Aplikācijas nodarbība vecāko grupu pavasarī. GCD kopsavilkums par pieteikumiem vecākajā grupā par tēmu: "Pavasara ziedi


Žanna Motorina

(ierāmētas pavasara gleznas)

Uzdevumi. Izraisiet interesi par sava darba dizainu kā radošuma pēdējo posmu. Radīt apstākļus apgūto prasmju radošai pielietošanai; turpiniet mācīt bērniem plānot darbu. Attīstiet iztēli, ritma izjūtu un kompozīciju.

Iepriekšējs darbs. Slavenu mākslinieku ar bērniem gleznu pārbaude ainavu gleznotāji un... I. Levitans "Maršs" un "Lielais ūdens", A. K. Savrasovs "Roki ir ieradušies", F. A. Vasiļjeva "Atkusnis".

Lasot V. Nabokova dzejoli " Pavasaris":

Pasauli satrauc pavasara vēsma,

Putni ir atgriezušies, un straumes zvana

Mitruma zvani.

Forši

Laukos, un jautrība mežā, kur

Nav liela maijpuķīte. Kā ūdens

Debeszils dreb - un sūdzīgi un alkatīgi

Skatās uz pasauli. Bērzi pie upes-

Tur, izcirtumā, kuru sirds nav aizmirsusi,

Pārpildīts un tik vienkāršs, lietišķs

Izlociet lipīgās loksnes

It kā tas nemaz nebūtu brīnums

Un zilā krāsā ir divi plāni celtņi

Nevilcinieties, un varbūt no turienes

Viņiem tā šķiet zaļa zeme

Negatavs, slapjš ābols.

Priekš lietojumi - ainava, kas mums nepieciešama:

Par zīmēšanu: tonēta zila papīra loksnes 15 x 21 cm, dažāda izmēra birstes, putu sūklis.

Priekš lietojumprogrammas: kartons, krāsains papīrs, šķēres, līmes nūja, salvetes, eļļas audums.

Progress. Bērni aplūko II Levitana gleznas "Maršs" un "Lielais ūdens", AK Savrasova "Rooks ir ieradušies", F. gleznas. A. Vasiļjeva "Atkusnis". Mēs runājam par gleznu saturu un noskaņu. Tad bērni tiek aicināti nolasīt F. Tjutčeva dzejoli "Pavasara ūdeņi":

Laukos joprojām balts sniegs

Un ūdens jau pavasarī viņi rada troksni

Viņi skrien un būs miegaina piekraste,

Viņi skrien, spīd un runā.

Viņi saka līdz visiem galiem:

"Pienāk pavasaris, pienāk pavasaris!

Mēs esam jauni pavasara kurjeri,

Viņa mūs sūtīja uz priekšu! "

Pienāk pavasaris, pienāk pavasaris!

Bērni ķeras pie darba un zīmē pavasara bildes, kā vēlas, pēc tam rotā tos ar skaistiem rāmjiem.

1. Rāmis ir izgatavots no A4 kartona loksnes.

2. Gatavā glezna tiek pielīmēta uz kartona. Iepriekš attēls ir iezīmēts ar zīmuli, lai iezīmētu robežu līmes uzklāšanai.

3. Tad pēc bērnu pieprasījuma tiek sastādīts rāmis. Pavasara tēma ir saglabāta rāmja dizainā.

Bērni paši veido rāmjus un ar tiem rotā pavasara bildes.


Skatiet, kas mums ir notika:



Kopā ar bērniem veidojam gleznas izstādei " Pienāk pavasarisIzstādes apskate. Divi vai trīs bērni darbojas kā ceļveži un runā par viņiem patīkamajiem attēliem.

Tēma: "WIZARD - PAVASARIS".

Mērķis: bērnu radošās darbības attīstīšana un interese par netradicionālu lietojumprogrammu radīšanu.

Precizēt un nostiprināt idejas par izmaiņām dabā pavasarī, tās pazīmēm.

Veido runas gramatisko struktūru un aktivizē bērnu vārdu krājumu.

Aktivizēt radošo iztēli, radošās izpausmes; veicināt iemaņu veidošanos pielietošanā (ar krāsainu papīru, papīra salvetēm); darbā izmantojiet simetrisku griešanu, strādājiet ar trafaretiem (riņķojiet, sagrieziet, izmantojiet salvetes ripināšanas pa plaukstām tehniku, salabojiet mārciņu locīšanas veidu no papīra, piemēram, origami.

Veidot spēju nodot dabas skaistumu lietojumprogrammās, attīstīt estētisko uztveri.

Stiprināt spēju radīt kolektīvo kompozīciju.

Attīstīt spēju iesākto darbu novest līdz beigām, ievērojot precizitāti darbā, izmantojot dažādas metodes.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Tiešo izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums lietojumprogrammai "Pavasara burvība" sagatavošanas grupā

Tēma: "WIZARD - PAVASARIS".

