert sodas ūdeni? (bērnu atbildes).

Atkārtot Čaumalā, puiši, ir daudz noderīgu vielu, un cilvēki to izmanto dažādās mērķiem: kā zāles, pievienojot to ziedēm, dārznieki un dārznieki lieto čaumalu kā mēslojumu, un amatnieki izšūst uz čaumalas un izgriež no tās ļoti skaistas amatniecības (rāda ilustrācijas).

Atkārtot Jūs, puiši, tāpat kā īsti zinātnieki, iztērējāt pieredzi, un tagad es aicinu jūs spēlēt tautas amatnieku lomu un izgatavot skaistu aplikāciju no olu čaumalām.

Bērni novelk priekšautus un ieņem vietas pie darbam uzliktiem galdiem.

Atkārtot Jums, puiši, ir vajadzīga roka, lai veiktu šo darbu. Pastiepsim pirkstus.

Pirkstu vingrošana "Gulbis"

Bērni strādā.

Atkārtot Puiši, cik jūs esat lielisks darbs. Sakiet, vai mums patika nodarbošanās? (bērnu atbildes)... Kas jums patika visvairāk? (bērnu atbildes)... Ko jaunu tu šodien esi iemācījies? (bērnu atbildes)... Sakiet, vai ir iespējams dzert gāzētu ūdeni?