Aplikācijas nodarbība vecākajā. Vecākās grupas pieteikšanās nodarbības kopsavilkums


Mērķis:
Intereses veidošanās par apkārtējās realitātes estētisko pusi, estētiskā attieksme pret apkārtējās pasaules objektiem un parādībām. Attīstībabērnu mākslinieciskā jaunrade, interese par patstāvīgu radošu darbību, bērnu vajadzību apmierināšana pēc pašizpausmes. Attīstība interese par dažādiem vizuālās darbības veidiem; prasmju uzlabošana pieteikumā.
Teritoriju integrācija:
"Mākslinieciskā - estētiskā attīstība" (prioritāte, "Kognitīvā attīstība", "Runas attīstība", "Sociālā - komunikatīvā".
Integrētie uzdevumi:
Izglītības:
Veidojiet bērnu idejas par sēnēm (sēnes ir ēdamas un neēdamas) par to relatīvo lielumu. Stiprināt bērnu spēju radīt dekoratīvas kompozīcijas. Lai izveidotu izteiksmīgu attēlu, iemāciet papīra laušanas tehniku \u200b\u200bar mazām pirkstu kustībām. Veiciniet priekšmetu un priekšmetu kompozīciju izveidi, papildiniet tos ar detaļām, kas bagātina attēlus
Attīstās:
Attīstīt aci, smalku roku motoriku, tēlaini loģisko domāšanu, telpisko iztēli, atmiņu, uzmanību.
Izglītības:
Veicinot vēlmi un spēju mijiedarboties ar vienaudžiem, veidojot kolektīvus darbus.
Materiāli: sēņu lelles, ilustrācijas ar sēnēm, sēņu raksti, krāsainas papīra salvetes, lupatas, otas, līme, eļļas audumi katram bērnam. Groza zīmējums uz Ф-А1.
Iepriekšējs darbs: Ilustrāciju pārbaude ar sēnēm. Sēņu veidnes izgriešana pēc bērnu pieprasījuma (baravikas, gailenes, mušmire) gar kontūru, notraipot sēņu kāju. Krāsainu papīra salvešu (sarkanas, baltas, brūnas, dzeltenas) griešana 4 gabalos
1. Organizatoriskā daļa.
(Mierīga mūzikas skaņas, skaņu celiņš "Meža skaņas")
Pedagogs: Puiši, uzminiet mīklu:
"Zem priedes pie ceļa
Kurš stāv starp zāli?
Kāja ir, bet zābaku nav.
Ir cepure, nav galvas "
Bērni: sēne
Pedagogs: Puiši, lūdzu, nāciet tuvāk televizoram. Apsveriet sēņu fotogrāfijas un atcerieties dažas no tām.
- Sēnes mežā aug no vasaras līdz rudenim, un to augšanai nepieciešams siltums un mitrums. Kādas sēnes jūs zināt?
Bērni: (Baravikas, gailenes, baravikas, baravikas utt.)
Pedagogs: Pareizi, kādas sēnes jūs varat nosaukt ar vienu vārdu?
Bērni: ēdami.
-Kādā formā jums patīk ēst sēnes?
Bērni: (sēņu zupa, sālīta, marinēta, cepta utt.)
-Skolotājs: Un kādas vēl sēnes aug?
Bērni: neēdami (Amanita, krupju izkārnījumi).
- Vai ir iespējams tos savākt. (Ne).
2. Praktiskā daļa.
Skolotājs: Šodien, puiši, mēs izgatavosim ļoti interesantu un neparastu aplikāciju "Sēnes" (parādot izgatavoto veidni, vispirms izrotāsim sēņu cepuri, bet pēc tam ievietosim burvju groziņā, bet pirms sākam, pieņemsim veikt dažus vingrinājumus.
Fiziskā audzināšana
Mēs gājām pa taku (gājiens)
Mēs atradām bērzu. (Noliekti)
Mēs gājām pa taku (gājiens)
Boroviks tika atrasts. (Noliekti)
Boroviks borovojs
Viņš ar galvu apslēpās sūnās ("pilī" viņi parādīja rokas virs viņa galvas,
Varējām tam paiet garām - (Ejot pa apli).
Labi, ka mēs mierīgi gājām. (Apturēts)
Instrukcijas:
1. Paņemiet salvetes atbilstoši sēņu cepurītes krāsai.
2. Ar pirkstiem viegli saplēsiet nelielu salvešu gabalu.
3. Sakrupējiet šo salvetes gabalu ar pirkstiem, lai izveidotu nelielu bumbiņu.
4. Sagatavosim daudz šo bumbiņu.
5. Uz sēņu vāciņa uzklājiet līmi.
6. Tad ielieciet visu cepuri ar bumbiņām no salvetēm.
7. Ļaujiet produktam nožūt - sēnes ir gatavas!
3. Bērnu patstāvīgais darbs.
Es ierosinu paņemt jūsu veidnes (baravikas, gailenes, mušmire, kuras jūs pagatavojāt vakar, un es aicinu jūs apsēsties pie galdiņiem.
Skolotājs apsēžas blakus bērniem. Sāksim puišus darīt darbu (paskaidrojums, individuāla palīdzība).
4. Pēdējā daļa.
Labi darīti puiši, ielieciet savas sēnes grozā.
Bērni tos skaisti sakārto uz palaga ar groziņu.

Pedagogs: Paskaties puiši, ko mēs darījām?
Bērni: sastāvs.
Pedagogs: Kā mēs sauksim šo dziesmu?
Bērni: "Grozs ar sēnēm"
Tā kā mūsu grozā ir sakrājušās gan ēdamas, gan neēdamas sēnes, es iesaku to pasniegt meža rotaļlietu iemītniekiem, kuri ir mūsu grupā. Jūs piekrītat man?

Pieteikšanās stundas kopsavilkums vecākajā grupā

Tēma: "Zvaigznes dejo" (ziemas logs)

Mērķis: - iemācīt bērniem griezt zvaigznes no folijas un skaistiem konfekšu iesaiņojumiem;

Uzlabojiet griezuma paņēmienus no salocīta papīra

divreiz pa diagonāli;

Izraisiet bērnos vēlmi atbildēt uz Sniegaviņas lūgumu

un Ziemassvētku vecītis - izrotāt burvju logu. (darīt

kolektīvs darbs);

Atbalstiet vēlmi patstāvīgi apvienot pazīstamus aplikācijas paņēmienus (apvienot simetrisku un virs galvas);

Veidot kompozīcijas prasmes (pielietot sniegpārslas un

zvaigznes uz fona, pārvietojieties, meklējot veiksmīgākos

atrašanās vieta.

Aktivizēt bērnu sarunvalodu;

Materiāls: loga attēls ar ievietotu "stiklu" (zila kartona loksnēm), atbalsta kartes, šķēres, līmes nūju, salvetes, konfekšu iesaiņojumus, foliju, cietes mežģīnes, papīru.

Nodarbības gaita:

Bērni ienāk grupas telpā, sveicina viesus un apsēžas pie galdiņiem. Uz galdiem kaut kas ir pārklāts ar mežģīņu salvetēm. Ģērbtuvē dzirdams troksnis. Skolotājs iziet un atgriežas. Viņai rokā ir liels sūtījums un maza, skaisti dekorēta vēstule.

Pedagogs: Kāds mani izmeta pa logu

Paskaties, vēstule

Varbūt tas ir saules stars

Kas kutina manu seju?

Varbūt šis zvirbulis, lidojot garām, to nometa?

Varbūt kaķis, vēstule, piemēram, pele,

Vai jūs esat ievilinājis jūs logā?

Skolotājs atver aploksni, un tur ir disks ar uzrakstu VECMĀTE.Skolotājs kļūdaini pieņem, kas ir šī mazmeita (piemēram, no pasakas "Rāce"), Ļauj bērniem izteikt savu viedokli. Tad viņš atkal ieskatās aploksnē un izvelk mīklu:

"Es esmu Frost un Blizzard mazmeita,

Es šeit nāku katru gadu!

