Drukas veidnes aplikācijas papīra ezim. Mēs kopā ar bērniem veidojam smieklīgas papīra aplikācijas


Meistarklase. Aplikācija "Ezītis".

Mērķis: aizpildīt pieteikumu "Ezītis".

turpināt darbu ar poraino gumijas materiālu;

attīstīt smalko motoriku, strādājot ar šķērēm, telpisko iztēli, sadalot aplikācijas detaļas;

veicināt interesi par radošumu.

Materiāli un instrumenti: putuplasts, hēlija pildspalva, zīmulis, krāsains kartons, rāmis, šabloni, šķēres, līmes pistole.

Nodarbības gaita.

1. Iepazīšanās saruna.

Ezis ir viens no slavenākajiem meža iemītniekiem. Eža iecienītākā dzīvotne ir lapu koku un jauktie meži. Šis meža iemītnieks izvairās no purvainām un tikai skujkoku zonām.

Viss eža ķermenis ir klāts ar adatām (izņemot vēderu, matainu purnu un pūkainās kājas). Dūrīgajam acis ir kā divas melnas spīdīgas krelles. Viņš redz slikti. Ezim vienmēr ir slapjš deguns.

"Dūriena un dusmīgā iemītnieka" diēta, kā to mēdz dēvēt - kukaiņi, čūskas, krupji, vardes, gliemeži, peles, čūskas, zemenes, avenes.

Eža mājoklis ir no lapām un zariem pie koka saknēm uzbūvēta ligzda vai nojume. Ezītis nepārvietojas tālu no sava patvēruma. Dienas laikā viņš pastāvīgi atrodas savā patversmē. Un naktī viņš klīst pa mežu, meklējot pārtiku.

Pa vasaru pieņēmies svarā, paēdis sāta sajūtu, ezis visu ziemu guļ savā ligzdā. Viņš sāk darboties tikai tad, kad gaisa temperatūra pārsniedz piecpadsmit grādus.

Šodien taisīsim aplikāciju "Ezītis". Mūsu ezītis gatavojas ziemai.

2. Detaļu sagatavošana.

Esmu sagatavojis veidnes, kuras izgriezīsim un, izmantojot vienkāršu zīmuli, pārnesim uz porainu gumiju.

Ezis veidne aploksnē.

Ar vienkāršu zīmuli tas jānozīmē uz porainās gumijas.

Izgriezt ar šķērēm.

Zīmējiet detaļas ar hēlija pildspalvu. Tādējādi tie izskatīsies apjomīgāki. Lapas un ziedu var nedaudz izstiept. Visas detaļas ir gatavas.

3. Aplikācijas veidošana.

Uz krāsaina kartona līmējam detaļas pa vienai.

Mēs ievietojam ķermeni centrā. Tad mēs pielīmējam galvu.

Vispirms uz eža skujām liekam lapas, sēnes, ziedus, ābolus.

Tagad mēs to pielīmējam.

Darbs ir gatavs. Mēs izgatavojam rāmī.

Piekarinām pie sienas citiem darbiem

Mūsu ezis sagādā krājumus ziemai. Tas izrādījās jautrs, spilgts.

Iepazīstieties ar šo ezīti
Viņš ir meža taku pazinējs.
Viss ar adatām un adatām, esiet uzmanīgi
Ir iespējams sāpīgi injicēt.
Spurains ezis līdz pavasarim
Gulēs un sapņos.
Un viņš droši vien sapņo
Kā viņš pameta lapsu.

Cvetkova N.

"Ezītis"

Uzdevumi : iemāciet bērniem izveidot tilpuma attēlu, izmantojot izgriešanas tehniku. Turpiniet mācīties lietot šķēres: grieziet pa kontūru. Izsekojiet veidni, uzmanīgi izmantojiet līmi. Attīstīt smalkās motorikas.

Materiāls un aprīkojums:Kartons (aplikācijas pamatne), krāsains papīrs (melns un gaiši brūns), zīmulis, šķēres, līme, eļļas lupatiņa, līmes ota un audums. Rotaļu ezis, darba paraugs.

Nodarbības gaita.