Mērķis: bērnu radošās darbības attīstība un interese par izpausmi aplikāciju veidošanā, izmantojot netradicionālas metodes.

Uzdevumi:

Precizēt un nostiprināt idejas par izmaiņām dabā pavasarī, tās pazīmēm.

Veido runas gramatisko struktūru un aktivizē bērnu vārdu krājumu.

Aktivizēt radošo iztēli, radošās izpausmes; veicināt iemaņu veidošanos pielietošanā (ar krāsainu papīru, papīra salvetēm); darbā izmantojiet simetrisku griešanu, strādājiet ar trafaretiem (riņķojiet, sagrieziet, izmantojiet salvetes ripināšanas pa plaukstām tehniku, salabojiet mārciņu locīšanas veidu no papīra, piemēram, origami.

Veidot spēju nodot dabas skaistumu lietojumprogrammās, attīstīt estētisko uztveri.

Stiprināt spēju radīt kolektīvo kompozīciju.

Attīstīt spēju novest iesākto darbu līdz galam, ievērojot darba precizitāti.

Jomu integrācija: izziņa, komunikācija, daiļliteratūra.

GCD kustība.

Bērni ienāk grupā un redz vēstuli, skolotājs uzrunā:

Kāds mani iemeta pie loga

Paskaties, vēstule.

Varbūt tas ir saules stars

Kas kutina manu seju?

Varbūt tas ir zvirbulis

Lido, nomet to?

Varbūt kāds ir burts, piemēram, pele,

Vai jūs esat ievilinājis jūs logā?

No kā vēstule nāca

Vai vēlaties uzzināt?

Tad jums ir jāmēģina

Jums ir jāuzmin mīkla.

Mīkla:

“Ja sniegs kūst visur, pārvēršas par straumi,

Zāle kautrīgi izrāpjas, diena kļūst garāka

Ja saule spīd spožāk, ja putniem nav miega,

Ja vējš ir kļuvis siltāks, tas nozīmē, ka pie mums ir pienācis (pavasaris).

Pareizi, labi izdarīts, vēstule nāca no pavasara.

Viņa nāk ar glāstu

Un ar savu pasaku.

Pamāj ar burvju nūjiņu

Mežā zied sniegpulkstenīte!

Lasīsim, ko viņa mums raksta:

"Dārgie puiši! Jūs visi esat laimīgi

pavasara saule, zvana

pilieni, tekošās straumes? (Jā) .

Es aicinu jūs uz manu pavasara zālienu.

Es priecāšos jūs redzēt pie manis "... .." Pavasaris ".

Ejam uz pavasari. Kā mēs tur nokļūtu? (bērnu atbildes).

Lidosim tur pa mākoņiem. Vai tu piekrīti?

(Tiek atskaņota dziesma "Mākoņi" pēc V. Šainska mūzikas).

Bērni atdarina lidošanu gaisā, gaišos mākoņos.

Paskaties, šeit ir pavasara pļava. Un maģiskais pavasaris mūs satiek.

Pievērš uzmanību ekrānam (pavasara ainava).

Nosauciet pavasara mēnešus secībā (marts, aprīlis, maijs).

Un kā viņus sauc tauta? Paskaidrojiet, kāpēc viņi ieguva šādus vārdus? (sniegpārsla, sniega dreifs, zāle).

Apskatīsim pavasari un nosauksim izmaiņas dabā, kas notika līdz ar pavasara iestāšanos?

Pavasara tagu slaidrāde.

Kas martā ir galvenais pavasara palīgs? (saule). Saule spīd spoži, silda, sniegs kūst, zvana pilieni, vītolā zied pumpuri, parādās pirmie atkusušie pleķi, no sniega izaug pirmie ziedi - sniegpulkstenītes.

Aprīlī saule spīd vēl spožāk, sniegs pārvēršas ūdenī, tek straumes, tek upes, izsalst ledus uz ezeriem un upēm, dzīvnieki maina kažokādu uz gaišāku, maina krāsu, dzīvniekiem ir mazuļi, putni atgriežas no tālām valstīm, būvē ligzdas, izņem cāļus.

Maijā kokos parādās pirmās zaļās lapas, zaļā zāle, zied koki un krūmi, mostas dažādi kukaiņi, zied puķes, spoži spīd saule, apkārt ir zaļa un skaista.

Kurš pavasaris jums patika vislabāk? (agri, vidēji, vēlu).

Relaksācijas vingrinājums:

Tagad spēlēsim spēli "Uzzīmē to, ko redzēji".

Bērni sēž lokā viens pēc otra un aizmugurē sēdošo "zīmējumu" priekšā: saule, pilieni, ziedi utt.

Nedaudz atpūtīsimies un uzspēlēsim spēli “Vesnyanka”.

Fiziskā izglītība: (veikt kustības atbilstoši tekstam)

Vējš pūš mums sejā

Koks šūpojās.