Ar mani sniegpārslas ir draugi

Viņi vada jautru apaļo deju "

Pedagogs: Ko jūs domājat, kas galu galā ir šī mazmeita?

Bērni: Sniega meitene!

Skolotājs “atceras” lielo aploksni, atloka to un izņem loga rāmi.

Lai ātri tiktu galā ar darbu, visi nolemj izņemt "stiklu" no rāmja, sadalīt tos savā starpā un izrotāt un pēc tam atgriezt atpakaļ savā vietā rāmī. (katrs galds tiks dekorēts ar savu "stiklu")

Skolotājs iesaka aplūkot zem salvetēm, kas atrodas uz galdiem, un izvēlēties, no kā var izgatavot loga rotājumu. Norādījumiem tiek piedāvātas atbalsta kartes. Skolotājs parāda, kā jūs varat izveidot zvaigznīti - sniegpārsliņu. Visi strādā - izgriež zvaigznes un skaisti izliek, skolotājs sniedz dažus ieteikumus kompozīcijas risinājumam. (Pievērsiet uzmanību drošības pasākumiem, strādājot ar šķērēm)

Fiziskā audzināšana:

Es lūdzu jūs piecelties - šoreiz

Galva pagriezās - tas ir divi,

Paceliet rokas, skatieties uz priekšu - tas ir trīs

Mēs izpletām rokas plašāk - pa četriem,

Ar spēku saspiediet pirkstus, atraisiet - tas ir pieci,

Visi puiši klusi apsēžas - tas ir seši.

Skolotājs iesaka turpināt darbu un uzlīmēt visas zvaigznes uz kartona loksnēm. Darba beigās "stikls" tiek ievietots rāmī - logs ir gatavs.

Parādās Sniegaviete, kura pateicas bērniem par labo darbu. Bērni palīdz sakrāmēt logu. Sniega meitene atņem Ziemassvētku vecīša paku.

Pieteikšanās par tēmu: "Ezītis no plaukstām" bērnudārza vecākajā grupā.

Autore: Galiulina Nadezhda Valerievna, "Kombinētā bērnudārza Nr. 156" skolotāja, Saratova
Materiāla apraksts: Es vēršu jūsu uzmanību uz GCD kopsavilkumu par pieteikumiem bērnudārza vecākajā grupā. Šis materiāls būs noderīgs ne tikai vecāku grupu pedagogiem, bet arī pedagoģisko augstskolu studentiem, kā arī vecākiem jautrām nodarbēm ar bērniem mājās.
Nepieciešamais aprīkojums: šķēres, līme, zīmuļi, krāsains papīrs, sagatave Ezim.

Mērķis: Lai nostiprinātu iespēju izsekot objektam uz papīra un uzmanīgi sagrieziet to pa kontūru.
Uzdevumi:
1. Apstipriniet bērnu zināšanas par eži.
2. Attīstīt uzmanību, vizuālo atmiņu, iztēli.
3. Attīstīt spēju strādāt komandā.

Nodarbības gaita.

Puiši! Sakiet, kurš ir redzams attēlā? (skolotājs parāda bērniem attēlu)


- Pareizi, tas ir ezis! Vai jūs zināt, kur dzīvo ezīši? (bērnu atbildes)
“Mūsdienās tie ir plaši izplatīti visā Eiropā, Krievijā, visā Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Ķīnā un Dienvidaustrumāzijā, kā arī Jaunzēlandē.
Ezis ir izplatīts dzīvnieks, tā aizmugure un sāni ir pārklāti ar īsām tumšām adatām; pieaugušu ezīšu ir apmēram 6000, jauniem - apmēram 3000. Adatas ir baltas pamatnē un beigās, vidū tās iekrāso ar melnu, baltu un brūnu svītrām. Kažoklis uz ezīša sejas, kājām un vēdera ir ciets; Krievijā tā pelēkā krāsa ir visbiežāk sastopama. Krūtis un rīkle ir vienkrāsaini, bez baltiem plankumiem, atšķirībā no līdzīgiem baltā vēdera ežiem.
Ezīša ķermeņa garums ir aptuveni 135-265 mm, aste ir ne vairāk kā 3 cm; tā svars ir vidēji 700-800 g, bet pirms ziemas guļas tas var ēst līdz 1200 g. Purns ir iegarens, deguns ir ass, acis ir melnas, apaļas, gandrīz paslēptas kažokā. Ķepas ir piecu pirkstu, ar asiem nagiem; aizmugurējās kājas ir nedaudz garākas nekā priekšējās kājas. Ezim ir arī zobi.


- Puiši, paskatieties, kā mums pietrūkst Ezītim? (Parāda tukšo)


- Pareizi adatas! Palīdzēsim Ezim! Pagatavosim viņam adatas. (mēs izdalām bērniem krāsaina papīra lapu un vienkāršus zīmuļus un šķēres)


- Tagad ļaujiet katram no jums uzmanīgi izsekot plaukstu uz papīra lapas! (parādot, kā pareizi novietot plaukstu)


Palīdzība bērniem maigi apvilkt plaukstas. Mēs riņķojam no aizmugures puses, jo krāsainā pusē nav parasts zīmulis.


-Tagad visi izmanto šķēres, lai izgrieztu krāsainu palmu! Un savukārt pielīmē mūsu Ezīti!



- Puiši, paskatieties, kāds brīnišķīgs Ezītis mums ir!
- Atcerēsimies, ko jaunu mēs šodien uzzinājām?


Mēs ar puišiem arī parakstījām katru plaukstu!

Tēma: "Laukā bija bērzs."

Mērķi: Turpināt bērniem mācīt simetriskus attēlus no divreiz salocīta papīra. Attīstīt redzes un motora koordināciju. Veiciniet vēlmi papildināt attēlu, panākot izteiksmīgumu. Precizējiet bērnu zināšanas par bērzu, \u200b\u200bpar koka struktūru un tā daļu nosaukumu.
Ieviest mīlestību pret dabu.

Mācību metodes: Spēle, izrāde, skaidrojums, jautājumi, atgādinājums, individuāla pieeja, novērtējums.

Iepriekšējs darbs: Sagatavojiet pamatni: uz papīra lapas nokrāsojiet zemi, debesis un sauli. Mācās dziesmu "Bērzs".

Individuāls darbs: turpiniet mācīties izgriezt simetriskus attēlus.

Vārdnīcas darbs: vainags, stumbrs, bērza miza, bērzu birzs.

Materiāli un aprīkojums: Gleznas ar bērzu attēlu, aplikācijas paraugs, krāsaina pamatne ar zemes, debesu un saules attēlu; zaļas un dzeltenas sagataves koku vainagu griešanai, baltas sagataves stumbriem. Krāsainie zīmuļi, šķēres, līme, līmes birste, otas turētājs, eļļas audums, audums, paplāte.

Nodarbības gaita:

Skolotājs aicina bērnus uzminēt mīklu un uzzināt, ko mēs darīsim stundā.
Skaistumu attīrīšanā
Baltās sauļošanās kleitās.
Zaļie lakati man uz galvas
Manās ausīs ir zelta auskari. (Bērzi).
Jautājums:
Pareizi, bērni, šodien klasē mēs darīsim bērzu. (Eksponētas gleznas, kurās attēloti bērzi).
Paskaties uz šiem attēliem, kā, jūsuprāt, bērzs atšķiras no citiem kokiem? (Baltais bērza stumbrs).
Jautātājs: Pareizi, bērni. Papildus bērzam daba nav apveltījusi nevienu koku ar tik brīnišķīgu baltu mizu.
(Uz molberta tiek parādīts aplikācijas raksts).
Jautātājs: Puiši, paskatieties, kādus bērzus mēs šodien taisīsim. No baltas sloksnes izgatavosim bērza stumbru, un no dzelteniem un zaļiem taisnstūriem izgriezīsim koku vainagu. Uzmanīgi aplūkojiet bērza vainaga formu. Kā tas izskatās? (Bērnu atbildes).