Mūzikas skaņas (meža skaņas)

V-l: Kaut kur tālās zemēs ir pasakains mežs. Koki tur ir augsti, majestātiski ( izrāde) ... Gaiss tur ir svaigs un tīrs (lēnām ieelpot un izelpot)... Koki un krūmi joprojām ir tērpti krāsainos tērpos. Mežā čaukst kritušās lapas, biedē piesardzīgos zaķus. Kā jūs domājat, kuru mēs varam satikt mežā? (tiek apspriestas bērnu atbildes)Kā visus šos dzīvniekus var saukt vienā izteiksmē? ( savvaļas, mežs) Puiši, paskaties, kurš te slēpjas? Pūš, mētājas un pagriežas sausā lapotnē, klāja sānus ar sausām lapām.

Viņš dzīvo blīvā mežā

Tas pats par sevi ir apaļš un dzeloņains.

Uzminiet, kurš tas ir?

Nu, protams, tas ir ... (ezis)

Pagatavosim ezītim dāvanu: portreta aplikāciju. Skatiet, kā es to izdarīju. Tagad es jums pastāstīšu, kā tas tiek darīts. Paņemiet trafaretu, uzklājiet to uz brūna papīra šuvēm, iezīmējiet ar zīmuli un izgrieziet ar šķērēm pa kontūru. Izgriezto eža korpusu pielīmējam uz kartona. Tālāk izgatavojam adatas ezītim. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams saplēst melna papīra gabalu kvadrātos un pielīmēt to uz korpusa. Mēs sākam līmēt gar kontūras malām. Nākamajām rindām vajadzētu nedaudz atšķirties no iepriekšējām. Laukuma stūrim vajadzētu "skatīties" uz augšu. Atsevišķi varat uzzīmēt aci, ausi un muti.

Pirms bērni sāk darīt darbu, skolotāja piedāvā izstiept pirkstus.Bērni veic kustības saskaņā ar tekstu.

Ezītis stutēja pa takuplaukstas savienotas, pirksti taisni uz augšu

Un nesa sēnes grozāsalieciet plaukstas kopā

Nepieciešams saliekt pirkstus saritināt pirkstus

Es stipri berzēju plaukstas

Es pagriežu katru pirkstu

Sasveicinies ar viņu stingri

Un es sākšu vilkt.

Iebāzu pirkstu pirkstā

Es tās aiztaisīšu ar slēdzeni

Un es turēšu siltumu.

Es atlaidīšu pirkstus

Lai viņi skrien kā zaķi.

Bērni sāk strādāt.

Nodarbības beigās uz tāfeles tiek izlikti gatavie darbi. Ezītis "izvēlas" tos, kas viņam patika vislabāk, paldies puišiem. Skolotājs piedāvā dejot mūzikas pavadībā. (ietver dziesmu: "Rubber Hedgehog")


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Atvērtās nodarbības konspekts sagatavošanas grupā skolai Atvērtās nodarbības izklāsts sagatavošanas grupā skolai Nodarbības izklāsts sagatavošanas grupā skolotājam-psihologam ar bērniem ar dzirdes traucējumiem

Datums: 2012. gada 21. februāris Dalībnieki: sagatavošanas grupas bērni Vada: skolotāja-psiholoģe Panova M.M. Mērķis: līdz ...

Visaptverošas matemātikas un dizaina stundas kopsavilkums otrajā junioru grupā Matemātikas un dizaina visaptverošās nodarbības konspekts otrajā junioru grupā Nodarbību kopsavilkums

Iepazīstināt bērnus ar skaitli un skaitli 6. Pilnveidot mācību priekšmeta agregātu skaitīšanas un salīdzināšanas prasmes Veidot bērnos spēju atšķirt vakardienas, šodienas, rītdienas jēdzienus Nostiprināt zināšanas par ģeom...

Kompleksās nodarbības "Sēņu lietus" kopsavilkums, Kompleksās nodarbības "Pirmais sniegs" kopsavilkums, Kompleksās nodarbības "Nāk sniegs" kopsavilkums un Fiziskās audzināšanas minūtes "BURATINO"

1. Nodarbību vadīšana, mācīšana bērniem pamanīt izmaiņas dabā 2. Nodarbību vadīšana, mācīšana bērniem grupēt priekšmetus pēc krāsas un formas 3. Nodarbību vadīšana, Holistiskā attīstīšana bērnos ...