Vējiņš ir klusāks, klusāks

Koks kļūst arvien augstāks, augstāks.

Saule, saule

Zelta dibens

Deg, skaidri sadedzini

Lai neizietu ārā

Mežā ieskrēja strauts

Ieskrēja simts roķu

Un sanesumi kūst, kūst.

Un ziedi aug!

Mūsu pirmie ziedi

Atveriet ziedlapiņas

Vēsma tik tikko elpo

Ziedlapiņas šūpojas.

Mūsu pirmie ziedi

Aizveriet ziedlapiņas

Galvas kratīšana

Viņi klusi aizmiguši.

Pamodināsim puķes?

Pavasaris! Cik sirsnīgs un maigs vārds. Pavasaris ir pārsteidzošs gada laiks. Ikviens jūtas ļoti labi no pavasara siltuma. Cilvēki ar prieku pagriežas pret maigu pavasara sauli. Pavasara attēls ir daudzpusīgs. Šī ir skaista daba, putnu ierašanās, ziedēšana un maiga zaļa lapotne. Pavasaris visiem sagādā dzīves prieku, radošuma prieku! Šī sajūta aptver visus cilvēkus, un dzejnieki raksta dzeju, komponisti - mūziku, mākslinieki - savas gleznas.

Un šodien kopā ar jums mēs kļūsim par burvjiem un uzzīmēsim neparastu, pavasarīgu ainu. Ļaujiet mums tajā nodot visu vēlā pavasara skaistumu. Jums uz paplātēm ir krāsaini papīra taisnstūri. Salieciet taisnstūri uz pusēm, piestipriniet trafaretu - plaukstu, apvelciet to, izgrieziet un izveidojiet burvju pavasara attēlu no plaukstām. Saule, zāle, ziedi, tauriņš (simetriska griešana uz gatavā trafareta, mārītes (origami, kāti (papīra salvetes ritināšana starp plaukstām)). Bērni apsēžastabulas pa apakšgrupām viņi atlasa mākslas materiālus, vāc piemērojošos attēlus, papildina sauli - acis, degunu, muti.

Mierīgas mūzikas skaņas, bērnu patstāvīgas aktivitātes.

Jūs, puiši, šodien esat īsti burvji, un mūsu iegūtais attēls ir patiešām maģisks, unikāls.

Cik burvju pavasaris!

Kāpēc viņā ir tik daudz spēka?

Tikko pamodos oto Gulēt,

Viņa pamodināja dabu.

Ar manas burvju nūjiņas vilni

Viņa izkausēja dreifus.

Un uzreiz bez atpūtas,

Viņa bruģēja ceļu straumēm.

Un gaiss ir tīrs, un attālums ir skaidrs!

Daba dzied, atdzīvojoties.

Jā, tu esi burve, Pavasar!

Tagad es to noteikti zinu!

Literatūra:

Lykova I.A. Attēlu darbība bērnudārzā. Vecākā grupa. M .: "Tsvetnoy Mir", 2011. gads.


Zulfiya Gubaidullova
Nodarbības kopsavilkums par pieteikšanos vecākajā grupā, izmantojot netradicionālus paņēmienus "Ainava" Pavasaris "

Lietošanas stundas kopsavilkums vecākajā grupā, izmantojot netradicionālas metodes par šo tēmu: « Ainava"Pavasaris.

Mērķi:

1. Turpiniet mācīties netradicionāla pielietošanas tehnika.

2. Attīstīt radošu iztēli, uzmanību, neatlaidību, smalku motoriku.

3. Izveidot interesi par apkārtējās pasaules zināšanām.

Uzdevumi:

Izglītojošs:

Turpinot mācīt bērnus strādāt ar papīru, uzstāties lietojumprogrammas Dažādi ceļi (smidzinošs, saburzīts papīrs, asaru papīrs);

Apmācība darbā ar līmi.

Attīstās:

Pirkstu smalkās motorikas, telpiskās iztēles, acu, abstraktās domāšanas attīstīšana, spēju attīstīt mutiskas instrukcijas attīstīšana;

Mācīšanās risināt mīklas;

Mācīt poētiskā teksta uztveri pēc auss;

Radošās intereses par darbu attīstīšana, loģiskā domāšana;

Fantāzijas attīstība.

Izglītojošs:

Pacietības, neatlaidības, smaga darba veicināšana;

Izglītība par precizitāti, garšu un citām estētiskām izjūtām.

Labojošs:

Sensomotoru prasmju attīstīšana - konsekvence acs un rokas darbā, kustību koordinācijas uzlabošana, lokanība, precizitāte darbību veikšanā;

Dzirdes uzmanības attīstīšana.

Forma nodarbības: izglītojoša un rotaļīga, neatkarīga un radoša.

Ilgums: 30 minūtes

Dalībnieki: vecākā grupa.

Studentu vecums: no 5 līdz 6 gadiem.