Mēs izgriezām koku vainagu, saliekot uz pusēm papīra lapu, atlocām izgrieztās daļas, visas detaļas novietojam uz sagatavotās pamatnes tā, lai iegūtu pilnīgu attēlu, tad uzmanīgi pielīmējam visas daļas uz pamatnes, izveidojam glāstīja koka stumbru ar melnu zīmuli.
(Lai salabotu simetrisko griešanas metodi kopā ar bērniem, divi bērni (pēc izvēles) tiek aicināti griezt koka vainagu).
Pirms darba uzsākšanas skolotājs atgādina noteikumus par darbu ar šķērēm, līmi. Veicot darbu, viņš palīdz ar padomu.

Jautātājs: Labi darīts, bērni, visi paveica labu darbu. Mums sanāca vesels bērzu mežs. Vai jūs zināt meža nosaukumu, kurā ir tikai bērzi? (Berezņaka vai bērzu birzs).
Stāvēsim kopā ar jums lokā un dziedāsim dziesmu "Bērzs".

Dziesma "Bērzs"
1. Laukā pie bērza bērni dejoja,
Viņi visi jautri spēlējās ar bērzu.
Bērni ar kabatlakatiņiem rokās dejo pēc teksta.

Stundas kopsavilkums: bērni, ko mēs darījām savā stundā? (Bērnu atbildes).
Kā sauc bērzu mežu? (Berezņaka vai bērzu birzs).
Bērnu bērnu darba analīze.

Autortiesības © UZMANĪBU!. Šis materiāls ir paredzēts tikai personīgai lietošanai. Satura kopēšana un ievietošana citos interneta resursos ir aizliegta.

Aplikācija (no latīņu valodas appllcatio - pārklāt, uzklāt) ir viens no lietišķās mākslas veidiem, ko izmanto dažādu priekšmetu (drēbju, mēbeļu, trauku utt.) Dekorēšanai, uz galvenā fona piestiprinot izgrieztas dekoratīvas vai tematiskas formas.
Aplikācijas oriģinalitāte slēpjas gan attēla dabā, gan tā izpildes tehnikā.
Aplikācijā esošajam attēlam ir lieliska vienošanās salīdzinājumā ar cita veida plakanajiem attēliem - zīmēšanu, gleznošanu. Aplikāciju raksturo vispārīgāka forma, gandrīz bez detaļām. Visbiežāk tiek izmantota vietējā krāsa, bez toņiem, un viena krāsa krasi atšķiras no citas.
Aplikācijas process ietver divus posmus: atsevišķu formu izgriešanu un piestiprināšanu pie fona.
Kā dekorēšanas līdzeklis aplikācija rada sava veida dekoratīvu efektu. Dažreiz telpas dekorēšanai izmanto izgrieztas formas (piemēram, papīra salvetes un mežģīnes plauktu dekorēšanai, dažādas daudzkrāsainas figūras līmēšanai uz logu rūtīm kā svētku rotājumu).
Aplikācijas atgriezumi no auduma, kažokādas un ādas tiek izmantoti apģērba dizainā, paneļu izpildē.
Dažreiz izgrieztās daļas nav pilnībā piestiprinātas pie fona, un aplikācija ir daļēji apjomīga. Piemēram, zieda ziedlapiņas ir piestiprinātas tikai vidū, un tā gali atpaliek no fona. Tas padara attēlu izteiksmīgāku. Aplikācijas izpildes vienkāršība un vienkāršība padara to pieejamu bērnu radošumam. Bērni var gan izmantot gatavas formas, krāsotas noteiktās krāsās, gan veidot kompozīcijas, izgriežot rakstu elementus, sižeta attēlus utt. Tādējādi aplikāciju nodarbības, no vienas puses, veicina vizuālo prasmju veidošanos un, no otras puses, no otras puses, bērnu radošo spēju attīstībai.

Pieteikumu veidi bērnudārzā

Pirmsskolas vecuma bērni apgūst visus aplikācijas veidošanas procesus - formu griešanu un ielīmēšanu. Sagatavošanās vingrinājumi šāda veida aktivitāšu apgūšanai ir spēles ar mozaīkām, ar kuru palīdzību bērni, izliekot gatavas ģeometriskas figūras, iepazīstas ar to īpatnībām, krāsu, izkārtojuma metodēm, raksta izveidošanas principiem.
Griešana bez pielipšanas palīdz apgūt aplikācijas procesu (bērni sagriež papīru, izgatavo spēlei biļetes, karodziņus utt., Iemācās lietot šķēres).
Bērnudārzā viņi izmanto tādus pielietošanas veidus kā gatavu formu līmēšana (dekoratīvās - no ģeometriskajām un augu formām un objekts - no atsevišķām daļām vai siluetiem) un formu griešana un ielīmēšana (atsevišķi priekšmeti, sižets, dekoratīvs).
Pirmsskolas vecuma bērni var sagriezt figūras gabalos vai siluetā. Viņiem ir vieglāk sastādīt objektu no atsevišķām daļām, tāpat kā jebkuru konstruktīvu attēlu zīmēšanā vai modelēšanā. Bērniem silueta griešana ir sarežģītāka, jo viņiem pastāvīgi jāsalīdzina objekta vispārējās kontūras ar tā atsevišķo daļu proporcijām. Tāpēc sarežģītu formu griešanu programma paredz tikai sagatavošanas grupā.
Lietojumprogramma satur lieliskas iespējas bērnu fantāzijas, iztēles un radošuma attīstībai. Tātad, modeli var izgatavot gan no gatavām ģeometriskām, gan augu formām, kuras cirsti paši puiši. Gatavu formu izmantošana dekoratīvajā darbā ļauj pirmsskolas vecuma bērniem koncentrēt visu uzmanību uz raksta elementu ritmisku maiņu, skaistu krāsu kombināciju izvēli.
Aplikācijas klasē iegūtās prasmes bērni izmanto citās aktivitātēs, galvenokārt dizainā, ēnu teātra, apgaismojuma rotājumu un eglīšu rotājumu ražošanā.