Mājās var būt tāds jocīgs ezītis un ar viņu draudzēties. Jūs varat izveidot tik apjomīgu aplikāciju no krāsaina papīra. Lai to izdarītu, ir jābūt vēlmei radīt un radīt, kaut ko interesantu un neparastu.
Aplikācija ir viena no interesantākajām un aizraujošākajām aktivitātēm, kas ļauj ikdienas dzīvē ienest daiļliteratūras un svētku elementu.


Materiāli: krāsains un koppapīrs, zīmulis, šķēres, līme, flomasteri, koka šašlika šašliks.

Kopējiet visas eža detaļas uz abpusēja krāsaina papīra un izgrieziet tās. Uzklājiet uz sejas, uzacīm, vaigiem un deguna. Uzzīmējiet smaidu ar sarkanu flomāsteru. Līmējiet ausis galvas aizmugurē.

Ja vēlies, lai ezītis izrādītos "pūkains" - ar šķērēm veido plānus griezumus kažokā un frizūru birojā. Lūdziet palīdzību kādam pieaugušajam.

Līmējiet visas detaļas šādā secībā: kažoks, frizūra, rumpis, galva.

Uz ķermeņa pielīmējiet rozā vēderiņu. Līmējiet ķepas pie ķermeņa ne pilnībā, bet tikai pašu augšējo daļu.

Līmējiet apelsīnu mucu un lapu pie ābola. Uz lapas uzzīmējiet svītras. Noliec ābolu zem eža pēdas. Pielīmē ezīti pie kebaba standziņas un iedur puķu podā.

Rudens brīvdienām vai nodarbībām ar meža dzīvnieku tēmu lieliski noderētu papīra ezis. Ir daudz visu veidu ezīšu amatniecības, šī izceļas ar vienkāršību un materiālu pieejamību.

Kas vajadzīgs papīra ezim?

  • brūns kartons;
  • Bēšs kartons vai jebkurš cits, nedaudz gaišāks par brūnu;
  • Kompass, melns flomāsters, līmes kociņš, zīmulis, šķēres.

Kā izveidot papīra ezīti?

Saskaņā ar šo modeli ezis ir skaists, gan liels, gan mazs, tāpēc sākotnējā posmā jums jāizlemj, kāds būs jūsu ezis, un jau, pamatojoties uz to, uz brūna kartona uzzīmējiet divus apļus.

Faktiski ezis sastāv no trim čiekuriem, tāpēc jums ir jāsadala divi apļi uz pusēm, no kuriem viens nav nepieciešams.

Katrai pusei jābūt savītai konusā un malas jāsalīmē. Jūs iegūsit trīs vienādus brūnus kartona konusus.

Šajā posmā jums ir jāizveido eža ērkšķi. Šim nolūkam konusa malas sagriež mazās sloksnēs, bet tikai vienā pusē. Tas ir, ērkšķi būs tikai eža augšpusē un nedaudz sānos, kartona apakšai jābūt pilnīgā stāvoklī. Sloksnes garums ir līdz konusa vidum. Kad visas sloksnes ir gatavas, tās ir nedaudz jāsaliek uz sāniem.

Līmējiet visus konusus kopā, atstājot starp tiem nelielu atstarpi.

Tālāk jums jāizveido eža galva. Tas būs nedaudz vieglāks par korpusu ar muguriņām un arī attēlos konusu, tikai mazāku. Tāpēc no bēša kartona izgrieziet apli, nedaudz mazāku nekā tas bija no brūnā kartona.

Pārgrieziet to uz pusēm un vienu pusi nolieciet malā kā nevajadzīgu.

Otru pusi savērp konusā un pielīmē. Mēģiniet uz galvas pie ķermeņa, konusa galvai jābūt ne mazākai un ne lielākai par tai paredzēto vietu - līdz adatām. Nogriež lieko, ja konuss ir par lielu, bet ja mazs, būs jāpārtaisa. Uzzīmējiet acis un uzkrāsojiet to galu, kas būs eža deguns.