Aprīkojums: drukas salikšana ar tehnoloģiskās kartes, līme, līmes birstes, eļļas lupatas, lupatas vai salvetes, sagatavots fons amatniecībai, zaļā papīra kaisīšana burkās, detaļas uzklāšana uz plāksnēm.

Iepriekšējs darbs:

Fona attēla sagatavošana (zaļa papīra līmēšana uz zila kartona - "Notīrīšana", pielīmējot kokgriezuma koku stumbru, izgriežot apli no dzeltena papīra - "saule");

smidzināšanas sagatavošana: Krāsains divpusējais papīrs vispirms tiek sagriezts sloksnēs, jo šaurāks, jo labāk, tad sloksnes tiek sagrieztas pēc iespējas mazākas.

Vārdnīcas darbs:

Lietvārdu un īpašības vārdu saskaņošana pēc dzimuma.

Aktīvā vārdnīca: lapas, zāle, pavasaris, nāc, silts, silts.

Pasīvā leksika: Iemāciet bērniem izteikt savas domas pilnos teikumos.

Metodes un paņēmieni:

Verbāli: saruna, aptauja.

Spēles: pārsteiguma brīdis, fiziskā izglītība.

Vizuāls: gleznu izmantošana, veidņu detaļas.

Struktūra nodarbības:

Pastnieks atnesa vēstuli.

Lasot vēstuli no Pavasaris.

Darba veikšanas algoritma skaidrojums

Mīklas. Pamatojums. Darba izpildes algoritma skaidrojums. Darba noteikumi

Fiziskā audzināšana

Iesildīties

Darba secības nodrošināšana

Algoritma konsolidācija, darba secība.

Praktiskā daļa

Darba pabeigšana (amatniecība) pie mūzikas

Darba analīze

Visu darbu parādīšana.

Apkopojot nodarbības

Telegramma no pavasaris.

Nodarbības gaita:

1. Organizācijas brīdis.

Pavadoņi uz galdiem ir izkārtojuši nepieciešamos rīkus un materiālus. Skolotāja pulcē bērnus uz paklāja. Ienāk pastnieks.

Pastnieks: Sveiki! Vai tas ir bērnudārzs? Es atvedu vēstuli jūsu bērniem grupa.

Pedagogs: Sveiki! Jā, bērnudārzs. Paldies, pastniek, par vēstuli!

Bērni: Paldies!

Skolotājs paņem vēstuli no pastnieka. Pastnieks aiziet. Skolotājs atver vēstuli.

Pedagogs: Puiši, tas, par kuru noslēpums mums nosūtīja vēstuli.

“Kūst sniegs, pļava atdzīvojusies.

Diena nāk. Kad tas notiek? "

Bērni: Pavasaris.

Pedagogs: Pareizi, tā ir Pavasaris nosūtīja vēstuli... Dzirdi, ko viņa raksta:

"Dārgie puiši! Es lūdzu jums palīdzību. Es nonācu uz zemes, padzenot ziemu. Tas bija ļoti grūti, ziema negribēja iet prom, man nācās ar to cīnīties. Man ir maz spēka, un man nav laika pamodināt visu dabu, uz visiem kokiem audzēt ziedus un lapas. Ja man tas neizdosies, daudzi koki visu vasaru paliks bez lapām un kaili. Daudzas pļavas paliks bez ziediem, un tauriņiem nebūs kur sēdēt. Palīdzi man.

Es zinu, vai jūs mēģiniet, jums izdosies. Es ceru uz tevi. PAVASARIS»

Pedagogs: Puiši, ko? Mēs palīdzēsim Pavasaris?

Bērni: Jā.

Pedagogs: Tad apsēdīsimies ar jums pie galdiņiem.

2. Veiktā darba skaidrojums.

Pedagogs: Šeit mums ir sagataves, šajās bildēs pavasaris vēl nav pienācis.

Ko jūs redzat attēlos uz jūsu galdiem?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Bet mēs varam visu mainīt. Tagad es jums jautāšu mīklas, un jūs pastāstīsit, kam vajadzētu parādīties mūsu gleznās, lai tās nāktu pavasaris.

* Lēnām uguns staigā šeit,

Apiet Māti Zemi.

Tas jautri spīd logā

Nu, protams, tas ir ...

Bērni: Saule.

Pedagogs: Saule nav vainīga,

Kas ir vate karājas debesīs?

Bērni: Mākoņi.

Pedagogs: * Zaļie knābji parādījās pavasarī,

Viņi līdz vasarai pārvērtās par zaļām rokām.

Pūtīs neliels vējiņš

Un zaļas rokas aplaudē.

Bērni: Lapas.

Pedagogs: Mēs augam zaļā krāsā,

Mēs augam zem siltā lietus

Spīd saule - mēs ziedam.

Bērni: Ziedi.

Pedagogs: Kā mēs varam palīdzēt pavasarī? Kā jūs domājat, ko mēs varam darīt?

Bērni: Pielīmējiet spožo sauli un mākoņus, izveidojiet kokam zaļas lapas, zāli un ziedus.