Aplikācijas aprīkojums un materiāli

Uzklāšanas darbiem tiek izmantots dažādu kategoriju balts un krāsains papīrs. Fonam ņem biezāku papīru - baltu no skiču grāmatām, krāsainu darbvirsmu, plānu kartonu. Līmējamās formas ir sagrieztas no plāna papīra, vislabāk - glancētas. Tas ir spilgtās krāsās un ir patīkami pieskarties, kas ir īpaši svarīgi darbā ar maziem bērniem.
Vecāki pirmsskolas vecuma bērni izmanto arī dažādu krāsu un nokrāsu matētu krāsainu papīru. Ja vēlamie krāsu toņi nav pieejami, papīru var krāsot. Labāk ir darīt šo darbu nevis kopā ar visu grupu, bet gan ar vairākiem bērniem ārpus klases.
Veidlapas rūpīgi jāsagatavo nodarbībām. Ģeometriskām figūrām precīzi jāatbilst izmēriem, kas ļauj no tām sastādīt vienu rakstu (piemēram, trijstūra malai jābūt vienādai ar kvadrāta vai rombas malu utt.).
Lai līmētu objektus jaunākajā grupā, jums jāsagatavo silueta attēli vai objekta daļas.
Klasēm vidū un dažreiz vecākajā grupā papīru iepriekš sagriež noteikta izmēra gabaliņos saskaņā ar uzdevumu. Piemēram, lai pielīmētu māju, viņi dod gatavu papīra gabalu, kurā attēlotas sienas; bērni izgrieza jumtu no citas krāsas sloksnes utt. Šāda sagatave palīdzēs bērniem saglabāt savu formu, pareizi nodot mājas daļu izmērus un proporcijas.
Vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem tiek izmantotas dažādu krāsu un nokrāsu formas, jo šajās grupās galvenokārt dekoratīvā līmēšana no ģeometriskām figūrām tiek veikta atbilstoši bērnu iecerēm, un viņiem ir jānodrošina bagātīga materiāla izvēle. Dažādu krāsu formu izmantošana veicina neatkarības un radošuma izpausmi darbā. Bērni, ja uzdevums atļauj, var izvēlēties krāsu pēc izvēles. Īpaša nozīme ir dažādu krāsu formu un papīra izvēlei klasē, kuras mērķis ir patstāvīgi komponēt skaistas krāsu kombinācijas.
Izgriežot priekšmetus, ieteicams katram bērnam iepriekš sagatavot nepieciešamā papīra komplektu. Bērnudārza bērniem viss materiāls var gulēt vienā vietā.
Visos gadījumos gan līmējot gatavas formas, gan griežot, jums vajadzētu būt vairāk materiāla, nekā nepieciešams uzdevuma izpildei.
Līme ir sagatavota no kartupeļu cietes, jo pēc izžūšanas uz papīra nepaliek pēdas, kas ir ļoti svarīgi, lai darbs būtu kārtīgs.
Bērniem tiek dotas līmes sukas, vecākās grupās dažreiz tiek izmantotas matu sukas, lai iesmērētu sīkas detaļas. Šķērēm jābūt mazām, ar noapaļotiem galiem un brīvi kustīgām rokām, lai tās varētu viegli pārvietot ar bērna pirkstiem. No tā būs atkarīga izveidotās formas pareizība.
Paplātes un plakanas kastes gatavām formām, papīrs, lūžņi tiek ievietoti tādā daudzumā, ka bērniem ir ērti tos izmantot.
Katram bērnam tiek dota eļļas auduma forma formu izkliedēšanai ar līmi, audumu un otu turētāju.
Tik plašs aprīkojums būtu jāorganizē tā, lai darba laikā galdi netiktu pārblīvēti. Līdz nodarbības sākumam uz tiem tiek parādīts tikai materiāls, kas nepieciešams sākumā; pēc tam pievienojiet jaunus piederumus un noņemiet nevajadzīgos.
Mēbelēm uz galdiem vajadzētu palikt glītiem un estētiski pievilcīgiem līdz nodarbības beigām.
Tādējādi aplikācijas izgatavošanas procesam ir nepieciešams diezgan liels skaits materiālu un rīku, kas iepriekš jāsagatavo.