Veiksmīgai daudzveidīgai bērna attīstībai liela nozīme ir aktivitātēm roku smalko motoriku attīstīšanai. Viens no šādu aktivitāšu veidiem ir krāsaina papīra aplikācijas, kuru veidnes izstrādāja metodiķi, ņemot vērā pirmsskolas vecuma bērnu vecuma grupu īpatnības.

Svarīgi, lai uzdevuma sarežģītība būtu atbilstoša bērna vecumam, lai nodarbības tiktu veiktas sistemātiski, pamazām kļūstot grūtākas un veiktas pieaugušo uzraudzībā un ar palīdzību.

Papīra aplikācijas- radošs process, kura laikā bērni apgūst apkārtējo pasauli un apgūst daudzas prasmes. Papildus roku smalko motoriku attīstīšanai tā ir kustību koordinācija, krāsu un to kombināciju izpēte, kompozīcijas jēdziens, dažādu materiālu un faktūru iepazīšana, novērošanas, iztēles un fantāzijas attīstība.

Darbs pie aplikācijas komandā veicina organizētību, izturību, precizitāti. Jāņem vērā arī telpiskās iztēles attīstība: veicot aplikāciju, bērni veido veselumu no vairākām sastāvdaļām un, gluži pretēji, mācās sadalīt veselumu daļās.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka smadzeņu garozā par smalko motoriku atbildīgais centrs atrodas blakus runas centram un veicina runas prasmju attīstību.

Aplikāciju rakstu veidi

Ir trīs galvenie lietojumprogrammu veidi:

  • objektīvs - izgrieztajām daļām ir vienkārša, skaidra forma un proporcijas, tiek izveidots attēls, kas nav saistīts ar kādu sižetu;
  • sižeta-tematisks - atbilstība noteiktam sižetam (ņemta no pasakas vai izdomāta neatkarīgi);
  • dekoratīvs - pastkaršu dekorēšana, foto rāmji ar ģeometrisku formu rakstiem.

Vienkāršas aplikācijas bērniem vecumā no 2-3 gadiem

Vienkāršas aplikācijas no krāsaina papīra, izmantojot veidnes, var praktizēt no 2 gadu vecuma. Tomēr daži eksperti uzskata, ka izpildāmus uzdevumus var veikt bērni no 1 gada vecuma.

Sākotnējās nodarbības ir papīra gabalu līmēšana uz lapas jebkurā formā. Šajā posmā bērnam ir jāsaprot un jāatceras galvenās darbības: iesmērēt, apgāzt, uzklāt, nogludināt. Bērnus joprojām piesaista pats process, viņi tieksies pēc rezultāta vēlāk.

Otrajā sarežģītības līmenī tiek izmantotas veidnes. Bērnam elementi jāievieto arī haotiski, bet kontūras ietvaros, un parādās noteikts attēls.


Aplikācijas veidne ar krāsainu papīru "Ezis"

Veidne ir shematisks nākotnes attēla attēlojums, kas uzzīmēts vai izdrukāts uz printera. Vienkārši raksti krāsainā papīra aplikācijām var būt, piemēram, koks ar bumbiņām, koks ar āboliem un citi.

Šādam darbam ir jāsagatavo elementi: bumbiņas, āboli uc Bērnam pašam ir jānosaka, kā tos sakārtot uz veidnēm.


Palmu koka aplikācijas raksts
Lietojumprogrammas veidne "Zieds"

Maziem bērniem būs interesanti veikt vienkāršu nogrieztu aplikāciju. Bērns skatās, kā pieaugušais saplēš papīru garās sloksnēs, pēc tam viņš pats saplēš tās. Jums ir jāaizpilda kontūra ar šiem gabaliem.

Ja bērns pats vēlas plēst papīru, tad no šīm nelīdzenajām, neērtajām strēmelītēm var uztaisīt arī aplikāciju, piemēram, ravēt. Skudras zīmē, izmantojot pirkstu krāsas.