Pedagogs: Kā mēs attēlojam gaišu saulainu dienu?

Bērni: Mēs ielīmēsim sauli un baltos mākoņus.

Pedagogs: Kādu formu un krāsu mēs esam sagatavojuši saulei?

Bērni: Dzeltens aplis.

Pedagogs: No kā mēs veidosim mākoņus?

Bērni: No baltas salvetes mēs izgatavojam ovālu formu, nogriežot.

Pedagogs: Ko jūs varat viegli padarīt lapas kokā, zāli izcirtumā?

Bērni: Izgatavots no zaļām smidzinātājām.

Pedagogs: Kā jums vajadzētu strādāt ar smidzinātājiem?

Bērni: Uzmanību, centies viņai nepūst.

Pedagogs: Cik daudz līmes vajadzētu ņemt, lai piestiprinātu visu smidzināšanu?

Bērni: Visām zarām nejauši jāpieliek daudz līmes.

Pedagogs: Kā mēs varam izgatavot ziedus?

Bērni: No saburzītas krāsainas salvetes.

Kopā ar diskusiju skolotājs parāda, kā tiek veidoti visi elementi amatniecība: pielīp pie saules, no noplēššanas paņēmiena izgatavo ovālu no taisnstūra salvetes un pielīmē mākoni, no zaļām smidzinātājām pielīmē lapas kokā un zālē un uz klīringa no saburzītas krāsainas salvetes izveido ziedu plankumus.

3. Fiziskā izglītība.

Pedagogs: Nu, pirms mēs sākam, ejam nedaudz uz pavasara mežu.

Iegūstiet katru aiz sava krēsla.

Kopā ar mani atkārtojam vārdus un kustība:

"Mēs nonācām pavasara mežā (bērni staigā vietā)

Šeit ir daudz brīnumu! (izplest rokas uz sāniem)

Labajā pusē ir slaidie bērzi, (labā roka ir pavilkta uz sāniem)

Kreisajā pusē uz mums skatās eglītes. (kreisā roka malā)

Kokiem lapas kļūst zaļas (rokas uz augšu, trīcēšana)

Un zālē zied puķes! "(Paceliet viņu salocītās rokas

plaukstas, līdz sejas līmenim).

Labi darīts, apsēdies pie galdiņiem.

4. Darba secības konsolidācija.

Pedagogs: Tātad, atcerēsimies, kādā secībā mēs veidosim savas gleznas.

(Pārsūtīšanas laikā skolotājs uzliek drukas audeklu tehnoloģiski kartes - darba secība).

Vispirms mēs pielīmējam sauli (karte ir likta - saule).

Tad mēs pielīmējam baltu salveti pie debesīm - tas ir mākonis (karte - mākonis).

Pēc tam mēs iesmērējam koku zarus ar līmi un apkaisa ar zaļo kaisīšanu uz koku lapu augšanas (kartīte - lapas uz koka).

Apkaisām ar salveti, tad nokratām paplātēs.

Mēs iesmērējam zaļo izcirtumu ar līmi un apkaisa ar kaisīšanu (karte ir zāle, nospiediet to ar salveti un sakratiet pārpalikumu paplātēs.

Mēs izgatavojam ziedus no saburzītas krāsainas salvetes un pielīmējam tos izcirtumā (kartīte - ziedi).

5. Praktiskā daļa

Nodarbojas ar amatniecību. Bērni strādā pie mūzikas (pavasara meža mūzika).

6. Darbu analīze.

Visi darbi tiek izstādīti uz drukas audekla. (1. pielikums).

Pedagogs: Kādu darbu mēs ieguvām? (Bērnu atbildes).

Kas jums patīk jūsu darbā? (Bērnu atbildes)

Kādi darbi jums patīk visvairāk? Kāpēc? (Bērnu atbildes)

7. Apkopojot nodarbības.

Klauvē pie durvīm, ienāk pastnieks.

Pastnieks: Telegramma jums.

Pedagogs: Paldies.

Skolotājs lasa telegramma: "Paldies puišiem,

tu man ļoti palīdzēji. Jūs visi esat lieliski! Jūsu Pavasaris».

Pedagogs: Jūs visi mēģinājuun jums ir liels darbs. Ir mūsu klase ir beigusiespavadoņi tiks noņemti no galdiem.

Saraksts izmantotā literatūra:

1. Dolženko G. I. "100 papīra amatniecība" Jaroslavļa, "Attīstības akadēmija", 1999.

2. Komarova T.S. "Bērni radošuma pasaulē" Maskava, "Mnemosyne", 1995.

3. Lykova L.S. "Vizuālā aktivitāte bērnudārzā" Maskava, "Karapuz-didaktika", 2007.

4. Malysheva A. N., Ermolaeva N. V. « Pieteikšanās bērnudārzā» Jaroslavļa, "Attīstības akadēmija", 2006.

5. Rumjanceva E.R. « Pieteikums... Vienkāršas amatniecības " Maskava, "IRIS-press", 2008.

Tiešo izglītojošo darbību kopsavilkums pieteikumiem vecākajā grupā Nr. 2 "Kāpēc daudz"

Pedagogs: Kumarova G.D.