Uzdevumi un programmas materiāli pieteikumam

Aplikācijas apmācība ietver iepazīšanos ar materiālu, apgūstot spēju izgriezt dažādas formas, noteiktā secībā sakārtot tās uz lapas un pielīmēt atbilstoši attēlam un sižetam.
Lietotnes apguves galvenie uzdevumi ir šādi:
atšķirt ģeometriskās formas, zināt to nosaukumus (aplis, kvadrāts, ovāls, taisnstūris, trīsstūris, rombs);
iepazīstināt ar galvenajām, papildu krāsām un to nokrāsām, apgūstot spēju veidot harmoniskas kombinācijas;
zināt izmēru un daudzumu: lielas, mazas formas; viena forma ir vairāk (mazāk) nekā cita, viena, vairākas, daudzas formas;
attīstīt kompozīcijas prasmes: ritmiski sakārtot tās pašas formas pēc kārtas vai aizstāt divas vai vairākas formas; veidot attēlu atkarībā no lapas formas - uz sloksnes, kvadrāta, taisnstūra, apļa;
sastādīt objekta attēlu no atsevišķām daļām;
sakārtot priekšmetus zemes gabala lietojumprogrammā.
Pamatgriešanas paņēmienu apgūšana: a) papīra griešana taisnā līnijā, gar krokām un ar aci; b) noapaļotu formu izgriešana, noapaļojot stūrus, simetriskas formas no papīra, vairākas reizes salocītas ar akordeonu; c) asimetrisku formu - silueta un atsevišķu daļu izgriešana; d) griešana pa kontūru; e) formas izveidošana, noraujot (saspiežot) papīra gabalus.
Līmēšanas pamattehniku \u200b\u200bapgūšana (izmantojot otu, līmi, audumu; spēja konsekventi pielīmēt formas).
Apsveriet programmas materiāla saturu dažādām vecuma grupām.
Aplikācijas nodarbības sākas ar otrā jaunākā grupa; pirmajā junioru grupā bērni šīm aktivitātēm gatavojas rotaļās ar krāsainām mozaīkām, pēc savas gribas vai kā parāda skolotājs, viņi kārto formas pēc kārtas, pārmaiņus krāsojot, no tām izgatavojot vienkāršus priekšmetus - māju, a zieds utt.
Ceturtajā dzīves gadā bērns spēj attēlā iemiesot savu vienkāršo ideju, viņš var apgūt dažas tehniskās prasmes. Šajā ziņā pielietošana ir sarežģītāks darbības veids izpildes tehnikas ziņā nekā zīmēšana vai modelēšana, jo tā ieviešanas metodes ir sarežģītākas un iegūtais rezultāts ir nosacītāks.
Lietotnes apgūšanas uzdevumi šajā vecuma grupā ir šādi:
iepazīšanās ar ģeometriskām figūrām, kas ir daļa no daudziem objektiem - ar apli, kvadrātu, trīsstūri;
krāsu zināšanas - sarkana, dzeltena, zila, zaļa, balta, melna;
zināšanas par jēdzieniem “daudzums” (viens, divi, trīs, daudzi), “lielums” (liels, mazs, vairāk, mazāk);
kompozīcijas prasmju attīstīšana formu izvietojumā modelī (pēc kārtas, gar malu, stūros) un priekšmetu daļās;
apgūt formu ielīmēšanas prasmi.
Rokas motorisko funkciju attīstība ceturtā dzīves gada bērniem joprojām ir nepilnīga, tāpēc šķēru lietošana viņiem nav pieejama. Tiesa, bērnam šo prasmi var iemācīt ģimenes vidē. Šajā sakarā programmas izvirzīto uzdevumu risināšana notiek klasē ar gatavām veidlapām.
Aplikācijas veidošanas prasmes apgūšana sākas ar vairāku figūru ielīmēšanu vienā rindā uz papīra sloksnes. Pat šim vienkāršajam uzdevumam ir nepieciešamas zināšanas par jaunas grafiskās formas iezīmēm, tās nosaukumu un krāsu, spēja kārtot veidlapas horizontālā rindā, prasme pareizi pielīmēt un salīmēt veidlapas pareizajā vietā. Lai bērns varētu tikt galā ar šo uzdevumu, pielipšanai viņi piešķir apļa formu, kas ir vienlīdz simetriska visā kontūrā, tai nav augšdaļas un apakšas un nemainās atkarībā no atrašanās vietas; elementu ievietošanai tiek piedāvāta šaura papīra sloksne, uz kuras apļus nevar sakārtot citādi kā pēc kārtas; visas formas ir vienā krāsā. Tādējādi uzdevums ir vieglāks: bērniem jāatceras formas nosaukums, krāsa un jāapgūst līmēšanas tehnika.
Pirmajās nodarbībās dažreiz galvenā grūtība bērniem ir līmēšanas process: jums jāiemācās pareizi turēt suku, savākt nedaudz līmes, viegli izklājiet formu no aizmugures puses, izmantojot īpašu eļļas lupatiņu, izklājiet veidlapas vietā ar iesmērēto pusi, nospiediet tos ar audumu, nekustieties, ielieciet otu tikai uz statīva. Sākumā līmēšanas tehnika pilnībā absorbē bērnu uzmanību.
Programmas materiāla turpmāka sarežģīšana rodas, pateicoties dažādu krāsu apļu ieviešanai un to izvietojumam atbilstoši krāsu maiņai. Tad tiek ieviesta jauna forma - kvadrāts.
Veicot kvadrātu sastāvu, jums jāpārliecinās, ka tie visi precīzi ietilpst vienā pusē. Aplikāciju kompozīcija pamazām kļūst sarežģītāka - bērni novieto un ielīmē figūras laukuma stūros un apļa malā. Šos formas elementus skaidri izceļ pati forma, un bērns tos viegli atpazīst. Līmēšana centrā jaunākiem bērniem joprojām ir sarežģīta.
Līdztekus viena vai divu elementu ritmiskā izkārtojuma principu apgūšanai programma paredz uzlīmēt objektu attēlus, kas vispirms sastāv no vienas, pēc tam 2-3 daļām (piemēram, sēne, karogs, sniegavīrs, māja utt. .) Šo uzdevumu grūtības ir tādas, ka priekšmetam un tā daļām jābūt izvietotām atkarībā no tā dizaina: sēnes kāts iet uz leju no vāciņa vidus, jumts atrodas virs mājas sienām utt.
Tomēr bērni veiksmīgi tiks galā ar šādu darbu, jo mācību priekšmeta uzdevumi viņiem ir skaidri saprotami. Turklāt attēlam priekšmeti tiek izvēlēti ar simetrisku detaļu izvietojumu, ar formām, kas ir tuvu ģeometriskām, kuras bērni satika pirmajās nodarbībās.
IL Gusarova iesaka uzsākt pieteikšanās darbu jaunākajā grupā tieši ar tādu uzdevumu izpildi, kuriem ir noteikts vizuāls uzdevums - pazīstama objekta izveidošana. Interese par tēmu palīdzēs pirmsskolas vecuma bērnam pārvarēt gan konstruktīvas, gan tehniskas grūtības. Mazs bērns saprot priekšmeta locīšanas uzdevumu no 2-3 daļām, nekā ģeometrisko figūru sakārtošanu pēc pārmaiņu un simetrijas principa paraugā. Pirmajā gadījumā viņš pats pamanīs pieļautās kļūdas, jo tiks pārkāpta satura loģika. Līmējot karodziņus vai krelles uz uzzīmēta pavediena, veiksmīgi tiks apgūts modeļa elementu mijas un atkārtošanās princips.
Tādējādi šī vecuma bērniem katrs uzdevums lietošanai, kā arī zīmēšanai, modelēšanai ir jāsaista ar noteiktu veidu. Pedagoga uzdevums ir izvēlēties piemērotus priekšmetu nosaukumus visiem dekoratīvajiem uzdevumiem uz ģeometrisko figūru līmēšanas - "izrotāt kabatlakatu" (kvadrāts), "Krāsot šķīvi" (aplis) utt.
Paziņojums par bērnu darbu tēmas saistību ar idejām par konkrētiem priekšmetiem veidoja pamatu E. E. Lootsar izstrādātajam aplikāciju albumam. Visām tēmām, kas paredzētas jaunākajai grupai, ir būtisks raksturs. Tātad, apļi nav pielīmēti sloksnei, bet gan iepriekš sagatavotai kausa vai apakštasītes formai. Kvadrāti attēlo logus, kas pielīmēti pie mājas silueta utt.
Vidējā grupa... Šajā grupā lietojumprogrammai ir noteikti šādi izglītības uzdevumi:
attīstīt spēju sastādīt objektu no vairākām daļām;
iemācīt modelī ievietot vairākas formas (10 - 12);
attīstīt krāsu izjūtu, iemācīt izjaukt krāsas pretstatā;