Tālāk uzdevums kļūst sarežģītāks: elements jānogādā noteiktā veidnes vai zīmētās kontūras vietā. Tātad, izmantojot izgrieztos apļus, tiek izveidots kāpurķēdes attēls. Šajā posmā bērnus interesē ne tikai process, bet arī rezultāts.

Veicot aplikācijas no krāsaina papīra, izmantojot veidnes un kontūras ar bērniem līdz 3 gadu vecumam, tiek izmantoti sagatavoti izgriezuma elementi.

Trīsgadīgam bērnam jau var iemācīt prasmes strādāt ar šķērēm ar noapaļotiem galiem.

Tajā pašā laikā ir jāpaskaidro, kā pareizi turēt šķēres un papīru, lai nesavainotos. Jums jāsāk ar taisniem griezumiem, pēc tam jāizstrādā līkumi un noapaļojumi.

Šajā vecumā bērni jau spēj izveidot vienkāršus sižeta attēlus. Veidnei pielīmētie elementi ļauj izveidot konkrētu attēlu.

Aplikācijas fons var būt uzklāta kontūra ar daļēji uzzīmētiem elementiem. Piemēram, bērni var apdzīvot veidņu akvāriju ar aļģēm un akmeņiem apakšā ar iemītniekiem: zivīm, medūzām utt.

Izgrieztā attēla savienošana un līmēšana var būt interesanta nodarbe. Ja bērns ar šādu uzdevumu tiek galā viegli, ieteicams to sarežģīt: lietussargam pievienot lietus lāses, pielīmēt logus mājai ar piestiprinātu jumtu. Šādas aktivitātes attīsta iztēli, novērošanu, mēra sajūtu.

Pieteikumi bērniem vecumā no 4-5 gadiem

Šajā vecumā krāsainā papīra aplikācijas un to raksti kļūst grūtāki. Kopā ar pieaugušo sagatavojot elementus topošajam attēlam, bērns izrāda lielāku patstāvību: viņš griež, izvēlas krāsas un tādējādi iegūst priekšstatu par kompozīciju.

Šāda darbība attīsta loģisko domāšanu, ļauj parādīt radošas tieksmes.

Bērniem vecumā no 4 līdz 5 gadiem aizraujoša nodarbe ir pastkartīšu izgatavošana, kuras viņi pēc tam dāvina vecākiem un draugiem.

Pamatne ir pārlocīta uz pusēm un pastkartes iekšpusē ielīmēti elementi, kas veido sižeta attēlu.

Ekspertu izstrādātās veidnes ir tikai piemēri, lai norādītu darba virzienu.

Vecāki un aprūpētāji ir laipni aicināti sniegt savas idejas. Piemēram, mazuļa plaukstas izgrieztās kontūras izmantošana aplikācijā - šādas bildes bērnos izraisa izbrīnu un sajūsmu.


Palm aplikācijas

Aplikācijas tehnika no dažām aprindām bērnam atklāj daļu un veseluma attiecības.

Attīstot bērna radošo iztēli, jums vajadzētu parādīt viņam dažādas metodes darbam ar papīru: piemēram, salokiet to akordeona formā. Šādam attēlam jums ir jāsagatavo bāze, jāpiemēro kontūras. Arī līmēšanas process kļūst sarežģītāks.

Kompleksie aplikācijas 6-7 gadus veciem bērniem

Vecākā pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem jau ir noteiktas prasmes.

Nodarbības ar krāsaina papīra aplikāciju, izmantojot šablonus, šajā periodā palīdz tālākai smalko motoriku, domāšanas, atmiņas un koncentrēšanās spēju attīstībai, tiek attīstīta spēja plānot savas aktivitātes.

Svarīgs apstāklis ​​ir tas, ka bērns paredz sava darba gala rezultātu.

Šajā vecumā bērni attīsta prasmi izgriezt atsevišķas detaļas un masīvus siluetus, simetriskus elementus no papīra, kas salocīts uz pusēm, kā arī spēju veidot kompozīcijas un pareizi sakārtot to atsevišķās daļas uz pamata.

Šajā posmā bērni apgūst krāsu kombinācijas, analizē un saskaņo detaļas. Daudzveidīga kļūst arī materiāla faktūra: papildus parastajam krāsainajam papīram tiek izmantots kreps ("burzīts"), izcelts (glancēts), teksturēts (ar reljefu vai samta imitāciju), folija.