Tēma: Pavasara ainava

Mērķis:iemācīt bērniem veidot ainavas kompozīciju, parādīt dažādu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu iespējas radītā tēla nodošanai.

Uzdevumi:

Precizēt un nostiprināt idejas par dabas izmaiņām pavasarī, tās pazīmēm;

Veidot runas gramatisko struktūru un aktivizēt bērnu vārdu krājumu;

Uzlabot griešanas tehniku \u200b\u200bar šķērēm;

Veidot spēju nodot dabas skaistumu lietojumprogrammās, attīstīt estētisko uztveri.

Iepriekšējs darbs:pastaigas, vērojot pavasara pārmaiņas, lasot daiļliteratūru, iegaumējot dzejoļus, skatoties attēlus par pavasari.

Aprīkojums:eļļas audums, krāsains papīrs, šķēres, līmes nūja, salvetes, gleznu reprodukcijas par pavasari, gatavas sagataves - rāmji.

GCD pārvietošana:

    Laika organizēšana.

Bērni ienāk grupā un redz vēstuli.

Pedagogs:

Kāds mani iemeta pie loga

Paskaties, vēstule.

Varbūt tas ir saules stars

Kas kutina manu seju?

Varbūt tas ir zvirbulis

Lido, nomet to?

Varbūt kāds ir burts, piemēram, pele,

Vai jūs esat ievilinājis jūs logā?

No kā vēstule nāca

Vai vēlaties uzzināt?

Tad jums ir jāmēģina

Jums ir jāuzmin mīkla.

Mīkla:

Ja sniegs kūst visur, tas pārvēršas par straumi,

Zāle kautrīgi izrāpjas, diena kļūst garāka

Ja saule spīd spožāk, ja putniem nav miega,

Ja vējš ir kļuvis siltāks, tas nozīmē, ka tas ir nonācis pie mums ( pavasaris).

Pareizi, labi izdarīts, vēstule nāca no pavasara.

Viņa nāk ar mīlestību

Un ar savu pasaku.

Pamāj ar burvju nūjiņu

Mežā zied sniegpulkstenīte!

Lasīsim, ko viņa mums raksta:

"Dārgie puiši! Jūs visi esat laimīgi pavasara saule, zvana pilieni, tekošās straumes? (Jā). Es aicinu jūs uz manu pavasara zālienu.

Es priecāšos jūs redzēt pie manis! "Pavasaris".

Ejam uz pavasari. Kā mēs tur nokļūtu? (bērnu atbildes).

Lidosim tur pa mākoņiem. Vai tu piekrīti?

Bērni atdarina lidošanu gaisā, gaišos mākoņos.

Paskaties, šeit ir pavasara pļava. Un maģiskais pavasaris mūs satiek.

Pievērš uzmanību ekrānam (pavasara ainava).

Nosauciet pavasara mēnešus secībā (marts, aprīlis, maijs).

Apskatīsim pavasari un nosauksim izmaiņas dabā, kas notika līdz ar pavasara iestāšanos?

Parādīti pavasara tagu attēli.

- INgājiens kurš ir galvenais pavasara palīgs? (saule). Saule spīd spoži, silda, sniegs kūst, zvana pilieni, vītolā zied pumpuri, parādās pirmie atkusušie pleķi, no sniega izaug pirmie ziedi - sniegpulkstenītes.

Iekšā prele - saule spīd vēl spožāk, sniegs pārvēršas ūdenī, tek straumes, tek upes, izsalst ledus uz ezeriem un upēm, dzīvnieki maina kažokādu uz gaišāku, maina krāsu, dzīvniekiem ir mazuļi, putni atgriežas no tālām valstīm, veido ligzdas , audzē cāļus ...

- Maijā - uz kokiem parādās pirmās zaļās lapas, zaļā zāle, zied koki un krūmi, mostas dažādi kukaiņi, zied puķes, spoži spīd saule, apkārt ir zaļa un skaista.

Kurš pavasaris jums patika vislabāk? (agri, vidēji, vēlu).

Nedaudz atpūtīsimies un uzspēlēsim spēli “Vesnyanka”.

    Fiziskā audzināšana:(veikt kustības atbilstoši tekstam)

Vējš pūš mums sejā

Koks šūpojās.

Vējiņš ir klusāks, klusāks

Koks kļūst arvien augstāks, augstāks.

Saule, saule

Zelta dibens

Deg, skaidri sadedzini

Lai neizietu ārā

Mežā ieskrēja strauts

Ieskrēja simts roķu

Un sanesumi kūst, kūst.

Un ziedi aug!