attīstīt spēju atšķirt formas pēc izmēra un izmantot lielas un mazas formas;
iepazīstināt ar ovāla un trijstūra formu;
apgūt iemaņas griezt pa taisnām un noapaļotām līnijām.
Galvenā uzdevumu sarežģītība ir kompozīcijas prasmju attīstīšana (formu ielīmēšana dažādās kombinācijās) un šķēru lietošanas prasmes apgūšana.
Elementu izkārtojums ir atkarīgs no uzdevuma satura. Tātad uz izliekta diega tiek attēlotas Ziemassvētku eglītes krelles vai karogi, un sniegavīra vai piramīdas daļas pakāpeniski samazinās. Dekoratīvajos darbos elementu izvietojums ir atkarīgs no lapas formas, kas dekorēta ar rakstu.
Programmas izvirzīto uzdevumu risināšana ir iespējama tikai tad, ja ir attīstīta acs, simetrijas un ritma izjūta, kas palīdz pareizi aizpildīt lapu no kompozīcijas viedokļa, atkarībā no ielīmēto formu rakstura. Raksta sastāvs šajā grupā paliek diezgan elementārs - aizpildot stūrus, malas, kuras izceļ pati forma. Parādās arī jauns, grūtāks uzdevums - formas centra dekorēšana.
Kompozīcijas uzdevumi kļūst sarežģītāki, līmējot objektus, kas sastāv no atsevišķām daļām. Attēlā tiek ieviesta sīkāka informācija, jo šī vecuma bērni spēj atšķirt galvenās daļas no vispārējās formas, piemēram, pie mājas - logi un durvis, sniegā stāv sniegavīrs, viņam ir cepure vai spainis uz galvas utt.
Jauns izaicinājums vidējai grupai ir prasme apgūt griešanu ar šķērēm. Tas prasa pietiekami attīstītu roku kustību koordināciju, jo, lai iegūtu skaidru formu, jāspēj ritmiski darboties ar šķērēm, kas prasa noteiktu pirkstu stāvokli. Saskaņā ar programmu vidējās grupas bērni šo prasmi apgūst pirmajā ceturtdaļā. Viņi iemācās sagriezt 3 līdz 4 cm platas sloksnes taisnā līnijā, lai rezultāts tiktu sasniegts pēc 1 līdz 2 asmeņu kustībām. Bērni sagrieztos papīra gabalus vispirms izmanto spēlēs kā biļetes, karodziņus un pēc tam, līmējot tos (piemēram, logus mājai utt.).
Apguvuši prasmi griezt taisnā līnijā, pirmsskolas vecuma bērni iemācās griezt noapaļotas formas. Skolotājs parāda kvadrāta vai taisnstūra stūru noapaļošanas tehniku, kas ļauj saglabāt vēlamos izmērus un pareizu formu.
Noapaļotu formu izgriešana ir grūtāka, jo papildus spējai darboties ar šķērēm ar vienu roku, papīrs ir vienmērīgi jāpagriež ar otru. Objekti tiek izgatavoti no iegūtajām noapaļotajām formām - sēne, lidmašīna, tornītis, sniegavīrs.
Pielietošanas darbi pilnībā tiek veikti gadā vecākā grupakad bērni paši sagriež un ielīmē veidlapas, lai gan dažreiz tās tiek dotas gatavas dekoratīviem darbiem.
Lietotnes mācīšanas uzdevumi vecākajā grupā ir šādi:
attīstīt spēju griezt, izmantojot dažādas metodes: taisnā līnijā dažādos virzienos, ar izliekumiem, no papīra, kas salocīts uz pusēm;
attīstīt spēju sastādīt objektu no vairākām daļām un sakārtot modeļus uz apļa, kvadrāta, taisnstūra no ģeometriskām un augu formām;
izmantojiet jaunas krāsas (oranžas, violetas) un dažādas gaišas un tumšas krāsas nokrāsas, skaisti apvienojot tās modelī.
Tātad vecākās grupas galvenais uzdevums ir apgūt dažādas griešanas tehnikas, kas nepieciešamas, lai attēlotu objektus ar dažādām kontūrām.
Sākumā taisnstūra un noapaļotu formu griešana turpinās par tām pašām tēmām kā vidējā grupā, taču ar daudz detaļām (sniegavīrs cepurē, ar lāpstu rokās, acis un deguns ir izklāstīti uz galvas ; lidmašīna ar zvaigznēm spārnos utt.).). Tad tiek ievesti objekti ar mazākām daļām (vistas, truši utt.).
Šajā grupā bērni mācās sagriezt dažas formas no papīra, kas ir salocīts uz pusēm, un tas ir nepieciešams, attēlojot, piemēram, zaru ar lapām, zaķa ausīm. Šīs tehnikas izmantošana ietaupa laiku un ļauj veidot interesantas un izteiksmīgas kompozīcijas.
Izgriežot priekšmetu no papīra, kas salocīts uz pusēm, ir vieglāk sasniegt simetrisku formu. Apgūt šo tehniku \u200b\u200bir iespējams tikai vecākajā grupā, jo tai nepieciešama attīstīta uztvere un analītiskā domāšana, jo īpaši spēja sadalīt objektu divās pusēs. Izmantojot šo tehniku, pirmsskolas vecuma bērni izgriež vienkāršas formas - vāzes, lapas, dārzeņus un augļus.
Vecākajā grupā bērni iepazīstas ar veidlapas veidošanas metodi, noraujot papīra malas, kas ļauj nodot tekstūras īpatnības - sniega, kažokādas pūkainību.
Griešanas prasmju attīstību veicina pirmsskolas vecuma bērnu pastāvīgi uzlabotā spēja veikt mērķtiecīgus novērojumus, izcelt objektu raksturīgās īpašības. Bērnu darbu klāsts pamazām paplašinās.
Dekoratīvās kompozīcijas ietver ne tikai rakstus no gatavām ģeometriskām figūrām, bet arī dažādas augu formas - lapas, ziedus.
IN sagatavošanas grupa programma paredz izglītības sadaļu sarežģīšanu visās sadaļās:
apgūt jaunas griešanas tehnikas no vairākkārt salocīta papīra un silueta;
attīstīt kompozīcijas prasmes dekoratīvā raksta veikšanā dažādās formās, priekšmetu sastādīšanā no vairākām daļām un objektu sakārtošanā sižeta aplikācijā;
izmantojiet visas spektra krāsas un to nokrāsas.
Galvenais uzdevums, mācot 6–7 gadus vecus bērnus visu veidu vizuālajās aktivitātēs, ir attīstīt spēju radīt reālistiskiem tēliem. Tāpēc aplikāciju nodarbībās ir tik svarīgi iepazīstināt bērnus ar visām pamatmetodēm silueta simetrisku un asimetrisku formu griešanai.
Silueta griešana ir viena no grūtākajām metodēm, ko bērni apgūst. Siluetu veido, izceļot objekta lineāro kontūru, kas ir tilpuma formas robeža ar griezumu. Šajā gadījumā kontūras līnija nosaka, cik pareizi tiek pārraidīta objekta forma un proporcijas. Tomēr, reproducējot objektu, bērns iet pa atsevišķu tā daļu izolēšanu un secīgu to attēlošanu, nevis ieskicē kontūras. Izgriežot siluetu, viņam visu laiku jāpatur prātā viss objekta attēls, jāuzrauga pareizās proporcijas un dizains, jāsaskaņo rokas kustības ar veidojamo formu. Šajā sarežģītajā darbā vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem palīdz spēja atšķirt galvenās formas apkārtējos objektos, uztvert to vispārīgās aprises (kontūru). Tāpēc silueta griešanas apgūšana sākas ar vienkāršām formām (augļiem, dārzeņiem, zivīm).
Sagatavošanas grupā programma paredz zemes gabala pieteikuma ieviešanu. Šī darba gaitā tiek uzlabotas bērnu kompozīcijas prasmes, jo objektu sižeta attēla izveidošanai nepieciešama iepriekšēja pārdomāšana un to līmēšanas secība. Tēmas var būt ielas attēls, akvārijs, ilustrācijas pasakām "Kolobok", "Teremok" utt.
Gatavo formu līmēšana turpinās sagatavošanas grupā. Lai gan pirmsskolas vecuma bērniem ir pamatprasmes griezt, viņiem tiek piešķirtas gatavas dažādu krāsu un izmēru formas, lai izveidotu rakstu no ģeometriskām figūrām.
Bērni turpina izmantot papīra saplēšanas tehniku, lai izveidotu dažus attēlus (piemēram, mākoņi debesīs, viļņi ar baltu putu garoziņu ap malu utt.).