Šajā periodā varat pāriet uz tilpuma simetriskām kompozīcijām.

Lai izpildītu šo uzdevumu, parastā veidā tiek izgriezti raksti (mākoņi, baloni). Tālāk divas identiskas veidnes ir saliektas centrā un piestiprinātas kopā (jūs varat šūt). Sagatavotie elementi tiek pielīmēti pie pamatnes.

Lai izveidotu apjomīgu putnu, veidni saliek uz pusēm un salīmē kopā, izņemot spārnus, kas saliekti pa punktētu līniju.

Iegūto rezultātu var pielīmēt ar vienu malu un spārnu uz pamatnes (aplikācijas veidā) vai pārvērst par amatu, piesienot pie diega un pakarinot uz zariņa.

Apgūstot kompozīcijas pamatus iepriekšējos posmos, 6-7 gadus veci bērni spēj veidot veselus attēlus - ainavas, klusās dabas, izmantojot gatavas veidnes aplikācijām no krāsaina papīra vai veidojot tās ar skolotāja vai skolotāja palīdzību. vecākiem.


Lietojumprogrammas, izmantojot vienreizējās lietošanas plāksni

Vienreizējās lietošanas šķīvji ir ērts materiāls, ar kuru var izveidot oriģinālas un skaistas kompozīcijas. Izgatavoti no polistirola vai kartona, dažādās krāsās, ar dažādiem reljefa rakstiem, tie var būt gan par pamatu aplikācijai, gan elementi tai.

Bērnus jau no mazotnes var iesaistīt krāsaina papīra aplikāciju veidošanā uz vienreizējās lietošanas šķīvja, izmantojot veidnes. Uz sagatavota krāsaina fona bērni izvieto vienkāršus elementus raksta veidā.

Sarežģītāka iespēja ir divu vai vairāku krāsu izmantošana fonam un sarežģītākiem elementiem. 6-7 gadus veci bērni jau veido tematiskas kompozīcijas uz šķīvjiem vai izmanto tos kā materiālu atsevišķiem elementiem.

Pakāpeniski sarežģītāku šķīvju lietojumu piemēri:

Kombinētās lietojumprogrammas

Izgatavojot aplikācijas no krāsaina papīra, rakstus var dažādot, kombinējot dažādus materiālus.

Aplikācijas no graudaugiem

Šāda veida aplikāciju var veikt pat ar maziem bērniem. Darba algoritms ir šāds: pieaugušais uzklāj sagatavoto zīmējumu līmi, bērns uzlej graudaugus un viegli piespiež ar pirkstu.

Atlikušie graudi, kas nav salīmēti, ir jānokrata. Šāda darbība veicina bērnā vērīgumu un precizitāti.

Vecāki bērni var izmantot dažāda veida graudaugus. Šajā gadījumā līmi uzklāj pārmaiņus atsevišķās vietās. Krāsainam attēlam putraimus ieteicams iepriekš ietonēt ar guašu dažādās krāsās. Kā šablonu varat ņemt sava bērna zīmējumu, tas viņu stimulē, iedvesmo.

Pogu aplikācijas

Lai veiktu šādu pieteikumu, ir nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Izpētījis zīmējumu un izvēloties krāsas, bērns ar pieaugušo palīdzību izvēlas krāsas un izmēra pogas. Pēc tam tie jāizliek attēlā, lai attēlotu vēlamo rezultātu, un turpiniet ar līmēšanu.

Mazākiem bērniem, kuriem vēl nav nepieciešamo prasmju, uz plastilīna slāņa var uzklāt zīmējumu pēc šablona - podziņas bērns piestiprinās ar ievilkumu. Šo paņēmienu var izmantot arī, strādājot ar graudaugiem.

Kombinētiem lietojumiem tiek izmantota arī vate, salvetes, olu čaumalas, dabīgie materiāli - lapas, ziedlapiņas, sēklas un daudz kas cits.

Slāņainas lietojumprogrammas

Daudzslāņu (virszemes) aplikācijas no krāsaina papīra vai citiem materiāliem tiek izgatavotas, izmantojot mūsu pašu izstrādātas vai izgatavotas veidnes.