Mūsu pirmie ziedi

Atveriet ziedlapiņas

Vēsma tik tikko elpo

Ziedlapiņas šūpojas.

Mūsu pirmie ziedi

Aizveriet ziedlapiņas

Galvas kratīšana

Viņi klusi aizmiguši.

Pamodināsim puķes?

Pavasaris! Cik sirsnīgs un maigs vārds. Pavasaris ir pārsteidzošs gada laiks. Ikviens jūtas ļoti labi no pavasara siltuma. Cilvēki ar prieku pagriežas pret maigu pavasara sauli. Pavasara attēls ir daudzpusīgs. Šī ir skaista daba, putnu ierašanās, ziedēšana un maiga zaļa lapotne.

    Paskaidrojums par paveikto darbu.

Un šodien kopā ar jums mēs kļūsim par burvjiem un uzzīmēsim neparastu, pavasarīgu ainu. Ļaujiet mums tajā nodot visu vēlā pavasara skaistumu.

Šeit mums ir sagataves, šīm bildēm pavasaris vēl nav pienācis.

Kā mēs varam palīdzēt pavasarim? Kā jūs domājat, ko mēs varam darīt? ( pielīmējiet spožo sauli un baltos mākoņus, izveidojiet zaļas lapas uz ziediem, zāles utt.).

Kā mēs attēlojam gaišu saulainu dienu? ( ielīmēsim sauli un baltos mākoņus).

Jūsu plāksnēs ir dzelteni kvadrāti; mēs no laukumiem izgriezīsim sauli un ziedu. No zaļā taisnstūra - zāle un lapas.

    Bērnu patstāvīgas aktivitātes.

    Darbu analīze.

Kādu darbu mēs ieguvām?

Kas jums patīk jūsu darbā?

Kādi darbi jums patīk visvairāk? Kāpēc? (bērnu atbildes)

YI. Nodarbības rezultātu apkopošana.

Jūs, puiši, šodien esat īsti burvji, un mūsu attēli izrādījās patiešām maģiski, unikāli.

Cik burvju pavasaris!

Kāpēc viņā ir tik daudz spēka?

Tikko pamodos no sapņa

Viņa pamodināja dabu.

Ar manas burvju nūjiņas vilni

Viņa izkausēja dreifus.

Un uzreiz bez atpūtas,

Viņa bruģēja ceļu straumēm.

Un gaiss ir tīrs, un attālums ir skaidrs!

Daba dzied, atdzīvojoties.

Jā, tu esi burve, Pavasar!

Tagad es to noteikti zinu!

Mērķis: Uzbudina interese par atmodas pavasara dabu, iepazīstas ar pavasara izmaiņām, sniedz priekšstatu par primrozes.

Uzdevumi:

Lai attīstītu bērnu spēju strādāt ar šķērēm: pareizi turiet, uzmanīgi sagrieziet gar kontūru.

Attīstiet spēju maigi uzklāt līmi uz griezuma formas.

Attīstīt kompozīcijas prasmes

Paplašiniet bērnu idejas par agru pavasari;

Materiāli: krāsa kartons, krāsains papīrs, līmes nūja, galdauts, salvetes, šķēres

Iepriekšējs darbs:iepazans ar pavasara mneiem un pavasara pazmm, iepazans ar savvaas dzvnieku dzvi pavasar.

Nodarbības gaita:

Sveiki puiši! Sasveicināsimies un dāvāsim labu garastāvokli un smaidu!

Puiši, pasakiet, kāds ir gada laiks?

Bērni: Pavasaris.

Pareizi. Kādus pavasara mēnešus jūs zināt?

Bērni: marts, aprīlis, maijs

Puiši, šorīt pastnieks mums atnesa vēstuli, vai mēs varam to izlasīt?

Vēstules teksts: Sveiki, 35. grupas meitenes un zēni! Meža dzīvnieki jums raksta. Arī mums ir sācies pavasaris, bet ļauns putenis piemeklēja mūsu mežu un paslēpa pavasari zem sniega. Mēs lūdzam palīdzību, šeit ir auksts un ir daudz sniega. Un mūsu ziemas pārtikas krājumi beidzas. Lūdzu, palīdziet mums, atdodiet mums pavasari !!!

Puiši, vai mēs varam palīdzēt?

Tad iesim uz ceļa. Mēs satveram rokas, aizveram acis, ejam riņķī un sakām: griezies, griezies, atrodi sevi mežā! Atver acis!

Tā mēs nokļuvām mežā! Un, lai ietaupītu pavasari, mums ir jāveic uzdevumi. Sāksim.

Pirmais uzdevums. Kādas ir pavasara pazīmes? Sākot ar Makaru pēc kārtas, nosauciet pavasara pazīmes

Katrs bērns nosauc pavasara zīmi, beigās es jautāju, kurš vēl vēlas papildināt.

Jūs, puiši, esat lieliski! Mēs tikām galā ar pirmo uzdevumu, tagad ejam tālāk.