Metodika mācību pieteikumiem bērnudārza vecuma grupās

Aplikācijas apmācība, tāpat kā cita veida vizuālo aktivitāšu mācīšana, balstās uz bērnu uztveres attīstību. Bagātinot viņu idejas par formām, izmēriem, krāsām, dažādu priekšmetu attiecībām apkārtējā pasaulē, tas palīdzēs domāt un iztēloties nodarbību laikā.
Apsvērsim dažādu mācību metožu izmantošanas specifiskās iezīmes klasē pēc pielietojuma dažādās bērnudārza vecuma grupās.
Otrā junioru grupa... Maziem bērniem liela nozīme ir materiālam darbam un mācību procesa organizēšanai. Aplikācijas izgatavošanas materiāls ir tik spilgts, ka tas bieži var novērst bērnu uzmanību no pasniedzēja paskaidrojumiem. Tāpēc jaunākajā grupā, īpaši sākumā, pēc uzdevuma izskaidrošanas katram bērnam īpašā maisiņā tiek izdalītas gatavas formas līmēšanai. Šīs grupas bērni vēl nevar izmantot kopējo materiālu, jo viņi nezina, kā salīmēt elementu formas un krāsas.
Pēc tam, kad skolotāja paskaidrojums ir uzklausīts un līmējošās veidlapas ir izdalītas, bērni tos izklāj uz lapas atbilstoši uzdevumam. Skolotājs pārbauda pareizu elementu izvietojumu. Tāpēc pirmajās nodarbībās jaunākajā grupā līme tiek uzlikta uz galdiem tikai pēc tam, kad skolotājs ir pārbaudījis visu darbu, tieši pirms līmēšanas procesa. Tas ļaus pedagogam uzraudzīt attēla pareizu uzbūvi un palīdzēt bērniem apgūt līmēšanas tehniku. Nākotnē visu aprīkojumu, izņemot krāsainas formas, var sagatavot iepriekš.
Kā jūs zināt, mācot skolotājam galvenokārt jāpaļaujas uz tiešu bērnu uztveri. Mācību priekšmeta pārbaude klasē, izmantojot programmu, tiks izmantota, lai atdzīvinātu pirmsskolas vecuma bērnu idejas par formas, objekta krāsas utt. Iezīmēm. Tā kā attēls lietojumprogrammā ir saistīts ar lielu formu vispārinājumu, dabas pārbaude jāpapildina ar skolotāja paraugu demonstrēšanu, īpaši pirmajās stundās. Šīs objekta vispārinātās formas un to līdzību ar ģeometriskiem bērniem skatoties ir grūti atšķirt, jo tās aizsedz vairākas detaļas. Paraugā šī forma ir skaidri norādīta, un detaļas var izlaist.
Parauga parādīšanas procesā jaunākajā grupā skolotājs skaidri norāda formas krāsu, ja nepieciešams, velk pirkstu, uzsverot tā iezīmes.
Tā kā jaunākajā grupā mācīšanas galvenais uzdevums ir iepazīstināt bērnus ar dažādām līmēšanas formām un paņēmieniem, paraugs visbiežāk tiek parādīts precīzai atkārtošanai. Bet pirmsskolas vecuma bērniem vajadzētu arī mācīt patstāvīgi atrisināt dažas problēmas atkārtotās nodarbībās. Piemēram, pēc iepazīšanās ar apļa formu un tā līmēšanas paņēmieniem uz sloksnes, jūs varat piedāvāt sev izvēlēties jebkuras krāsas apļus pērlīšu līmēšanai.
Skolotājam jāparāda darba metodes, lai attīstītu pareizas prasmes bērniem. Turklāt vissarežģītākās metodes tiek demonstrētas, kamēr skolotājs nav pārliecināts, ka bērni tās ir apguvuši un var patstāvīgi izmantot savā darbā.
Skolotājs parāda arī pielietošanas secību: kādu formu viņš iegūst, kā to uzliek uz papīra, paskaidro, kādā attālumā no tā jāievieto cita forma utt. Pēc atlocīšanas viņš parāda un paskaidro līmēšanas procesu, ja bērni to vēl nav apguvuši ... Pedagogs pavada katru savu darbību ar paskaidrojumu.
Izrāde netiek veikta gadījumos, kad bērni saprot atlocīšanas un līmēšanas procesu. Skolotājs, izmantojot modeli, paskaidro uzdevumu un atgādina dažus darba paņēmienus. Bērniem, kuriem ir grūti izpildīt uzdevumu, viņš šos paņēmienus rāda individuāli.
IN vidējā grupa pirmsskolas vecuma bērni izgatavo aplikācijas, izmantojot gan gatavas formas, gan pašgrieztas formas.
Pieaugošā programmatūras prasību sarežģītība prasa detalizētāku attēloto objektu izpēti. Papildus vispārējai formai un krāsai bērnu uzmanību piesaista detaļu izmērs un skaits. Tātad, analizējot dabu - tumbleri, pirmsskolas vecuma bērni atzīmē, ka šī forma sastāv no bumbiņām - lielas, vidējas un divas mazas. Saskaņā ar to bērni izvēlas dažāda lieluma apļus, kas nepieciešami aplikācijai, no tiem, kas atrodas uz kopējās paplātes.
Lai pārbaudītu bērnu zināšanas, viņi izmanto veidlapas, lai izvēlētos dažādas krāsas, lai pirmsskolas vecuma bērni varētu atrast īsto. Dažreiz jūs varat uzaicināt bērnus pārdomāt un patstāvīgi izvēlēties glāzes krāsu.
Sarežģītākiem uzdevumiem vidējā grupā materiāls tiek izsniegts katram atsevišķi. Piemēram, līmējot māju, viņi piešķir atbilstoša izmēra krāsaina papīra komplektu sienām, jumtiem, logiem.
Vidējā grupā dabas skatīšanos ne vienmēr pavada paraugu demonstrēšana. Tātad, veicot smalcinātāja lietošanu, ir pietiekami analizēt pašu rotaļlietu. Apļa papīra formu šī vecuma bērni viegli saista ar uztverto bumbas formu.
Dažreiz paraugs ir vajadzīgs dekoratīvos darbos no gatavām formām un priekšmetu uzdevumos, kur nav iespējams izmantot dabu (piemēram, līmējot laivu ar buru). Vidējā grupā ir iespējami uzdevumi, kur modelis precīzi neatkārtojas. Tajā pašā laikā neatkarība izpaudīsies tādu jautājumu risināšanā, kas nav saistīti ar galveno izglītības uzdevumu. Tātad, ja stundā galvenie ir kompozīcijas uzdevumi, tad krāsu izvēli var dot bērniem.
Analizējot paraugu, skolotājs ar jautājumiem pievērš uzmanību apsvērumam: no kādām formām objekts sastāv? Kā to sauc? Kādā krāsā viņš ir? Viņi nevar patstāvīgi noteikt formu telpisko izvietojumu modelī vai daļu objektā, tāpēc skolotājs viņiem paskaidro, parāda, kādā secībā formas jāpielīmē.
Vidējā grupā bieži tiek izmantota daļēja uzdevumu izpildes paņēmienu demonstrēšana. Piemēram, griežot un līmējot māju, bērniem ir jauna iespēja apgriezt jumta sloksnes stūrus. Skolotājs, izjaucis paraugu, parāda tikai to, kā zāģēt jumtu. Bērni ievēro pārējās detaļas.
Visa attēla attēlošana tiek veikta īpaši sarežģītu attēlu gadījumā (piemēram, salīmējot kravas automašīnu no atsevišķām detaļām).
Visos gadījumos, kad darba metodes bērniem ir pazīstamas, skolotājs vai nu daļēji demonstrē, vai tikai paskaidro uzdevumu, dodot iespēju patstāvīgi izvēlēties attēla metodes.
Apmācībai par pareizu šķēru lietošanu šajā grupā ir jāpievērš īpaša uzmanība. Šis ir pirmais sarežģītais instruments, kas nonāk bērnu rokās. Skolotājs vairākas reizes parāda, kādā pozīcijā jābūt labās rokas pirkstiem, kas tur šķēres un kreiso, kurā atrodas papīrs; kā pārvietot šķēru sviras tā, lai papīrs būtu sagriezts un nesaburzīts. Lai atvieglotu pirmos mēģinājumus, bērniem tiek dots papīrs šauru sloksņu veidā (3-4 cm plats), kas tiek sagriezts ar divām šķēru kustībām.
Pirmos vingrinājumus ar šķērēm vislabāk var veikt ar 8-10 cilvēku bērnu apakšgrupu, lai jūs varētu ērti sekot katra bērna darbībai un savlaicīgi palīdzēt.
Stundas beigās skolotājs kopā ar bērniem analizē, vai aplikācija tika veikta pareizi (izskatās kā objekts vai nē), vai formas ir kārtīgi pielīmētas (tīrs fons, nav redzamas līmes pēdas). Bērni vienmēr aktīvi piedalās darbu apspriešanā. Skolotājs apkopo bērnu vērtējumus, apkopo stundas rezultātus, pievēršot uzmanību veiksmīgiem darbiem.
Vecākā grupa... Aplikācijas darba mācīšanas galvenais uzdevums sestā dzīves gada bērniem ir dažādu apgriešanas tehniku \u200b\u200bapgūšana. Klasē pirmsskolas vecuma bērni statiskā stāvoklī vai ar vienkāršu kustību pārnesi attēlo objektus, kuriem ir dažādas kontūras, simetriskas un asimetriskas formas.
Pamatojoties uz bērnu idejām un izmantojot dabu (vai attēlu, kas to aizstāj), skolotājs analizē objekta struktūru, izolējot atsevišķas daļas, izklāstot to formas un atzīmējot viņu savstarpējās attiecības.