Šāds darbs attīsta telpisko iztēli, veicina estētisko gaumi. Tie ir izgatavoti no papīra, auduma, ādas, filca - galvenais, lai materiāla malas nedrūp.

Daudzslāņu lietojumiem, tāpat kā citām šķirnēm, ir dažādas grūtības pakāpes. Mazajiem šī ir vienkārša detaļu līmēšana vienu virs otras. Nostiprinot elementus tikai no vienas malas, varat izveidot trīsdimensiju efektu.

Sarežģītākām aplikācijām ir raksturīgas detalizētākas detaļas, un tām ir nepieciešamas labas šķēru prasmes, proporcijas un krāsas izjūta.

Vecāki bērni ar attīstītu roku smalko motoriku, kuriem piemīt sarežģītu detaļu izgatavošanas prasmes, veido īstus mākslas darbus - neparastas kompozīcijas un pat portretus. Gaismas un toņu efekti piešķir tiem īpašu krāsu.

Daudzslāņu aplikācija jau ir patiesi radošs process, kurā izpaužas bērna iztēle un mākslinieciskās spējas. Ir jāpārdomā attēls, krāsu shēma, darbību secība, tāpēc šāds darbs nozīmē noteiktu intelekta līmeni.

Gabalu aplikācijas

Aplikācijas, kas izgatavotas no sagrieztiem vai saplēstiem krāsaina papīra gabaliņiem, izmantojot veidnes, ir diezgan vienkāršas, pat mazi bērni to var izdarīt. Uz pamatnes loksnes jāpieliek zīmējums. Papildus gatavām veidnēm varat izmantot bērnu krāsojamās lapas vai pats izdomāt skici.

Aplikācijas elementu izgatavošana notiek kopā ar bērnu - mazi bērni labprāt saplēš papīru gabalos. Ja jums jau ir prasmes strādāt ar šķērēm, varat ļaut šos elementus griezt.

Svarīga detaļa: jo jaunāks ir bērns, jo lielākiem jābūt fragmentiem.

Izvēloties pareizās krāsas, varat sākt līmēt. Līme tiek uzklāta nevis uz mazām detaļām, bet gan uz šablona, ​​pa daļām.

Strādājot ar bērniem, šo procesu veic pieaugušais, vecāki bērni paši uzklāj līmi ar otu. Līmējot papīra gabalus, bērnam precīzi jāiekrīt kontūrā.

Apšuvums ir gabala aplikācijas veids. Šis paņēmiens ir diezgan grūts, bet bērni vecumā no 6 līdz 7 gadiem ir diezgan spējīgi, it īpaši, strādājot kolektīvi.

Lai apgūtu apšuvuma tehniku, skolotājiem un vecākiem tiek piedāvātas meistarklases par šo tēmu.

Rudens tematikas aplikācijas

Rudens spilgtās krāsas ļauj radīt krāsainus rudens dabas attēlus. Aplikācijām par šo tēmu tiek izmantots gan krāsains papīrs, gan dabīgie materiāli: daudzkrāsainas lapas, vēlo ziedu ziedlapiņas, sēklas, vārpas, zari un citi priekšmeti.

Veidojot aplikācijas par rudens tēmu no krāsaina papīra pēc šabloniem un brīvā kompozīcijā, tiek saglabāti galvenie atribūti - tiek griezti un krāsoti ziedi, sēnes, augļi, zīles, koku silueti. Obligāta sastāvdaļa ir rudens lapas.

Strādājot ar dabīgu materiālu, tas ir jāsagatavo. Savāktās lapas vispirms jāizlīdzina un jāizžāvē zem preses. Ja ir jāveido lapa, tad šim nolūkam izmanto svaigu lapu, kas pēc tam tiek žāvēta.

Kolāžām un mozaīkas attēliem varat sagatavot kartona veidnes, uz kurām tiek līmēti elementi.

Rudens daba ir labvēlīga augsne bērnu iztēles lidojumam. Lapu aplikācijas, ievietotas foto rāmītī, rotās jebkuru interjeru.