Šis ir mūsu otrais uzdevums. Ir nepieciešams savākt dzīvnieku attēlus no ģeometriskām figūrām. Pāris jāveido četrās komandās. Sadalīts? Sāksim ķerties pie uzdevuma.

Pēc uzdevuma izpildīšanas katrs pāris stāsta par dzīvnieku, par tā uzvedību pavasarī. Papildiniet viens otru.

Labi darīts, es domāju, ka mēs pavasarī daudz palīdzam. Tagad nedaudz atpūtīsimies un pavasarī dziedāsim dziesmu, lai viņa mūs dzirdētu.

Fizminutka "Pavasaris nāk sarkanā krāsā". T. Morozovas dziesma "Pavasaris nāk sarkanā krāsā"

Kustības tiek veiktas pēc mūzikas.

Lieliski! Paskaties, sniegs jau apkārt sāka kust. Puiši, kas tas ir? Paskaties! Noņemsim sniegu. Kas tas ir?

Bērni: Sniegpulkstenītes.

Pareizi, kādi tie ir ziedi?

Bērni: Šis ir pirmais pavasara zieds.

Kur tas aug?

Bērni: zem sniega, mežā.

Vai jūs zināt stāstu par šo ziedu.

Reiz vecā sieviete-Ziema ar pavadoņiem Aukstumu un Vēju nolēma nelaist pavasari uz zemes. Visus ziedus nobiedēja ziemas draudi, izņemot sniegpulkstenīti, kas iztaisnoja kātiņu un devās ceļā biezā sniega sega. Saule ieraudzīja savas ziedlapiņas un sildīja zemi ar siltumu, paverot ceļu pavasarim.

Jā, puiši, tieši tā. Es iesaku jums izveidot vēl vairāk sniegpulkstenīšu, lai pavasaris iestātos pēc iespējas ātrāk.

Mēs apsēžamies pie galdiņiem. Šeit mēs izveidosim tādu sniegpulkstenīti. Kādas ir zieda daļas?

Bērni: kāts, lapas un ziedlapiņas.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka sniegpulkstenītes lapas ir plānas un garas. Pārskatīsim noteikumus par darbu ar šķērēm. Kurus jūs zināt?

Bērni:
Nestrādājiet ar šķeltām šķērēm.

Izmantojiet šķēres tikai savā darba vietā.

Strādājot, vērojiet asmeņu kustību.

Ielieciet šķēres ar gredzeniem pret sevi.

Padodiet šķēru gredzenus uz priekšu.

Neatstājiet šķēres atvērtas.

Nespēlējieties ar šķērēm, nelieciet šķēres uz sejas.

Pareizi, kā ar noteikumiem par darbu ar līmi?

Strādājot ar līmi, vajadzības gadījumā izmantojiet suku.

Paņemiet nepieciešamo līme daudzumu, lai šajā posmā paveiktu darbu.

Noņemiet lieko līmi ar mīkstu drānu vai salveti, viegli to piespiežot.

Pēc darba labi nomazgājiet suku un rokas ar ziepēm un ūdeni.

Labi padarīts. Tagad izstiepsim pirkstus un ķersimies pie darba.

Pirkstu vingrošana.

Mūsu sarkanie ziedi

Izšķīdiniet ziedlapiņas.

(Salieciet plaukstas tulpju formā, pēc tam lēnām atveriet pirkstus.)

Vēsma nedaudz elpo

Ziedlapiņas šūpojas.

(Viciniet rokas)

Mūsu sarkanie ziedi

aizveriet ziedlapiņas

(Lēnām savienojiet pirkstus, lai izveidotu ziedu.)

Viņi klusi aizmiguši

Galva trīc.

("Zieds" atkal šūpojas vējā)

Bērni strādā. Palīdzība no skolotāja, kuram tas ir vajadzīgs. Mūzika P.I. Čaikovska "Sniegpulkstenīte"

Tās ir skaistās sniegpulkstenītes, kuras viņi visi ieguvuši.

A. Vivaldi gadalaiku mūzika. Paskaties, šeit nāk pavasara saule! Ātri iesūtīsim mūsu sniegpulkstenītes uz mūsu pavasara mežu. Viss apkārt sāk piepildīties pavasarī. Tāpēc mūsu mežs kļuva jautrāks, ritēja straumi, parādījās atkusuši pleķi. Saule spīd spoži. Kā jūs domājat, kā mēs esam tikuši galā ar uzdevumiem? Vai jūs ietaupījāt pavasari?

ES arī tā domāju. Un Pavasaris mums uzdāvināja dāvanas. Šīs ir mazās saulītes katram no jums, pateicībā par jūsu palīdzību.

Apbalvošana.

Tagad mums ir pienācis laiks atgriezties grupā. Mēs sadevāmies rokās, aizveram acis. Apgriezies, pagriezies, atrodies 35. grupā. Puiši, labi darīts! Mūsu stunda ir beigusies.