Tā kā šī vecuma bērni nevar izgatavot mazas detaļas, viņi iesaka izvēlēties dabu ar vienkāršākām formām, vietējām krāsām un nelielu detaļu daudzumu. Šim darbam ir piemērots rotaļu lācītis, noslīpētas koka rotaļlietas utt. Paraugu vecākajai grupai izmanto tajos gadījumos, kad pirmsskolas vecuma bērni pirmo reizi attēlo objektu. Bet pat šeit bērniem jau vajadzētu dot iniciatīvu krāsu, izmēru, veidlapu izkārtojuma uz lapas utt risināšanā.
Ja bērniem ir uzdots attēlot jau pazīstamu priekšmetu ar dažām detaļām, tad paraugu var aizstāt ar dabu vai attēlu (piemēram, lai attēlotu ne tikai māju, bet pasaku māju vai māju, kas dekorēta svētki).
Vecāka gadagājuma un pēc tam sagatavošanas grupās ieteicams biežāk izmantot vairākus paraugus, lai parādītu dažādu sastāvu iespēju iespējamību. Tas veicina pirmsskolas vecuma bērnu radošo iniciatīvu uzdevuma izpildē. Piemēram, bērni iemācās sagriezt divas pētersīļu uzvalka pusītes no diviem kopā salocītiem papīra gabaliem. Skolotājs parāda tikai drēbju griešanas paņēmienus, un, pārbaudot paraugus, bērni atzīmē, ka Petruškas drēbes var būt dažādas krāsas, formas, viņa rokās ir dažādi priekšmeti. Dekoratīvajā darbā, sastādot modeļus no vieniem un tiem pašiem elementiem, papīrs tiek izmantots apļa, kvadrāta, sloksnes utt.
Parasti vecāki pirmsskolas vecuma bērni apgūst jaunas metodes, kā parādījis skolotājs.
Visgrūtāk šī vecuma bērniem ir izgriezt simetriskas figūras no papīra, kas salocīts uz pusēm. Kā jau minēts, šīs tehnikas apgūšanai ir nepieciešama attīstīta uztvere un analītiskā domāšana, jo īpaši spēja sadalīt objektu divās pusēs un izgriezt to.
IL Gusarova iesaka, kad bērni pirmo reizi iepazīstas ar šo paņēmienu, izgriezt formas pa iepriekš uzzīmētu kontūru uz pusēm saliekta papīra. Bieži vien bērns nevar iedomāties, ka rezultāts būs skaistas formas vāze vai krūze. Kad bērni sapratīs, ka uzzīmētā kontūra pārstāv pusi objekta, viņi varēs izgriezt acis, izmantojot skolotāja izrādi un viņa paskaidrojumu.
Vecākajā grupā dažus pieteikšanās darbus (piemēram, "Akvārijs ar zivīm", "Ziedi pļavā", "Mājas un automašīnas uz ielas") bērni veic kolektīvi. Katrs bērns izpilda kādu konkrētu skaņdarba daļu. Visas daļas pēc tam tiek apvienotas uz kopīga fona.
Skolotājs veic darba sadalījumu starp bērniem atbilstoši viņu vēlmēm.
Lai veiktu dažus uzdevumus ("Zivis akvārijā", "Putni kokā"), pirmsskolas vecuma bērni tiek apvienoti 4-5 cilvēku apakšgrupās. Frīzu kompozīcijas ("Mājas un automašīnas uz ielas", "Laivas upē") izpilda visa grupa.
Sagatavošanas grupa... Šīs grupas programmas materiālā jaunums ir silueta griešana. Šajā sakarā mainās dažādu mācību metožu izmantošanas raksturs.
Analizējot dabu, skolotājs pievērš bērnu uzmanību objekta kontūras iezīmēm, izsekojot to ar pirkstu. Jūs varat ieteikt darīt to pašu bērniem. Sāciet kontūras izsekošanu no tā objekta daļas, no kuras tad sāksies griešana.
Bērni jau vecākajā grupā izgriež vienkāršus priekšmetus (dārzeņus, augļus). Skolas sagatavošanas grupā paredzēts veikt pieteikumus no priekšmetiem, kuru kontūrā ir jebkādas detaļas (spuras zivīs, adatas ezī utt.).
Tā kā pirmsskolas vecuma bērniem ir grūti vienlaikus koncentrēties uz vispārēja kontūra izveidošanu un nelielu daļu izgriešanu, viņiem jāparāda metode, kas sastāv no diviem posmiem: pirmkārt, no iepriekš sagatavota atbilstoša papīra gabala tiek izgriezta vispārināta forma. izmērus, un pēc tam gar šīs formas malu tiek izgrieztas daļas (adatas un kājas ezis, zivju spura un aste).
Dažos gadījumos silueta griešana tiek veikta pa iepriekš uzzīmētu kontūru. Tas ir nepieciešams gadījumos, kad forma ir tik precīzi definēta, ka tā ir jāattēlo bez izmaiņām. Dažreiz griešana pa gatavo kontūru tiek izmantota, lai izveidotu sarežģītus augu elementus dekoratīvam paraugam. L. G. Sukhovskoy un V. A. Pallon albums "Pieteikums bērnudārzā" satur šādu veidlapu kopumu.
Sagatavošanas grupas bērni tiek iepazīstināti ar sarežģītākiem griezuma paņēmieniem no salocītā papīra. Pirmkārt, tiek nostiprinātas prasmes, kuras viņi ieguvuši vecākajā grupā, izgriežot formas no papīra, kas salocīts uz pusēm. Kā uzdevumus viņi piedāvā sarežģītākas simetriskas formas - koku, dzīvniekus, cilvēkus. Sagatavojot Ziemassvētku eglītes formu uzklāšanai, ir jāparāda, kā saglabāt tās konisko struktūru: pa pusēm saliekts taisnstūris tiek sagriezts pa diagonāli, un pēc tam gar iegūtā trīsstūra malu tiek izgriezti zari, kas arī ir saliekti uz pusēm . Šo paņēmienu var izmantot tikai sagatavošanās grupā, jo sešus gadus veci bērni var atkal veidot attēlu no ģenerāļa uz konkrēto un no īpašā pie ģenerāļa. Sarežģītāka griešanas tehnika - no vairākkārt salocīta papīra, tiek izmantota, izgatavojot salvetes, sniegpārslas, ziedus. Skolotājs parāda, kā vairākas reizes salocīt papīra gabalu kvadrāta formā (3-4), kā sagriezt vienu vai vairākas daļas, kas atrodas ap centra (stūra salocīts kvadrāts). Izkliedējot, sagrieztā daļa tiks atkārtota 6-8 reizes. Nākotnē pirmsskolas vecuma bērni šo tehniku \u200b\u200bvarēs izmantot paši dekoratīviem darbiem.
Šīs grupas paraugs netiek izmantots kopēšanai, bet gan veicamā uzdevuma precizēšanai. Tāpēc tas var nedot pilnīgu attēlu, bet tam ir diagrammas forma. Piemēram, izgatavojot dekoratīvu aplikāciju uz parauga, raksta elementu atrašanās vietas tiek apzīmētas ar parastajām zīmēm. Bērni, izmantojot šādu shēmu, veido modeli, izvēloties elementus, kā viņi vēlas.
Sagatavošanas grupā turpinās nodarbības sižeta pielietošanā. Jaunums bērniem ir konsekvence formu izvietošanā un līmēšanā. Atšķirībā no zīmējuma, kur objektu telpiskā izvietojuma secība var būt atšķirīga, lietojumprogrammā vienmēr ir stingri noteikta formu izvietojuma un līmēšanas secība: vispirms vispārējais fons (debesis, zeme), pēc tam objekti fona, vidus un priekšplāna.
Vecāki pirmsskolas vecuma bērni jau saprot, ka objekti var viens otru bloķēt, tāpēc tie būs daļēji redzami lietojumprogrammā. Paraugs šajā gadījumā tiek izmantots tikai, lai izskaidrotu tehniku, un uzdevums tiek izpildīts bez parauga, pamatojoties uz bērnu idejām.
Sižeta pieteikumu ieviešana sagatavošanas grupā var tikt organizēta kā kolektīvs darbs, un pirmsskolas vecuma bērni bez skolotāja palīdzības darbu izplata savā starpā. Piemēram, ilustrējot Aleksandra Puškina "Pasaka par caru Saltanu" epizodes, bērni tiek apvienoti 4 cilvēku grupās. Katra grupa izpilda aplikācijas darbu vienā no pasakas ainām; "Vējš staigā gar jūru un laiva mudina tālāk", "Zilās debesīs zvaigznes spīd ... muca peld pa jūru", "Paskaties, pār plūstošajiem ūdeņiem peld balts gulbis", "Princis pagriezās ar kameni, lidoja un zumēja, panāca kuģi uz jūras "un citiem. Zemes gabalu sadalījumu starp grupām veic skolotājs, puiši patstāvīgi izlemj, kurš griezīs un izrotās mucu, kurš esiet mākoņi un zvaigznes, kas būs viļņi utt. Kad visas formas tiek sagrieztas un sadalītas uz lapas, puiši izlemj, kuras secības jāpielīmē. Kopā bērni formas piestiprina pie papīra: vieni tās izklāj ar līmi, citi ievieto tās vietā, citi nospiež ar lupatu utt. Šāds kolektīvs darbs ir vērtīgs, jo, no vienas puses, tas veicina kolektīvisma, draudzības izjūtu. , un, no otras puses, tas veicina veidošanos spēju iepriekš plānot un pārdomāt visu darba gaitu.
Visās bērnudārza vecuma grupās pieteikšanās nodarbības notiek pēc pašu bērnu nodoma. Jaunākajās un vidējās grupās bērniem tiek izsniegtas tikai gatavas veidlapas, kuras viņi vispirms izvēlas atbilstoši paredzētajam saturam un pēc tam ielīmē. Vecākajās grupās puiši, ņemot vērā ideju, paši izgrieza veidlapas un pielīmē. Bērni no 6 līdz 7 gadiem vispirms var sastādīt nākamā darba skici (ar vienkāršu zīmuli uzzīmēt vienkāršu sižetu), pēc skices sagatavot pieteikuma detaļas.