Iespaidīgs rotājums būs arī rudens laternas. Šim nolūkam no ārpuses tiek aplīmēts stikla trauks ar daudzkrāsainām lapām (papīrs vai dabīgs), iekšpusē tiek ievietota neliela svece.

Ziemas tematikas aplikācijas

Lai izveidotu ziemas un jo īpaši Jaungada aplikācijas, atkarībā no bērnu vecuma tiek izmantota jebkura no aprakstītajām metodēm.

Visizplatītākais ziemas aplikācijas veids ir sniegpārsliņas – tā ir silueta tipa aplikācijas pasuga. Pareizi salocīt loksni, nogriezt malu un asu stūri, veikt iegriezumus vispirms ieteicams uz parasta papīra - tā tiek attīstīta prasme.

Turklāt no šādām sniegpārslām izgatavoti kuloni rotā istabu. Plānas, gaisīgas sniegpārslas var līmēt uz logiem un citām virsmām.

Maziem bērniem labāk sagatavot veidnes (apļus ar uzklātu kontūru) un no gabaliņiem izveidot atdalāmu sniegpārsliņu. Plakanām, apjomīgām, daudzslāņu sniegpārslām ir jāsagatavo raksti griešanai.

Lai izgatavotu tradicionālo Ziemassvētku eglīti, bērni izmanto zaļus papīra trīsstūrus, sniegavīru veido no baltiem apļiem, skolotājs vai vecāks palīdz aplikācijai pievienot detaļas.

Vecākus bērnus var mudināt izgatavot Ziemassvētku eglīti no papīra strēmelēm vai izveidot ziemas meža attēlu, izmantojot veidnes, izmantojot mazus papīra gabaliņus vai vate.

Koks no papīra bumbiņām izskatās spilgts un apjomīgs. Šim nolūkam tiek izgatavota veidne un elementi no kreppapīra. Galvenā krāsa ir tumši zaļa, vītnei tiek izgatavotas daudzkrāsainas bumbiņas.

Interesanta aplikācija ar ziemas aksesuāru attēlu ļauj bērniem parādīt savu radošo iztēli.

Jebkurš rotājums, dzīvnieku figūriņas, ziemas attēli, krelles vai rhinestones var kalpot kā dekorācija cepurēm un dūraiņiem.

Kažokādu imitācijai izmanto vate.

Izmantojot vienreizlietojamo šķīvi, jūs varat izveidot baltā lāča masku. Plāksnē tiek izgriezti caurumi - acis, virsma tiek pārlīmēta ar papīra gabaliņiem, tiek izmantota vienreizēja krūze degunam.

Vecāki pirmsskolas vecuma bērni un pamatskolas skolēni pieaugušo vadībā spēj veidot sarežģītas ziemas ainavas, izmantojot jauktās tehnikas.

Pavasara tematikas aplikācijas

Sniegpulkstenītes un maijpuķītes, strazdi un ziedoši koki – šīs pavasara zīmes tradicionāli tiek izmantotas bērnu aplikācijās no krāsaina papīra, izmantojot rakstus. Paši mazākie veic vienkāršus uzdevumus, izvietojot sagatavotos elementus uz kontūrām. Tos pašus attēlus var sarežģīt, pievienojot pavasara dabas attēlus.

Sarežģītākas kompozīcijas - apjomīgas, daudzslāņainas, ar lielu elementu skaitu - veido bērni, kuriem ir iemaņas darbā ar līmi, šķērēm, otu un dažādu tehniku ​​pielietošanā.

Ceriņi graudaugu vāzē, pavasara gleznošana zīmēšanas un aplikācijas tehnikā - šīs un daudzas citas idejas piedāvā speciālisti vecākiem un pedagogiem attīstošām aktivitātēm ar bērniem.

Aplikācija ir vizuāla darbība. Sasniedzis vēlamo rezultātu, bērns piedzīvo estētisku baudījumu, tādējādi iekļaujoties skaistuma pasaulē, mākslas pasaulē. Vienkāršs un bērniem pieejams veids, kā izveidot mākslas darbus, padara aplikāciju par vienu no iecienītākajiem izglītojošo aktivitāšu veidiem ar bērniem.